20 Травень 2019
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Веб-ресурси

_


 

 

http://www.rada.gov.ua/


Новини
 На головну
12 жовтень 2018 | Профілактика ГРВІ та грипу

З настанням  похолодання співпав початок епідемічного сезону 2018-2019років по гострих респіраторних вірусних інфекційних захворювань ( ГРВІ) та грипу. Доречно нагадати, що до ГРВІ відносять цілий ряд інфекційних захворювань, які  викликаються різними вірусами. Джерелом передачі є найчастіше хворі люди, рідше  здорові вірусоносії. Шлях передачі  інфекції в основному повітряно-крапельний(при кашлі, чиханні, розмові),  рідше  контактний. Картина захворювання найчастіше характеризується помірною інтоксикацією, запальними явищами з боку верхніх дихальних шляхів на фоні деякого підвищення температури тіла, яке  може бути не завжди. Найбільш тяжко протікає захворювання на грип. Але не стільки страшний сам грип чи інші ГРВІ, як ускладнення, до яких вони можуть спричинити.


По-перше, як любе інфекційне захворювання, ГРВІ приводять до загострень всіх хронічних хвороб, якими страждає людина. 

 

По-друге, ці віруси приводять до таких ускладнень як:  гайморит(запалення навколоносових пазух), міокардит(запалення серцевого м′яза), отит(запалення вуха),  вірусно-бактеріальні пневмонії та енцефаліти, які призводять до інвалідизації хворих, а,  нерідко, і до смерті.
 Як відомо, легше попередити захворювання, чим з ним потім боротися. Щоб не хворіти необхідно уникати контактів з хворими людьми, захищати органи дихання і очі в людних місцях(респіраторна маска, окуляри), укріпляти імунну систему(повноцінне харчування,  дотримання режиму відпочинку і праці, відсутність шкідливих звичок, заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, загартовування організму,  позитивні емоції та інше). Але найбільш ефективним захистом медики вважають проведення профілактичних щеплень проти грипу восени перед початком епідемічного сезону по грипу. Найближчим часом в Україну завезуть  350 тис. доз вакцин від грипу. Їх буде дві – корейського та французького виробництва.  Вакцину можна придбати за кошти підприємств, або за  власні кошти в аптечній мережі. А щепитися найкраще в умовах лікувально-профілатичного закладу після огляду лікаря.

 

В Україні проводиться круглорічне спостереження за рівнем захворюваності на ГРВІ. Медичні працівники нашого району, які цілорічно проводять щотижневий контроль за захворюваністю людей на гострі респіраторні інфекції для визначення стану епідемічної ситуації за 40 тиждень поточного року зареєстрували 99 випадків ГРВІ, в тому числі серед дітей від 0 до 18 років зареєстровано  56 випадок  ГРВІ. Рівень захворюваності   в перерахунку на 10 тисяч населення не перевищує епідемічного порогу. Випадки грипу  в районі  поки що не реєструються.

 

Тому важливе значення має контроль за відвідуванням та причинами пропусків дітей організованих дошкільних дитячих закладів та учнів шкіл. Педагогічні працівники в співпраці з батьками повинні чітко щоденно виясняти причини пропусків і про хворих дітей обов’язково інформувати медичних працівників лікарських амбулаторій.

 

А батькам, зі свого боку, якщо дитина захворіла гострим респіраторним захворюванням, треба не займатись самолікуванням, а  звернутись за медичною допомогою в найближчий медичний заклад. Ні в якому разі не можна допускати відвідування хворою дитиною організованих дитячих закладів, так як це може призвести до передачі іншим дітям та педагогам гострих респіраторних вірусних інфекційних захворювань. Чітке виконання рекомендацій лікаря допоможе уникнути ускладнень та  не допустить зараження інших людей.


Архів новин

РЕГІОН

СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

СТАТИСТИКА


_

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області