Лептоспіроз - це гостре інфекційне захворювання з тяжкими перебігом і наслідками. Джерелом зараження для людей є інфіковані тварини, які не проявляють зовнішніх ознак недуги, проте тривалий час виділяють лептоспіри в зовнішнє середовище із сечею. Хворіють на лептоспіроз і в нашому районі. У 2017 та у 2018 роках зареєстровано по одному випадку захворювання. Хворі заразилися при вживанні забруднених продуктів та при роботах в заболоченій місцевості.
Спалахи інфекції припадають на літньо-осінній період, тому для запобігання лептоспірозу необхідно суворо дотримувати санітарно-гігієнічних правил.
- Купатися, плавати, проводити будь-які водні процедури слід лише у спеціально відведених і рекомендованих для купання водоймах.
- Якщо на тілі є подряпини, забиття та інші пошкодження шкіри, купатися навіть на спеціально відведених пляжах не рекомендовано.
- Під час рибної ловлі необхідно одягати гумові чоботи.
- Пити неочищену воду з відкритих водойм суворо заборонено.
- Мити овочі, фрукти, ягоди або посуд водою, не призначеною для пиття, не рекомендовано.
- Ходити босоніж у заболочених місцевостях заборонено.
- Прибирати приміщення необхідно з використанням мийних засобів.
- У разі догляду за хворою на лептоспіроз свійською твариною слід ретельно виконувати заходи особистої профілактики: користуватися гумовими рукавичками, ретельно мити руки, особливо перед вживанням їжі.
- Купати худобу, собак у відкритих водоймах і вигулювати тварин у заболочених місцевостях не рекомендовано.
- Слід захищати питну воду і продукти харчування від гризунів.
Зважаючи на тяжкий перебіг захворювання, рання діагностика і профілактика лептоспірозу займає основну роль у попередженні розвитку хвороби та її ускладнень. Тому, якщо Ви, після перебування біля водних об’єктів, відчули лихоманку та перші симптоми інтоксикації – не вагаючись, звертайтеся до лікаря.
Районна філія ДУ «Івано- Франківський обласний лабораторний центр»