http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/title_rozh.gif      http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/logo1.png 

e-mail:24680382@mail.gov.ua 

5 Серпень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Офіційні сайти
_________________________

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/image001.jpg  

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2370/9

 

Рожнятівський районний суд

 

banner.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/logotype.png 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/drv_baner1.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/centr-zajnjatist.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/odpa.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/prez.jpg 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/uryad.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/vr.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/konst.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/rnbou2.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/niss.png

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/sud.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukr-nato.jpg

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukrinf.gif


ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ ТА УКРАЇНА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
 На головну / європейська та євроатлантична інтеграція

 

Що таке Європейський Союз

 

Європейський Союз (ЄС)

Європейська Спільнота (організація-попередник Європейського Союзу) була створена на основі Римського договору, підписаного 25 березня 1957 року Бельгією, Італією, Люксембургом, Нідерландами, Німеччиною та Францією. У 1973 році до цих країн приєдналися Данія, Ірландія та Великобританія, у 1981 році - Греція, у 1986 році - Іспанія та Португалія, а у 1995 році - Австрія, Фінляндія та Швеція. Переговори про приєднання до ЄС успішно завершила Норвегія, проте під час загальнонаціонального референдуму 27-28 листопада 1994 року 52,5% норвежців з тих, що взяли участь у референдумі, проголосували проти членства в Європейському Союзі. У 2004 році до ЄС приєдналися Естонія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Чеська Республіка, Мальта, Кіпр. Заяви про членство в ЄС були подані Туреччиною, Болгарією, Румунією та Хорватією.

На засіданні Європейської Ради, що відбулося 9-10 грудня 1991 року в Маастрихті, глави держав і урядів ЄС уклали угоду про політичний союз і угоду про економічний та монетарний союз, які разом становлять Договір про Європейський Союз. Договір набув чинності 1 листопада 1993 р. після його ратифікації усіма сторонами.

15-16 червня 1997 року глави держав та урядів країн - членів ЄС ухвалили ряд змін до Маастрихтського договору, які стосувалися майбутньої спільної зовнішньої політики та політики безпеки. Зокрема було вирішено, що:

·                                          Генеральний секретар Європейської ради отримує повноваження Верховного представника з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки;

·                                          під його керівництвом створюється Відділ політичного планування та раннього попередження;

·                                          протягом одного року з моменту набуття чинності Амстердамського договору ЄС спільно з ЗЄС розробляє систему вдосконаленої співпраці між двома організаціями;

·                                          гуманітарні, рятувальні та миротворчі завдання, а також ті, що передбачають використання збройних сил для врегулювання кризових ситуацій, включаючи операції з підтримки миру, вносяться в нову редакцію Договору (Ст. J. 7).

Питання щодо обумовленого голосування кваліфікованою більшістю знайшло подальший розвиток в контексті Спільної зовнішньої політики та політики безпеки. Відповідно до нової структури Договору Європейська рада визначає спільну стратегію, що втілюється Європейським Союзом у питаннях, які становлять спільний інтерес для країн-членів. Європейська рада реалізує її, зокрема, через спільну діяльність та вироблення спільних позицій. Ці рішення приймаються кваліфікованою більшістю, проте існує положення, згідно з яким країна-член може займати позицію "конструктивного утримання від голосування". Це відбувається у тих випадках, коли та чи інша країна не бажає брати участь у прийнятті рішення, але й не перешкоджає його прийняттю іншими державами. З іншого боку, якщо рішення торкається важливих аспектів національної політики певної країни, вона має вибір блокувати голосування кваліфікованою більшістю, залишаючи за іншими державами-членами можливість оскаржити таку свою дію перед Європейською радою.

Роль Європейського Союзу в міжнародних відносинах виходить далеко за межі позицій та дій щодо Спільної зовнішньої політики та політики безпеки. ЄС - це ще й найбільший суб'єкт світової торгівлі. Він також є найбільшим фінансовим донором для країн, що розвиваються, та одним з найбільших - для Близького Сходу. Крім того, Європейський Союз надає найбільше коштів для фінансування міжнародних зусиль, спрямованих на створення умов для тривалого миру в колишній Югославії. Багато інших галузей політики, яку проводить Європейський Союз, такі як сільське господарство та рибальство, також мають важливий зовнішній вимір. Роль ЄС у зовнішніх відносинах ще більше посилиться після створення Європейського економічного і монетарного союзу та введення єдиної валюти.

Європейський Союз приділяє велику увагу забезпеченню відповідності Спільної зовнішньої політики та політики безпеки усім іншим аспектам політики ЄС, що мають зовнішній характер. Як Рада міністрів, так і Європейська комісія в межах своїх повноважень відповідають за сумісність загальної зовнішньої діяльності Союзу з цілями зовнішніх відносин, безпеки, економічної політики та політики розвитку.

Такий підхід визначав також розробку політики розширення Європейського Союзу, його стратегію стосовно країн-кандидатів з Центральної Європи на етапі підготовки до членства, відносини ЄС - Росія та відносини між Європейським Союзом і країнами Середземномор'я. Основу майбутнього європейсько-середземноморського партнерства, що охоплює як політичні, так і економічні відносини, було закладено на Барселонській конференції в листопаді 1995 року.

Політичні та економічні аспекти бралися до уваги і на саміті глав держав та урядів 15 європейських і 10 азіатських держав у Бангкоку в березні 1996 pоку, де було започатковано діалог ЄС - Азія. Під час останнього середньотермінового перегляду Конвенції Ломе між Європейським Союзом та країнами Африки, Карибського й Тихоокеанського басейнів, було зроблено більший наголос на політичних аспектах конвенції. ЄС також активно співпрацює з країнами Південної Америки (наприклад, в рамках Групи ЄС - Ріо та з країнами Mercosur. До того ж зі Сполученими Штатами Америки ЄС підтримує постійний діалог з політичних і економічних проблем, що стосуються спільних інтересів, та прямі переговори з питань торгівлі та інвестицій у контексті Генеральної угоди про тарифи і торгівлю (ГАТТ) та Плану дій ЄС - США.

Від початку конфлікту в колишній Югославії та розпаду Югославської Федерації Європейський Союз відіграє важливу роль у спробах відновити мир у цьому регіоні та спрямувати гуманітарну допомогу до громад, що постраждали від воєнного конфлікту. Лондонська конференція з питань Югославії, що відбулась у серпні 1992 року під співголовуванням Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй та прем'єр-міністра Великобританії (на той час Голови Європейської ради), була для ЄС новою формою зовнішньополітичної діяльності. Це був перший приклад міжнародної акції, здійсненої спільно Європейським Союзом та Організацією Об'єднаних Націй.

У 2003 році Європейським Союзом було зпочатковано ініціативу "Ширша Європа", яка пізніше трансформувалась в Європейську політику сусідства, що охоплює країни Східної Європи, Північного Середземномор'я та Близького Сходу та (з 2004 року) Південного Кавказу. Україна належить до сфери застосування цієї політики. В рамках ЄПС у лютому 2005 року було підписанo План дій ЄС-Україна на 2005-2007 роки (доступний на сайті МЗС України http://www.mfa.gov.ua/data/upload/publication/mfa/ua/2820/plan.doc)

Члени ЄС : 

Засновники – Бельгія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Франція

з 1973 – Велика Британія, Данія, Ірландія

з 1981 – Греція

з 1986 – Іспанія, Португалія

з 1995 – Австрія, Фінляндія, Швеція

з 2004 – Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта , Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Чехія.                                                                              

 

                      Інституції ЄС                                                               

 

        Інституції ЄС

В Європейському Союзі наразі п’ять інституцій:

     1. Європейський Парламент (обирається народами держав-членів)

     2. Рада Європейського Союзу (представляє уряди держав-членів)

     3. Європейська Комісія (рушійна сила та виконавчий орган)

     4. Суд ЄС (забезпечує законність)

     5. Європейський Суд аудиторів (контролює управління фінансами)

Детальна інформація українською мовою про роль і повноваження цих органів міститься на веб-сайті "Євроглосарій"  http://www.europa.dovidka.com.ua

Окремі джерела (напр., Словник-довідник "Європейський Союз", Київ, 2001 р.) відносять до інституцій ЄС і такі установи як: Європейський інвестиційний банк (фінансова установа ЄС, створена з метою фінансування проектів, що сприяють європейській інтеграції, збалансованому розвитку, економічному й соціальному вирівнюванню та розвитку інноваційної економіки); Європейський соціально-економічний комітет (дорадчий орган ЄС, створений щоб забезпечити представництво інтересів різних економічних і соціальних груп); Європейський центральний банк (для єдиної європейської валюти - євро, головним завданням ЄЦБ є цінова стабільність у зоні євро); Європейська Рада (регулярні зустрічі глав держав та урядів країн ЄС, формально не належить до інституцій ЄС, однак лишається “останньою інстанцією” ухвалення багатьох рішень і уособлює міждержавну складову ЄС) та Комітет регіонів (консультативний орган ЄС, що висловлює думку місцевих і регіональних органів влади).

Інтернет-сайт представництва Європейської Комісії в Україні (http://www.delukr.cec.eu.int/site/page6649.html) до установ ЄС відносить також: Європейський омбудсмен (посада, запроваджена Угодою про ЄС, уповноважений приймати скарги від громадян Союзу, фізичних чи юридичних осіб, резидентів країн-членів щодо незадовільної діяльності інституцій або установ Співтовариства) та Агенції Європейського Союзу (установи ЄС, які керуються європейським публічним правом; відрізняються від інституцій Співтовариства (Рада, Парламент, Комісія тощо) і мають власний юридичний статус).

При підготовці цього розділу було використано інформаційні ресурси Представництва Європейської Комісії в Україні, Представництва України при ЄС, Урядового порталу України, Словника-довідника ЄС, Довідника НАТО: Європейський Союз, порталу “Громадський простір”, “Збірки навчальних посібників з права ЄС” та Словника-довідника Європейського Союзу


 

 

Відносини між Україною та Європейським Союзом на сучасному етапі: загальний огляд

 

  •           Історія виникнення

 

Відносини між Україною та Європейським Союзом були започатковані в грудні 1991 року, коли Міністр закордонних справ Нідерландів, як головуючої в ЄС, у своєму листі від імені Євросоюзу офіційно визнав незалежність України.

 

 

  •           Договірно-правова база

 

Правовою основою відносин між Україною та ЄС є Угода про партнерство та співробітництво (УПС), підписана 16 червня 1994 р. Угода набула чинності 1 березня 1998р., термін її дії завершується 28 лютого 2008 року. Угода започаткувала співробітництво з широкого кола політичних, торговельно-економічних та гуманітарних питань. З огляду на близьке завершення терміну дії УПС, 5 березня 2007 року Україна та ЄС розпочали переговорний процес щодо укладення нового рамкового договору, який тимчасово носить робочу назву "нова посилена угода" між Україною та ЄС. На період до укладення угоди щороку автоматично продовжується чинність УПС за взаємною згодою сторін.

 

 

  •           Інститути співробітництва

 

Партнерський діалог Україна-ЄС розвивається у рамках щорічних засідань Самміту Україна-ЄС за участю Президента України та Трійки ЄС у складі глави уряду або держави країни-головуючої в ЄС, Президента Європейської Комісії та Високого Представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики; Ради з питань співробітництва за участю Прем’єр-міністра України та Трійки ЄС у складі міністра закордонних справ країни-головуючої в ЄС, Президента ЄК та Високого Представника ЄС з СЗБП; Комітету та галузевих підкомітетів з питань співробітництва; Комітету парламентського співробітництва; регулярних консультацій Україна-Трійка ЄС та постійних експертних консультацій. Між Україною та ЄС щорічно відбувається понад 80 офіційних зустрічей та консультацій на високому і експертному рівнях.

 

 

<…>

 

План дій Україна-ЄС

21 лютого 2005 року, під час засідання Ради з питань співробітництва, Україна та ЄС підписали трирічний План дій – двосторонній політичний документ, який містить заходи по розширенню політичної співпраці та поглибленню економічної інтеграції України до ЄС.

План дій покликаний вивести на якісно вищий рівень відносини України та ЄС порівняно з існуючими рамками УПС. Водночас, існує певний дисбаланс дій та зобов'язань сторін в рамках Плану дій, згідно з яким на Україну припадає переважна кількість зобов'язань, у сфері внутрішніх демократичних перетворень, економічних реформ та адаптації національного законодавства до норм та стандартів ЄС в низці секторів економіки. Практичний внесок ЄС у реалізацію Плану дій зводиться до технічної та фінансової допомоги у рамках новоствореного механізму допомоги "Європейський Інструмент партнерства та сусідства", надання ринкового статусу економіці України в контексті антидемпінгових розслідувань (надано у лютому 2005 р.) укладення угоди про спрощення візового режиму (підписана у червні 2007 р., набула чинності 1 січня 2008 р.), поглиблене співробітництво в рамках регіональної безпеки (механізм приєднання до заяв ЄС з міжнародних питань, започаткований у 2004 році), поглиблене співробітництво у сфері придністровського врегулювання, поширення на Україну фінансування Європейського Інвестиційного Банку, поглиблення секторальної співпраці (енергетика, транспорт, науково-технологічна сфера), участь України у тематичних програмах та агентствах ЄС.

Основним внеском ЄС в рамках Плану дій є проголошення перспективи поглибленої економічної інтеграції України до ЄС (доступ до Внутрішнього ринку ЄС) після належного проведення внутрішніх політичних та економічних реформ.

Слід відзначити принципову розбіжність у поглядах України та ЄС стосовно кінцевої мети співпраці у рамках Плану дій. ЄС розглядає ПД як інструмент участі України в Європейській політиці сусідства, яка позиціонується як альтернатива процесу розширення ЄС. Україна розглядає ПД як підготовчий етап для виведення двосторонніх відносин на якісно новий рівень, переходу від принципів партнерства та співробітництва у рамках УПС до принципів політичної асоціації та економічної інтеграції у рамках "нової посиленої угоди". Укладення цієї угоди у такому форматі ("європейська асоціативна угода") повинно створити передумови для підготовки до набуття Україною членства в ЄС. Таке бачення сьогодні не знаходить підтримки серед ЄС.

 

Україна та ЄС погоджуються з тим, що одним з пріоритетів співробітництва на найближчу перспективу має стати поглиблення економічної інтеграції. Цю мету планується досягти шляхом укладення всеосяжної та поглибленої зони вільної торгівлі (ЗВТ) у рамках нової посиленої угоди, яка передбачатиме лібералізацію у сфері руху товарів, капіталів та послуг та широку гармонізацію нетарифних інструментів економічного регулювання (технічні стандарти). Згідно з позицією ЄС, формальні переговори щодо створення ЗВТ з Україною зможуть розпочатися після фіналізації вступу України до СОТ.

 

Крім співробітництва у рамках Плану дій, протягом 2005-2007 років значно активізувалися відносини України  та ЄС у низці інших галузей.

 

Так, у сфері зовнішньої політики та безпеки Україна вже тривалий час бере участь у реалізації спільної європейської політики безпеки та оборони (ЄПБО). З 2002 року наша держава є учасником Поліцейських місій ЄС в Боснії і Герцеговині (2002-2005рр.) та Республіці Македонія (2004-2005рр.). У лютому 2006 року Україна направила миротворчий контингент до складу оновленої Поліцейської місії ЄС в БіГ. Правова основа цієї співпраці була закладена з підписанням 13 червня 2005 р. Угоди про участь України в операціях Європейського Союзу з врегулювання кризових ситуацій, а також Угоди про безпекові процедури обміну інформацією з обмеженим доступом. Укладено  Угоду про участь в операціях ЄС з врегулювання кризових ситуацій, яка потребує ратифікації Верховною Радою України.

