4 Серпень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

Голова Тлумацької районної державної адміністрації

Сергій Гаєвський

 

 Новини
4.08.2020 | .

8 серпня на Прикарпатті стартує мисливський сезон

 

Традиційно мисливський сезон розпочинається із полювання на пернату дичину. Саме цей вид полювання є одним із найпопулярніших у мисливському середовищі.

 

http://www.if.gov.ua/news/8-serpnya-na-prikarpatti-startuye-mislivskij-sezon

4.08.2020 | .

В Україні встановлено нові правила карантину: місто Івано-Франківськ та Тисменицький район потрапили до «помаранчевої» зони

 

Із 1 серпня набула чинності постанова КМУ від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», згідно якої дія адаптивного карантину продовжується на всій території України з 1 до 31 серпня 2020 року.

 

http://www.if.gov.ua/news/v-ukrayini-vstanovleno-novi-pravila-karantinu-misto-ivano-frankivsk-ta-tismenickij-rajon-potrapili-do-pomaranchevoyi-zoni

4.08.2020 | Актуально

 

Робоча поїздка керівництва району у фермерське господарство «Покутський равлик»

 

Минулого тижня, голова райдержадміністрації Сергій Гаєвський,  сільські голови населених пунктів району із робочою поїздкою відвідали фермерське господарство «Покутський равлик» яке знаходиться у Городенківському районі, село Копачинці.

Це перша в Івано-Франківській області равликова ферма створена у 2018 р. Тут вирощують два види равликів -середземноморський Helix aspersa Maxima і південно африканський - Helix aspersa Muller. Першого більше готують в Італії та Франції, а другий популярнішний в Іспанії. У ході візиту, представники Тлумаччини познайомились із засновниками ферми, а це пятеро жителів села, які гостям провели екскурсію, під час якої усі ознайомились із процесом вирощування їстівного равлика, оглянули приміщення розплідника, де потрібний створено особливий мікроклімат, тут завжди волого і тепло, стоять триповерхові стелажі, ними повзають равлики, вони різного розміру, з різним відтінком мушель.

Варто зазначити, що м’ясо равлика смачне і корисне. Містить 70% білка, 20% амінокислот, 10% жирів і відсутній холестерин. Входять такі мікроелементи, як магній, кальцій, залізо, цинк, йод, мідь, а також вітаміни групи «В».

За словами голови Тлумацької РДА Сергія Гаєвського, такі поїздки проводяться для того, щоб перейняти позитивний досвід успішних сільськогосподарських підприємств Західної України.

4.08.2020 | .

 

Прогноз  фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту сільгоспкультур в господарствах Прикарпаття у серпні 2020 року

 

Фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в серпні визначатимуть насамперед погодні умови та вчасність проведення захисних заходів. Високий температурний режим прискорюватиме розвиток фітофагів, збільшуватиме шкідливість окремих комах, зокрема сисних, листогризучих і плодопошкоджуючих видів.

Значно збільшиться ступінь забур’янення посівів польових культур. Інтенсивний розвиток хвороб у посівах технічних, овочевих культур та в плодових насадженнях відбуватиметься за наявності краплинної вологи.

 

Детально про особливості розповсюдження та розвитку хвороб, активність та чисельність шкідників сільгоспкультур у серпні 2020 року  читайте на сайті Головного управління  Держпродспоживслужби  в Івано-Франківській області в розділі: діяльність управління – фітосанітарна безпека – фітосанітарний стан –  прогнози фітосанітарного стану   за посиланням  -

https://vetif.gov.ua/images/documents/05.05/222/dswetewwww22.docx

 

4.08.2020 | Актуально

Цьогоріч маємо унікальний шанс покращити дорожню інфраструктуру області, - Віталій Федорів

 

      Сьогодні під час онлайн-наради, яку провів Віталій Федорів, заслухано питання виконання ремонтних робіт на дорогах місцевого значення.

Директор ДП «Дороги Прикарпаття» Андрій Сазонов  зазначив, що розпорядженням облдержадміністрації №156 від 13.03.2020 року затверджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Для ДП «Дороги Прикарпаття» передбачено 77 об’єктів.

Голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів підкреслив, що завдяки цьому область має унікальний шанс покращити дорожню інфраструктуру регіону.

Зазначалося, що на кінець липня 2020 року уже виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано висновки експертизи на 67 об’єкти, 5 проектів уже проходять експертизу. По виготовленню проектно-кошторисної документації по трьох об’єктах ще триває робота. Також завершені роботи на 19 об’єктах, на 11 об’єктах роботи продовжуються. Ще по 23 об’єктах ідуть процедури закупівлі. У липні планується оголосити торги по 15 об’єктах.

