23 Вересень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

 Новини
21.09.2018 | Актуально

Рятувальники долали вогневу смугу психологічної підготовки

 

Вогнеборці Івано-Франківська, Тисмениці, Богородчан та Тлумача долали вогневу смугу психологічної підготовки. Усі тренувальні вправи вони виконували у спеціальних тепловідбивних костюмах, здатних витримувати високу температуру.

Навчитися тримати усі емоції під контролем важливо саме під час таких тренувальних занять, коли небезпека лише умовна.

На вогневій смузі дійсно імітуються місця та впливові фактории пожежі, створюються труднощі та перешкоди, вводяться елементи несподіваності та дефіциту часу. Саме за таких обставин доводиться працювати рятувальникам за реальних умов. 

Без сумніву, усі набуті тут навички та вміння знадобляться вогнеборцям у повсякденній роботі.

21.09.2018 | Дата

22 вересня - День партизанської слави України

 

22 вересня 2001 року, в день 60-ої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої Світової війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента №1020/2001 від 30.10.2001.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.

За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

Сьогодні ми згадуємо і про подвиг  воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. З розсекречених документів вже відомо, що вони доставляли багато клопоту німецьким окупантам. Про це свідчать німецькі документи часів Другої світової війни, наприклад, в звіті СД за 19 березня 1943 йдеться: «У генеральному окрузі Волинь-Поділля націоналістична українська ... банда розвиває власну активність ..."; в липні 1943 року занепокоєність ситуацією з УПА висловив керівник генерального округу Волинь-Поділля Шене в записці на ім’я А. Розенберга: «на Волині немає жодної області не зараженої націоналістичними бандами. Особливо в західних областях ..."; шеф СД в Галичині телеграфував 22 квітня 1944 керівнику СС Г. Мюллер: "УПА виступає в регіоні як переконлива дестабилизирующая сила".

Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від нацистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.

21.09.2018 | Актуально

Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур

і плодових насаджень в господарствах області на 20.09.2018 р.

 

Агрокліматичніумови другої декади вересня в цілому були сприятливими для розвитку та розповсюдження хвороб та комплексу шкідників.

На території області продовжує утримуватись нестійка, з різкими коливаннями добових температур  і вологості повітря погода. За звітний період вночі температура утримувалась на позначці +8ºС, вдень піднімалась до +28ºС.

Фітосанітарний  стан

Рослини падалиці зернових та злакових бур’янів, уражені борошнистою росою, септоріозом на окремих площах спостерігається бура іржа. Над падалицею літає імаго шведської мухи, цикади. На 100 п.с. виловлюється 3(5) екз.

На більшості площ кукурудзи 2-14% рослин, 2-8% качанів пошкоджені гусеницями стеблового (кукурудзяного) метелика. Гусениці шкідника закінчують живлення та опускаються на зимівлю у нижню частину стебла рослини. З хвороб рослини уражені гельмінтоспоріозом, летючою та пухирчастою сажкою. Населення приступило до збирання урожаю. Низький зріз стебла при збиранні, подрібнення і заорювання післязбиральних решток кукурудзи знизить зимуючий запас шкідників і збудників хвороб. Для зменшення ураження качанів фузаріозом та іншими пліснявими грибами рекомендується збирання урожаю в стислі строки, уникання механічного травмування зерна та підсушування його до вологості не вище 16%.

Посіви озимого ріпаку знаходяться в доброму стані. На окремих площах Галицького, Рогатинського та Снятинського районів спостерігалося пошкодження рослин несправжніми гусеницями пильщика озимої совки, біланів та ріпаковими блішками, які в допороговій чисельності пошкодили 3-5% рослин. Ураження рослин хворобами не спостерігаємо.

В посівах кормових буряків спостерігається розвиток церкоспорозу, борошнистої роси. Осередками рослини ураженні рамуляріозом - 4% рослин (Галицький район). Із шкідників, відмічаємо шкідливість мишоподібних гризунів, гусениць озимої совки, личинок травневих хрущів та медведки.

При вибірковому проведенні клубневого аналізу картоплі встановлено,  що основною хворобою бульб є парша, якою уражено 5% бульб. Також відмічаємо ураження бульб мокрою та сухою гниллю, фітофторою – 3%.

У  посівах капусти триває розвиток гусениць листогризучих совок, біланів, молей, рослини заселяють блішки, попелиці. Із хвороб відмічаємо судинний та слизистий бактеріози, пероноспороз, фомоз.

