Вода необхідна всюди - від промислового виробництва до споживання людьми. Наскільки вона важлива, ми розуміємо, коли вперше стикаємося з жагою. Як відомо, без поновлення водного балансу людина може жити лише кілька днів - а значить, наше самопочуття і здоров'я тісно пов'язані з водою.
Якісна питна вода має дуже різнобічний вплив на організм людини.
Покращує зовнішній вигляд шкіри
Вплив води на стан шкіри стає помітним, коли людина п’є багато води. Сучасні люди іноді можуть витрачати дуже багато грошей на косметичні препарати для обличчя і тіла, ігноруючи воду, як найбільш ефективний засіб для краси шкіри і здоров’я. Щоденне споживання питної води поліпшує діяльність клітин, зволожує шкіру і підвищує еластичність.
Видаляє з організму токсини
Вода здатна розбавляти токсини і сприяє їх виведенню з шлунково-кишкового тракту, нирок і шкіри. Добре відомо, що нирки — це природний фільтр в організмі, і його ефективність залежить від кількості і якості води, яку людина п’є.
Знижує ризик виникнення захворювань серця
Недавні дослідження довели, що люди, які випивають не менш 5 склянок чистої води в день, мають знижені ризики появи серцевого нападу, ніж ті, хто п’є 2 склянки протягом дня.
Є дуже важливою для м’язів і суглобів
Вода — це основний матеріал формування суглобової рідини. Спортсмени давно знають, що недостатнє надходження води в організм може викликати м’язовий спазм. Тому слід пити воду як до спортивних вправ, так і після.
Наповнює енергетичний запас
В середньому люди втрачають у день близько 10 склянок рідини (з виділенням поту, диханням, сечовипусканням). Навіть невелике зневоднення може викликати втрату концентрації, головні болі, роздратування і стомлюваність.
Це не велика частка того як вода позитивно впливає на організм людини. Тому фахівцями Рожнятівської районної філії ДУ « Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» проводиться постійний моніторин якості питної води із централізованих водопроводів КП "Рожнятівводгосп" та КП "Брошнів-Осадської селищної ради " .За І – півріччя 2018 року було досліджено проби води на: санітарно-хімічні показники – 72 проби, мікробіологічні показники – 72 проби, паразитологічні показники – 4 проби, визначення залишкової кількості пестицидів – 12 проб води. Щоквартально проводився контроль якості питної водиіз громадських криниць. Досліджено 20 проб води на санітарно- хімічні та мікробіологічні показники.
Досліджувані зразки води відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 « Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».
На виконання Постанови головного державного санітарного лікаря України від 17.05.2010р. № 16 "Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей" у 2018 році здійснювався моніторинг питної води на вміст нітратів з індивідуальних криниць громадян, у яких є діти віком до 3-х років. Всього відібрано 95зразківводи питної. Перевищення вмісту нітратів виявлено у 9зразках, що становить 9,47%. Про результати досліджень повідомлено сільських та селищних голів, завідувачів АЗПСМ та ФАПів, а також громадян, у криницях яких виявлено перевищення вмісту нітратів (50,0 мг/дм3 і більше). Їм надіслано листи- рекомендації та пам"ятки з профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії.
Фельдшер санітарний Рожнятівської
РФ ДУ ІФ ОЛЦ МОЗУ Гуцул О. В.