3 березень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Прес-випуски вересень
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Відділ статистики / Статистичні дані за 2015 рік

Використання енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти

підприємствами та організаціями області за серпень 2015 року

 

Головне управління статистики інформує. У серпні 2015р. підприємствами і організаціями області використано 34,5 млн.м3 газу природного, 391,0 тис.т кам’яного вугілля, 6,6 тис.т палива дизельного, 2,8 тис.т мазутів топкових важких, 0,9 тис.т бензину моторного та 99,1 т нафти сирої, включаючи газовий конденсат. У порівнянні з серпнем 2014 року споживання нафти сирої, включаючи газовий конденсат, газу природного та  бензину моторного зменшилося у 2,1 раза, на 20,8% і 8,4% відповідно. Разом з тим, збільшилося використання мазутів топкових важких  у 8,3 раза, палива дизельного – на 11,7%,  вугілля кам’яного – на 1,9%.

Через мережу АЗС за місяць населенню реалізовано  4,9 тис.т бензину моторного та 5,7 тис.т  палива дизельного. Обсяги реалізації населенню бензину  моторного  і палива дизельного  через  АЗС  у  порівнянні  з серпнем  2014 року зменшилися  на 18,3%  і на 17,7% відповідно.

Станом на 1 вересня 2015 року у споживачів та постачальників області залишки кам’яного вугілля становили 333,9 тис.т, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, – 14,9 тис.т, мазутів топкових важких – 9,8 тис.т, палива дизельного – 5,8 тис.т, бензину моторного – 0,7 тис.т. У порівнянні з показниками на відповідну дату минулого року залишки мазутів топкових важких зменшилися на 27,2%, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, – на 17%, вугілля кам’яного – на 16,8% та бензину моторного – на 12,6%. Водночас, залишки  палива дизельного  збільшилися на 2,7%.

 

 

 

До Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості

 

Головне управління статистики інформує. Нафтова, газова та нафтопереробна промисловість області представлена підприємствами з добування сирої нафти та природного газу, виробництва продуктів нафтоперероблення та газу; розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи. За 2014р. обсяг реалізованої продукції галузі склав 4,2 млрд.грн., або 16,7% загального обсягу реалізації у промисловості області.

За 2014р. видобуто 364,8 тис.т нафти сирої, 273,9 млн.м3 – газу природного, 179 млн.м3 – газу нафтового попутного, що становить відповідно 17,9%, 1,4%, та 25,9% загальних обсягів видобутку в Україні. Індекс промислової продукції у 2014р. проти попереднього року у добуванні сирої нафти та природного газу склав 95,3%.          У січні–липні 2015р. випуск продукції  на підприємствах зменшився на 4,9%. За 7 місяців п.р. видобуто 201,5 тис.т нафти сирої, 67 млн.м3 – газу природного, що відповідно на 6,6% та 2,5% менше, ніж за відповідний період торік. Видобуток газу нафтового попутного збільшився на 2% і склав 103 млн.м3.

На підприємствах нафтової, газової та нафтопереробної промисловості області зайнято понад 7 тис. осіб, що становить близько 15% кількості працюючих у промисловості.

У розвиток підприємств комплексу у 2014р. було інвестовано 54,1 млн.грн., у І півріччі п.р. – 8,8 млн.грн. Прийнято в експлуатацію потужності з виробництва фракцій легких на 420 тис.т та продуктів нафтоперероблення газоподібних інших на 193 тис.м3, 0,7 км газопроводів магістральних, 87,6 км місцевих трубопроводів для транспортування газу, споруди допоміжні місцевих газорозподільних систем.             

Потенціал нафтогазопромислового комплексу Прикарпаття формують нафтогазовидобувні управління «Долинанафтогаз» та «Надвірнанафтогаз», ТОВ «Укрнафтогазінвест», СП «Нафтогазова компанія «Дельта», Надвірнянська філія «Укркарпатойл ЛТД», з виробництва та розподілення газу – Долинський газопереробний завод, ПАТ «Івано-Франківськгаз».

 

 

Малий бізнес Івано-Франківщини 

 

B області налічується понад  40 тис. суб’єктів малого підприємництва (включаючи підприємства-суб’єкти підприємницької діяльності та фізичні особи-підприємці), 81,3% з яких фізичні особи-підприємці. За останні чотири роки частка фізичних осіб-підприємців у загальній кількості суб’єктів малого підприємництва скоротилась на 6,8 в.п. У малому бізнесі зайнято 100 тис. осіб, дві третини з яких  фізичні особи-підприємці.

