У січні-лютому 2019 року платники Рожнятівської ДПІ перерахували майже 27 мільйонів гривень єдиного внеску
Протягом січня-лютого 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Рожнятівській ДПІ Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області, сплатили 26,82 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 3,17 млн. грн. більше, ніж у січні-лютому 2018 року.
Нагадуємо, що на веб–порталі ДФС України працює он – лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримувати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.
Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.
Від платників Рожнятівщини протягом січня-лютого 2019 року до бюджету надійшло майже 8 мільйонів гривень ПДВ
Протягом січня-лютого 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Рожнятівській ДПІ Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області, сплатили до Державного бюджету України 7,83 млн. грн. податку на додану вартість, це на 2,6 млн.грн. більше в порівнянні з відповідним періодом 2018 року. В той же час, протягом січня-лютого 2019 року 12,8 млн. грн. ПДВ відшкодовано на розрахункові рахунки платників.
Продавати лікарські засоби та вироби медичного призначення на території села можна без РРО
В Долинському управлінні Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що Законом України від 23.11.2018 № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України та статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до яких з 01.01.2019 на фізичних осіб – підприємців, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають річний дохід до 1 млн грн та здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами і виробами медичного призначення не розповсюджується звільнення від застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Водночас, Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що роздрібна торгівля медичними та фармацевтичними товарами на території села може здійснюватись без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій до досягнення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій у 250 тис грн на один пункт продажу товарів або досягнення доходу фізичної особи - підприємця – платника єдиного податку в 1 млн грн.
Таким чином, з 01.01.2019 фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення на території села, річний обсяг доходу яких не перевищує 1 млн грн та річний обсяг розрахункових операцій на один пункт продажу яких не перевищує 250 тис грн, повинні використовувати розрахункові книжки, а усі інші фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення – реєстратори розрахункових операцій.
При самостійному виправленні помилок в податковій звітності протягом 90 днів - пеня за заниження суми податкового зобов’язання не нараховується
Якщо платник податків самостійного виявляє помилку у поданій звітності та вносить зміни до такої звітності протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного Податковим кодексом, пеня, передбачена статтею 129 Податкового кодексу не нараховується. Про це повідомляють в Долинському управлінні Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.
У разі коли зміни до податкової звітності внесені платником після спливу зазначеного терміну пеня за заниження податкового зобов’язання починає нараховуватися з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, за який виправляється помилка із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов’язань.
Якщо станом на дату проведення нарахування грошових зобов’язань при самостійному виправленні помилок після спливу 90 календарних днів наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, при поданні уточнюючої декларації або уточнень грошового зобов’язання у складі звітної (нової звітної) декларації, незалежно від того, що у платника обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, пеня нараховується на занижену суму податкового зобов’язання за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.
Зазначена норма передбачена Законом України від 23.11.2018 № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набрав чинності з 1 січня 2019 року.
Начальник Долинського управління
ГУ ДФС в Івано-Франківській області Р. ТИМКІВ
Лідія Гриневич, 2-52-90