У співпраці із службі зайнятості
Історія успіху Андрія Ковпака
27-річний підприємець відкрив у Дубі АЗС
Далеко не всім нам вдається зайнятися бізнесом і стати успішними. Адже насамперед передбачаємо в цьому великі ризики: найперше нам потрібен стартовий капітал, вміння зібрати відповідну документацію, зрештою, навіть маємо побачити тих надійних людей, які сформують «хребет» колективу підприємства. І все ж окремим зробити це вдається, як от 27-річному мешканцю Вільхівки Андрію Ковпаку.
На перший погляд Андрій В’ячеславович аж ніяк не відрізняється від своїх ровесників. Та є в ньому щось те, що виокремило його, що допомогло злетіти. Він закінчив школу, пройшов строкову службу у Збройних Силах України і …став добровольцем АТО. Бойові дії на Луганщині, як зізнається, ще й як вплинула на його світогляд. Вмить подорослішав. Зрозумів не на словах, а на ділі, що таке справжня дружба, самовіддача, любов родини, сім’я.
Повернувшись з «гарячої точки», Андрій прийняв рішення продовжити навчання. Обрав заочну форму в юридичному інституті Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Якийсь час працював юрисконсультом, а після ліквідації підприємства в пошуку роботи звернувся до Рожнятівськоїрайонною філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості
-Колиповернувся з АТО, спершу мав намір придбати земельну ділянку в Рожнятові. На жаль, вільної не знайшлося. І тоді мені особливо допоміг сільський голова Дуби Олександр Мухар – він виділив 23 сотих під особисте сільське господарство на території вказаної сільради. Приблизно в той же час я зареєструвався як безробітний у Рожнятівській районній філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості, - каже А. Ковпак.
А там, можна сказати, Андрій В’ячеславович, отримав ще одні, майже інститутські знання. Допомагали йому особисто директор Рожнятівської філії Івано-Франківського ОЦЗ Надія Атаманчук, провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Оксана Войціховська.
На інформаційному семінарі "Як розпочати свій бізнес?" він дізнався про можливість започаткувати власну справу. Вирішив відкрити газову автозаправку. Відтак успішно пройшов профдіагностичне тестування і був скерований на професійне навчання за напрямком «Основи малого підприємництва» в Івано-Франківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Під час навчання здобув знання, необхідні для ведення бізнесу, написав і успішно захистив бізнес-план та отримав одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. За отримані кошти було придбано обладнання для заправки. І саме ці кошти склали його перший стартовий капітал.
Андрій зареєструвався як фізична особа підприємець. У 2016 р. розпочав будівництво автозаправної станції, яке тривало півтора року. Вже у лютому 2018 р. запрацювала газова, а у серпні – бензинова АЗС. Суттєвим є те, що підприємець не призупинив співпрацю із службою зайнятості – усіх шестеро працівників фірми влаштовані за сприянням Рожнятівської районної філії Івано-Франківського ОЦЗ. Зарплата по АЗС є вищою від мінімальної. Відрадно, що скорочувати чисельність працівників АЗС Андрій В’ячеславович не планує.
-Наразівважаю себе успішним відсотків на п’ятдесят, - каже. – Адже щоб стати успішним стовідсотково, мрію створити мережу АЗС. Обов’язково клієнтам має бути комфортно – планую збудувати також міні-маркет.
А вже нині автозаправна станція видає дисконтні картки «DELTA» для постійних клієнтів – це знижка з кожної літри пального на 75 копійок. Станом на 18 березня ц. р. тут були такі розцінки: бензин 95 – 28.50 грн., 92 – 27.50 грн., ДП – 27.90 грн., газ – 11.15 грн. за літр. Сюди на АЗС надходить пальне мережі WOG (Білорусь, Литва). Ціни вираховуються відповідно до спеціальної програми, яка діє по області.
Роботодавець сподівається знову ж таки на компетентні поради від фахівців Рожнятівської районної філії ОЦЗ. І не даремно. Бо, як зауважує директор філії Надія Атаманчук, першочерговим завданням служби зайнятості є власне співпраця з роботодавцями, котрі, налагоджуючи власний бізнес, працевлаштовують безробітних, підіймають економіку району. Не менш важливо, що й громадяни, отримуючи роботу, залишаються працювати в Україні. А. В. Ковпак також задоволений: йому не потрібно шукати працівників, сподіваючись, що хтось відгукнеться на його оголошення. Бо працівників на АЗС знову ж підшукає служба зайнятості. Якщо буде потрібно, тут подбають про те, щоб фаховий рівень безробітні отримали у центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
…Колишньому воїну АТО не байдуже чуже горе. А. Ковпак кожен раз відгукується на прохання допомогти у лікуванні хворим дітям. І коли, як кажуть, міцно стане на ноги, то неодмінно створить власний благодійний проект. Бо це, як мовиться, по-людськи і по-християнськи. І це – також успіх.