15 листопад 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

Голова Тлумацької районної державної адміністрації

Іван Дрогомирецький

 

 Новини
15.11.2018 | Актуально

До Дня працівників сільського господарства 

 

Головне управління статистики інформує. Сільське господарство – одна із важливих галузей економіки регіону, в якій виробляється понад 14% валової доданої вартості, здійснює діяльність понад 700 підприємств, працює 29% зайнятого населення регіону.

Протягом останніх років в аграрній сфері спостерігається тенденція до нарощування обсягів виробництва продукції, зокрема, індекс сільськогосподарської продукції у 2016р. склав 101,7%, у 2017р. – 104,0%, за січень–вересень 2018р. – 101,5%.

В аграрному виробництві переважає продукція рослинництва, частка якої у січні–вересні 2018р. склала 55,3%. Усіма категоріями господарств області на 1 жовтня 2018р. більше, ніж на початок жовтня минулого року вироблено культур зернових та зернобобових (у початково оприбуткованій масі) на 4,8%, соняшнику – у 2 рази, картоплі – на 1%, культур овочевих – на 5%, культур плодових та  ягідних – на 13%. Урожайність більшості сільськогосподарських культур в області є вищою, ніж у попередньому році та порівняно з середнім показником по Україні. За урожайністю ріпаку озимого та кользи область посіла 8 місце серед регіонів держави, сої – 9 місце, культур зернових та зернобобових – 11 місце, картоплі – 13 місце, соняшнику – 14 місце.

На продукцію тваринництва у загальних обсягах продукції сільського господарства у січні–вересні 2018р. припадало 44,7%. Виробництво м’яса (реалізацію на забій сільськогосподарських тварин в живій масі) порівняно з січнем–вереснем 2017р. збільшено на 5,3%, яєць – на 9,6%; молока вироблено 95,1% до рівня відповідного періоду попереднього року.

Детальніше: http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/85416.htm

15.11.2018 | Актуально

Про якість питної води, яка надходить споживачам області

 

Якість питної води централізованих систем водопостачання залежить від якості води в джерелах водопостачання, ефективності технологій очищення та знезараження питної води, санітарно-технічного стану споруд та водопровідних мереж.

В Івано-Франківській області 88 відсотків води, яка надходить споживачам з централізованих водопроводів забирається з поверхневих джерел водопостачання. Це міста Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, Яремче, Долина, селища Верховина, Ворохта.

Більшість невеликих населених пунктів області здійснюють централізоване водопостачання з підземних джерел. Якість води в підземних джерелах у більшості відповідає діючим вимогам до джерел питного водопостачання

Для очищення питної води в містах Івано-Франківську, Долині селищі Верховині працюють фільтрувальні станції, в місті Бурштині станція знезалізнення, в містах Городенці, Рогатині, Тлумачі збудовано станції пом’якшення води.

На комунальних централізованих водопроводах вода проходить знезараження гіпохлоритом натрію, в містах Коломиї та Івано-Франківську використовують електролізні установки для знезараження води сумішшю оксидантів.

Показники якості питної води нормуються Державними санітарними нормами та правилами «Гігієнічні вимоги до води питної  призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-100-10), затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12.05.2010р. № 400.

У містах Івано-Франківську, Калуші, Коломиї, Яремчі, Городенці, Надвірній, Бурштині, Долині, селищі Богородчани ведеться постійний лабораторний контроль якості питної води відомчими акредитованими лабораторіями, що становить 97,3% від поданої в області споживачам води.

Також постійно здійснюється лабораторний контроль за якістю питної води лабораторіями державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області. За їхньою інформацією, протягом шести місяців 2018 року фахівцями було досліджено 930 проб води на комунальних водопроводах на мікробіологічні показники, нестандартних – 15 (1,6%). На санітарно-хімічні показники досліджено 688 проб, нестандартних – 18 (2,6%).

15.11.2018 | Статистика

Індекс споживчих  цін  у жовтні  2018 року

 

 

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція у жовтні 2018р. порівняно з попереднім місяцем в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій  у  Донецькій  та Луганській областях) становила 1,7%, з початку року – 7,4%, в області – 1,5% та 7,2% відповідно.