Частка малого підприємництва у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг) усіма суб’єктами господарювання складала 24,4%, в якій підприємствами забезпечено 58%, фізичними особами-підприємцями – 42%. Внесок малого бізнесу Івано-Франківщини у загальний обсяг реалізації малого підприємництва України становить 1,4%.

Фізичні особи-підприємці здійснюють діяльність майже в усіх сферах економічної діяльності.  У загальній кількості суб’єктів господарювання, що займаються  оптовою та роздрібною торгівлею; ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів, тимчасовим розміщенням й організацією харчування; надають транспортні, складські, поштові та кур’єрські послуги, майже 90% складають фізичні особи-підприємці, у промисловості – близько двох третин, у будівництві – 39%, у сільському, лісовому та рибному господарстві – понад третину.

У 2014р. в Івано-Франківській області діяло 7,7 тис. малих підприємства або  55 у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення. Більше 40% малих підприємств зосереджено в обласному центрі. У розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення вище середньообласного рівня їх кількість у містах Івано-Франківську (128), Коломиї (94), Калуші (71), Бурштині (57), Яремче (56) та Рогатинському районі (73). У загальній кількості малих підприємств майже кожне дев’яте – мікропідприємство (суб'єкти господарювання у яких середня кількість працівників за звітний період не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро).

Близько третини підприємств малого бізнесу області займалися  оптовою та роздрібною торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів,  17% – працювали в промисловості, 14% – у будівництві, 11% – у сільському, лісовому та рибному господарстві. 

Підприємствами малого бізнесу реалізовано продукції, виконано робіт та надано послуг на 10,3 млрд.грн., що складає 24,3% від загальнообласного обсягу.

Діяльність підприємств цього сектору економіки у 2014 році була нерентабельною, сальдо фінансового  результату  до  оподаткування  склало 1129,9 млн.грн. збитків. Водночас, 74,3% малих підприємств області працювали прибутково і одержали 601 млн.грн. прибутку, що становить майже 28% його загального обсягу економіки області.

 

 

Про виконання будівельних робіт підприємствами

Івано-Франківської області за січень–серпень 2015 року

 

Головне управління статистики інформує. За січень–серпень 2015р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 610,3 млн.грн. Індекс будівельної продукції порівняно з відповідним періодом 2014р. становив 94,9%.

Питома вага Івано-Франківщини у загальнодержавному обсязі будівництва склала 2,1%.

Будівництво будівель зменшилося на 8,3%, у т.ч. нежитлових – на 28,1%. Водночас будівництво житлових будівель збільшилося на 14,6%. Обсяги будівництва інженерних споруд зросли на 0,1%.

Нове будівництво, реконструкція та технічне переозброєння склали 80,7% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 14,4% та 4,9%, відповідно.

 

 

Про промислове виробництво

в Івано-Франківській області у січні–серпні 2015 року

 

Головне управління статистики інформує. В області індекс промислової продукції у січні–серпні 2015р. склав 94,1% (в Україні – 82,0%), що відповідає 15 місцю серед регіонів України.

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів індекс продукції становив 94,4%, у т.ч. на підприємствах з добування сирої нафти та природного газу – 94,1%, з добування інших корисних копалин та розроблення кар’єрів – 109%.

У переробній промисловості індекс промислової продукції склав 85,5%. Збільшення випуску продукції проти відповідного періоду торік одержано у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів на 7%, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 5,2%, виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності – на 0,6%.

Разом з тим, зменшення обсягів спостерігалося у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання, машинобудуванні, виробництві харчових продуктів та напоїв (на 11,8–37,4%).

У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря індекс промислової продукції склав 103,2%. Електроенергії вироблено 6846 млн.кВт.год, що на 4% більше, ніж у січні–серпні торік.

 

 

 

СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА  СІЧЕНЬ–СЕРПЕНЬ  2015 РОКУ

 

Короткий огляд

 

Промисловість

 

Індекс промислової продукції в області у серпні 2015р. порівняно з попереднім місяцем та серпнем 2014р. становив відповідно 87% та 86,6%, за підсумками січня–серпня 2015р. – 94,1%. Збільшення випуску продукції проти відповідного періоду торік одержано у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів на 7%, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 5,2%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 3,2%, виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності – на 0,6%. Разом з тим, зменшилися обсяги у добувній промисловості і розробленні кар’єрів, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання, машинобудуванні, виробництві харчових продуктів та напоїв (на 5,6–37,4%).