Коренеплоди моркви пошкоджені личинками травневих хрущів (І-ІІ вік), дротяниками та слимаками, пошкоджено 8% рослин (Галицький, Тлумацький райони).

При обстежені пізніх сортів яблуні виявлені гусениці яблуневої плодожерки, попелиці (молоді пагони). Плодові насадження уражені паршею, плодовою гниллю -3-7%.

21.09.2018 | Актуально

Актуальні питання соціального захисту населення обговорили на колегії профільного департаменту

 

20 вересня відбулося засідання колегії департаменту соціальної політики облдержадміністрації. Участь в колегії взяли регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Світлана Дем’янчук, заступник голови ОДА Богдан Кобилянський, голови постійних комісій облради Наталія Чаплинська та Манолій Піцуряк, керівники установ системи соціального захисту населення, завідувачі відділень для тимчасового та постійного проживання територіальних центрів соціального обслуговування.

Засідання колегії розпочалося з приємної події – директор департаменту соціальної політики облдержадміністрації Володимир Корженьовський та голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк вручили начальнику управління соціального захисту населення Верховинської райдержадміністрації, члену колегії департаменту соціальної політики облдержадміністрації, учаснику антитерористичної операції, Миколі Максим’юку обласну нагороду – медаль «За бойову звитягу».

На колегії розглядалися ряд питань, серед яких – «Про підсумки роботи установ системи соціального захисту населення області у І півріччі 2018 року», «Про стан надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг», «Про стан роботи відділень для тимчасового та постійного проживання територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

21.09.2018 | Актуально

Президент гарантує вільні, чесні і демократичні вибори у 2019 році

             «Я як Президент гарантую вільні, чесні й демократичні вибори Глави держави, нового Парламенту, органів місцевого самоврядування так, як вони були проведені в 2014-15 роках», - завив Президент Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді з Посланням «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році».

При цьому Глава держави подякував народним депутатам за ухвалення Закону, який розблоковує процес удосконалення засад організації роботи  Центрвиборчкому. Президент підкреслив, що процес волевиявлення має «відповідати нашій європейській стратегії і ще раз зарекомендувати Україну як лідера в дотриманні стандартів демократії на пострадянському просторі». Водночас Глава держави закликав політиків не руйнувати країну популізмом. «Хотів би також закликати не руйнувати країну популізмом, тверезо оцінювати безпрецедентну складність викликів та загроз, які постали перед Україною. Адже більшість із них не мають простих рішень. Не вірте цьому», - сказав Петро Порошенко.

«Власний досвід навчив мене, як важливо дуже обережно і відповідально ставитися до тих обіцянок, які даєш людям. Понад чотири року тому я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування. Тому кілька тижнів тому я перепросив, що подав надію, яка не збулася. Звісно, попросив за це вибачення, але хотів би, щоби ця історія стала уроком не лише для мене, а й для всіх українських політиків», - сказав Президент.   При цьому він підкреслив, що «реагувати на всі ризики і загрози маємо шляхом відповідального вибору, коли треба буде не лише обрати Президента й новий Парламент, але й точно підтвердити незмінність нашого проєвропейського державного курсу».

21.09.2018 | Нарада

Відбулось засідання  комісії ТЕБ та НС

 

У четвер, 20 вересня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Присяжнюка відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

На порядку денному були обговорені питання підготовки до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років, питання стану матеріального резерву для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, затвердження переліку потенційно небезпечних об’єктів, які знаходяться на території району, стан протипожежного водопостачання в місті Тлумач та районі.

З усіх питань прийнято відповідні рішення та дано доручення.

21.09.2018 | Актуально

За 8 місяців цього року місцеві бюджети зросли до майже 149 млрд грн

 

Протягом січня-серпня 2018 року доходи місцевих бюджетів зросли до 148,7 млрд грн. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року – 23,1 %, або 27,9 млрд грн. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

«Зростання бюджетів розвитку відбулося у всіх регіонах, при цьому, по 13 областях забезпечено темп приросту надходжень вище середнього по Україні. Найвищі темпи у Полтавській, Донецькій, Львівській, Тернопільській, Харківській та Волинській областях», – зазначає Геннадій Зубко.

За його словами, найбільший приріст забезпечено із податку на доходи фізичних осіб та єдиному податку, зокрема: податок на доходи фізичних осіб – приріст 26,8%, або 18,3 млрд грн, і єдиний податок – приріст 27,6%, або 4,1 млрд грн.