У 2005 році започаткована практика приєднання України до позицій та заяв ЄС з регіональних проблем та питань міжнародного життя. Таким чином, вже на даному етапі Україні надано право бути складовою позицій ЄС, яким користуються країни-кандидати та країни-члени Європейської економічної зони. Іншим важливим елементом взаємодії у сфері зовнішньої та безпекової політики став механізм двосторонніх консультацій між Україною та Генеральним Секретаріатом Ради ЄС з питань зовнішньополітичного планування, які дають змогу координувати позиції України та ЄС з цих питань. Партнерство між Україною та ЄС з регіональних питань пройшло успішну перевірку під час президентських виборів у Білорусі у березні 2006 року, коли Україна солідаризувалася з оцінками ЄС недемократичного характеру виборів, та водночас утрималася від підтримки санкцій Брюсселя проти білоруського керівництва. Завдяки налагодженим каналам діалогу позиція України була з розумінням сприйнята в ЄС, діалог щодо Білорусії продовжується. Україна бере регулярну участь у конференціях країн-донорів під егідою ЄС у Брюсселі щодо підтримки демократичного розвитку Білорусі. 

Важливою віхою у співробітництві з ЄС у цій сфері стала активізація позиції України з проблем придністровського врегулювання, що дало змогу зрушити з місця цей процес, сприяло зростанню довіри до України як впливового гравця у забезпеченні європейської безпеки і стабільності. Завдяки підтримці України 1 грудня 2005 року розпочала роботу Прикордонна Місія ЄС на українсько-молдовському кордоні, 16 березня 2006 року був відновлений повноцінний митний та прикордонний контроль на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону, що надало значний поштовх процесу повернення придністровських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності у правове поле Молдови.

Питання можливої участі ЄС у процесі знищення та утилізації боєприпасів в Україні порушувалося під час проведених протягом 2005-2007 рр. засідань Трійки робочої групи ЄС з питань експортного контролю (COARM) – Україна, Трійки робочих груп з питань глобального роззброєння і експортного контролю та з питань нерозповсюдження ЗМЗ (CONOP/CODUN) – Україна, а також під час робочих зустрічей з представниками Європейської Комісії та Генерального Секретаріату РМ ЄС. Першим практичним кроком в напрямку розвитку такої співпраці стало схвалення 29 листопада 2005р. Радою ЄС рішення щодо виділення 1 млн. євро до Трастового фонду НАТО/ПЗМ на реалізацію в Україні проекту щодо ліквідації 133 тис. тон застарілих боєприпасів, 1,5 млн. одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї та 1 тис. одиниць переносних зенітно-ракетних комплексів. На даний час у структурах ЄС продовжується процес вивчення проектних пропозиції української сторони. У найближчій перспективі очікується, що ЄС виділить  додатково до 800 тис. євро до Трастового фонду НАТО/ПЗМ. Крім того, в ЄС вивчають можливість започаткування власного проекту із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в с. Новобогданіка. Продовжуються консультації з метою реалізації рішення Європейської Комісії щодо виділення Україні 4 млн. євро на ліквідацію протипіхотних мін у відповідності до Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення (Оттавська конвенція).

ЄС також визнає важливу роль України у забезпеченні безпеки і стабільності на континенті, а також її високий промислово-технологічний потенціал у військовій сфері, що підтверджується практикою запрошення нашої держави до проведення військових навчань за участю підрозділів ЄС. Водночас, досі не зрушило з мертвої точки вирішення питання залучення потенціалу України у сфері авіатранспортних перевезень для реалізації завдань у рамках Європейської політики безпеки та оборони.

 

  •           Торговельно-економічне співробітництво

З року в рік стабільно зростає зовнішньоторговельний оборот між Україною та Європейським Союзом та прямі іноземні інвестиції з країн ЄС в українську економіку. На сьогодні Україна посідає 31 місце серед торговельних партнерів Європейського Союзу по імпорту та входить до 20-ки основних торговельних партнерів Євросоюзу по експорту (18 місце). За товарообігом Україна знаходиться на 25 місці серед основних торговельних партнерів ЄС. Такий розподіл позиції відповідає торгівлі України зі світом (на 24 місці по імпорту, на 32 по експорту та на 26 за показником товарообігу у 2006 р.).

За даними статистики ЄС, обсяги двосторонньої торгівлі Україна-ЄС за січень-жовтень 2007 року становили 28,41 млрд. євро, що на 25,79% або 5,8 млрд. більше, ніж за аналогічний показник 2006 року. Від’ємне для України сальдо торгівлі за цей час поглибилось до 7,73 млрд. євро. Імпорт ЄС з України (або українських експорт до ЄС) становив 10,33 млрд. євро, експорт ЄС до України становив 18,07 млрд. євро у січні – жовтні 2007 року.

У товарній структурі торгівлі Україна – ЄС зберігаються тенденції експорту продукції переважно з низькою часткою доданої вартості (чорні метали та вироби з них – 34,73%, мінеральні продукти – 20,55%, сільськогосподарська продукція – 8,09%) та імпорту високотехнологічної та промислової продукції (механічне обладнання та
машини – 33,37%, транспортні засоби та шляхове обладнання – 13,41%, хімічна продукція – 10,69%).

Станом на липень 2007 року обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) з ЄС до України збільшився порівняно з 2005 роком у 3,7 разів та склав 13,8 млрд. євро. За аналогічний період обсяги ПІІ з України до ЄС зросли у 1,5 рази порівняно з 2005 роком та становили 0,064 млрд. євро.

За перші десять місяців 2007 року показники розбіжності між даними Євростату та Держкомстату України складали: по товарообігу – 7,0 млрд. євро, по експорту ЄС в Україну – 5,07 млрд. євро та по імпорту ЄС з України – 1,9 млрд. євро. Найбільші за обсягами розбіжності у даних дзеркальної статистики щодо товарообігу сторін мали місце у торгівлі України з Польщею (1,66 млрд. євро), Німеччиною (1,55 млрд. євро), Болгарією (0,97 млрд. євро) та Італією (0,99 млрд. євро).

З квітня 2007 року активно проводиться робота по створенню правового базису поглибленого співробітництва Україна-ЄС. Досягнуто помітного прогресу у переговорах щодо економічної та секторальної частини нового базового договору, що укладатиметься на заміну УПС, зокрема, сформовано проект положень щодо окремих секторальних питань. Результативні обговорення відбувались й в рамках підготовки до створення поглибленої зони вільної торгівлі Україна-ЄС нового типу. Після врегулювання з ЄС питання по експортних митах (16 січня 2008 року), вже найближчим часом може бути остаточно погоджений текст звіту Робочої групи з розгляду заявки на вступ України до СОТ. За цих обставин, офіційні переговори щодо створення поглибленої зони вільної торгівлі Україна-ЄС можуть розпочатись вже у І півріччі 2008 року. Положення щодо ЗВТ визначатимуть правову базу для вільного переміщення товарів, послуг, капіталів та, частково, робочої сили між Україною та ЄС, а також для регуляторного наближення, спрямованого на поступове входження економіки України до спільного ринку ЄС.

Актуальним у торговельно-економічному співробітництві залишається встановлення діалогу з зовнішньоторговельної статистики, з’ясування та усунення причин розходження статистичних даних. Нарощування від’ємного для України сальдо торгівлі з ЄС також загострило важливість вирішення комплексу питань, пов’язаних з доступом української продукції до ринків Європейського Союзу. Поряд з диверсифікацією експорту через отримання можливості поставок продукції тваринного походження, промислової та машинобудівної продукції з більшою часткою доданої вартості, на порядку денному також залишаються існуючи обмеження через запровадження ЄС антидемпінгових заходів. Зокрема, за поточних умов для українських виробників майже повністю закритий ринок азотних мінеральних добрив ЄС, неприйнятним для України є використання ЄК в ході антидемпінгових процедур перерахунків цін на газ на підставі цін в ЄС або США. Зважаючи на високі зобов’язання, прийняті на себе Україною в рамках вступу до СОТ, все більшого значення набуває питання захисту інтересів вітчизняних інвесторів, зокрема, у сфері входження та заснування компанії на ринках фінансових та банківських послуг ЄС.

В сфері регуляторного співробітництва реалізуються домовленості щодо приєднання України до Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (АСАА), підготовки до започаткування промислового діалогу для стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва, співробітництва у сфері сільського господарства, санітарії та фітосанітарії. Зростає нагальність забезпечення належної підготовки української промисловості до роботи в умовах запровадження ЄС нового законодавства з реєстрації, оцінки та авторизації хімічних речовин („REACH”), започаткування окремого діалогу з використання географічних позначок, залучення експертної допомоги ЄК до розробки податкового кодексу України.

 

·        Діалог у сфері юстиції, свободи та безпеки

 

З метою інтенсифікації співробітництва України з ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки 18 червня 2007 року на засіданні Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС підписано оновлений План дій Україна - ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки. З метою імплементації, моніторингу та оцінки виконання Плану дій ЮСБ експертами України та ЄС, в рамках Підкомітету №6 „Юстиція, свобода та безпека”, було розроблено проект Плану-графіку імплементації положень Плану дій ЮСБ. Наразі проводиться експертне доопрацювання цього документу. Очікується, що в результаті ухвалення і забезпечення імплементації нового Плану-графіку, який містить 99 цілей і передбачає виконання 224 спільних заходів за напрямками міграції і притулку, прикордонного співробітництва та візової політики, боротьби з організованою злочинністю, тероризмом, співпраці у питаннях забезпечення верховенства права, вдосконалення правової системи, правового та правоохоронного співробітництва (попередній Графік, ухвалений у 2002 році, включав 42 цілі і 134 заходи), співробітництво між Україною і ЄС у сфері ЮСБ буде суттєво посилене.

Україна та ЄС також успішно завершили тривалий та непростий переговорний процес щодо пакетного укладення угод про спрощення візового режиму та реадмісію. 18 червня 2007 р. у ході засідання Ради з питань співробітництва у Люксембурзі відбулося підписання угод. Угоди набули чинності з 1 січня 2008 року.

Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз встановлює спрощений режим видачі віз українським громадянам консульськими установами держав-членів ЄС у рамках шенгенського законодавства. Ключовими елементами угоди є положення про перспективу запровадження взаємного безвізового режиму; безвізовий режим для власників дипломатичних паспортів; видачу багаторазових віз (строком від 1 до 5 років) широкому колу громадян України, в т.ч. представникам бізнесових кіл, членам урядових делегацій, родичам громадян України, що легально проживають в державах-членах ЄС, журналістам, спортсменам, учасникам наукових, культурних і мистецьких заходів; видачу безкоштовних віз для чисельних категорій осіб, зокрема, дітей віком до 18 років та дітей віком до 21 року, що знаходяться на утриманні, пенсіонерів, журналістів, родичів громадян України, що легально проживають в країнах-членах ЄС. Угода упорядковує перелік документів, що підтверджують мету поїздки, фіксує консульський збір за видачу візи на рівні 35 євро та 70 євро у термінових випадках, обмежує строки розгляду анкет на видачу візи 10 календарними днями.

Політична декларація до Угоди передбачає укладення двосторонніх угод між Україною та Польщею, Угорщиною, Словаччиною і Румунією про правила місцевого прикордонного руху для мешканців прикордонних районів. Україна у вересні уклала відповідну угоду з Угорською Республікою (тимчасово застосовується з 15 грудня 2007 року) та парафувала угоду зі Словацькою Республікою, яку планується підписати у лютому 2008 р. Триває переговорний процес щодо проекту такої угоди з Польщею. Угоди передбачають здійснення руху громадянами України та відповідної держави-члена, які проживають у прикордонній зоні (до 50 км від лінії кордону), без віз на підставі дозволів на спрощений перетин кордону.

Угода між Україною та ЄС про реадмісію регулює процедури, пов'язані з ідентифікацією та поверненням громадян України та третіх країн, осіб без громадянства, які потрапили або перебувають на території держав-членів ЄС нелегально. Нею передбачені звичайна і прискорена процедури реадмісії, визначаються документи, що підтверджують походження нелегального мігранта, встановлюються часові рамки виконання запитів щодо реадмісії. Принциповим в угоді є досягнення сторонами компромісу щодо встановлення дворічного перехідного періоду стосовно повернення в Україну мігрантів з третіх країн, що дасть додатковий час для створення відповідних інституційних спроможностей у сфері управління міграцією та зміцнення прикордонного контролю. Для української сторони було важливо заручитися зобов'язанням ЄС надати додаткову фінансову та технічну допомогу для цих потреб, що відображено в односторонній декларації ЄС як додатку до угоди про реадмісію. В цьому контексті набуває актуальності питання підготовки українською стороною якісних проектів в галузі міграційного менеджменту та боротьби з нелегальними мігрантами. На даний час українська сторона не використовує повною мірою наявні інструменти фінансової допомоги.

Попри укладення згаданих угод про спрощення оформлення віз та про реадмісію спостерігається стійка тенденція до погіршення умов і ускладнення процедури розгляду візових заяв українських громадян дипломатичними представництвами і консульськими установами країн-членів Шенгенської зони ЄС. У першу чергу це стосується тривалих строків розгляду заяв, переліку документів, необхідних для видачі візи, запровадження практики посередницьких візових центрів, діяльність яких у частині стягнення додаткової плати за оформлення віз є несумісною з положеннями підписаної угоди про спрощення візового режиму. У цьому зв'язку, українська сторона привертала увагу Європейської Комісії, німецького і португальського головувань в Раді ЄС до конкретних фактів дискримінаційного ставлення з боку консульських установ держав-членів ЄС до українських громадян. Зі сторони ЄС розв’язання цих питань пов’язується з імплементацією візової угоди, початком функціонування Спільного комітету, перше засідання якого заплановано провести у квітні 2008 р., а також прийняттям законодавства ЄС у візовій сфері, зокрема, Єдиного візового кодексу.

У контексті співпраці за напрямками боротьби з корупцією, організованою злочинністю і тероризмом налагоджено контакти між зацікавленими органами України та Лісабонським моніторинговим Центром ЄС з питань споживання і розповсюдження наркотиків (EMCDDA), проведено перше засідання з питань наркотиків у форматі Україна-Трійка ЄС (Брюссель, 01.06.07) Водночас, відсутній прогрес у проведенні переговорів і укладенні угод з Європолом та Євроюстом. Це пояснюється як змінами у мандаті Європолу, так і триваючим в Україні процесом ратифікації Конвенції Ради Європи про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних та Додаткового протоколу до неї. 

Що стосується зміцнення співпраці в сфері управління кордонами і міграційними процесами,  то у ході засідання міністрів юстиції і внутрішніх справ України та Трійки ЄС (Люксембург, 11.06.07) укладені Робочі домовленості про встановлення оперативного співробітництва між Державною прикордонною службою України та Європейським Агентством з менеджменту оперативного співробітництва на зовнішніх кордонах країн-членів ЄС (FRONTEX) і визначені пріоритетні напрямки їх практичної реалізації. З зв’язку з вступом у грудні 2007 р. дев’яти нових країн-членів ЄС до Шенгенської зони одним з найгостріших проблемних питань у цій сфері залишається відновлення спільного прикордонного та митного контролю як на території ЄС, так і на українській території. Під час 10-го засідання Комітету з питань співробітництва Україна-ЄС  (листопад 2007р., м.Брюссель) на розгляд ЄС було внесено пропозицію започаткувати експертні консультації з метою досягнення відповідної домовленості між Україною та ЄС.