Підприємствами області за січень–липень 2015р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 16377,2 млн.грн., з неї продукції добувної та переробної промисловості – на  9590 млн.грн.

 

Сільське  господарство

 

            Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва у січні–серпні 2015р. порівняно з відповідним періодом 2014р. становив 100%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 98,4%, у господарствах  населення – 100,8%.

            Станом на 1 вересня 2015р. зернові і зернобобові культури (включаючи куку­рудзу) скошено та обмолочено на площі 110,6 тис.га (72% площ, посіяних під урожай 2015р.), що на 4,4% більше, ніж  на 1 вересня 2014р.  Із зібраної площі всіма категоріями господарств одержано 480,7 тис.т зерна (у почат­ково оприбуткованій вазі), що на 11% більше, ніж торік. У середньому з 1 га обмолоченої площі одержано по 43,5 ц зерна  (на 1 вересня 2014р. –   по 40,8 ц).

            За січень–серпень 2015р. реалізовано на забій 74,4 тис.т  худоби  та  птиці, що на 5,2% більше порівняно з відповідним  періодом  минулого  року,  вироблено 316 тис.т молока (на 0,7% менше) та 482,8 млн.шт. яєць   (на 23,2% менше).

            За розрахунками, на 1 вересня 2015р. загальне поголів’я великої рогатої худоби склало 181,9 тис. голів (на 5,8% менше, ніж  на 1 вересня 2014р.),  у т.ч.  корів – 101,8 тис.  (на 6,7% менше); свиней – 340,8 тис. (на 6% більше), овець та кіз – 33,7 тис. (на 1,8% більше), птиці  всіх видів – 6366,7 тис. голів (на 6,6% менше).

            Загальний обсяг реалізованої аграрними підприємствами (крім малих) власно виробленої продукції за січень–серпень 2015р. порівняно з відповідним періодом 2014р. збільшився в 1,6 раза, у т.ч. продукції рослинництва – в 2,2 раза, тваринництва – на 32,1%.

            Середні ціни продажу аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами за всіма напрямами реалізації за січень–серпень 2015р.  порівняно з відповідним періодом 2014р. зросли в 1,6 раза.

            На 1 вересня 2015р. в сіль­ськогоcподарських підприємствах (крім малих) і підприємствах, що здійснюють зберігання, переробку зернових культур, було в наявності 218,2 тис.т зерна (на 3,5% менше, ніж на 1 вересня 2014р.). Середня закупівельна ціна зернових культур, яку пропонували переробні підприємства, у січні–серпні 2015р. становила  2704 грн. за т (у січні–серпні 2014р. – 1862,6 грн.).

 

Капітальні інвестиції

 

За  січень–червень 2015р.  у  розвиток  економіки  області  за  рахунок  усіх  джерел  фінансування  було  вкладено  2221,7 млн.грн.  капітальних  інвестицій.  Найвагомішу  частку  з  них  (99,7%  загального  обсягу)  склали  інвестиції  в  матеріальні активи.  Обсяг  капітальних  інвестицій  порівняно  з  січнем–червнем 2014р.  зменшився на  34,2%.

 

Будівельна  діяльність

  

У  січні–cерпні  2015р.  підприємствами  області  виконано  будівельних  робіт  на  суму  610,3  млн.грн.  Індекс  будівельної  продукції  порівняно  з  відповідним  періодом  2014р. становив  94,9%.

Будівництво  будівель  зменшилося  на  8,3%,  у  т.ч.  нежитлових  –  на  28,1%. Водночас будівництво житлових  будівель  збільшилося  на  14,6%.  Обсяги будівництва  інженерних  споруд  зросли  на  0,1%.

 

Транспорт

 

У січні–серпні 2015р. підприємствами залізничного та автомобільного транспорту області перевезено 7 млн.т вантажів, що на 45,1% більше, ніж за відповідний період  2014р.

Послугами автомобільного, залізничного та тролейбусного транспорту скористались 66,9 млн. пасажирів або на 3,3% менше від обсягів січня–серпня 2014р.; підприємствами автомобільного та тролейбусного транспорту виконано пасажирооборот в обсязі   751,7 млн.пас.км або на 14,2% менше.

