20 Квітень 2019
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

Голова Тлумацької районної державної адміністрації

Іван Дрогомирецький

 

 

 


Новини
19.04.2019 | Актуально

28 квітня – День охорони праці

         Щорічно 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці. Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці, МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

У контексті  цієї події 28 березня за ініціативою Держпраці відбулося засідання Організаційного комітету з проведення Дня охорони праці в Україні, в якому взяли участь представники міністерств, центральних органів виконавчої влади, Міжнародної організації праці,  профспілок і роботодавців. Учасники засідання обговорили та взяли за основу текст Звернення Організаційного комітету до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ і організацій та План заходів з відзначення у 2019 році Дня охорони праці в Україні під девізом „Безпечне та здорове майбутнє праці”.

19.04.2019 | Актуально

 

Службою зайнятості області підведено підсумки роботи

 

18-19 квітня 2019 року проведено нараду з директорами міських, районних, міськрайонних філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості, Івано-Франківського міського центру зайнятості та Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк поінформував про підсумки роботи служби зайнятості області за січень-березень 2019 року та наголосив, що протягом цього періоду укомплектовано 10,9 тис. вакансій (рівень укомплектування вакансій склав 72,3%), послуги служби зайнятості області отримували 12,0 тис. безробітних громадян, а кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, становила 11,0 тисяч.

«Важливим напрямком роботи залишається  співпраця з роботодавцями, інформування їх про допомогу служби зайнятості в підборі персоналу, в професійній підготовці майбутніх працівників. Також важливим напрямом залишається профорієнтаційна робота з учнівською молоддю в навчальних закладах з використанням різних форм роботи», - зазначив він.

19.04.2019 | Актуально

Доступні ліки

 

Доступні ліки— програма уряду з повної або часткової оплати з бюджету певних лікарських засобів. Як отримати ліки, гарантовані державою

1. Зверніться до лікаря, з яким підписана декларація.

2. Лікар виписує рецепт в електронній формі.

3. На мобільний надійне повідомлення з номером рецепта та кодом підтвердження.

4.За потреби лікар може роздрукувати консультаційний висновок з призначенням, номером рецепта та кодом підтвердження.

5. Знайдіть аптеку з позначкою «Доступні ліки», без прив’язки до місцевості, в якій виданий рецепт.

6. Отримайте ліки, назвавши номер рецепта та код.

19.04.2019 | Актуально

Щодо прав споживачів. Поради мешканцям Прикарпаття, якщо вони пошкодили або розбили товар в магазині

 

Покупець не зобов’язаний платити за пошкоджений у магазині товар,- роз’яснює начальник головного територіального управління юстиції Микола Станіщук. «Багатьом доводилося стикатись із неприємною ситуацією, коли у магазині Вас зобов’язують оплатити за пошкоджений або розбитий товар, я хочу зазначити, що це є грубим порушенням прав, оскільки, згідно з Цивільним кодексом України, поки продукція не придбана, ризик пошкодження лежить на власникові магазину»,  – зазначає посадовець.

Якщо адміністрація магазину, охорона наполягають на оплаті товару? Якщо адміністрація або охорона магазину наполягає на оплаті пошкодженого товару – вимагайте скласти акт про нанесення шкоди та надати факти, які доводять Вашу вину.Якщо адміністрація/охорона магазину не випускає Вас з приміщення – посилайтесь на Закон України “Про захист прав споживачів”, яким забороняється вимога оплати продукції без згоди споживача.

Коли ж після усіх аргументів Вас примушують платити за розбитий або пошкоджений товар та відмовляються скласти акт порушення на місці – викликайте поліцію«Важливо знати: Що вина покупця то обов’язок заплатити за знищений чи пошкоджений товар встановлюється судом. На місці нічого не оплачується тільки фіксується»,- пояснює очільник обласного управління юстиції Микола Станіщук.

Куди звернутися за допомогою?- Цілодобова гаряча лінія Держпродспоживслужби: 044 364 77 80- Адреси (телефони) територіальних органів Держпродспоживслужбиwww.consumer.gov.ua.- Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги:0 800 213 103

19.04.2019 | Актуально

Відбулись засідання виконавчих комітетів місцевих рад району

 

 

У вівторок, 16 квітня, в селищній та сільських радах району відбулися засідання виконавчих комітетів місцевих рад. За інформацією відділу з питань організаційної та інформаційно-аналітичної роботи апарату РДА, найчастіше заслуховувались питання про проведення благоустрою на території сільських рад до Великодніх свят. В окремих виконавчих комітетах сільських рад вирішили розглянути питання про виконання бюджету за І квартал 2019 року, про стан військового обліку, про роботу дитячого садка, про стан медичного обслуговування, про звернення громадян до виконкому сільської ради за І квартал 2019 року.