 

·                  Інтеграція  українського енергетичного сектору з ринком ЄС

 

Стратегію співпраці України з ЄС у сфері енергетики закладено в положеннях Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі, підписаного 1 грудня 2005 р. Меморандум охоплює п’ять сфер розширеного двостороннього співробітництва:

1.                1.                  Ядерна безпека.

2.                2.                  Інтеграція ринків електроенергії та газу.

3.                3.                  Підвищення безпеки енергопостачання та транзиту вуглеводнів.

4.                4.                  Структурна реформа, підвищення стандартів із техніки безпеки та охорони довкілля у вугільній галузі.

5.                5.                  Енергоефективність.

Значення Меморандуму полягає в наявності спільних завдань енергетичної політики ЄС та України, які зорієнтовані на втілення стратегічних інтересів у сфері диверсифікації та безпеки постачання енергоресурсів, а також електроенергетики. Також, в Меморандумі зафіксовано набуття Україною членства в Договорі про Енергетичне Співтовариство (ДЕС), який набув чинності з 1 липня 2006 р.

Виходячи із своїх енергетичних пріоритетів, ЄС вимагає від України забезпечення надійного транзиту вуглеводнів з Росії та лібералізації нафтового і газового ринків в Україні, що дозволило б певною мірою знизити транзитні тарифи. При цьому ЄС виходить з того, що інтересам обох сторін відповідатиме зміцнення співробітництва в енергетичній сфері, зокрема щодо диверсифікації маршрутів та джерел постачання вуглеводнів, модернізації ГТС України, а також імпорту української електроенергії. У 2007 році Європейський Союз затвердив завдання своєї нової енергетичної політики, відомі як «3 х 20»: скорочення на 20% викидів парникових газів, скорочення на 20% споживання вуглеводнів за рахунок заходів з енергозбереження, запровадження 20-відсоткової частки відновлювальних джерел в енергетичному балансі ЄС до 2020 р. Зміст цієї політики значною мірою матиме визначальний вплив на перспективи енергетичного співробітництва України з ЄС. Необхідно наголосити, що саме у цій сфері концентруватиметься розв’язання найбільш проблемних питань національної безпеки України, спрямованих на різке зменшення нашої залежності від імпортованих російських вуглеводнів.

Станом на початок 2008 р. виконання Меморандуму за п’ятьма напрямками можна окреслити наступним чином.

1. Ядерна безпека. Відповідно до положень Меморандуму, ЄС несе зобов'язання підтримати набуття членства Україною в ДЕС за умов позитивної оцінки стану ядерної безпеки діючих українських АЕС. У цілому, проблема виконання розділу «Ядерна безпека» Меморандуму зводилася ЄК до необхідності проведення оцінки стану ядерної безпеки діючих АЕС України спільно з МАГАТЕ. В січні 2007 р. було започатковано діяльність тристоронньої групи Україна – ЄК – МАГАТЕ, програма роботи якої спиратиметься на поточні плани співробітництва України з Агентством у сфері ядерної безпеки: проектну безпеку; експлуатаційну безпеку; поводження з радіоактивними відходами та зняття з експлуатації; питання регулювання. Погодившись на створення тристоронньої групи Україна – ЄК – МАГАТЕ,українська сторона відстояла верховенство експертизи МАГАТЕ при проведенні оцінки стану безпеки діючих блоків АЕС.

2. Інтеграція ринків електроенергії та газу пов’язана з виконанням проекту синхронізації ОЕС України з системою UCTE (Союз з координації передачі електроенергії) та перспективою отримання членства Україною в ДЕС. Відповідно, в березні 2007 р. Розгляд спільної заявки України та Молдови на приєднання до системи UCTE завершився погодженням 26 червня 2007 р. Технічного завдання на виконання цього проекту. Відповідно, у вересні 2007 р. рішенням Керівного комітету UCTE було створено чотири проектні групи: впровадження стандартів та експлуатація мереж; делімітації (відокремлення енергосистем України та Молдови від мережі СНД); управління енергосистемою в умовах перевантаження мереж; регулювання та контрактних зобов’язань.

На засіданні Міністерської Ради ДЕС в червні 2007 р. ЄК погодила звіт щодо статусу енергетичного сектору України. 18 грудня 2007 р. у ході чергового засідання Ради ДЕС у Белграді було повідомлено, що ЄК отримала мандат на проведення переговорів з Україною щодо набуття нею повноправного членства в Енергетичному Співтоваристві. Наступним етапом має стати невідкладне започаткувати відповідних консультацій з ЄС.

3. Підвищення безпеки енергопостачання та транзиту вуглеводнів. У 2007 р. було завершено попередній аудит газотранспортної системи України в рамках фінансованої Євросоюзом технічної допомоги, яка визначила потребу у вагомих інвестиціях, що оцінюються на рівні €2,500 мільйонів протягом періоду 2007-13 рр. У відповідності до положень Меморандуму в 2007 р. сторони також погодились організувати спільний моніторинг прогресу, досягнутого в рамках реабілітації нафтогазової транспортної системи України.

      Стосовно диверсифікації маршрутів та джерел постачання природного газу, необхідно зазначити, що у 2007 р. ЄК висловила підтримку розбудові нового газопроводу „Білий потік”, маршрут якого пролягатиме з Каспійського регіону через Грузію та Чорне море до України. Водночас, ЄК усунулась від сприяння залученню України до проекту газопроводу „НАБУККО”, відносячи питання участі компанії НАК „Нафтогаз України” в ньому до двосторонніх домовленостей з учасниками цього Консорціуму. Натомість, ЄК рекомендувала Україні підготувати пропозиції по газопроводу „Білий потік” до візиту Координатора ЄС проекту Південного газотранспортного коридору Й. Й. ван Аартсена до Києва у 2008 р.

Результати фінансованого ЄК проекту техніко-економічного обґрунтування продемонстрували комерційну привабливість продовження нафтопроводу Одеса-Броди до Плоцька.

У цьому зв’язку невід’ємною частиною співпраці з ЄС щодо спільних нафтогазових проектів є продовження роботи щодо забезпечення повного функціонування Міжрегіонального метрологічного центру в м. Боярка, який було відкрито у 2006 році.

У 2007 р. поступово впроваджувались результати проекту ЄК щодо вибору варіантів створення запасів нафти та нафтопродуктів в Україні. За сприяння ЄК наступним етапом передбачається створення в Україні Агентства з управління запасами нафти. Відповідно, ЄК надасть ВАТ „Укртранснафта” технічну допомогу з варіантів реструктуризації управління та фінансування компанії, відповідальної за створення резервів.

4. Структурна реформа, підвищення стандартів із техніки безпеки та охорони довкілля у вугільній галузі. В березні 2007 р. було завершено підготовку проекту підтримки політики України щодо реформування вугільного сектору, який має бути започатковано на початку 2008 р. Проект ставить за мету:

  •           удосконалити секторальну програму для вугільної галузі на період 2007-16 рр. з урахуванням ролі вугільної промисловості в стратегії безпеки енергопостачання України, стану економічної реформи, соціальних зобов’язань уряду;
  •           надати рекомендації щодо варіантів та засобів впровадження програми з реформування вугільного сектору;
  •           підвищити безпеку видобування вугілля в шахтах.

Також, у 2008 р. Україна готова буде реалізовувати домовленість з ЄС щодо питання видобутку та утилізації шахтного метану в контексті як захисту навколишнього середовища, так і безпеки виробництва, а також підготувати пропозиції щодо залучення зовнішнього інвестування для розв’язання проблеми шахтної безпеки. Паралельно вивчатимуться можливості співпраці України з ЄС щодо впровадження технологій «чистого вугілля», перш за все на ТЕС.

        5. Енергоефективність.Головним чинником впливу на політику України у цій сфері стали проблеми необхідності скорочення споживання імпортованих вуглеводнів, рішуче впровадження заходів енергозбереження та відновлювальних джерел енергії. 

З цією метою в лютому 2007 року спільна робоча група Україна – ЄС підготувала в рамках Меморандуму пропозиції до дорожньої карти з питань енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії у тісному поєднанні з реалізацією заходів щодо боротьби із зміни клімату. У цьому зв’язку ЄК пропонує започаткувати проект Твіннінг для підтримки Національного Агентства України з питань ефективного використання енергоресурсів (НАЕР).

       

  •           Співробітництва між Україною та ЄС в сфері космічних досліджень

 

Враховуючи той факт, що Україна належить до вісімки держав, які мають значний розвинутий технічний та технологічний потенціал у сфері освоєння космічного простору, 1 грудня 2005 р. під час Самміту Україна - ЄС у Києві сторони уклали спеціальну Угоду про співпрацю у створенні цивільної Глобальної навігаційної супутникової системи (ГНСС). Передбачається, що співпраця в рамках цієї Угоди може охоплювати промислове виробництво та наукові дослідження у цій сфері, зокрема в питаннях стандартизації і сумісності регіональних систем цивільної навігації тощо. Наразі триває процес набуття Угодою чинності. Станом на січень 2008 року Угоду ратифікувала Україна та тринадцять країн-членів ЄС, зокрема: Словаччина, Латвія, Німеччина, Швеція, Угорщина, Словенія, Фінляндія, Данія, Чехія, Люксембург, Греція , Естонія та Австрія.

В листопаді 2007 року Європейська Комісія опублікувала перше конкурсне оголошення в рамках 7-ої Рамкової програми ЄС з наукових досліджень та технологічного розвитку з метою виконання міжнародних проектів у сфері глобальної супутникової навігаційної системи та проекту Галілео. Тим самим, українські організації, в числі інших, були запрошені до участі у науково-дослідній діяльності з розвитку програми ГНСС/Галілео.


 

 

Хронологія відносин Україна – ЄС

 

(1991-2007 роки)

 

грудень 1991 р.

Були започатковані відносини між Україною та ЄС, коли Міністр закордонних справ головуючих в ЄС Нідерландів, від імені ЄС офіційно визнав незалежність України.

вересень 1992 р.
м. Київ

Перша зустріч Україна – ЄС на найвищому рівні між Президентом України Л.Д.Кравчуком та Головою Європейської Комісії Ж.Делором.

жовтень 1993 р.
м. Київ

Відкрито Представництво Європейської Комісії в Україні.

 

09-11 березня 1994 р.
м. Київ

Перша зустріч Україна – Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

14 червня 1994 р.
м. Люксембург

Підписано Угоду про партнерство та співробітництво між Україною, з одного боку, і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами, з іншого боку.

05 січня 1995 р.
м. Київ

Зустріч Україна – Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

24 березня 1995 р.
м. Брюссель

Перше засідання Спільного комітету Україна – ЄС. Обговорено перспективи розвитку відносин Україна – ЄС.

01 червня 1995 р.
м. Люксембург

Зустріч Президента України Л.Д.Кучми з Головою Європейської Комісії Ж.Сантером. Підписано Тимчасову угоду про торгівлю та питання, пов'язані з торгівлею, між Україною, з одного боку, та Європейським Співтовариством, Європейським Об'єднанням Вугілля і Сталі, Європейським Співтовариством з Атомної Енергії, з іншого боку.

28 червня 1995 р.
м. Брюссель

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Обговорювались перспективи розвитку відносин Україна – ЄС.

липень 1995 р.
м. Брюссель

Відкрито Представництво України при Європейських Співтовариствах (Європейському Союзі).

24 листопада 1995 р.

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Обговорювались питання безпеки та ситуація в колишній Югославії.

05 лютого 1996 р.

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Обговорювались питання регіонального співробітництва.

19 травня 1996 р.

 

Меморандум про Взаєморозуміння між Європейським Співтовариством та Україною.

21 травня 1996 р.
м. Рим

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ. ЄС оприлюднив свою Заяву щодо політичної підтримки України.

червень 1996 р.

ЄС визнав за Україною статус країни з перехідною економікою.

26 вересня 1996 р.

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ (питання відносин Україна – ЄС, стосунки з Росією та СНД).

05 лютого 1997 р.

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ Обговорено питання імплементації Плану дій ЄС щодо України від 6 грудня 1996р.

17-18 квітня 1997 р.

Засідання Спільного комітету Україна – ЄС.

05 вересня 1997 р.
м. Київ

Перший Самміт Україна – ЄС. Обговорено стан і перспективи розвитку відносин Україна –  ЄС.

01 березня 1998 р.

Набуття чинності Угодою про партнерство та співробітництво між Європейськими Співтовариствами і Україною.

08-09 червня 1998 р.
м. Люксембург

Перше засідання Ради з питань співробітництва між Україною та Європейським Союзом у рамках УПС.

24 вересня 1998 р.
м. Нью-Йорк

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ (обговорені питання довгострокової стратегії ЄС щодо України).

16 жовтня 1998 р.
м. Відень

Другий самміт Україна – ЄС після набуття чинності УПС. Відносини між Україною та ЄС визначено як "стратегічне партнерство", обговорено питання співробітництва у сфері зовнішньої і безпекової політики.

05 листопада 1998 р.
м. Брюссель

Перше засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС в рамках УПС (засновано 6 галузевих підкомітетів: з питань торгівлі та інвестицій; фінансів, економіки та статистики; енергетики, ядерних питань і навколишнього природного середовища; митного і прикордонного співробітництва, боротьби з "відмиванням" коштів і наркобізнесом; транспорту, телекомунікацій, науки та технологій, освіти та навчання; вугілля, сталі, гірничої промисловості та сировинних матеріалів).

грудень 1998 р.
м. Київ

Перше засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС (створено в рамках УПС).

26-27 квітня 1999 р.
м. Брюссель

Друге засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС (питання економічного співробітництва).

03-04 червня 1999 р.

Кельнський самміт ЄС.
ЄС визнав досягнення якісно нового рівня у стосунках з Україною.

23 липня 1999 р.
м. Київ

Третій самміт Україна – ЄС (досягнуто прогресу у визнанні Євросоюзом євроінтеграційного курсу України, ЄС підтвердив наміри сприяти вступу України до СОТ).

28 липня 1999 р.
м. Київ

Друге засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

16 липня 1999 р.
м. Київ

Постановою Кабінету Міністрів України №1496 затверджено Концепцію адаптації законодавства України до законодавства ЄС.

23 вересня 1999 р.
м. Нью-Йорк

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ (ЄС відзначив важливість проєвропейського вибору України і висловив повагу до її євроінтеграційного курсу).

24-26 листопада

1999 р. м.Київ

Друге засідання Комітету парламентського співробітництва між Україною та ЄС.

06 грудня 1999 р.
м. Брюссель

Зустріч Президента України Л.Д.Кучми з Головою Європейської Комісії Р.Проді.

10 грудня 1999 р.
м. Хельсінкі

Європейська Рада ухвалила Спільну стратегію ЄС щодо України, спрямовану на зміцнення відносин "стратегічного партнерства" між Україною та ЄС (у документі відзначаються європейські прагнення України і вітається її проєвропейський вибір; ЄС підтвердив свої зобов'язання щодо підтримки політичних та економічних перетворень в Україні, які мають забезпечити подальше її наближення до ЄС).