Приріст споживчих цін у жовтні п.р. зафіксовано в усіх регіонах країни: від 1,2–1,7% у Одеській, Дніпропетровській, Полтавській, Чернівецькій, м.Києві, Івано-Франківській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Тернопільській, Херсонській областях до 1,8–2,5% у Волинській, Київській, Кіровоградській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській, Сумській, Черкаській, Харківській, Закарпатській та Донецькій областях.

На споживчому ринку області у жовтні п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,8%. Найбільше (на 4,8% та 3,5%) подорожчали овочі та яйця. На 2,4–1,0% зросли ціни на макаронні вироби, хліб, молоко та молочні продукти, сало, продукти переробки зернових, рис, м’ясо та м’ясопродукти, олію соняшникову. Водночас на 5,0% подешевшали фрукти, на 2,9% – цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,8%, у т.ч. алкогольні напої – на 4,6%, тютюнові вироби – на 1,5%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,9% спричинено в основному подорожчанням палива тамастил на 5,7%, а також транспортних послуг на 1,3%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 3,1%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 9,4% та мобільного зв’язку на 6,9%.

 

Довідка: тел. (0342) 53-39-01; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-CINY_TAR.HTM (Статистична інформація/Економічна статистика/Ціни)

14.11.2018 | Актуально

В області зросла кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості

 

Упродовж десяти місяців 2018 року в базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 42,1 тис. вакансій, що на 25,5% більше, ніж у січні-жовтні 2017 року. Кількість роботодавців, які співпрацювали з філіями обласного центру зайнятості, становила 8,4 тисячі. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 37,2 тис. вакансій.

Впродовж згаданого періоду статус безробітного мали 25,5 тис. осіб, з яких допомогу по безробіттю отримували 22,4 тис. осіб. Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, зросла на 6,2 тис. та становила 37,2 тис.

На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 816 безробітних. Також за сприяння служби зайнятості 63 безробітних стали підприємцями, отримавши одноразово виплату допомоги по безробіттю на відкриття власної справи. 9,1 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 6,4 тис. безробітних пройшли професійне навчання.

Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами, у січні-жовтні поточного року становила 114,5 тис. осіб, у тому числі 24,1 тис. осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного. Також профорієнтаційними послугами було охоплено 54,5 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів, з них учні загальноосвітніх шкіл становили 53,4 тис. осіб.

Станом на 1 листопада кількість зареєстрованих безробітних становила 7,7 тис. осіб, з яких 6,6 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у жовтні 2018 року становив 2296 грн.

14.11.2018 | Нарада

Голова райдержадміністрації провів робочу нараду із керівниками правоохоронних органів району

У середу, 14 листопада, голова районної державної адміністрації Іван Дрогомирецький провів нараду із керівниками правоохоронних органів району. На нараді були присутні голова районної ради Василь Двояк, заступник начальника Тлумацького відділення поліції Тарас Равлюк, військовий комісар районного військового комісаріату Віталій Непеляк, голова Тлумацького районного суду Надія Лущак, інспектор районного відділу УДСНС в Івано-Франківській області Василь Бойчук, начальник відділення Тисменецької ОДПІ Головного управління фіскальної служби України Микола Іванішин.

          Детальніше:  http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/85374.htm

14.11.2018 | Оголошення

Шановні пасічники та аграрії Тлумаччини!

В даний час бджільництво як галузь сільського господарства динамічно розвивається та інтенсифікується, потребує спільних зусиль щодо вирішення наявних проблем як з боку пасічників, так і з боку аграріїв, зокрема, під час використання пестицидів та агрохімікатів, упорядкування добросусідства тощо.

Одним із взаємовигідних підходів кооперації пасічника та аграрія є налагоджена робота по запиленню ентомофільних культур медоносними бджолами і відповідно збільшення вирощеної продукції.

До вашої уваги пропонуються покрокові дії та зразки документів, які рекомендовано використовувати пасічнику у своїй діяльності.

