Станом на 10 лютого 2020 року у світі зареєстровано 40 536 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 910 летальні.
В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом не зафіксовано.
Ризик інфікування 2019-nCoV для населення країн Європи на даний час залишається низьким, незважаючи на те, що було зареєстровано декілька імпортованих випадків у7 країн ЄС. Загальна кількість зареєстрованих випадків на цій території залишається низькою.
Вчора на борту круїзного лайнера Diamond Princess в українця, члена команди, виявлено гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом
2019-nCoV.
Наразі українець перевезений до японської лікарні. Там він буде перебувати в ізоляції під медичним спостереженням щонайменше 14 днів. МОЗ України щоденно інформуватиме про стан його здоров’я.
ВООЗ опублікувала відповіді на найпоширеніші запитання щодо
2019-nCoV, зокрема:
1. Хто може заразитися цим вірусом?
Люди, які живуть або подорожують в райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. В даний час 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходится переважна більшість інфікованих людей. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій.
2. Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?
Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.
3. Як довго вірус живе на поверхнях?
За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
4. Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, у якої немає симптомів?
Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом поширення вірусу.
5. Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування?
На сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу.
Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема, кашель і чхання.
Наступні заходи спеціально не рекомендуються в якості засобів проти 2019 nCoV, оскільки вони не є ефективними для захисту і можуть бути навіть шкідливими
- Прийом вітаміну C
- Пиття традиційних трав’яних чаїв
- Носіння декількох масок для максимального захисту
- Самолікування, у першу чергу - прийом антибіотиків
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.