25 січня 2000 р.
м. Брюссель

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ (питання реалізації Спільної стратегії ЄС щодо України, актуальні міжнародні питання, обговорення схваленого Радою ЄС першого Робочого плану реалізації Спільної стратегії ЄС щодо України).

23 травня 2000 р.
м. Брюссель

Третє засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС (внутрішній розвиток в Україні та в ЄС, відносини Україна – ЄС, міжнародні питання).

15 вересня 2000 р.
м. Париж

Четвертий самміт Україна – ЄС (українською стороною запропоновано реформування спільних органів Україна – ЄС, створених на основі УПС, а також інституціоналізацію відносин у сфері зовнішньої політики, безпеки, військового та військово-технічного співробітництва, юстиції та внутрішніх справ).

09-10 жовтня 2000 р.
м. Брюссель

Третє засідання Комітету парламентського співробітництва між Україною та ЄС.

11 жовтня 2000 р.

Набула чинності постанова Ради ЄС, згідно з якою Україна була вилучена з переліку країн з неринковою економікою в рамках антидемпінгового законодавства ЄС.

09-10 листопада

2000 р.
м. Київ

Зустріч Президента України Л.Д.Кучми з Президентом Європейської Комісії Р.Проді напередодні закриття ЧАЕС.

14 грудня 2000 р.
м. Брюссель

Зустріч Міністра закордонних справ України А.М.Зленка з Генеральним секретарем Ради ЄС, Верховним представником з питань Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС Х.Соланою.

18 грудня 2000 р.
м. Брюссель

Третє засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

19 січня 2001 р.
м. Берлін

Зустрічі Президента України Л.Д.Кучми з Президентом Європейської Комісії Р.Проді та Генеральним секретарем Ради ЄС Х.Соланою.

13 лютого 2001 р.
м. Київ

Засідання Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ, а також зустрічі Трійки ЄС з Президентом України Л.Д.Кучмою, Головою Верховної Ради України І.С.Плющем, Прем'єр-міністром України В.А.Ющенком.

15 березня 2001 р.
м. Страсбург

Європейський Парламент ухвалив Резолюцію стосовно Спільної стратегії Європейського Союзу щодо України (визнається право України стати членом ЄС).

09-10 квітня 2001 р.
м. Київ

Візит Голови Делегації Європейського Парламенту по зв'язках з Україною, Молдовою та Білоруссю Я.Вірсми в Україну; зустрічі з Президентом України, Прем'єр-міністром України, Головою Верховної Ради України.

18-19 квітня 2001 р.
м. Київ

Візит Генерального секретаря Ради ЄС Х.Солани, зустрічі з Президентом України, Прем'єр-міністром, Головою Верховної Ради України.

15-16 червня 2001 р.

У заключному документі за підсумками самміту ЄС у Гьотеборзі Україну запрошено до участі у Європейській Конференції.

19-20 червня 2001 р.
м. Київ

Візит Голови Європейської Ради, Прем'єр-міністра Швеції Й.Перссона в Україну; його зустрічі з Президентом України, Прем'єр-міністром України, Головою Верховної Ради України, Міністром закордонних справ України.

26 червня 2001 р.
м. Люксембург

Четверте засідання Ради з питань співробітництва Україна – ЄС (ухвалено 6 пріоритетів реалізації УПС на наступні 12 місяців; узгоджено питання про скорочення кількості підкомітетів до 4-х).

30-31 липня 2001 р.
Київ-Крим

Візит Генерального секретаря Ради ЄС, Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Х.Солани в Україну; його зустрічі з Президентом України, Прем'єр-міністром України, Головою Верховної Ради України, Міністром закордонних справ України.

10-11 вересня 2001 р.
м. Ялта

П’ятий Самміт Україна – ЄС став важливою подією у відносинах між Україною та Європейським Союзом, надав новий імпульс розвитку співробітництва в енергетичному секторі, сфері юстиції та внутрішніх справ, європейської політики безпеки і оборони. На кожному з цих напрямків розпочалася конкретна робота.

20 жовтня 2001 р.
м. Брюссель

Участь Державного секретаря з питань європейської інтеграції МЗС України О.Чалого у робочому ланчі в рамках Європейської Конференції, присвяченої питанням боротьби з міжнародним тероризмом та формуванню міжнародної антитерористичної коаліції.

жовтень 2001 р.
м. Київ

Четверте засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС.

13 листопада 2001 р.
м. Нью-Йорк

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ. (підготовка до парламентських виборів в Україні, стан співробітництва в енергетичній сфері, сфері торговельно-економічних відносин, зокрема, в контексті вирішення проблемних питань, пов'язаних з виконанням УПС. Представникам Європейського Парламенту передано запрошення взяти участь у спостереженні за підготовкою та проведенням виборів до Верховної Ради України).

11 грудня 2001 р.
м. Київ

Парламентські слухання з питань реалізації державної політики інтеграції до ЄС, які вперше відбулися в Україні продемонстрували консолідацію зусиль Верховної Ради та Уряду України навколо курсу на європейську інтеграцію держави.

12 грудня 2001 р.
м. Київ

Засідання Комітету з питань співробітництва Україна – ЄС (схвалено План дій ЄС щодо України у галузі юстиції та внутрішніх справ).

10 січня 2002 р.
м. Мадрид

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Українська сторона запропонувала перевести відносини Україна – ЄС у площину асоціації.

15 січня 2002 р.

м. Київ

Зустріч Першого Віце-прем’єр-міністра України Дубини О.В. з Головою Делегації Європейської Комісії в Україні, Послом Н. Жустеном (питання поточного стану співпраці сторін).

16-18 січня 2002 р.

м. Брюссель

Перше засідання об’єднаного Підкомітету з питань енергетики, співробітництва у цивільному ядерному секторі, охорони навколишнього середовища, транспорту, телекомунікацій, науки та технологій, освіти та навчання Комітету Україна – ЄС (прийнято рішення про створення п’яти спільних робочих груп з питань: 1) відновлюваної енергетики та енергоефективності, 2) глобальних змін клімату, 3) транзиту газу, 4) космосу, 5) енергетичної стратегії).

30 січня 2002 р.

м. Брюссель

Відбулася презентація Програми розвитку державного кордону України в штаб-квартирі ЄС.

08 лютого 2002 р.
м. Київ

Нарада у Президента України з питань реалізації стратегії європейської інтеграції України. Президент України Л.Кучма визначив стрижнем Стратегії соціально-економічного розвитку України на наступне десятиріччя практичну реалізацію до кінця 2011 року завдань, пов'язаних із створенням необхідних передумов для вступу України до Євросоюзу.

18-20 лютого 2002 р.

м. Київ

Робочі консультації з експертною групою ЄС щодо спільного опрацювання проекту Плану-графіка імплементації положень Плану дій ЄС в галузі юстиції та внутрішніх справ в Україні.

20-21 лютого 2002 р.
м. Київ

Візит Генерального секретаря Ради ЄС, Верховного представника ЄС з питань СЗБП в Україну Х.Солани. В ході зустрічей з Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем'єр-міністром України, Міністром закордонних справ України підтверджено значну зацікавленість ЄС до розвитку та поглиблення співробітництва з Україною у сфері Європейської політики безпеки та оборони.

лютий 2002 р.

м. Київ

Засідання спільної робочої групи для підготовки аудиту газотранспортної системи України в рамках програми ЄС "ІНОГЕЙТ".

11 березня 2002 р.
м. Брюссель

П'яте засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС (стан виконання пріоритетів у рамках УПС; міжнародні питання, які становлять взаємний інтерес, включаючи спільну боротьбу з міжнародним тероризмом; затверджено пріоритети виконання УПС на наступний період - енергетика, торгівля та інвестиції, юстиція та внутрішні справи, наближення законодавства України до законодавства ЄС, охорона навколишнього середовища, транспорт, новим пріоритетом визначено міжрегіональне та транскордонне співробітництво).

11 березня 2002 р.

м. Брюссель

Міжнародна конференція "Відносини між Україною та ЄС після наступної хвилі розширення".

19 березня 2002 р.

м. Київ

Перше засідання новоствореної Робочої групи Україна – ЄС з питань відновлювальної енергетики та енергоефективності.

09-11 квітня 2002 р.

м. Брюссель

Українська делегація взяла участь у засіданні Трійки Спеціального Комітету статті 36 Амстердамського договору та Стратегічного Комітету ЄС з питань імміграції, кордонів та притулку.

11-13 квітня 2002 р.

м. Брюссель

Відбулося засідання Робочої групи (двосторонні консультації) по укладенню Угоди про реадмісію між Україною та ЄС.

15 квітня 2002 р.
м. Люксембург

Рада Міністрів закордонних справ ЄС прийняла рішення звернутися до Європейської Комісії та Генерального секретаря Ради ЄС Х.Солани з питання внесення пропозицій щодо посилення відносин розширеного ЄС з його східними сусідами - Україною, Білоруссю та Молдовою.

19 квітня 2002 р.

м. Брюссель

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні експертів з питань експортного контролю.

29-30 квітня 2002 р.
м. Варшава

П'яте засідання Постійної українсько-польської конференції з питань європейської інтеграції. У Спільному Протоколі за підсумками засідання Республікою Польща проголошено підтримку України в питанні набуття асоціації з ЄС, а також заявлено про готовність до завершення укладення двостороннього Протоколу про доступ до ринків товарів та послуг

05-07 травня 2002 р.

м. Варшава

Українсько-польська Координаційна рада з питань міжрегіонального співробітництва.

07 травня 2002 р.
м. Брюссель

Консультації Україна – Трійка  ЄС на рівні експертів з ОБСЄ.

14 травня 2002 р.
м. Київ

Конференція "Десять років програмі Тасіс в Україні".

15 травня 2002 р.
м. Брюссель

Робочий ланч Президента України Л.Д.Кучми з Президентом Європейської Комісії Р.Проді.

27-28 травня 2002 р.

м. Київ

Засідання Керівного Комітету для реалізації спільної програми співробітництва між ЄК та Радою Європи щодо зміцнення демократичної стабільності в Україні.

27-28 травня 2002 р.

м. Бад-Хоннеф (ФРН)
30 травня 2002 р.

м. Брюссель

Делегацією України взято участь у спеціальній нараді Європейської конференції цивільної авіації (ЄКЦА) з питань інтеграції на рівні директорів цивільної авіації країн-членів ЄКЦА.

29 травня 2002 р.
м. Київ

Консультації Україна – Трійка  ЄС на рівні політичних директорів.

 

30 травня 2002 р.

м. Київ

Зустріч Віце-прем’єр-міністра України з економічних питань Рогового В.В. з Головою Делегації Європейської Комісії в Україні, Послом Н. Жустеном.

30 травня 2002 р.

м. Михайлівці (СР)

31 травня 2002 р.

м. Ужгород

Українсько-словацька конференція з питань транскордонного співробітництва.

03 червня 2002 р.
м. Жешув (РП)

VII засідання українсько-польської Змішаної комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва.

10-12 червня 2002 р.
м. Брюссель

Засідання Робочої групи з питань енергетичної стратегії.

 

13 червня 2002 р.

м. Брюссель

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні експертів з питань роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї.

16-18 червня 2002 р

м. Париж

Переговори з представниками Європейської контрольної групи FATF.

17 червня 2002 р

м. Брюссель

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні експертів з питань ОБСЄ.

18-20 червня 2002 р.
м. Брюссель

Конференція "Розвиток нафтогазового комплексу України та можливості залучення іноземних інвестицій" в рамках програми ІНОГЕЙТ.

19 червня 2002 р.
м. Київ

Переговори з ЄК щодо повернення ПДВ українським експортерам металобрухту та укладання Угоди між Урядом України та Європейським Співтовариством Вугілля та Сталі про торгівлю деякими сталеливарними виробами.

19-21 червня 2002 р.

м. Скоп’є

Українська делегація взяла участь у 5-тій Європейській міністерській конференції з питань рівності між жінками та чоловіками в рамках Ради Європи.

20-21 червня 2002 р.
м. Жешув (РП)

Економічний форум "Україна-Польща".

20-21 червня 2002 р.

м. Київ

Зустріч експертів Європейського Космічного Агентства з представниками НКАУ (питання розвитку співробітництва у сфері мирного використання космосу).

25 червня 2002 р.
м. Київ

Проведення засідання робочої групи Україна – ЄС з питань змін клімату.

26-28 червня 2002 р.

м. Хельсінкі


Українська делегація взяла участь у 13-тій сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за питання місцевого самоврядування в рамках Ради Європи.

04 липня 2002 р.

м. Копенгаген

Шостий самміт Україна – ЄС (Спільна заява за результатами Самміту охоплює значний спектр співробітництва та визначає подальші шляхи його розвитку; підписано Угоду про наукове та технологічне співробітництво між Україною та ЄС; прийнято рішення про підготовку сторонами Спільної доповіді з оцінки стану виконання УПС).

04-05 липня 2002 р.

м. Київ

Візит керівника Департаменту стратегії та зовнішніх зв’язків Європейського Космічного Агентства (ЄКА) Ж.Понселе з метою обговорення конкретних напрямів співробітництва НКАУ та ЄКА.

08-09 липня 2002 р.

м. Кошице (СР)

Зустріч Державних секретарів МЗС України та країн Вишеградської групи.

10-11 липня 2002 р.

м. Київ

Міжнародна конференція "10-річчя Програми Тасіс з ядерної безпеки".

21серпня 2002 р.

м. Київ

Перше засідання Комісії з питань розвитку транскордонного співробітництва та єврорегіонів.

29 серпня,

2 вересня 2002 р.

м. Ялта

Спеціальна нарада Генеральних директорів цивільної авіації країн-членів Європейської конференції цивільної авіації.

 

29-30 серпня 2002 р.

м. Хельсінборг (Швеція)

Українська делегація взяла участь у Конференції ЄС з попередження конфліктів.

30-31 серпня 2002 р.

м. Елсінор

Неформальна зустріч міністрів закордонних справ держав-членів ЄС за участю Міністра закордонних справ України.

05-07 вересня 2002 р.

м. Криниця Гурська (РП)

XII міжнародний Економічний Форум “Криниця 2002” за участю Прем’єр-міністра України.

11 вересня 2002 р.

м. Брюссель

Українська делегація взяла участь у засіданні Політико-безпекового Комітету (PSC) на високому рівні.

11 вересня 2002 р.

м. Брюссель

Зустріч Україна – ЄС на рівні експертів з питань ОБСЄ.

13 вересня 2002 р.

м. Брюссель

Зустріч Україна – ЄС на рівні експертів з питань Центральної та Східної Європи (COEST).

15-17 вересня 2002 р.

м. Хельсінкі

Українська делегація взяла участь у 7-мій Конференції європейських міністрів, відповідальних за питання, пов’язаних з нелегальною міграцією.

18-20 вересня 2002 р.

м. Брюссель

Українська делегація взяла участь у Європейській Конференції щодо запобігання та боротьби з торгівлею людьми.

24 вересня 2002 р.

м. Брюссель

Спільна зустріч експертів ЄС, України та РФ з питань боротьби з нелегальною міграцією.

27 вересня 2002 р.

м. Брюссель

Проведення консультацій з представниками ЄК щодо торгівлі деякими сталеливарними виробами.

27 вересня 2002 р.

м. Брюссель

6-та нарада-семінар в МЗС за участю представників органів виконавчої влади з питань координації у сфері зовнішніх зносин “Шляхи реалізації євроінтеграційних намірів України”.

28 вересня 2002 р.

м. Брюссель

Експертна зустріч Україна – ЄК з обговорення торгівлі зерновими.

