12 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Веб-ресурси

_


 

 

http://www.rada.gov.ua/


Новини
 На головну
13 Вересень 2019 | Значення сім’ї для дитини

Значення сім’ї для дитини, людини та для суспільства в цілому важко переоцінити. Саме в сім’ї, людина народжується та формується як особистість. Але як бути, якщо дитина з якихось причин тимчасово не може проживати у рідній сім’ї? Як забезпечити гарантоване їй право на сімейне виховання та як допомогти рідній сім’ї, подолати складні життєві обставини та повернути дитину в сім’ю?


«Патронатне виховання» стало темою бесіди, яку провела заступник директора-начальник відділу Снятинського РЦСССДМ Ірина Гаврилюк, під час зустрічі з педагогічними працівниками Хлібичинської ЗОШ І-ІІст.


Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки, й за ними нікому доглядати. Трапляється й так, що дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, й доки триває кількамісячна бюрократична тяганина з «відмовою» мами, немовлята безпомічно чекають своєї долі на самоті в лікарняній палаті... Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї.


Учасників заходу ознайомлено з історією виникнення послуги сімейного патронату, розкрито її зміст; хто може стати патронатним вихователем, і які вимоги висуваються до кандидатів у патронатні вихователі. Поінформовано про державні гарантії патронатним вихователям (розміром соціальної допомоги на дітей та грошового забезпечення патронатним вихователям) та порядок організації діяльності сім'ї патронатного вихователя.
За надані послуги з догляду та вихованню дитини сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів.
Розмір грошового забезпечення для патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць – 1035 грн.


Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. З 01 січня 2019р. для дітей віком від народження до 6 років –3252грн; для дітей віком від 6 до 18 років – 4504грн.


Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину.


Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

 

 


Архів новин

РЕГІОН

СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

СТАТИСТИКА


_

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області