Детальніше:  http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/85365.htm

14.11.2018 | РЦСССДМ інформує

Відбулась інтерактивна лекція тему «Від мрій до дій!» з учнями Хотимирського НВК 

 

 

14 листопада директором центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді У. Гринишин та старшим інспектором ювенальної превенції Тлумацького ВП ГУНП в Івано-Франківській області В. Баранюк було проведено інтерактивну лекцію з учнями 3-9-тих класів Хотимирського НВК на тему «Від мрій до дій!». Директор центру ознайомила учасників заходу з поняттями самопізнання, життєвого вибору та постановки цілей. Основна увага школярів акцентувалася на важливості ведення здорового способу життя, що є чудовою альтернативою асоціальним проявам у підлітковому середовищі.

Працівник поліції розповіла учням про відповідальність за правопорушення, наголосивши, що умовами для їх вчинення неповнолітніми найчастіше є неблагополучне оточення, бездоглядність, безпритульність, негативний вплив з боку дорослих чи однолітків, продаж неповнолітнім алкогольних напоїв, незайнятість дитини тощо.  

Наприкінці лекції її учасники підсумували, що дуже важливо від раннього віку розвивати в собі навички для ефективної реалізації себе в житті та для успішного здійснення власних мрій.

14.11.2018 | Актуально

Глава Уряду про розвиток газової галузі: Мета – 20 млрд кубометрів власного видобутку і повна енергонезалежність

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поставив перед керівництвом НАК «Нафтогаз України» та компанії «Укргазвидобування» завдання активно нарощувати видобуток власного газу, запускати нові свердловини, довести показник обсягів до 20 млрд кубометрів на рік і таким чином забезпечити виконання стратегічної мети – досягнення повної енергонезалежності держави. Відповідні доручення були озвучені підm час спеціальної наради за участю учасників ринку, парламентарів та членів Уряду.

 «Дуже важливо забезпечити власну енергонезалежність. І видобування українського газу має зростати. Ми виконали всі необхідні умови - змінили законодавство, запровадили нові аукціонні процедури. Зі свого боку все зробили для того, аби цифри в 20 млрд кубометрів видобутку досягти. Але я бачу, що з боку «Укргазвидобування» є дещо формальний підхід щодо досягнення цих цілей, - сказав Володимир Гройсман. – Сьогодні провів нараду – аби підвести риску під тим, що зроблено, і поставив нові завдання. Мені потрібна енергонезалежность держави. І від наших дій сьогодні залежить – як швидко ми цього досягнемо».

14.11.2018 | Актуально

Рекомендації щодо зберігання насіння

сільськогосподарських культур

 

Одним із чинників, що сприяють досягненню добрих врожаїв, є дотримання умов зберігання посівного матеріалу.   Насіння до сівби потрібно зберігати в умовах, які б забезпечили його високу схожість, енергію проростання, здатність дати здорову високопродуктивну рослину. На якість насіння у процесі зберігання значно впливають вологість, засміченість, температура, стан зерносховищ. Особливої уваги потребує насіння, під час збирання якого випадали дощі, оскільки вони викликають так зване вторинне зволоження, що призводить до зменшення стійкості насіння під час зберігання. Таке зволоження за умов високої температури сприяє розмноженню мікроорганізмів. Негативно впливають на зберігання насіння  і механічні пошкодження його сільськогосподарськими машинами та шкідниками, таке насіння інтенсивно дихає, що створює загрозу самозігрівання.

Детальніше:  http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/85340.htm

14.11.2018 | Актуально

Понад два мільярди гривень рентних платежів сплатили суб’єкти господарювання Івано-Франківщини

 

За січень-жовтень цього року рентна плата за користування надрами склала 2077,5 млн грн, що на 374,8 млн грн більше, ніж у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Із загальної суми надходжень до державного бюджету надійшло 1982,6 млн грн, місцеві бюджети отримали 94,8 млн грн. Про це повідомили в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Найбільше надходжень до бюджету склала рентна плата за користування надрами для видобування нафти – 1303 млн грн, рентна плата за користування надрами для видобування природного газу – 738,9 млн грн та рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення – 19,5 млн грн.

Крім того, до бюджетів надійшло рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 44,8 млн грн та рентної плати за спеціальне використання води 17,6 млн грн.


.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.
100-річчя державної служби
.
Центр допомоги учасникам АТО
Я маю право
 
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації

 

Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене"

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області