03-05 жовтня 2002 р.

м. Львів

ІІ Економічний форум з питань прикордонного співробітництва.

14-15 жовтня 2002 р.

м. Афіни

Українська делегація взяла участь у консультаціях з питань європейської інтеграції на рівні державних секретарів  міністерств закордонних справ.

22-23 жовтня 2002 р.

м. Київ

Міжнародна конференція з питань розвитку П’ятого міжнародного транспортного коридору.

24-25 жовтня 2002 р.

м. Брюссель

Українська делегація взяла участь у засіданні робочої групи з транзиту Секретаріату Енергетичної Хартії.

28 жовтня 2002 р.

м. Копенгаген

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні політичних директорів міністерств закордонних справ.

29 жовтня 2002 р.

м. Брюссель

Конференція “Відносини Україна – ЄС” в оборонному коледжі.

29 жовтня 2002 р.

м. Київ

Зустріч Першого віце-прем'єр-міністра України О. Дубини з координатором програми INOGATE, представником Генерального Директорату ЄК з питань транспорту та енергетики  Ф. Бенсарсою.

01 листопада 2002 р.

м. Київ

Українська делегація взяла участь у Конференції країн Центральної та Східної Європи з питань зміцнення європейської безпеки.

05 листопада 2002 р.

м. Київ

Зустріч Уповноваженого України з питань європейської інтеграції, Віце-прем’єр-міністра України Рогового В.В. з Головою Представництва Європейської Комісії, Послом
Н. Жустеном.

06 листопада 2002 р.

м. Будапешт

Українсько-угорські консультації з консульсько-правових питань.

 

07 листопада 2002 р.

м. Будапешт

Українська делегація взяла участь у щорічному зібранні Німецької Спілки країн Східної та Центральної Європи “Розширення ЄС на Схід та його наслідки для співпраці з країнами СНД”.

11 листопада 2002 р.

м. Брюссель

Засідання Трійки Україна – ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ на рівні міністрів.

12-13 листопада

2002 р.

м. Луцьк

Українсько-польська Міжурядова Координаційна рада з питань міжрегіонального співробітництва.

11-12 листопада

 2002 р.

м. Брюссель

П’яте засідання Комітету з парламентського співробітництва Україна – ЄС.

13-15 листопада

2002 р.

м. Скоп’є

П'ятий Економічний Форум країн-учасниць Центральноєвропейської Ініціативи.

18 листопада 2002 р.

м. Київ

Переговори Україна – ЄС з питань укладання Угоди про реадмісію та консультації щодо виконання Плану дій ЄС в сфері юстиції і внутрішніх справ в Україні.

20 листопада 2002 р.

м. Київ

Парламентські слухання з питань взаємовідносин та співробітництво України з ЄС (проводилися вдруге).

21 листопада 2002 р.

м. Брюссель

Зустріч Уповноваженого України з питань європейської інтеграції, Віце-прем’єр-міністра України В.В. Рогового  з Членом ЄК з питань зовнішніх зносин К.Паттеном та Членом ЄК з питань сільського господарства та рибальства Ф.Фішлером.

21-22 листопада

2002 р.

м. Брюссель

Зустріч Національних координаторів програми Тасіс.

22 листопада 2002 р.

м. Брюссель

Зустріч Уповноваженого України з питань європейської інтеграції, Віце-прем’єр-міністра України В.В. Рогового  з Членом ЄК з питань торгівлі П.Ламі.

22 листопада 2002 р.

м. Київ

Консультації щодо Плану Дій ЄС в сфері юстиції і внутрішніх справ в Україні.

25 листопада 2002 р.

м. Брюссель

Експертні консультації Україна – ЄС щодо торгівлі зерновими.

26 листопада 2002 р.

м. Київ

Візит державних секретарів “Трійки ЄС” в Україну (Іспанії, Данії, Греції).

27 листопада 2002 р.

м. Брюссель

Засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (актуальні питання двостороннього співробітництва в рамках УПС; питання надання Україні технічної допомоги ЄС; ініціатива ЄС “Нові сусіди”; парафована Угоду між Кабінетом Міністрів України та Європейським співтовариством з атомної енергії про співробітництво у сфері мирного використання ядерної енергії).

28 листопада 2002 р.

м. Брюссель

Міжнародна конференція: “Порядок Денний 2004”: “Європейська інтеграція України”.

28 листопада 2002 р.

м. Брюссель

Презентація Дніпропетровського регіону в Європарламенті.

05 грудня 2002 р.

м. Брюссель

Презентація Державної Митної Служби України в європейських структурах.

10 грудня 2002 р.

м. Київ

Спільне засідання робочої групи з енергоефективності та відновлювальної енергетики.

11 грудня 2002 р.

м. Київ

Презентація Шостої рамкової програми ЄС у сфері досліджень та технологічного розвитку (візит представника Генерального Директорату ЄК “Дослідження” М.Леоніду).

18 грудня 2002 р.

м. Брюссель

Українська делегація взяла участь у Одинадцятій сесії Конференції з Енергетичної Хартії.

23 грудня 2002 р.

м. Київ

Зустріч Прем’єр-міністра України В. Януковича з Надзвичайним та Повноважним Послом Грецької Республіки в Україні П.Гумасом.

21 січня 2003р.

м. Брюссель

Презентація Донецького регіону в Європарламенті.

21-22 січня 2003 р.

м. Київ

Проведення двосторонніх консультацій щодо врегулювання питання торгівлі деякими сталеливарними виробами між Україною та ЄС.

22-23 січня 2003 р.

м. Скоп’є

Українська делегація взяла участь у П’ятій Європейській міністерській конференції “Демократизація, запобігання конфліктам та миробудівництво: перспективи та роль жінок”.

29 січня 2003 р.

м. Київ

Шосте засідання постійної Українсько-польської конференції з питань європейської інтеграції.

05 лютого 2003 р.

м. Брюссель

Зустріч Україна – ЄС на рівні експертів з питань Центральної та Східної Європи (COEST).

06 лютого 2003 р.

м. Київ

Перше засідання Державної Ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

06-07 лютого 2003 р.

м. Київ

Проведення двосторонніх консультацій з питань укладання Угоди між Україною та ЄС про використання ЄС українського авіаційно-транспортного потенціалу.

07 лютого 2003 р.

м. Київ

Зустріч міністрів закордонних справ України та Трійки ЄС.

07 лютого 2003 р.

м. Київ

Зустріч Прем‘єр-міністра України В.Януковича з Генеральним Секретарем Ради ЄС, Верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Х.Соланою.

11 лютого 2003 р.

м. Київ

Проведення двосторонніх консультацій щодо підготовки Спільної доповіді про стан виконання УПС та набуття чинності Правилами процедури врегулювання спірних питань.

17 лютого 2003 р.

м. Брюссель

Конференція “Більше ніж сусід? Політика ЄС стосовно України”.

20 лютого 2003 р.

м. Ніредьгаза

XXXIII засідання Ради Карпатського Єврорегіону.

21 лютого 2003 р.

м. Київ

Засідання Української частини Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС.

21 лютого 2003 р.

м. Київ

Робочий обід Прем’єр-міністра України з послами країн-членів ЄС.

22 лютого 2003 р.

м. Салоніки

Зустріч міністрів енергетики країн-членів ЄС.

27-28 лютого 2003 р.

м. Київ

Українсько-польські експертні консультації щодо проекту будівництва нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ.

06 березня 2003 р.

м. Київ

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні політичних директорів.

07 березня 2003 р.

м. Київ

Перше засідання українсько-словацької Робочої групи з питань транскордонного співробітництва.

11 березня 2003 р.

м. Київ

Друге засідання Комісії у справах співробітництва в рамках програм ЄС (ФАРЕ, ТАСІС) українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

10-14 березня 2003 р.

м. Брюссель

Інформаційний семінар з питань Шостої Рамкової програми ЄС у сфері науки та технологічного розвитку.

17 березня 2003 р.

м. Брюссель

Щорічна конференція “Україна – ЄС”.

17 березня 2003 р.

м. Брюссель

Зустріч Прем`єр-міністра України В.Януковича з Верховним представником з питань Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС Х.Соланою.

17 березня 2003 р.

м. Брюссель

Зустріч Прем’єр-міністра України В.Януковича з Президентом Європейської Комісії Р.Проді.

17 березня 2003 р.

м. Брюссель

Міністром економіки та з питань європейської інтеграції України
В. Хорошковським та Комісаром ЄК з питань торгівлі П. Ламі підписано двосторонній протокол з ЄС про умови вступу України до СОТ.

18 березня 2003 р.

м. Брюссель

Шосте засідання Ради з питань співробітництва Україна – ЄС (актуальні питання співробітництва у сферах торгівлі, енергетики, транспорту, юстиції та внутрішніх справ; затверджено пріоритети з виконання УПС на наступний період; розглянуто Спільну доповідь з оцінки стану виконання УПС, підготовлену на виконання домовленостей Копенгагенського самміту Україна – ЄС).

18 березня 2003 р.

м. Брюссель

Щорічна міжнародна конференція Україна – ЄС “Ширша Європа: перспективи України”.

19 березня 2003 р.

м. Київ

Інформаційний семінар щодо програми допомоги ЄС “Ключові інституції”.

19-20 березня 2003 р.

м. Мюнхен

Конференція щодо європейських стандартів і реформування систем юстиції в трансформаційних країнах Центральної та Східної Європи.

21 березня 2003 р.

м. Київ

Спільне засідання Керівного комітету для реалізації Спільної програми співробітництва між ЄК та Радою Європи щодо зміцнення демократичної стабільності в Україні.

27-28 березня 2003 р.

м. Брюссель

Перше засідання Спільної Робочої групи з питань співробітництва Україна – ЄС у сфері космічних досліджень та використання космосу в мирних цілях.

01-02 квітня 2003 р.

м. Варшава

Українсько-польські експертні консультації щодо проекту будівництва нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ.

08 квітня 2003 р.

м. Київ

Українсько-британсько-польські консультації з питань європейської інтеграції на рівні керівників департаментів зовнішньополітичних відомств України, Польщі та Великобританії.

08 квітня 2003 р.

м. Київ

Розширена нарада Мінекономіки за участю органів виконавчої влади “Технічна допомога з боку ЄС – сьогодення та майбутнє”.

09 квітня 2003 р.

м. Брюссель

Зустріч Україна – ЄС на рівні експертів з питань ОБСЄ.

09 квітня 2003 р.

м. Брюссель

Засідання Стратегічного комітету з питань міграції та притулку у форматі Україна – Трійка  ЄС.

16-17 квітня 2003 р.

м. Афіни

Європейська конференція за участю Президента України Л.Д. Кучми.

21 квітня 2003 р.

м. Київ

Зустріч Віце-прем’єр-міністра України В.Гайдука з координатором програми ІНОГЕЙТ від ЄК Ф.Бенсарсою.

22 квітня 2003 р.

Науково-практична конференція “Перша Загальнодержавна програма з адаптації законодавства України до законодавства ЄС в контексті розширення ЄС”.

23-24 квітня 2003 р.

м. Варшава

Робоча зустріч у справах співробітництва між Республікою Польща, Україною та Республікою Білорусь в рамках програм ЄС з транскордонного співробітництва Інтеррег/ Тасіс.

24 квітня 2003 р.

м. Київ

Зустріч Державного секретаря з питань європейської інтеграції Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України В. Пятницького та Голови Представництва Європейської Комісії в Україні, Посла Н.Жустена.

24 квітня 2003 р.

м. Суми

Круглий стіл “Україна в євроатлантичному просторі: досвід та перспективи”.

06 травня 2003 р.

м. Брюссель

Симпозіум “На шляху інтеграції транс’європейських та пан’європейських транспортних мереж”.

07 травня 2003 р.

м. Відень

Презентація книги “Україна в Європі. Актуальний стан, причини та перспективи”.

07-08 травня 2003 р.

м. Малага

Друга Європейська конференція міністрів, відповідальних за політику інтеграції інвалідів “Покращання якості життя інвалідів: розвиток комплексної політики з метою їх повноцінного життя”.

13 травня 2003 р.

м. Київ

Засідання Спільної робочої групи Україна – ЄС з питань енергетичної стратегії.

15 травня 2003 р.

м. Брюссель

Зустріч Україна – Трійка  ЄС на рівні експертів з питань експортного контролю.

16 травня 2003 р.

Тринадцяте засідання Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

18-20 червня 2003 р.

м. Київ

Консультації з питання отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС.

22-24 червня 2003 р.

м. Одеса

П’ятий Економічний форум “Україна-Польща” за участю Президентів України та Польщі.

24 червня 2003 р.

м. Одеса

Друга Конференція керівників регіонів України та Польщі.

26 червня 2003 р.

м. Брюссель

Дванадцята Конференція Енергетичної Хартії.

24-29 червня 2003 р.

м. Брюссель

Презентація Дніпропетровської області в Європарламенті.

24-29 червня 2003 р.

м. Брюссель

Презентація потенціалу української космічної науки та промисловості.

03 липня 2003 р.

м. Київ

Засідання робочої групи з відпрацювання позиції України щодо подальших відносин між Україною та ЄС.

08-10 липня 2003 р.

м. Київ

Візит делегації представників Європейського економічного та соціального комітету ЄС до України з метою підготовки доповіді “Нові сусіди ЄС”. У рамках візиту відбулася зустріч з Першим заступником Державного секретаря Мінекономіки П. Кабаном.

01 вересня 2003 р.

м. Софія

Двосторонні українсько-болгарські політичні консультації з євроінтеграційної тематики.

02 вересня 2003 р.

м. Братислава

Двосторонні українсько-словацькі політичні консультації з євроінтеграційної тематики.

02 вересня 2003 р.

м. Київ

Засідання Бюро Комітету парламентського співробітництва Україна – ЄС.

03 вересня 2003 р.

м. Будапешт

Двосторонні українсько-угорські політичні консультації з євроінтеграційної тематики.

04 вересня 2003 р.

м. Брюссель

Зустріч Україна – ЄС на рівні експертів з питань Центральної та Східної Європи (COEST).

04-05 вересня 2003 р.

м. Любляна

Двосторонні українсько-словенські політичні консультації з євроінтеграційної тематики.

04-06 вересня 2003 р.

м. Криниця-Гурська

Тринадцятий міжнародний Економічний Форум “Криниця 2003”.

10 вересня 2003 р.

м. Брюссель

Засідання у форматі “Україна – Трійка  ЄС” з питань ОБСЄ (COSCE).

11-12 вересня 2003 р.

м. Київ

Візит в Україну Єврокомісара з питань розширення Ґ.Фергойґена.

12 вересня 2003 р.

м. Київ

Зустріч Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України з членом Європейської Комісії Г.Ферхойгеном.

15 вересня 2003 р.

м. Київ

Зустріч Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України з Міністром з питань Європи Міністерства закордонних справ та у справах Співдружності Великої Британії Д. МакШейном.

17 вересня 2003 р.

м. Брюссель

Засідання Україна – Трійка  Політико-безпекового комітету ЄС.

23 вересня 2003 р.

м. Київ

Семінар з питань досвіду розроблення прогнозних/програмних документів в Європейській Комісії.

25 вересня 2003 р.

м. Київ

Міжнародна ділова зустріч “Україна-Європейський Союз: перспективи економічної взаємодії та інтеграції країни до фінансових ринків єдиної Європи”.

29 вересня – 01 жовтня 2003 р.

