2 Квітень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Веб-ресурси

_


 

 

http://www.rada.gov.ua/


Новини
 На головну
14 лютий 2020 | В райдержадміністрації відбулась нарада щодо попередження та профілактики нового коронавірусу

На нараді під головуванням голови райдержадміністрації Богдана Свіщовського говорили про новий коронавірус (nCoV) та рекомендації для населення щодо профілактики можливого його зараження.

 

Розглянули питання щодо випадків пневмонії у Китаї, Таїланді, Японії та Південній Кореї, спричиненого новим коронавірусом (nCoV).

 

Усі симптоми у захворілих осіб з’явилися в період між 8 грудня 2019 року та 22 січня 2020 року. Період медичного спостереження за близькими контактними особами, які проживають, працюють або навчаються з пацієнтами, а також за особами, які не використовували захисні заходи під час діагностики та лікування випадків захворювання встановлювався протягом 14 днів. Інкубаційний період 2019-(nCoV) коливається за даними спостережень від 2 до 12 діб (в середньому – 7 діб).

 

Європейський центр з контролю та профілактики захворювань вважає, що: потенційний рівень загрози від спалаху нового коронавірусу 2019-nCoV є високим; подальше його розповсюдження по світу є дуже вірогідним; на даний момент для осіб, що подорожують з Європейського Союзу та Європейської Економічної Зони (ЄС/ЄЕЗ) до м. Ухань присутній середній рівень можливості інфікуватися новим коронавірусом; в цей же час рівень ризику занесення випадків є значно вищим у тих країнах, що мають набагато більшу кількість осіб, котрі подорожують з та в м. Ухань (наприклад, країни Азії); в той самий час, вірогідність того, що завезений випадок до ЄС/ЄЕЗ буде виявлено знаходиться на середньому рівні; прихильність до практик належної профілактики та контролю інфекцій, а особливо в установах охорони здоров’я ЄС/ЄЕЗ, надасть змогу знизити до мінімума вірогідність розвитку ситуації, коли звітований випадок, що на пряму пов’язаний з м.Ухань, призведе до появи будь-яких вторинних випадків вже на території ЄС/ЄЕЗ.

 

З метою забезпечення раннього виявлення можливих випадків nCoV на території України та вжиття відповідних протиепідемічних заходів важливо взяти до уваги перелік рекомендацій для населення щодо профілактики зараження, розроблених ВООЗ.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ МОЖЛИВОГО ЗАРАЖЕННЯ nCoV

 

У разі відвідування зооринків або ринків із продуктами тваринного походження, дотримуйтеся таких правил:

 

– уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами тваринного походження;
– мийте руки з милом після доторкування до тварин або продуктів тваринного походження;
– уникайте будь-якого контакту з безхатніми тваринами, що можливо проживають на території зооринку;
– не торкайтесь очей, носа та рота брудними руками;
– уникайте контакту з потенційно зараженими (контамінованими) тваринними залишками або рідинами на грунті або частинами предметів магазину чи зооринку;
– уникайте споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти сире м’ясо, м’ясні субпродукти, молоко та слідувати належним практикам приготування харчових продуктів.

 

Рекомендації для груп ризику:

 

Група професійного ризику (працівники бійні, ветеринари, працівники зооринків, а також інші особи, що займаються поводженням з живими тваринами та продуктами тваринного походження) повинні дотримуватися таких правил:

– дотримуйтеся особистої гігієни;
– використовуйте захисні накидки, рукавиці, маски під час поводження з тваринами або свіжими продуктами тваринного походження;
– уникайте контакту з рідинами організму тварин, якщо не використовуєте засоби індивідуального захисту;
– мийте та дезінфікуйте засоби індивідуального захисту щоденно або використовуйте одноразові;
– мийте та дезінфікуйте спорядження щоденно;
– зберігайте захисний одяг та спорядження після обробки на роботі у спеціально відведеному місці для попередження можливого інфікування через них інших осіб;
– дотримуйтеся правил безпечного поховання або знищення мертвих тварин;
– інформуйте відповідні інстанції про будь-які нетипові захворювання у тварин.
Збудник нового коронавірусу та механізм передачі недостатньо вивчені, тому доцільно нагадати населенню про основні принципи зниження загального ризику ГРВІ:
– уникати тісного контакту з людьми, що страждають на гострі респіраторні інфекції;
– часто мийте руки, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
– уникати тісного контакту з хворими тваринами на фермах або у дикій природі;
– люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил етикету кашлю та респіраторної гігієни (тримати дистанцію, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

 

На завершення голова райдержадміністрації Богдан Свіщовський звернув особливу увагу на доцільності використанні інформаційних матеріалів для комунікації з населенням та лікарями щодо профілактики можливого зараження коронавірусом 2019-nCoV.

 


Архів новин

РЕГІОН

СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

СТАТИСТИКА


_

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області