Дифтерія :
Чи можливо захиститися від цієї хвороби ?
Низький рівень вакцинації – основна причина спалахів ряду інфекційних захворювань в Україні. Останнім часом в нашій країні зафіксовано спалах кору. У Рожнятівському районі протягом 2017-2019р.р. 872 людини також перехворіли цією хворобою. Кір ще остаточно не відступив, а вже почали говорити про дифтерію, яка також може спалахнути незабаром в Україні.
Загалом, дифтерія відома дуже давно. До ери вакцинопрофілактики та антибіотикотерапії її епідемії викошували до 10% населення країн Європи та Азії. До появи вакцини смертність серед дітей коливалася від 70 до 100%, і чим меншою була дитина, тим стрімкіше розвивалася хвороба.
Дифтерія – захворювання, при якому виникають запальні зміни на слизових оболонках або шкірі, утворюються особливі плівки і вражаються внутрішні органи – серце, нирки, нервова і дихальна системи.
Що робити, щоб не захворіти?
Дифтерією хворіють виключно люди. Від домашніх, диких тварин, птахів заразитися неможливо. Основний спосіб передачі інфекції – повітряно-крапельний. Але для дифтерії актуальна і передача через третіх осіб, предмети побуту і навіть через інфіковані продукти харчування, особливо – молочні. Найбільше число випадків дифтерії реєструється в холодну пору року, за рахунок більш сприятливих для виживання мікроба умов.
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та правця і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих.
Вакцини проти дифтерії та правцю вводять вперше у дитячому віці. Проте імунітет проти них не зберігається на все життя. Тому періодично необхідне повторне введення вакцин – ревакцинація.
Діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі – кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років.
Тож першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення.
Слід пам’ятати, що своєчасно проведенні профілактичні щеплення допоможуть уникнути такої важкої хвороби як дифтерія.