20.09.2018 | Актуально

Нижнівському та Петрилівському виконавчим комітетам надано консультативну допомогу з питань організаційно-масової і кадрової роботи та виконання делегованих їм повноважень

 

У четвер, 20 вересня, відбувся виїзд робочої групи у складі керівника апарату райдержадміністрації Андрія Мозиля, начальника загального відділу апарату РДА Наталії Білас, начальника відділу з питань організаційної та інформаційно-аналітичної роботи апарату РДА Мар’яни Поліщук та головного спеціаліста відділу кадрової роботи апарату РДА Любові Андріїшин в Нижнівську та Петрилівську сільські ради щодо комплексного вивчення діяльності з питань організаційно-масової і кадрової роботи, виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади та надання практичної та методичної допомоги працівникам місцевого самоврядування.

У ході візиту представники робочої групи звернули увагу на наявність інструкцій з діловодства та посадових інструкцій, регламентів роботи сільських рад та номенклатури справ, планів роботи, роботу постійних комісій, наявність протоколів сесій, засідань виконкомів рад, відповідність рішень та розпоряджень сучасним вимогам та діючому законодавству, реєстрації вхідної та вихідної документації, роботі з кадрових питань, інформаційних стендів тощо. Також представниками робочої групи надано практичну допомогу з питань організаційної і кадрової роботи.

Така робота з надання методичної та практичної допомоги сільським радам буде продовжена й надалі.

Детальніше:  http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/83156.htm

20.09.2018 | Актуально

 

Інформація про хід жнив станом на  20.09.2018 року

 

На сьогоднішній день, за оперативними даними в районі завершилось збирання ранніх зернових та зернобобових культур і розпочато збирання пізніх культур. Всього до збирання зернових і зернобобових культур у 2018 році по всіх категоріях господарств підлягає 18757 га, в тому числі 4253 га кукурудзи і 69 га гречки. В сільськогосподарських підприємствах до збирання зернових і зернобобових культур підлягає 10117 га.

Станом на 20.09.2018 р. всіма категоріями господарств зібрано зернових і зернобобових на площі 15081 га або 80,4 % до прогнозу та намолочено 64593 тонн зерна. В агропідприємствах зібрано зернових та зернобобових на площі 7566 га, намолочено 33675 тонн зерна. Середня урожайність по району становить 42,8 цнт/га.

Завершується збирання картоплі, а саме: всіма категоріями господарств  зібрано 3350  га картоплі (90,2 % до прогнозу), накопано 63704  тонн при середній урожайності 190,2цнт/га, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами зібрано 9 га, накопано 224 тонн, при середній урожайності 249,0 цнт/га.

На сьогоднішній день  всіма категоріями господарств підготовлено 6700 га грунту під посів  озимих культур, або 76,9 % до прогнозу, в тому числі  агроформуваннями 5000 га (84,6 % до прогнозу).            

Під урожай 2019 року планується посіяти всіма категоріями господарств 5710 га озимих зернових культур, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами  - 2910 га.

         Станом на 20.09.2018 року посіяно всіма категоріями господарств 1000 га озимих зернових культур (17,5 % до прогнозу), в тому числі агроформуваннями 800 га (27,5 % до прогнозу). Завершено посів озимого ріпаку під урожай 2019 року. По оперативних даних сільськогосподарськими підприємствами посіяно 2620 га. (87,3 % до прогнозу).

20.09.2018 | Актуально

Відбулись засідання виконавчих комітетів місцевих рад

 

У вівторок, 18 вересня, в селищній та сільських радах району відбулися засідання виконавчих комітетів місцевих рад. За інформацією відділу з питань організаційної та інформаційно-аналітичної роботи апарату РДА, найчастіше заслуховувались питання стану готовності установ та організацій, які знаходяться на території сільських рад до роботи в осінньо-зимовий періоду.

В окремих сільських радах вирішили розглянути питання роботи ФАПу, роботи дошкільного закладу «Дзвіночок», проведення місячника санітарної очистки та благоустрою на території сільської ради, звіту соціального працівника, про заходи, щодо попередження та профілактики злочинності серед неповнолітніх на території сільської ради, про стан обслуговування одиноких та непрацездатних громадян, які проживають на території сільської ради, про стан обслуговування торгових точок на території сільської ради, а також пророботу працівників культури.

За результатами засідань будуть прийняті відповідні рішення.


.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

100-річчя державної служби
Центр допомоги учасникам АТО
Я маю право
 
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації

 

Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене"
Україна-НАТО
Децентралізація
 

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області