Протягом січня-липня 2020 року освоєно коштів по експлуатаційному утриманні та поточному дрібному ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму 27,1 млн. грн., по капітальному ремонту на суму 107,3 млн грн.

Станом на сьогоднішній день освоєно коштів субвенції на суму 134,4 млн грн. На 2020 рік на ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Івано-Франківської області передбачено 523 225,3 тис.грн, з них на капітальний ремонт 423 225,3 тис.грн. та експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт 100 000,0 тис.грн. Заплановано здійснити ремонт на: 61,11 км доріг загального користування місцевого значення, з них ремонт виконано на 11,88 км; на 23 150 кв.м. вулиць та доріг комунальної власності, з них виконано ремонт на 8 135 кв.м.

4.08.2020 | .

Держава підтримує фінансово фермерів, які займаються виробництвом молока

 

     Постановою Кабінету міністрів України від 7 лютого 2018 року №106 (із змінами, внесеними постановою Кабінету міністрів України від 3 червня 2020 року №447) уряд визначив один із напрямків державної підтримки - це спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності фермерським та сімейним фермерським господарствам.

http://www.if.gov.ua/news/derzhava-pidtrimuye-finansovo-fermeriv-yaki-zajmayutsya-virobnictvom-moloka

3.08.2020 | .

Віталій Федорів: Роботи із відновлення водних об’єктів слід проводити з «гарантією»

 

Дністровському бассейновому управлінню водних ресурсів на виконання робіт з ліквідації наслідків червневої стихії виділено з державного резервного фонду 50 мільйонів гривень.

http://www.if.gov.ua/news/vitalij-fedoriv-roboti-iz-vidnovlennya-vodnih-ob-yektiv-slid-provoditi-z-garantiyeyu

3.08.2020 | .

Президент вимагає від Кабміну чіткої комунікації щодо карантину, економічних програм для подолання бідності та створення всіх умов для виготовлення вакцин в Україні

 

Президент України Володимир Зеленський вимагає чіткої комунікації уряду щодо умов адаптивного карантину, які починають діяти сьогодні. Про це Глава держави сказав під час традиційної селекторної наради щодо запобігання поширенню коронавірусу у відповідь на інформацію уряду щодо епідемічної ситуації .

http://www.if.gov.ua/news/prezident-vimagaye-vid-kabminu-chitkoyi-komunikaciyi-shodo-karantinu-ekonomichnih-program-dlya-podolannya-bidnosti-ta-stvorennya-vsih-umov-dlya-vigotovlennya-vakcin-v-ukrayini

3.08.2020 | .

Ввезення в Україну продуктів тваринного походження відбуватиметься

за новими формами міжнародних сертифікатів

 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства наказом від 14.07.2020 р. № 1329 затвердило 72 форми міжнародних сертифікатів.

Зазначені міжнародні сертифікати призначені для супроводження продуктів тваринного походження при їх ввезенні (пересиланні) на митну територію України і засвідчують їх безпечність.

Кожна окрема форма міжнародного сертифікату призначена для окремої товарної групи. Зокрема, затвердженими формами міжнародних сертифікатів охоплено такі товарні групи, як:

- свіже м'ясо різних видів тварин – 16 форм;

- корми для тварин і кормові матеріали для кормів, у т.ч. сіно і солома – 11 форм;

- молоко і молочні продукти – 5 форм;

- яйця і продукти з них – 2 форм;

- риба, мед, продукти бджільництва, равлики, желатин, колаген, пух і пір’я, жири і продукти переробки жиру та ін. продукти тваринного походження – 38 форм.

Зазначені форми розроблені на виконання наказу Мінекономіки від 16.11.2018 р. №553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки» та є частиною міжнародних зобов’язань України щодо здійснення міжнародної торгівлі.

Наказ набуває чинності через один місяць з дня його офіційного опублікування, тобто з 24 серпня 2020 року.

3.08.2020 | .

Як правильно носити маску

 

      На жаль, багато людей не знають, як правильно носити маски.

Отже, пам’ятайте :

  • Маска повинна щільно сидіти на обличчі, навколо неї не повинно бути щілин, які відкривають доступ вірусам. Для кращого прилягання можна відрегулювати медичну маску в районі носа, за допомогою вбудованого в медичну маску носового фіксатора.
  • Не чіпайте маску брудними руками.
  • Якщо маска одноразова – то вона одноразова. Ніколи не надягайте її повторно, як би ви її не дезінфікували. Зняли – і відразу ж викинули.
  • Після того, як ви зняли маску – негайно вимийте руки з милом.
  • Саморобні марлеві маски потрібно щодня прати і прасувати з обох сторін кожні дві години.

 Детальна інформація на сайті https://covid19.gov.ua


.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області