27 жовтень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Веб-ресурси

_


 

 

http://www.rada.gov.ua/


Новини
 На головну
27 Серпень 2009 | 100 років ратуші міста Снятина

Купається ген сонце в Пруті

                                                                                              Над вежею ясніє днина.

Цвіте мій Снятин на Покутті

В вінку всієї України.

 Іван Грекуляк

 

«На варті доленосних літ»- така влучна назва науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю вежі Снятинського магістрату, яка відбулась 27 серпня в районному Будинку культури.

  

За європейською традицією у західноукраїнських містах головною спорудою була ратуша з вежею, що височіла над навколишніми будівлями як символ цивільної влади. У Снятині будинок магістрату з ратушею та вежею будувався з1861 по1909 рік. Будівництво ратуші тривало три роки. Фундаменти закладені ще в 1861 році з каменю, на так званих «подушках», щоб вберегти від коливань, адже вже до цього люди пережили землетруси в травні 1822, в листопаді 1829 р.р.

До спорудження цієї архітектурної пам’ятки долучились жителі всього повіту. З кожного села на будівництво почергово виділяли підводи, якими підвозили будівельні матеріали. Цементний розчин і цеглу робітники носили відрами і на плечах.

  

Старожили розповідали, що бетон під ратушу для міцності замішували на яйцях. Інженери стверджували, що завдяки цього ратуша з вежею простоїть не менше триста років.

  

Будівництво ратуші було завершено і 27 серпня 1909 року відбулося свято відкриття величної споруди.

   

Снятині люблять свою ратушу, що стрімко злетіла увись і гордо зустрічає гостей, які їдуть на Прикарпаття або прощаються з ним. Вона стала символом Снятина, який з1448 року одержав магдебурзьке право і мав свій герб та прапор. На вежі викладено старий герб. На ньому зображено кам’яну стіну – символ оборонного значення міста, три вежі стверджували про наявність у древньому місті  князівського замку, літера «S» - початкова буква назви населеного пункту, лаврове і дубове листя – символ його слави й звитяги. Встановлений годинник – символ багатства.

    

В цікавій розмові, описуючи історичні події, історичні постаті, за участю інтелігенції району та гостей міста проходила науково-практична конференція. В роботі конференції взяли участь голова районної державної адміністрації Роман Білик, Снятинський міський голова Віталій Беца.

   

Перед аудиторією виступили:

   

Микола Ільків, аспірант Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича - «Про нові археологічні пам’ятки Снятинщини».

   

Руслана Кірєєва, директор літературно-меморіального музею Марка Черемшини, член Національної спілки журналістів України  - «Історична геральдика та сучасні символи Снятина».

 

Володимир Карий, директор ЗАТ Видавнича фірма «Прут-Принт», член Національної спілки журналістів України – «Ратуша у дркованій продукції».

   

Андрій Королько, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії і політології Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника – « Магістрат в правовій системі покутських міст періоду пізнього середньовіччя і нового часу».

   

Галина Горбань, заступник директора Івано-Франквської універсальної бібліотеки ім. І. Франка – «Про ратуші Прикарпаття у краєзнавчих виданнях».

  

Михайло Паньків, заслужений працівник культури, кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, лауреат Всеукраїнської премії ім. Павла Чубинського – «Аркуші споминів з юних літ».

  

Дмитро Мохорук, член Національної спілки краєзнавців України – «І залунали дзвони…».

  

Мирослав Попадюк, поет, літератор, голова Снятинського об’єднання ВУТ «Просвіта» - «Серцем бачиться і чується».

  

Василь Харитон, науковий працівник літературно-меморіального музею Марка Черемшини, головний редактор журналу «Снятин» - «Фортифікаційні прикмети Снятина».

  

По закінченню святкування, голова районної державної адміністрації Роман Білик та Снятинський міський голова Віталій Беца вручили науковцям та літераторам почесні грамоти районної державної адміністрації, районної ради та міської ради та цінні подарунки.

  

Вів науково-практичну конференцію Ярослав Романюк, член Національної спілки краєзнавців України.

 

У цей день відбулася ще одна презентація _ це видання Руслани Кірєєвої і Володимира Карого «Ратуша – окраса Снятина». Після цих заходів в музеї М. Черемшини було відкрито виставку малярських робіт художниці з Городенківщини Галини Теремко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Архів новин

РЕГІОН

СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

СТАТИСТИКА


_

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області