Рожнятівською районною філією ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України», на підставі Порядку проведення державного соціально-гігієнічного моніторингу та "Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Івано-Франківської області на 2019 рік" та наказу ДУ "ІФ ОЛЦ МОЗ України" від 10.01.2019р. № 2 проводився моніторинг об"єктів. Протягом року проводиться контроль якості води водних об'єктів, що використовуються для господарсько-питного водопостачання, купання, організованого відпочинку, з лікувальною метою, а також підземних вод .
Моніторинг питної води проводився на двох централізованих водопроводах району КП "Рожнятівводгосп " та КП "ЖЕК" Брошнів-Осадської селищної ради ОТГ . Із центральних водопроводів відібрано зразки води для дослідженння на санітарно – хімічних показники – 64 зразки води, нестандартних – 0, у тому числі на вміст пестицидів – 10 зразків, нестандартних – 0,
на мікробіологічні показники – 132 зразки води, нестандартних не виявлено, у тому числі на паразитологічні показники – 8, нестандартних – 0.
Також проводились дослідження питної води із харчоблоків ДНЗ, ЗОШ, ліцеїв та гімназій:
на санітарно-хімічні показники -89 проб/ 18 нестандартних (20,2%) , на мікробіологічні дослідження – 89 проб/ 37 нестандартних (41,6%), (виділено загальні коліформи).
Із локальних водопроводів відібрано і досліджено: на санітарно-хімічні показники 95 зразків / 19 нестандартних, що становить 20 % ( за такими показниками : колірність, рН, окиснюваність, залізо, азот нітратів); на мікробіологічні дослідження 98 зразки/ 41 нестандартних, що становить 41,8 % (виділено загальні коліформи).
Із криниць: на санітарно-хімічні показники 246 зразків/ 40 нестандартних, що становить 16,3 % ( за такими показниками : колірність, рН, окиснюваність, залізо, азот нітратів);
на мікробіологічні дослідження 58 зразків / 14 нестандартних, що становить 24,1 % (виділено загальні коліформи).
За результатами проведених досліджень керівникам закладів направлялись листи щодо якості питної води, також повідомлялось районний відділ освіти та Держпродспоживслужбу району.
На території району знаходяться 10 громадських криниць (смт.Рожнятів-1, смт.Брошнів-Осада - 6, смт.Перегінське - 3). Щоквартально проводився контроль якості питної води, відібрано зразки води: на санітарно – хімічні показники 43 зразків, нестандартних – 0 ;
на мікробіологічні 40 із них нестандартних- 5 (виділено загальні коліформи) - смт. Брошнів – Осада. За даними результатами направлено листи: селищному голові Брошнів- Осадської ОТГ та Директору КП "ЖЕК" Брошнів-Осадської селищної ради ОТГ.
На виконання Постанови головного державного санітарного лікаря України від 17.05.2010р. № 20 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей» у 2019 році здійснювався моніторинг якості питної води індивідуальних колодязів, дітей до 3-х років, на вміст нітратів. Відібрано 170 зразків води питної, в 20 зразках води вміст нітратів перевищував гранично – допустиме значення 50,0 мг/дм.куб. Нійбільша кількість виявлених зразків води з перевищеним вмістом нітратів у таких населиних пунктах с. Грабів (найвища концентрація 54,2 мг/дм.куб), с. Сваричі (вміст нітратів 64,1 мг/дм.куб.), с. Луги (найвища концентрація 59,8 мг/дм.куб), с.Нижній Струтин (найвища концентрація 64,1 мг/дм.куб),
Повідомлено сільських та селищних голів, завідувачів АЗПСМ та ФАПів, а також батьків, де було виявлено нестандартні зразки води - перевищення вмісту нітратів (50,0 мг/дм3 і більше), надіслано листи- рекомендації та пам"ятки з профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії.
Багато обстежених криниць не відповідали вимогам щодо їх облаштування та утримання, що і призвело до забруднення води в них.