 

Зовнішньоекономічна  діяльність

 

Обсяги експорту товарів  суб’єктами  зовнішньоекономічної  діяльності  області  за  січень–липень 2015р.  становили  204,6 млн.дол.США,  імпорту – 161,0 млн.дол.США.  Проти  відповідного періоду 2014 року обсяги експорту зменшилися  на 22%, імпорту – в 1,7 раза. Позитивне сальдо склало 43,6 млн.дол.США, коефіцієнт  покриття  експортом  імпорту  –  1,27.

 

Внутрішня  торгівля

 

Оборот  роздрібної  торгівлі  (до якого включено роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках  і фізичними особами-підприємцями)  у січні–серпні  2015р.  становив  20869,4 млн.грн., що у фактичних цінах  на 27,3%  більше  обсягу  відповідного  періоду  2014р., а у порівнянних цінах (враховуючи  індекс  споживчих  цін)  –  на 13,8% менше.

 

Ціни

 

За  даними  Державної  служби  статистики,  індекс  споживчих  цін  в  Україні  у  серпні  2015р. склав 99,2%, з початку  року  –  138,2%  (без  урахування  тимчасово  окупованої  території  Автономної  Республіки  Крим,  м.Севастополя  та  частини  зони  проведення  антитерористичної  операції),  в  області  –  99,5%  і  141%,  відповідно.

 

Доходи  населення

 

Середньомісячна  номінальна заробітна плата штатного працівника  у липні 2015р. становила 3523 грн., що у 2,9 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (1218 грн.). Порівняно з червнем 2015р. заробітна плата знизилась на 2,8%, а відносно липня 2014р. – зросла  на  14%.

Індекс реальної заробітної плати у липні 2015р. порівняно з червнем 2015р. становив 98%,  відносно липня 2014р. – 70,8%.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати в цілому по економіці області (включаючи підприємства-банкрути та економічно неактивні підприємства) на 1 серпня 2015р. склала 6,8 млн.грн., або 1% фонду оплати праці, нарахованого за липень 2015р. Упродовж липня 2015р. сума заборгованості збільшилась на 8,3%.

            На економічно активні підприємства припадає 80,4% загальної суми боргу, на підприємства-банкрути – 13,3%, на економічно неактивні підприємства – 6,3%.

Упродовж січнялипня 2015р. за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулися 77,5 тис. домогосподарств, що у 8,5 раза більше, ніж за аналогічний період 2014р. Призначені субсидії 64,4 тис. домогосподарств (83% від кількості тих, які звернулися). Загальна сума призначених субсидій склала 17,8 млн.грн.

За субсидіями готівкою для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу та пічного побутового палива у січні–липні 2015р. звернулися 7,9 тис. домогосподарств, призначені такі субсидії 6,9 тис. домогосподарств (87,8% від кількості тих, які звернулися) на суму  9,3 млн.грн.

На кінець липня 2015р. заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг склала 82,7 млн.грн., упродовж місяця вона зменшилась на 7,7%.

Середній термін заборгованості населення за всі види послуг склав 0,9 місяця.

 

Ринок праці

 

За даними обласного центру зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець серпня 2015р. становила 13,8 тис. осіб, що на 2,2% менше, ніж на кінець липня 2015р.

Рівень   зареєстрованого  безробіття  в  цілому  по  області впродовж місяця не змінився і на кінець серпня 2015р. становив 1,6% населення працездатного віку.

 

Населення

 

            Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, на 1 серпня 2015р. становила  1382,7 тис. осіб, у тому числі у міських поселеннях – 603,3 тис., у сільській місцевості – 779,4 тис. З початку року кількість жителів збільшилась на 177 осіб, що відбулось за рахунок міграційного приросту на 1740 осіб (2,2 особи на 1000 наявного населення), водночас мало місце природне скорочення населення в кількості 1563 особи (2 особи  на  1000  наявного  населення).

 

 

До Дня машинобудівника

 

Головне управління статистики інформує. Машинобудівний комплекс Івано-Франківщини представлений підприємствами з виробництва електричного та електронного устатковання, машин, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, якими у 2014р. реалізовано продукції на 786 млн.грн., що становить  3% загальнообласного обсягу.

Потенціал комплексу утворюють державне підприємство виробниче об'єднання «Карпати», товариства з обмеженою відповідальністю «Електролюкс Україна», «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед», акціонерні товариства «Арматурний завод», завод «Промприлад», «Локомотиворемонтний завод», приватні підприємства «Механік», «Прикарпаткабель», завдяки яким у значній мірі забезпечується стабільність економіки, формується її конкурентоспроможність на внутрішньому та зовнішньому ринках.