м. Чернівці, м. Київ

Шосте засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС. У засіданні взяв участь Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України.

29-30 вересня 2003 р.

м. Київ

Проведення чергового раунду переговорів з укладення Угоди про реадмісію між Україною та ЄС.

7-8 жовтня 2003 р.

м. Ялта

Сьомий Самміт Україна – ЄС.

Двостороння зустріч Президента України Л.Кучми і Президента Італійської Республіки С.Берлусконі „віч-на-віч”.

14-15 жовтня 2003 р.

м. Варшава

Засідання експертної робочої групи з підготовки проекту українсько-польської міжурядової угоди щодо використання існуючих потужностей нафтотранспортної системи “Одеса – Броди” та її інтеграції в нафтотранспортну систему Республіки Польща.

12 листопада 2003 р.

м. Київ

Зустріч заступника Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України з Послом Естонської Республіки в Україні з обговорення проблематики європейської інтеграції.

14 листопада 2003 р.

м. Люблін

Засідання українсько-білорусько-польської Робочої групи з питань співробітництва в рамках програм ЄС Тасіс та Інтеррег.

19 листопада 2003 р.

м. Київ

Зустріч Міністра палива та енергетики України з Генеральним секретарем UCTE щодо приєднання електричних мереж України до UCTE.

26 листопада 2003 р.

м. Брюссель

Підписання “Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща щодо використання потужностей системи транспортних вуглеводнів (транспортування вуглеводнів) “Одеса-Броди” та її інтеграції з польськими потужностями” та Спільного Комюніке з метою створення правової бази для реалізації проекту добудови нафтопроводу Одеса-Броди до м. Полоцьк.

04 грудня 2003 р.

м. Люблін

Четверте засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

09 грудня 2003 р.

м. Київ

Сьоме засідання Української частини Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС.

10 грудня 2003 р.

м. Київ

Нарада у Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України за участю представників офіційної делегації України з питань підготовки до засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

11 грудня 2003 р.

м. Київ

Засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

У ході засідання сторони обговорили ініціативу ЄС “Ширша Європа – нові сусіди” та підходи щодо спільної роботи над новими інструментами розвитку відносин сторін – Планом дій Україна – ЄС та Програмами сусідства (Україна-Румунія, Україна-Угорщина-Словаччина, Україна-Польща-Білорусь, програма CADSES).

11-12 грудня 2003 р.

 м. Ужгород

Друге засідання українсько-словацької Робочої групи з питань транскордонного співробітництва.

03-04 січня 2004 р.

м. Варшава

Сьоме засідання Українсько-польської конференції з питань європейської інтеграції.

16 січня 2004 р.

м. Київ

Другий раунд консультацій експертів України, Республіки Молдова та ЄС щодо прикордонних та митних аспектів, пов'язаних з врегулюванням придністровського конфлікту в Республіці Молдова.

20 січня 2004 р.

м. Брюссель

Перший етап консультацій щодо поширення Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС на нові держави-члени Європейського Союзу.

27 січня 2004 р.

м. Київ

Перший раунд консультацій щодо підготовки та узгодження тексту Плану дій Україна – ЄС.

30 січня 2004 р.

м. Київ

Засідання Спільної робочої групи з питань співробітництва України з ЄС у сфері космічних досліджень та використання космосу в мирних цілях.

04 лютого 2004 р.

м. Варшава

Засідання Постійної українсько-польської конференції з питань європейської інтеграції, в ході якого обговорювались наслідки вступу Польщі до ЄС для розвитку українсько-польського торговельно-економічного співробітництва.

10 -11 лютого 2004 р.

м. Київ

Зустрічі представників Мінекономіки, Мінпромполітики, МЗС та українських виробників-експортерів із представниками Робочої групи Європейської Комісії щодо наслідків поширення на Україну заходів торговельного захисту ЄС після розширення Євросоюзу.

11 лютого 2004 р.

м. Брюссель

Зустріч Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України з Комісаром ЄК з питань торгівлі П. Ламі. Сторони обговорили, зокрема, питання просування України на шляху вступу до СОТ, змістовного наповнення проекту Плану дій Україна – ЄС, активізації торговельно-економічного співробітництва та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, а також наслідки розширення ЄС для України.

12-13 лютого 2004 р.

м. Брюссель

Зустріч національних координаторів програми Тасіс.

11, 25 лютого 2004 р.,

11 березня 2004 р.,

15-16 квітня 2004 р.,

28 квітня – 02 травня 2004 р.,

22 червня 2004 р.,

06 липня 2004 р.,

Київ-Брюссель

Двосторонні консультації щодо врегулювання питання торгівлі деякими сталеливарними виробами між Україною та ЄС.

16-17 лютого 2004 р.

м. Брюссель

Сьоме засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС.

18 лютого 2004 р.

м. Вільнюс

Перше Спільне засідання Постійної українсько-литовської комісії з питань європейської інтеграції під головуванням Першого заступника Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України В. Пятницького та Секретаря Міністерства закордонних справ Литовської Республіки Р. Мартіконіса.

23-25 лютого 2004 р.

м. Брюссель

Консультації представників центральних органів виконавчої влади України та Робочої групи ЄК з питань розширення. Сторони обговорили питання експорту до ЄС української сталеливарної продукції, скасування угод про вільну торгівлю між Україною та країнами Балтії, впровадження новими державами-членами ЄС нетарифних обмежень, надання Україні статусу країни з ринковою економікою.

24 лютого 2004 р.

м. Брюссель

Другий етап консультацій щодо поширення Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС на нові держави-члени ЄС.

24 лютого 2004 р.

м. Брюссель

Другий раунд консультацій між Україною та ЄК щодо підготовки проекту Плану дій Україна – ЄС. Сторони продовжили переговори в рамках трьох робочих груп (політичний діалог, регіональна співпраця, юстиція і внутрішні справи; соціально-економічна проблематика; секторальне співробітництво) щодо змістовного наповнення проекту Плану дій конкретними заходами.

05 березня 2004 р.

м. Братислава

Українсько-словацькі консультації щодо мінімізації небажаних наслідків розширення ЄС.

05 березня 2004 р.

м. Брюссель

Робоча зустріч за участю представників країн-розробників Програм Сусідства.

09-10 березня 2004 р.

м. Прага

Українсько-чеські консультації щодо мінімізації небажаних наслідків розширення ЄС для України.

09 березня 2004 р.

м. Брюссель

Третій раунд консультацій щодо підготовки проекту Плану дій Україна – ЄС. Досягнуто домовленостей продовжити діалог з метою остаточного погодження тексту документу.

10 березня 2004 р.

м. Брюссель

Двосторонні консультації між Україною та ЄС з питання порядку набуття чинності Правилами процедури врегулювання спірних питань.

11 березня 2004 р.

м. Київ

Зустріч Прем’єр-міністра України з послами країн-членів ЄС та країн, що вступають в ЄС, акредитованими в Україні.

29 березня 2004 р.

м. Брюссель

Засідання міністрів юстиції та внутрішніх справ у форматі Україна – Трійка  ЄС.

29-30 березня 2004 р.

м. Київ

Українсько-угорські консультації щодо реалізації австро-угорської ініціативи щодо майбутніх відносин між Україною та ЄС.

18-19 квітня 2004 р.

м. Лондон

Зустріч Першого віце-прем’єр-міністра України з Генеральним директором Генерального Директорату ЄК „Економіка та фінанси” та Віце-Президентом Європейського інвестиційного банку в рамках проведення Щорічного форуму ЄБРР.

27 квітня 2004 р.

м. Київ

Засідання Міжвідомчої робочої групи для опрацювання питань використання Україною нових можливостей розширення ЄС та запобігання його можливим негативним наслідкам для України.

29 квітня 2004 р.

м. Дублін

Засідання Україна - Трійка ЄС. Підписано Протокол про приєднання нових держав-членів ЄС до Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС. Досягнуто домовленостей щодо здійснення конкретних кроків у рамках співробітництва у сфері безпекової та оборонної політики та необхідності прискорення підготовки проекту Плану дій Україна – ЄС.

6-7 травня 2004 р.

м. Земплінська Шірава

Перше спільне засідання українсько-словацької Міжурядової Комісії з питань транскордонного співробітництва.

11 травня 2004 р. м. Львів

Робоча зустріч за участю представників країн-розробників Програм Сусідства.

18 травня 2004 р.

м. Брюссель

Сьоме засідання Ради з питань співробітництва Україна – ЄС. Обговорено питання розвитку двостороннього співробітництва у торговельно-економічній сфері, сферах енергетики, транспорту, юстиції та внутрішніх справ. Пріоритетну увагу приділено питанням підготовки Плану дій Україна – ЄС, впливу розширення Євросоюзу на відносини між Україною та ЄС та надання Україні статусу країни з ринковою економікою.

19 травня 2004 р.

м. Брюссель

Конференція „Україна – ЄС: перспективи на майбутнє”.

25-26 травня 2004 р.

м. Брюссель

Участь делегації України у Першому глобальному конгресі Всесвітньої митної організації та Інтерполу по боротьбі з підробкою торговельних марок і виробів.

14 червня 2004 р.

м. Брюссель

Шосте засідання Підкомітету з питань торгівлі та інвестицій Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

Обговорено стан та перспективи двостороннього торговельно-економічного співробітництва.

14 червня 2004 р.

м. Михайлівці

Українсько-Словацька робоча зустріч щодо змістовного наповнення Програми Сусідства.

15 червня 2004 р.

м. Брюссель

Четвертий раунд консультацій щодо підготовки Плану дій Україна – ЄС. Досягнуто прогресу при узгодженні більшості положень та вироблено ряд компромісних формулювань заходів проекту Плану дій.

18 червня 2004 р.

м. Байе-Маре

Засідання Спільної робочої групи в рамках започаткування Програми Сусідства «Румунія – Україна».

22 червня 2004 р.

м. Брюссель

Парафовано Угоду між Україною та ЄС про торгівлю деякими сталеливарними виробами на 2004 рік із квотою 606,824 тис. тонн на експорт української сталеливарної продукції до розширеного ЄС.

24-25 червня 2004 р.

м. Ялта

VII Економічний форум „Україна – Польща”.

08 липня 2004 р.

м. Гаага

Восьмий Самміт Україна – ЄС. Сторони обговорили питання внутрішнього розвитку в Україні та в ЄС, стан та перспективи поглиблення двостороннього співробітництва у торгівельно-економічній, безпековій сферах, а також юстиції та внутрішніх справ. Пріоритетну увагу приділено питанню надання економіці України ринкового статусу у рамках антидемпінгового законодавства ЄС.

Підписано Угоду про участь України у Поліцейській місії ЄС у Македонії, схвалено План дій Україна – ЄС щодо співробітництва у сфері науки та технологій, розглянуто перспективи відносин між Україною та ЄС у контексті реалізації Європейської політики сусідства, зокрема, питання підготовки Плану дій Україна – ЄС.

15 липня 2004 р.

м. Київ

Засідання робочої групи Україна – ЄС з питань транспорту.

16 липня 2004 р.

м. Київ

Засідання робочої групи Україна – ЄС з питань енергетичної стратегії.

20 липня 2004 р.

м. Брюссель

П’ятий раунд консультацій щодо проекту Плану Україна – ЄС. Сторони вийшли на завершальний етап підготовки зазначеного документу.

23 липня 2004 р.

м. Київ

Засідання Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

14 вересня 2004 р.

м. Київ

День Уряду України у Верховній Раді України з питання „Про нові напрями співробітництва України з Європейським Союзом у зв’язку з розширенням ЄС”.

20 вересня 2004 р.

м. Брюссель

План дій Україна – Європейський Союз погоджено на експертному рівні.

29-30 вересня 2004 р.

м. Брюссель

Черговий раунд переговорів щодо укладення Угоди про реадмісію між Україною та ЄС.

30 вересня 2004 р.

м. Брюссель

Шосте засідання Підкомітету з питань фінансів, економіки та статистики Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Обговорені питання макроекономічного розвитку України і ЄС, хід структурних реформ в Україні, розвиток банківського сектору, співробітництво в галузі статистики, а також низку питань, пов’язаних із макрофінансовою допомогою ЄС Україні та співпрацею між Україною та Європейським інвестиційним банком.

15 жовтня 2004 р. м. Брюссель

Третій раунд консультацій експертів України, Республіки Молдова та ЄС з обговорення прикордонних та митних аспектів, пов’язаних із врегулюванням Придністровського конфлікту в Республіці Молдова.

19 жовтня 2004 р.

м. Белград

Українсько-сербо-чорногорські консультації з питань європейської інтеграції.

20 жовтня 2004 р.

м. Будапешт

Українсько-угорські консультації з питань європейської інтеграції.

12 листопада 2004 р.

м. Брюссель

Засідання Підкомітету з питань митниці, транскордонного співробітництва, боротьби з нелегальною міграцією, „відмиванням” грошей та наркобізнесом Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

22 листопада 2004 р.

м. Брюссель

Підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Європейським Співтовариством про торгівлю деякими сталеливарними виробами.

09 грудня 2004 р.

м. Брюссель

Європейська Комісія схвалила План дій для України.

17 грудня 2004 р.

 

Декларація Європейської Ради щодо України. Рада наголосила на повній підтримці Президента Ющенка та Українського народу з боку ЄС і хотіла б підкреслити, що ЄС готовий посилювати свої відносини з Україною, таким чином якнайповніше використовуючи нові можливості, що пропонуються Планом дій.

22 грудня 2004 р.

м. Брюссель

Парафування Угоди у формі обміну листами між Україною, представленою Урядом України та Європейським Співтовариством про продовження та доповнення Угоди між Європейським Економічним Співтовариством та Україною про торгівлю текстильною продукцією.

11 січня 2005 р.

м. Брюссель

Засідання  Україна - Трійка Робочої групи ЄС з питань Східної Європи та Центральної Азії (КОЕСТ).

21 січня 2005 р.

 м. Київ

Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Хав’єр Солана відвідав Україну з нагоди інавгурації Президента України Віктора Ющенка.

23 січня 2005 р.

 м. Київ

Комісар ЄС з питань зовнішніх зносин Беніта Ферреро-Вальднер відвідала Україну з нагоди інавгурації Президента України Віктора Ющенка.

10 лютого 2005 р.

м. Брюссель

Засідання Україна-Трійка ЄС з питань ОБСЄ та Ради Європи. В центрі дискусії були питання поглиблення співпраці між Україною та Євросоюзом у вирішенні актуальних проблем загальноєвропейської безпеки, впровадженні європейських стандартів демократії і прав людини.

12 лютого 2005 р.

м. Київ

План дій  "Україна - Європейський союз".                                 Схвалено Кабінетом Міністрів України.

17 лютого 2005 р.

м. Брюссель

Робочий візит в Україну Комісара ЄС з питань зовнішніх зносин та європейської політики сусідства Б.Ферреро-Вальднер. Обговорені шляхи зміцнення відносин між Україною та ЄС, посилення взаємодії з метою успішної реалізації Плану дій та питання підготовки до спеціального засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС, запланованого на 21 лютого 2005р. у Брюсселі.

18 лютого 2005 р.

м. Брюссель

Зустріч з підготовки проекту угоди про співробітництво щодо цивільної ГНСС/"ГАЛІЛЕО".

21 лютого 2005 р.

м. Брюссель

На Восьмому засіданні Ради з питань співпраці між Україною та ЄС було офіційно схвалено План дій Україна-ЄС, розроблений у рамках Європейської політики сусідства (ЄПС), що свідчить про значне зміцнення українсько-європейських відносин. Документ встановлює стратегічні рамки  співробітництва між Україною та ЄС на найближчі три роки.