За результатами засідань будуть прийняті відповідні рішення.

19.04.2019 | Актуально

Уряд вніс зміни до перспективних планів Івано-Франківської та Черкаської областей

 

Уряд вніс зміни до перспективних планів формування територій громад Івано-Франківської і Черкаської областей. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідних розпоряджень.

Так, у перспективному плані формування територій громад Івано-Франківської області уточнюється склад Ямницької та Івано-Франківської громад.

У перспективному плані Черкаської області, який обласною радою було викладено у новій редакції, уточнюється перелік та склад спроможних територіальних громад. Після затвердження Урядом змін, план нараховуватиме 62 спроможні громади. До складу цих громад пропонується включити 414 територіальних громад області, які функціонували станом на січень 2015 року. «Громади отримають додаткові стимули та ресурси для забезпечення сталого розвитку своїх територій в коротко- і довгостроковій перспективі», – зазначив Геннадій Зубко.

18.04.2019 | Туризм

У 2018 році на Івано-Франківщину завітало понад 4 млн відвідувачів

 

У рамках співпраці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації і телекомунікаційного оператора «Київстар» проведено аналіз даних переміщень абонентів мобільного зв’язку протягом 2018 року до Івано-Франківської області.

Минулого року Прикарпаття відвідало понад 4.1 млн абонентів з 23 областей України (річний приріст склав +1%), з них – 2.3 млн короткотермінових відвідувачів (у т.ч. туристів) та 1.8 млн одноденних відвідувачів.

Детальніше:  http://www.if.gov.ua/news/u-2018-roci-na-ivano-frankivshinu-zavitalo-ponad-4-mln-vidviduvachiv

18.04.2019 | Актуально

Україна прийняла стратегічний документ для боротьби з підробленими ліками

 

3 квітня Кабінет міністрів України ухвалив Концепцію реалізації державної політики з запобігання фальсифікації лікарських засобів.

Це означає, що поступово на всіх упаковках рецептурних ліків з’явиться спеціальне маркування, яке буде гарантією оригінальності ліків. Така практика боротьби з фальсифікатом вже довела свою ефективність у розвинених країнах світу.

Маркування на упаковках ліків буде гарантією якості: пацієнт зможе перевірити, що препарат не є фальсифікований, протермінований чи завезений до країни з порушенням норм.

Детальніше:  http://www.if.gov.ua/news/ukrayina-prijnyala-strategichnij-dokument-dlya-borotbi-z-pidroblenimi-likami

18.04.2019 | Актуально

В травні на Прикарпатті проведуть пероральну

імунізацію диких тварин проти сказу

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує, що протягом травня 2019 року на території Долинського, Рожнятівського, Надвірнянського районів і Болехівської міської ради буде проведена весняна кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною з літаків.

Дані заходи передбачені положеннями  міжнародної угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Угорщини щодо виконання Програми боротьби зі сказом на території України в 2018-2020 році, та наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.03.2019 року № 99 «Про виконання міжнародної Угоди».

Розкидання приманок відбуватиметься лише над лісовими та польовими угіддями, поза територіями населених пунктів. 

Приманка безпечна для людей і тварин; має  вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до жителів  області: при виявлені подібних приманок - не брати їх руками і не переносити з місць розкладання.

Проведення імунізації забезпечить створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основним резервуаром збудника сказу в природі.

18.04.2019 | Соціальний захист

 

З 1 квітня 2019 року в Україні збільшується допомога багатодітним сім’ям

 

З 1 квітня 2019 року в Україні збільшується допомога багатодітним сім’ям . Впроваджується новий вид соціальної підтримки багатодітним сім’ям  на кожну третю і наступну дитину щомісячно 1700 грн. Виплата здійснюється до тих пір поки дитині не виповниться шість років.

Доплата стосується не лише тих , хто народив чи народить дитину цього року. Кожна сім’я яка має посвідчення багатодітної, має змогу протягом квітня – червня  звернутись до управління соціального захисту населення  з документами для призначення допомоги з 01 квітня 2019 р.

Для того щоб оформити допомогу на дитину , одному із батьків необхідно звернутись до управління соцзахисту із заявою при собі також потрібно мати оригінал та копію  посвідчення багатодітної сім’ї , свідоцтва про народження дітей.


.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Я маю право
Єдиний голос - комунікаційна платформа
Рада регіонального розвитку
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Національна Академія державного управління при президентові України
Охорона праці очима дітей

Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області