З настанням холодів небезпека захворіти простудними та інфекційними захворюваннями збільшується в рази. Для обліку захворюваності, прогнозування ситуації, аналізу, в медицині використовується термін «епідемічний сезон» щодо грипу/ГРВІ і триває він з жовтня по травень (з 40 тижня поточного року по 20 тиждень наступного). В цей період реєструємо підйом захворюваності (від сезонних показників до епідемічних), спалахи в організованих колективах.
Протягом епідсезону 2018-2019р в районі захворіло 3513 осіб із них 2882 дітей віком до 18 років. (82,%)
Протягом 40 тижня в районі на ГРВІ захворіло 144 особи, в тому числі 102 дитини до 18 років, що становить 70%. Інтенсивний показник склав 200,0 на 100 тис. населення.
Питома вага дітей у віковому розподілі була наступною: 0-4р. – 13,9%, 5-14р. – 25%, 15-17р. – 2,7%.
Госпіталізовано 3 особи ( діти до 17 років ) .
Вакцинація проти грипу - найдієвіший спосіб, щоб попередити захворювання і уникнути його ускладнень. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Втім, щеплення можна робити й пізніше – упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Вакцини проти грипу, які використовуються понад 60 років в усьому світі, довели свою безпечність та ефективність. Вакцина може бути придбана в аптеках, аптечних складах за кошти підприємств або місцевих бюджетів, а також - за власні кошти. Найперше рекомендовані щеплення для груп ризику – медпрацівників, вчителів, дітей до п’яти років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями. Щеплення проводяться у закладах охорони здоров’я.
Найкраща профілактика грипу – вакцинація, а ще - здоровий спосіб життя.
Бережіть себе і не хворійте !