25 лютого 2005 р.

м. Брюссель

Третє засідання Міністрів Юстиції і Внутрішніх Справ у форматі Україна-Трійка ЄС. Сторони обговорили Гаазьку програму та програму розвитку зовнішніх стосунків ЄС у сфері юстиції, свободи і безпеки, а також Європейську політику сусідства. Розглянули План дій ЄС у сфері ЮВС в Україні.

16 березня 2005 р.

м. Київ

Україна Ратифікувала Цивільну Конвенцію РЄ проти корупції і готується до ратифікації кримінальної конвенції проти корупції.

30  березня 2005 р.

м. Київ

Засідання Україна - Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Сторони обговорили ряд актуальних питань співробітництва між Україною та ЄС, зокрема у сфері спільної зовнішньої та безпекової політики, а також розглянули питання практичної взаємодії у рамках імплементації План дій Україна - ЄС.

1 квітня  2005 р.

м. Київ

Президент України підписав указ про тимчасове запровадження безвізового режиму для громадян ЄС.

13-14 квітня  2005 р.

м. Брюссель

Засідання Підкомітету N3 Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Розглядали актуальні питання розвитку двостороннього співробітництва між Україною та ЄС в контексті реалізації положень Плану дій Україна - ЄС.

14 квітня  2005 р.

м. Брюссель

Засідання робочих груп Трійки ЄС з питань роззброєння, контролю над озброєнням та нерозповсюдження зброї масового знищення (CONOP/CODUN) з Україною. У ході зустрічі були обговорені шляхи реалізації спільних пріоритетів у даній сфері, визначені Планом дій Україна-ЄС.

15 квітня  2005 р.

м. Брюссель

Засідання Підкомітету N4 з митних питань Комітету співробітництва між Україною та ЄС.

21 квітня  2005 р.

м. Брюссель

Зустріч Віце-прем'єр-міністра України О.Рибачука з депутатами Європейського Парламенту. Зустріч з Головою Комісії у закордонних справах Європейського Парламенту Е.Броком, а також членами Бюро Делегації ЄП по зв'язках з Україною М.Сівецем та Ч.Танноком. Обговорено широке коло питань двостороннього співробітництва між Україною та ЄС, а також внутрішньополітичної та внутрішньоекономічної ситуації в Україні.

22 квітня 2005 р.

м. Брюссель

Сьоме засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Під час засідання сторони розглянули низку актуальних політичних та економічних питань двостороннього співробітництва.

17 травня 2005 р. м. Бельгія

 

Візит Першого Віце-прем'єр-міністра України Анатолія Кінаха до Бельгії. Відбулася зустріч з Віце-президентом Європейської Комісії з питань адміністративної реформи, аудиту та боротьби з корупцією Сіімом Калласом.

24 травня 2005 р. м. Брюссель

 

Відбулися зустрічі Першого заступника міністра України Антона Бутейка з Генеральним директором Генерального Директорату "Зовнішні зносини" Європейської Комісії Енеко Ландабуру та Генеральним директором Генерального Секретаріату Ради ЄС Робертом Купером. Сторони обговорили питання, пов'язані зі станом виконання Плану дій Україна - ЄС та його "Дорожньої карти".

26 травня 2005 р. м. Брюссель

 

Презентація діяльності центральних органів виконавчої влади України у сфері захисту прав інтелектуальної власності “Ефективна реалізація та впровадження прав інтелектуальної власності в Україні” для представників ЄК, представництв держав-членів ЄС, галузевих асоціацій.

3 червня 2005 р. м. Брюссель

Україна і ЄС парафували угоди щодо співробітництва з цивільних супутникових навігаційних систем (Galileo) і в галузі авіації.

6-8 червня 2005 р. м. Брюссель

 

Зустріч Національних Координаторів програм ТАСІС і Директорів Бюро Національних Координаторів. Обговорили актуальні питання реалізації програм технічної допомоги країнам ТАСІС, підготовки програм ТАСІС на 2005-2006 рр. Дискусія щодо підготовки нового "Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства", який з 2007 року має замінити Програму ТАСІС.

13 червня 2005 р.

м. Брюссель

Дев’яте засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС, під час якого позитивно оцінено інтенсифікацію розвитку співробітництва у першому півріччі 2005 року та помітний прогрес, досягнутий Україною в імплементації Плану дій Україна – ЄС.

Підписані Угоди між Україною та ЄС щодо процедур безпеки обміну інформацією з обмеженим доступом, а також щодо визначення загальних рамок участі України в операціях ЄС по врегулюванню кризових ситуацій, а також Угода про співробітництво між Україною та Європейським інвестиційним банком.

13 червня 2005 р.

 

Угода між Європейським Союзом і Україною про визначення загальної схеми участі України в операціях Європейського Союзу із врегулювання криз.

13 липня 2005 р.

м. Брюссель

Відбулося засідання Україна - Трійка Робочої групи ЄС з питань Східної Європи та Центральної Азії (СОЕSТ). Зазначена зустріч стала першим заходом в рамках політичного діалогу по лінії Україна - ЄС під час британського головування.

27 липня 2005 р.

м. Брюссель

Підписано Угоду між Урядом України та Європейським Співтовариством про торгівлю деякими сталеливарними виробами на 2005 – 2006 роки, яка зокрема передбачає збільшення до кінця 2005 року квоти на імпорт до ЄС українського плоского та сортового прокату до 980 тис. тонн.

13 вересня 2005 р.

м. Київ

 

Робоча зустріч представників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України з Комісаром ГД ЄК „Торгівля” А.Мендельсоном щодо перегляду спільного дослідження економічних передумов укладання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

14 вересня 2005 р.

м. Брюссель

Засідання Україна – Трійка Політико-безпекового комітету ЄС. Були обговорені шляхи зміцнення взаємодії між Україною та ЄС з метою імплементації українського Плану врегулювання придністровського конфлікту.

20 вересня 2005 р.

м. Київ

Сьоме спільне засідання Підкомітету № 2 „Економічні та соціальні питання, фінанси та статистика” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

21 вересня 2005 р.

м. Нью-Йорк

Зустріч Україна – Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Під час зустрічі сторони обговорили розвиток двосторонніх відносин у контексті підготовки до самміту Україна - ЄС, запланованого на 1 грудня 2005 року у Києві, та ряд міжнародних питань.

21 вересня 2005 р.

м. Київ

Перше спільне засідання Підкомітету № 3 „Політика у сфері підприємств, конкуренція, співробітництво в регуляторній сфері” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

22 вересня 2005 р.

м. Київ

Відбулося Сьоме спільне засідання Підкомітету № 1 „Торгівля та інвестиції” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

07 жовтня 2005 р.

Підписано меморандум щодо місії Єврокомісії у питаннях кордону України та Молдови.

17 жовтня 2005 р.

м. Київ

Перше засідання Робочої групи з питань заохочення та захисту інвестицій Підкомітету № 1 „Торгівля та інвестиції” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

19 жовтня 2005 р.

м. Київ

Восьме засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. На засіданні Комітету були детально розглянуті питання щодо імплементації Плану дій Україна – ЄС.

 

26 – 27 жовтня 2005 р.

м. Страсбург

Восьме засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС. Під час засідання було обговорено стан двостороннього співробітництва між Україною та ЄС та хід імплементації Плану дій Україна – ЄС. За результатами засідання було ухвалено Спільну заяву та рекомендації Комітету парламентського співробітництва. 

10 листопада 2005 р.

м. Брюссель

 

Засідання Трійки Робочої групи ЄС з питань ОБСЄ та Ради Європи – Україна. В ході консультацій сторони обговорили проблематику, пов’язану із співпрацею в рамках ОБСЄ, а також актуальні питання діяльності Ради Європи.

21-22 листопада 2005р.

м. Брюссель

 

Перший раунд переговорів щодо угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС. Відбувся перший раунд переговорів між Україною та ЄС щодо спрощення візового режиму. Паралельно сторони продовжили обговорення проекту угоди про реадмісію осіб.

28 листопада 2005 р.

м. Брюссель

 

Засідання Україна – Трійка Політико-безпекового комітету ЄС. Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання співробітництва між Україною та ЄС у забезпеченні регіонального миру та стабільності. Сторонами було відзначено досягнення значного прогресу у співробітництві у сфері зовнішньої політики, політики безпеки та оборони.

01 грудня 2005 р.

м. Київ

Дев’ятий Самміт Україна – ЄС.

В рамках Самміту розглянуті питання розвитку внутрішньої ситуації в Україні та ЄС, відносин Україна – ЄС та міжнародні питання.

За результатами проведення самміту було підписано ряд двосторонніх угод, зокрема:

Угоду про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи (ГНСС) між ЄС, його державами-членами та Україною;

Угоду між Україною та ЄС про деякі аспекти повітряного сполучення;

Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі між Європейським Союзом та Україною.

01 грудня 2005 р.

 

Початок діяльності місії ЄС з допомоги на українсько-молдавському кордоні (EUBAM). Діяльність було продовжено до 2009 р.

01 грудня 2005 р.

м. Київ

Спільна заява самміту "Україна - ЄС".

Лідери ЄС підтвердили свою готовність невідкладно  розпочати
консультації  щодо укладення нової посиленої угоди між Україною та ЄС, яка має замінити  Угоду  про  партнерство  і співробітництво, як тільки будуть виконані політичні пріоритети Плану дій.

9 грудня 2005 р.

 

Засідання робочої групи CONOP/CODUN у форматі Трійка ЄС-Україна.

23 грудня 2005 р.

В офіційному журналі Європейського Союзу було  опубліковано Регламент №2117/2005, яким Україну вилучено з переліку „країн з перехідною економікою” в рамках антидемпінгового законодавства ЄС.

23 грудня 2005 р.

Рада Європейського Союзу надала Україні статус країни із ринковою економікою.

30 грудня 2005 р.

 

Набуло чинності рішення ЄС надати Україні статус країни з ринковою економікою в рамках антидемпінгового законодавства ЄС. 

06-07 лютого 2006 р.

м. Брюссель

Візит української делегації до Брюсселю для переговорів з ЄK щодо вступу України до СОТ. Мета - обговорення окремих питань щодо вступу України до СОТ, а також двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та ЄС.

07 лютого 2006 р.

м. Київ

Перше спільне засідання Підкомітету № 6 "Юстиція, свобода та безпека" Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

10 лютого 2006 р.

м. Брюсcель

Засідання Україна – Трійка  ЄС  з питань ОБСЄ та Ради Європи. Обговорювалися питання про поглиблення співпраці між Україною та ЄС та вирішення питань загальноєвропейської безпеки.

03 березня 2006 р.

м. Київ

Засідання Україна – Трійка ЄС (Австрія, Фінляндія, представник ЄК Б.Ферреро-Вальднер). У ході засідання наголошувалося на особливій ефективності реалізації Плану дій Україна – ЄС у торговельно-економічній сфері, сферах безпеки, юстиції та внутрішніх справ.

17 березня 2006 р.

м. Братислава

Підписання двостороннього документу “Словацько-українське співробітництво з виконання Плану дій Україна – ЄС у 2006 р.”, який містить конкретний план українсько-словацького співробітництва щодо імплементації Плану дій Україна – ЄС.

06 квітня 2006 р.

м. Страсбург

Європейським Парламентом прийнято резолюцію щодо парламентських виборів в Україні, яка відзначає демократичність виборчого процесу в Україні та закликає Європейську Комісію до початку переговорів щодо укладання між Україною та ЄС нової посиленої угоди на заміну Угоди про партнерство та співробітництво.

10 квітня 2006 р.

м. Київ

У Міністерстві економіки України відбулася презентація результатів дослідження економічних передумов укладення Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

11 квітня 2006 р.

м. Київ

Перше спільне засідання Робочої групи з питань покращення захисту прав інтелектуальної власності в Україні в рамках Підкомітету № 1 „Торгівля та інвестиції” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

11-12 квітня 2006 р. м. Ніредьгаза

Перше засідання українсько-угорської Міжурядової комісії з питань транскордонного та прикордонного співробітництва, на якому розглядалися питання пункту перетину кордону "Чоп-Загонь", проблеми захисту від паводків на річці Тиса, охорони навколишнього природного середовища, спільні проекти в рамках програм технічної допомоги ЄС.

21 квітня 2006 р.

 м. Брюссель

Україна – Трійка робочої групи ЄС з питань глобального роззброєння і контролю над озброєнням та нерозповсюдження зброї масового знищення (CODUN/CONOP).

10 травня 2006 р.

м. Київ

Друге Спільне засідання Постійної українсько-литовської комісії з питань європейської інтеграції. У ході засідання були розглянуті питання двостороннього співробітництва, зокрема щодо виконання Плану дій Україна – ЄС.

11-12 травня 2006 р. м. Гуменне

 

Третє засідання українсько-словацької Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва. Під час засідання розглядалися питання розвитку транскордонного співробітництва між Україною та Словаччиною, серед яких ситуація на спільних українсько-словацьких пунктах пропуску, проблеми розвитку прикордонних територій України та Словаччини, активізація співпраці в міжнародному біосферному заповіднику "Східні Карпати" та реалізація Програми сусідства "Угорщина-Словаччина-Україна".

30 травня 2006 р.

м. Київ

Засідання Україна – Трійка політико-безпекового комітету ЄС.

Сторони розглянули актуальні питання міжнародних відносин, які становлять обопільний інтерес для України та ЄС.

30 травня 2006 р.

м. Київ

ІХ Міжнародна науково-практична конференція "Моделі та стратегії євроінтеграції України: економічний і правовий аспекти".

30-31 травня 2006,

м. Київ

Перше засідання Підкомітету № 4 "Енергетика, транспорт, ядерна безпека та екологія" Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

13 червня 2006 р.

м. Брюссель

Восьме засідання Підкомітету № 1 „Торгівля та інвестиції” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Під час засідання були розглянуті такі питання: останні тенденції в торгівлі між Україною та ЄС, санітарні та фітосанітарні питання, захист прав інтелектуальної власності – торговельні аспекти; інвестиційний клімат в Україні, підготовка до консультацій щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, а також просування України до ЄЕП.

14 червня 2006 р.

м. Брюссель

Друге засідання Підкомітету № 3 „Політика у сфері підприємств, конкуренція, співробітництво в регуляторній сфері” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Відбувся обмін думками з питань співробітництва у регуляторній сфері, конкуренції, адаптації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу, співробітництва у сфері космосу.

22 червня 2006 р.

м. Брюссель

Друге засідання Контактної групи зі сталі. У ході засідання сторони обмінялись інформацією щодо ситуації на риках металургійної продукції, обговорили питання, пов’язані із виконанням Угоди між Україною та ЄС про торгівлю деякими сталеливарними виробами на 2005 – 2006 роки.

07 липня 2006 р.

м. Київ

 

Перше засідання Підкомітету № 5 "Митне та транскордонне співробітництво" Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Обговорювались питання виконання митної частини Плану дій Україна – ЄС, співробітництва з Місією ЄС з надання допомоги на українсько-молдовському кордоні. Окремо розглядались питання щодо забезпечення безпеки та спрощення процедур міжнародної торгівлі.

18 липня 2006 р.

м. Київ

Засідання неформальної робочої групи між Україною та ЄС стосовно вироблення комплексних підходів до спрямування ресурсів на облаштування прикордонної інфраструктури.