На підприємствах машинобудування області зайнято 3,5 тис. осіб, або 7,2% працюючих у промисловості.

Протягом 2014р. у розвиток комплексу було інвестовано 44,8 млн.грн., де 63,2% освоєно підприємствами з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, 27,2% – з виробництва електричного устатковання, 6,8% – з виробництва електронної та оптичної продукції, 2,8% – з виробництва машин та устатковання.

Протягом минулого року та січня–серпня поточного року підприємства комплексу працювали в складних умовах, що позначилось на динаміці виробництва: за 2014р. індекс промислової продукції склав 73,8%, у січні–серпні – 79,6%.

            В області виробляються схеми електронні інтегральні, трансформатори електричні, газоміри, машини пральні, світильники електричні, стенди випробувальні, електроприлади для обігрівання приміщень та грунту, крани перевантажувальні, мостові, верстати для оброблення деревини, комплекти ізольованих проводів для свічок запалювання для двигунів, провідники електричні, вентилі, клапани та подібні вироби, тощо.

Близько чверті машинобудівних підприємств області здійснюють інноваційну діяльність. Інноваційно активними підприємствами у 2014р. освоєно виробництво 17 видів інноваційної продукції, з яких 12 – видів машин, устатковання, приладів, апаратів. Обсяг реалізованої інноваційної продукції склав 101,7 млн.грн., з нього 72% – за межі України. Серед продукції, що експортується: машини пральні, лічильники газу, талі та підіймачі, комплекти ізольованих проводів для свічок запалювання для двигунів, вентилі, клапани та подібні вироби, тощо.

 

 

 

Індекс споживчих цін у серпні 2015 року

 

Головне  управління  статистики  в  Івано-Франківській  області повідомляє.  За  даними  Державної  служби  статистики,  індекс  споживчих  цін  (ІСЦ)  у  серпні  п.р.  в  Україні  склав  99,2%,  з  початку  року  –  138,2% (без урахування тимчасово  окупованої  території  Автономної  Республіки Крим,  м.Севастополя  та  частини  зони  проведення  АТО),  в  області  –  99,5%  і  141%,  відповідно.

У  серпні 2015р.  зниження  споживчих  цін  зафіксовано  майже  у  всіх регіонах  країни  від  1,7–0,9%  у  м.Києві,  Сумській,  Вінницькій,  Київській, Львівській,  Луганській,  Харківській  до  0,8–0,3%  у  Миколаївській,  Херсонській,  Черкаській,  Запорізькій,  Кіровоградській,  Одеській,  Рівненській,  Чернігівській,  Волинській,  Дніпропетровській, Тернопільській, Чернівецькій,  Закарпатській,  Івано-Франківській,  Житомирській,  Полтавській  та  Хмельницькій  областях.  Приріст  споживчих  цін  (на 0,1%)  зафіксовано  в  Донецькій  області.

 

 

Окремі  показники  діяльності банківської  системи  області

на  кінець  липня  2015  року

  

Головне  управління  статистики  інформує. За даними управління Національного банку України в Івано-Франківській  області, кредити, надані нефінансовим корпораціям та домашнім  господарствам  регіону,  на  кінець  липня  2015р. становили 4692 млн.грн. (на кінець  липня 2014р. – 4633 млн.грн.), з них у  національній валюті  – 2315 млн.грн. (49,3%). Частка довгострокових кредитів склала  65%  проти  64,2%  на  кінець  липня  попереднього  року.

Депозити  домашніх  господарств  регіону  становили  6758 млн.грн.  (на  кінець липня 2014р. – 6919 млн.грн.), з них 3213 млн.грн. (47,5%) – у  національній  валюті.

 

 

 

Про лісове господарство області

 

Щорічно в третю неділю вересня відзначається День працівника лісу – професійне свято працівників лісового господарства.

Головне управління статистики інформує. Ліси Івано-Франківщини, виконуючи захисні, рекреаційні, а також виробничі функції, займають вагоме місце в природному комплексі регіону і є важливою складовою його економіки.

Область, де на зелені угіддя припадає майже 46% її території (635,3 тис.га на 1.01.2015р.), належить до однієї з найбільш лісистих в Україні (по державі лісами зайнято 17,6%).

Займаючи  6%  площі лісів держави, лісогосподарськими підприємствами регіону, яким надані у користування або власність ліси, виробляється стільки ж загальнодержавних обсягів продукції, робіт та послуг лісового господарства; виробництво цієї продукції в області за січень–червень 2015р. склало 312 млн.грн. (у фактичних цінах). Майже 67% загальнообласних обсягів виробництва забезпечили лісогосподарські підприємства Рожнятів-ського, Долинського, Надвірнянського, Верховинського районів та Івано-Франківської міської ради.

