27 Травень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Веб-ресурси

_


 

 

http://www.rada.gov.ua/


Новини
 На головну
15 Серпень 2019 | ОБЕРЕЖНО ГЛИСТИ!!!

Третє місце в світі по захворюваності серед інфекційних хвороб займають кишкові гельмінтози. Крім кишкових гельмінтозів, існують і не менш небезпечні для людини позакишкові гельмінтози, які можуть вражати будь-які органи і системи . При цьому зараження дорослих відбувається так само часто, як і дітей.

   

Гельмінтози – це паразитарні інвазії людини і тварини, зараження якими відбувається харчовим або контактним шляхом. Потрапляючи в організм, гельмінти викликають алергічні реакції, захворювання шлунково-кишкового тракту, чинять отруйну дію, ушкоджують органи і тканини, поглинають кров і поживні речовини, руйнують імунітет.      Глисти можуть бути в кожному органі: печінка, мозок, шлунок, шкірний покрив – все є максимально відповідною для їх існування середовищем.  

 

Описано близько 200 видів гельмінтів. Вони можуть бути круглі і плоскі, їх довжина може досягати декількох метрів, при цьому можлива наявність різних зубів і присосок .  Одночасно можуть існувати в організмі однієї людини 16  типів гельмінтів.

 

Домашні тварини, а саме собаки, можуть бути рознощиками гельмінтів, які викликають ехінокок і різноманітні важкі хвороби.

 

Клінічні прояви гельмінтозів багато в чому неспецифічні і можуть мати різні маски інфекційних та неінфекційних захворювань, що обумовлює труднощі їх діагностики, ускладнює перебіг вже наявних хвороб у дітей і сприяє їх хронізації в дитячому віці. Інвазованій паразитами дитині важче буде справитися з навалою вірусів в холодну пору року.

 

Більшість щоденно використовуваних предметів і вживається їжі може містити на собі паразитів.

 

Область, як і район залишається ендемічним регіоном Західної України щодо кількості зареєстрованих випадків гельмінтів. Так, по Снятинському району за I півріччя зареєстровано 296 випадків захворювання населення на гельмінти. Серед яких більшість виявлених інвазованими аскаридозом – 203 хворих  та ентеробіозом  - 88 хворих, гіменолепідозом – 5 хворих.  Серед всіх інвазованих  найбільше становлять діти.

 

Захиститися від зараження яйцями чи личинками гельмінтів можна дотримуючись елементарних правил гігієни. Овочі та фрукти також необхідно ретельно мити . Особливо обережними треба бути при вживанні плодів, які ростуть близько до землі ,їх часто удобрюють гноєм, а в структурі цих ягід багато мікроволосків і поглиблень, які сприяють утриманню яєць глистів .

 

Важливо турбуватись про повноцінне харчування, що в достатній кількості забезпечує організм усіма поживними речовинами , особливо вітамінами С, Д та А. Позитивне значення тут має і стимуляція загального імунітету . Вона знижує ймовірність зараження гельмінтами, перешкоджає міграції паразитів по організму та досягненню ними статевозрілої стадії, скорочує тривалість їхнього життя в організмі.

 

З метою виявлення збудників кишкових патогенних найпростішщих яєць та личинок гельмінтів, Снятинською Міжрайонною Філією та лабораторією ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» проводиться моніторингове дослідження води відкритих водойм, колодязів громадського користування, грунту/піску дитячих спортивних майданчиків, присадибних ділянок, клумб шкіл та інших предметів довкілля, а також обстеження громадян з профілактичною метою.

 

Дотримання вказаних правил збереже вас від захворювання на глистяні інвазії .


Архів новин

РЕГІОН

СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

СТАТИСТИКА


_

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області