7-8 вересня 2006 р.

м. Київ

Консультації Україна – ЄС щодо виконання Угоди про торгівлю сталеливарними виробами на 2006 рік та підписання відповідної угоди на 2007 рік.

14 вересня 2006 р.

м. Брюссель

Десяте засідання Ради з питань співробітництва Україна – ЄС. Сторони обмінялися думками з приводу нової базової угоди між Україною та ЄС, яка має замінити Угоду про партнерство та співробітництво від 1994 р.

14 вересня 2006 р.

м. Брюссель

Підписання Пам’ятної записки в контексті Меморандуму між Україною та ЄС  про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі, яка передбачає фінансування Європейською Комісією спільних з Україною енергетичних проектів, а також заохочення європейських фінансових структур (Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку) до надання відповідної фінансової підтримки Україні.

02 жовтня 2006 р.

м. Брюссель

Восьме засідання Підкомітету № 2 „Економічні та соціальні питання, фінанси та статистика” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Сторони обмінялись інформацією стосовно загального стану соціально-економічного розвитку України та ЄС та проаналізували прогрес у реалізації положень Плану дій Україна - ЄС, які належать до сфери компетенції Підкомітету.

02-03 жовтня 2006 р.

м. Київ

Перше засідання Підкомітету № 7 „Наука та технології, дослідження та розробки, освіта, культура, громадське здоров’я, інформаційне суспільство” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

03 жовтня 2006 р.

м. Брюссель

Проведено черговий раунд технічних консультації щодо створення ЗВТ між Україною та ЄС у сфері лібералізації ринку послуг, конкуренції та інвестиційної діяльності.

04 жовтня 2006 р.

м. Брюссель

Четверте засідання міністрів з питань юстиції, свободи і безпеки у форматі Україна-Трійка ЄС.

05 жовтня 2006 р.

м. Брюссель

Засідання координаційної групи ЄС з питань газу за участю представників України.

16 жовтня 2006 р.

 м. Київ

Засідання Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та Великого Комітету Едускунти (Парламенту) Фінляндської Республіки. Учасники засідання обговорили ряд питань, пов'язаних з євроінтеграційним курсом України та українсько-фінського міжпарламентського співробітництва.

17 жовтня 2006 р.

 м. Київ

Проведено Друге засідання Робочої групи з питань покращення захисту прав інтелектуальної власності в Україні в рамках Підкомітету № 1 „Торгівля та інвестиції” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

18 жовтня 2006 р.

 м. Брюссель

Підписано Спільний звіт з виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі між ЄС та Україною.

18 жовтня 2006 р.

 м. Брюссель

Між Україною та ЄС підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо діалогу у сфері сільського господарства та розвитку сільської місцевості.

27 жовтня 2006 р.

м. Хельсінки

Десятий Самміт Україна – ЄС під головуванням Президента України Віктора Ющенка та Голови Європейської Ради Прем’єр-міністра Фінляндської Республіки Матті Ванганена.

9 листопада 2006 р.

 м. Київ

Засідання Бюро Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом. Були обговорені питання підготовки до укладення нової "посиленої" угоди між Україною та ЄС, що замінить Угоду про партнерство і співробітництво, вступу України до СОТ та перспектив створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

21 листопада 2006 р.

 м. Брюссель

П’ятий  раунд консультацій експертів України, Республіки Молдова та ЄС для обговорення  прикордонних та митних аспектів, пов’язаних з врегулюванням придністровського конфлікту в Республіці Молдова.

21 грудня  2006 р.

м. Київ

Візит члена Європейської Комісії з енергетичних питань Андріса Пібалгса в Україну. Відбулася зустріч члена Європейської Комісії з Віце-прем’єр-міністром України Андрієм Клюєвим.

10 січня 2007 р.

м. Київ

Верховна Рада ратифікувала Угоду про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи між Україною та ЄС.

15-19 січня 2007 р.

м. Брюссель

м. Київ

Парафовано текст нової угоди між урядом України та ЄС про торгівлю деякими сталеливарними виробами. Процедура відбулася в два етапи: 15 січня 2007 р. з боку сторони ЄС текст угоди у Брюсселі парафував уповноважений представник Генерального Директорату "Торгівля" Європейської Комісії Р. Плійтер. З боку української сторони, текст угоди був парафований заступником Міністра економіки України В. Пятницьким 19 січня у м. Києві.

22  січня 2007 р.

м. Київ

Радою Європейського Союзу з питань зовнішніх зносин було затверджено мандат Європейській Комісії на проведення переговорів стосовно нового базового договору між Україною та Європейським Союзом.

25  січня 2007 р.

м. Київ

Засідання Україна-Трійка ЄС на рівні політичних директорів. Обговорено широкий комплекс питань, пов’язаних з розвитком внутрішньої ситуації в Україні та ЄС, забезпеченням міжнародної енергетичної безпеки, Чорноморським співробітництвом, врегулюванням регіональних конфліктів.

30 січня 200 7р.

м. Брюссель

Засідання робочої групи ЄС з питань Східної Європи та Центральної Азії (COEST).

31 січня 2007 р.

м. Київ

Дев’яте засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Під час засідання обговорювалося виконання Плану дій Україна – ЄС. За результатами засідання Сторонами були схвалені робочі висновки.

02 лютого 2007 р.

м. Київ

Засідання Координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

05 лютого 2007 р.

м. Київ

 

 

Президент В. Ющенко Указом №76/2007 затвердив делегацію для участі у переговорах з ЄС по підготовці нової базової угоди між Україною та ЄС. Відповідно до Указу Президента України В. Ющенко керівником делегації визначено заступника Міністра закордонних справ Андрія Веселовського, а його заступниками – заступника Міністра юстиції  Валерію Лутковську і заступника Міністра економіки Валерія Пятницького.

06 лютого 2007 р.

м. Київ

 

Засідання Україна – Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Під час зустрічі Сторони обмінялись думками щодо  тенденцій політичного та соціально-економічного розвитку України, удосконалення Європейської політики сусідства, питання нової базової Угоди між Україною та ЄС, співробітництва в сфері енергетики та регіональної політики.

13-14 лютого 2007 р.

м. Брюссель

Засідання Підкомітету № 6 “Юстиція, свобода та безпека” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

22 лютого 2007 р.

м. Брюссель

Верховна Рада України прийняла постанову "Про заяву Верховної Ради України "Про започаткування переговорів між Україною та ЄС щодо укладення нового базового договору".

26 лютого 2007 р.

м. Брюссель

Відповідно до рішення Європейської Комісії 2007/115/ЕС, з 24 лютого ц.р. до переліку продукції тваринництва та тваринного походження, яку дозволяється імпортувати країнам-членам ЄС з України, включено молоко та яйця.

27-28 лютого 2007 р.

м. Київ

м. Донецьк

Дев'яте засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС. У ході засідання, основну увагу приділили питанням подальшого розвитку відносин Україна – ЄС, насамперед у контексті укладення нової рамкової угоди та перспектив створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

01-02 березня 2007 р.

м. Брюссель

Друге засідання Підкомітету № 4 „Енергетика, транспорт, ядерна безпека та екологія” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

05 березня 2007 р.

м. Брюссель

Відбувся перший раунд переговорів між Україною та ЄС щодо нової посиленої угоди. Раунд був присвячений переважно організаційним аспектам переговорного процесу. Зокрема, сторони обговорили графік переговорів на 2007 рік, створення переговорних робочих груп.

27 березня 2007 р.

У рамках візиту Прем'єр-міністра України В.Януковича до Брюсселя відбулося підписання Угоди між Україною та ЄС про торгівлю текстильною продукцією між Україною та ЄС. Метою нового документа є забезпечення правової основи для торгівлі текстильними виробами між Україною та ЄС без будь-яких кількісних або адміністративних обмежень до моменту набуття нашою державою членства у СОТ.

02 - 03 квітня 2007 р.

м. Брюссель

Відбувся другий раунд переговорів між Україною та ЄС щодо нової посиленої угоди. Погоджено орієнтовний графік переговорного процесу, а також створення чотирьох робочих переговорних груп, а саме: з питань зовнішньої і безпекової політики; юстиції, свободи та безпеки; секторального співробітництва; зони вільної торгівлі, яка розпочне роботу після завершення формальних процедур вступу України до СОТ.

02 квітня 2007 р.          м. Вільнюс

Третє засідання українсько-литовської комісії з питань європейської інтеграції.

04 квітня 2007 р.           м. Брюссель

Щодо засідання Україна – Трійка політико-безпекового комітету ЄС. Відповідно до проекту порядку денного, під час засідання планується обговорити результати виконання політичних пріоритетів Плану дій Україна – ЄС, широке коло питань співробітництва на  міжнародній арені та у сфері Європейської політики безпеки та оборони. Зокрема буде розглянуто питання врегулювання придністровської проблеми, ситуації у Білорусі.

10 травня 2007 р.

м. Брюссель

Підписано адміністративну домовленість між МНС України та Генеральним Директоратом Європейської комісії  “Навколишнє середовище ”. Метою укладення Адміністративної домовленості було започаткування співробітництва між Україною та ЄС.

23-24 травня 2007 р.

м. Брюссель

 

Відбувся третій раунд переговорів з Європейським Союзом щодо укладення нового базового договору взамін Угоди про партнерство та співробітництво. У ході третього раунду пройшли засідання в рамках профільних робочих груп, утворених відповідно до домовленостей сторін під час другого раунду переговорів, на яких будуть обговорені консолідовані пропозиції до відповідних розділів нового договору.

01 червня 2007 р.          м. Брюссель

Перше засідання у форматі Україна-Трійка ЄС з питань наркотиків. Під час зустрічі сторони обговорили наркотичну ситуацію в Україні та ЄС, а також шляхи посилення співробітництва у ці сфері за рахунок повнішого використання можливостей Місії ЄС з надання допомоги на українсько-молдовському кордоні і Моніторингового Центру ЄС з питань наркотиків.

06 червня 2007 р.

м. Брюссель

Згідно з проектом порядку денного, під час засідання були обговорені питання співробітництва на  міжнародній арені та у сфері Європейської політики безпеки та оборони.

11 червня 2007 р.

 м. Брюссель

Сторони, у відповідності з оновленим Планом дій ЄС-Україна у сфері юстиції, свободи і безпеки, обговорили пріоритети майбутньої спільної роботи.

18 червня 2007 р.

 м. Люксембург

Проведення Одинадцятого засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС . Було обговорено прогрес в імплементації Плану дій Україна – ЄС, зокрема, положень, що стосуються політичного діалогу та співпраці у сфері демократії, зовнішньої політики, юстиції, правосуддя та безпеки, у галузі економіки, енергетики та транспорту.

18 червня 2007 р.

 м. Люксембург

 

Підписання у пакетному порядку Угоди між Україною і ЄС про реадмісію, Угоди між Україно та ЄС про спрощення оформлення віз. Угода про спрощення оформлення віз вносить полегшення в режим видачі шенгенських віз для багатьох категорій українських громадян: офіційних делегацій, бізнесменів, науковців, журналістів. Угода про реадмісію запроваджує чіткий, прозорий та цивілізований порядок видачі нелегальних мігрантів між сторонами.

18 червня 2007 р.

 м. Люксембург

 

Підписання нової Угоди між Урядом України і ЄС про торгівлю деякими сталеливарними виробами. Згідно з цим документом, обсяги кількісних обмежень для України мають бути збільшені до 1 310 тис. тон у 2007 році та збільшуватись щорічно на 2,5% до моменту вступу України до СОТ.

03-04 липня 2007 р.

м. Київ

Четвертий раунд переговорів між Україною та ЄС щодо нової посиленої угоди. Переговори відбулись в рамках трьох робочих груп. Під час засідань було продовжено узгодження позицій щодо політичного діалогу та співробітництва у сфері зовнішньої політики та політики безпеки; свободи,  безпеки та юстиції. Сторони обговорили розділи угоди щодо секторальної співпраці, а саме, енергетики, транспорту, телекомунікацій та інформаційного суспільства, досліджень та розвитку технологій, освіти та навчання, соціальної політики.

14 вересня 2007 р.

м. Київ

Одинадцятий Самміт Україна – ЄС за участю Президента України Віктора Ющенка, Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка. Європейський Союз представляли Прем’єр-Міністр Португалії Жозе Сократеш як Голова Європейської Ради спільно з Генеральним Секретарем – Високим Представником Хав’єром Соланою, а також Голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу.

25 вересня 2007 р.

м. Брюссель

Засідання Підкомітету Україна - ЄС №5 з митного і транскордонного співробітництва. Була обговорена низка важливих питань, зокрема, нові напрацювання у митній політиці України та ЄС, заходи з імплементації митної частини Плану дій Україна–ЄС, боротьбу з контрабандою, комерційним шахрайством, підробками і піратством, вдосконалення співпраці з діловими колами та спрощення процедур митного контролю.

16-18 жовтня 2007 р.

м. Київ

Відбувся п’ятий раунд переговорів між Україною та Європейським Союзом  про укладення нової посиленої угоди, які проходили у рамках трьох робочих груп – з питань політичного діалогу та співробітництва у сфері зовнішньої політики і безпеки, з питань співпраці у сфері юстиції та внутрішніх справ, а також з питань економічного і секторального співробітництва. Сторони провели предметне обговорення положень проекту угоди, а також опрацювали поточні розбіжності в позиціях.

14 жовтня 2007 р.

м. Брюссель

Засідання постійної робочої групи Україна – ЄС з питань зміни клімату. відбулося обговорення питання двостороннього співробітництва в контексті підготовки та узгодження позицій до 13-ї Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН із зміни клімату (о. Балі, Індонезія, грудень 2007 р.), а також обмін інформацією щодо стану виконання завдань за останній рік.

20 листопада 2007 р.

м. Брюссель

Десяте засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Було розглянуто низку питань двостороннього співробітництва між Україною та ЄС, зокрема, розвиток взаємовідносин у політичній сфері, впровадження економічних і соціальних реформ в Україні, торговельне та митне співробітництво, вступ України до СОТ, питання галузевого співробітництва (енергетика, транспорт, навколишнє середовище), а також розвиток співпраці у гуманітарній сфері.

29 листопада 2007 р.

м. Брюссель

Рада міністрів ЄС ухвалила рішення про затвердження (ратифікація) з боку ЄС угоди про спрощення оформлення віз та реадмісію з Україною.

 

 

 

 

 

http://comeuroint.rada.gov.ua/

Верховна рада України

Комітет з питань Європейської інтеграції
ВІДЕОРОЛИКИ

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕТВЕРТОЇ ХВИЛІ МОБІЛІЗАЦІЇ

ДО ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Вебінар для підприємців «Рада бізнес-омбудсмена – реальні кейси захисту бізнесу у державних органах»
Пам'ятка громадянам України
Рекомендації населенню, потерпілому внаслідок повені,щодо заходів з профілактики інфекційних хвороб
В області працює «гаряча» телефонна лінія для громадян, які постраждали від негоди

 http://www.if.gov.ua/files/uploads/ote06302020jki.jpg

Важливо!

 

Районний штаб з ліквідації наслідків НС

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/24.03.jpg

Для інформування!
Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19
5656rek pidp5454
ПОТРІБНА ДОПОМОГА !
ГАРЯЧА ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ для консультування осіб, які прибули з країн де реєструються випадки коронавірусної інфекції

 

Оголошення

Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.
Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.

Про вибори голови районної ради

Про вибори заступника голови районної радиРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області