У розвиток підприємств лісового господарства та лісозаготівель області 2014р. було спрямовано 32,8 млн.грн. капітальних інвестицій, їх частка у загальному обсязі капітальних інвестицій склала 0,5%, у січні–червні п.р. освоєно 16,5 млн.грн. (0,7% загального обсягу).

На підприємствах лісового господарства та лісозаготівель у I півріччі 2015р. було зайнято 3,7 тис. осіб або 1,8% працівників підприємств, установ, організацій області з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб. Заробітна плата штатного працівника у І півріччі 2015р. склала 3901 грн. на місяць, що більше на 30,6%, ніж у січні–червні 2014р. і на 24% від середнього розміру по області.

Примножуючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд України, лісівники області дбають про забезпечення захисту лісових угідь, поліпшення екологічного стану довкілля. Протягом 2014р. у вкриті лісовою рослинністю землі в лісовому фонді переведено 3,1 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням, відтворення лісів проведено на 3,5 тис.га земель лісового фонду.

 У 2014р. роботи з захисту лісів від шкідників і хвороб біологічними препаратами були проведені на 2,1 тис.га, хімічними – на 26 га. У результаті здійснення заходів ліквідовано осередків шкідників та хвороб лісу на площі 7,3 тис.га, що на 8,7% більше, ніж роком раніше.

Поліпшенню продуктивності породного складу лісів, ефективному використанню їх деревних ресурсів, а також збереженню екологічних властивостей сприяли рубки лісу, які були проведені на площі 26,8 тис.га, що на 0,8% більше, ніж у 2013р. Від усіх видів рубок та проведення підготовчих робіт заготовлено 1,4 млн.м3 деревини, що на 3,5% більше, ніж у 2013р. У загальних обсягах заготовленої деревини ліквідна деревина складає 81% (1,1 млн.м3). Обсяги заготівлі ліквідної деревини за січень–червень п.р. складають 0,6 млн.м3 (на 18% більше, ніж за відповідний період попереднього року).

Деревина і вироби з деревини – важлива складова зовнішньої торгівлі регіону: у структурі експорту у 2014р. на них  припало 18,8%. Відвантаження за межі країни плит деревостружкових порівняно з 2013р. збільшилися в 3,5 раза, лісоматеріалів оброблених на 12,2%. Порівняно з експортом обсяги імпорту деревини та виробів з деревини були незначними і в обласному імпорті займали у 2014р. 0,3%. Майже весь обсяг цієї продукції отримано з країн Європи.

У січні–червні п.р. у порівнянні до січня–червня минулого року майже на 13% зменшилися обсяги відвантажень за межі країни деревини та виробів з деревини, однак вони і надалі складають вагому частку в обласному експорті (21,7%). Водночас, більше, ніж у 2 рази збільшилось надходження з-за меж країни товарів зазначеної групи, займаючи при цьому 0,8% в імпорті області.

Шановні працівники лісового господарства! Щиро вітаємо Вас з нагоди професійного свята! Нехай Ваша віддана праця і надалі служить на благо України.

  

 

Роздрібна торгівля області  у січні–серпні  2015 року

          

Головне  управління статистики  інформує. Через роздрібну торгову мережу  підприємств,  фізичних  осіб–підприємців  та  мережу  ринків в   області у січні–серпні 2015р. населенню реалізовано товарів на  20,9 млрд.грн., що у фактичних цінах на 27,3% більше обсягу відповідного періоду 2014 року, а у порівнянних цінах  (враховуючи індекс споживчих цін) – на 13,8% менше. У розрахунку на одну особу населення у січні–серпні  2015р.  реалізовано  товарів  на 15,1 тис.грн.

У структурі обороту роздрібної торгівлі області майже третину забезпечили  підприємства (юридичні  особи),  через  торгову  мережу  яких за січень–серпень 2015р. продано товарів на 6,6 млрд.грн., що у фактичних цінах становить 124,4%, у порівнянних – 83,6% обсягу відповідного періоду минулого року. На організовані ринки з продажу сільськогосподарських продуктів та неформальні ринки припадало 28,8%  загальнообласного обсягу.

 

 

  Начальник  Головного                                                   

  управління  статистики                                                         О.В. Бліннікова

 

 

 

 

 

 

 

 
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області