7 березень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Прес-випуски травень
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Відділ статистики / Статистичні дані за 2016 рік

Індекс споживчих цін у травні 2016 року

 

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, ціни на споживчому ринку у травні 2016р. порівняно з попереднім місяцем в Україні зросли на 0,1%, з початку року – на 5,2% (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини зони проведення АТО), в області – на 0,1% і 5,9% відповідно.

У травні 2016р. приріст споживчих цін зафіксовано у більшості регіонів країни: від 0,1–0,2% у Івано-Франківській, Кіровоградській, Полтавській, Хмельницькій, Чернівецькій, Дніпропетровській, Луганській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Черкаській до 0,3–0,6% у Миколаївській, Сумській, Одеській та Херсонській областях. На Закарпатті та у м.Києві індекс споживчих цін склав 100,0%. Зниження споживчих цін (на 0,5–0,1%) зафіксовано у Чернігівській, Київській, Житомирській, Волинській, Вінницькій, Донецькій та Запорізькій областях.

  

Начальник                                                                                         О.В.Бліннікова

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області  

 

 

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

стаціонарними джерелами забруднення міст та районів  у 2015 році

 

Головне управління статистики інформує.

У 2015р., за попередніми даними, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря  порівняно з 2014р. зменшились на 2,1% та становили  223,9 тис.т. Основними забруднювачами повітря продовжують залишатися підприємства м.Бурштина, на які припадає 88,4% загальнообласних викидів, частка м.Калуша складає 4,3%,  Долинського,  Надвірнянського та Богородчанського районів – 1,9–1,1%, решти міст та районів – менше 1%.

Зменшення викидів в атмосферне повітря порівняно з попереднім роком відбулося у Коломийському, Рожнятівському, Рогатин­ському, Богородчан­ському, Долинському районах, м.Бурштині та м.Коломиї (на 0,5% – у 2,4 раза), у решті міст та районів обсяги викидів забруднюючих речовин збільшено на 0,3% – у 6,8 раза.

Крім цього, у повітряний басейн надійшло 11,6 млн.т діоксиду вуглецю (на 2,7% більше, ніж у 2014р.) – основного парникового газу, який впливає на зміну клімату, з яких 81,1% (939,3 тис.т) – від стаціонарних джерел забруднення підприємств м.Бурштина.

Щільність викидів від стаціонарних джерел забруднення у розрахунку на квадратний кілометр території області склала 16,1 т (у 2014р. – 16,4 т). У територіальному розрізі найбільше у розрахунку на  квадратний кілометр викинуто  забруднюючих речовин  в м.Бурштині – 418 тис.т та м.Калуші – 148 т, в м.Івано-Франківську, Долинському, Богородчанському, Надвірнянському районах обсяги викидів коливаються в межах 5,7–2,6 т на квадратний кілометр, в м.Коломиї, Галицькому, Тисменицькому, Калуському та Рожнятівському районах – 1,7–1 т, у Рогатинському,  Косівському, Снятинському районах,  м.Болехові  та  м.Яремче – 0,7–0,2 т; у Тлумацькому, Коломийському, Городенківському та Верховинському районах у розрахунку на квадратний кілометр  викинуто менше 100 кг забруднюючих речовин.

У розрахунку на одну особу в області в атмосферне повітря потрапило 162 кг забруднюючих речовин (у 2014р. – 165,5 кг). Найбільше  забруднюючих речовин у розрахунку на одну особу викинуто підприємствами м.Бурштина – 12,6 т та м.Калуша – 142 кг,  Долинського, Богородчан­ського,  Надвірнянського  та Галицького районів – від  60  до  26 кг, Рожнятівського,  Тисменицького, Рогатинського та Калуського від 18 до 11 кг, підприємствами решти міст та районів – менше 10 кг забруднюючих речовин на одну особу.

 

 

 

Індекс споживчих цін у квітні 2016 року

 

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, ціни на споживчому ринку у квітні 2016р. порівняно з попереднім місяцем в Україні зросли на 3,5% з початку року – на 5,1% (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини зони проведення АТО), в області – на 3,9% і 5,8%, відповідно.

Приріст споживчих цін у квітні 2016р. зафіксовано в усіх регіонах країни: від 1,2–3,9% у м.Києві, Донецькій, Херсонській, Луганській Одеській, Кіровоградській, Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Полтавській, Тернопільській, Чернівецькій до 4–4,8% у Волинській, Львівській, Сумській, Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Хмельницькій, Рівненській, Харківській, Черкаській, Чернігівській та Київській областях.

 

В.о. начальника                                                                                    Ю.О.Макар

 

Прийняття в експлуатацію житла, нежитлових будівель та інженерних споруд за містами та районами області у січні–березні 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. У січні–березні 2016р. в області прийнято в експлуатацію 157,3 тис.м2 загальної площі житла, що на 35,5% більше порівняно з відповідними періодом минулого року. 

Збільшення обсягу прийнятого в експлуатацію житла відбулося у  більшості міських рад і районів, зокрема: на території Верховинського району – в 3,5 раза,  Коломийського –  в 2,5 раза, Болехівської і Яремчанської міських рад, міст Калуша і Коломиї, Богородчанського, Городенківського, Рожнятівського районів – в 1,5–1,9 раза. По інших містах і районах області збільшення обсягу житлового будівництва склало від 0,4% по Івано-Франківській міській раді до 41% у Тисменицькому районі. Водночас зменшено обсяги у місті Бурштині (на 32,4%), Долинському (18,3%) та Тлумацькому (0,3%) районах.

За обсягами прийнятого в експлуатацію житла першість посідає Івано-Франківська міська рада (18,7% загальнообласного обсягу). Також значною є частка житла, що прийнято в експлуатацію у Тисменицькому (11,5%), Коломийському (8,9%), Рожнятівському (7,9%), Богородчанському (6,7%) районах, місті Коломиї (6,5%), Яремчанській міській раді (6,3%), Надвірнянському (5,8%) та Косівському (5,5%) районах. Частка інших міст та районів коливалася в межах від 0,6% до 3,9%.

У розрахунку на 10 тис. осіб в області прийнято 1,1 тис.м2 житла, що відповідає 2 місцю серед регіонів України. При цьому, територіальна диспропорція за даним показником складає 20 разів: максимальне значення у січні–березні 2016р. спостерігалося в Яремчанській міській  раді – 4,4 тис.м2, мінімальне – у Рогатинському районі – 221 м2.

Середній розмір помешкання по області становив 142 м2 загальної площі. Серед міст і районів області найбільше значення цього показника спостерігається у Яремчанській (283 м2), найнижче – у Івано-Франківській (83,8 м2) міських радах.

Із об’єктів соціальної сфери у І кварталі 2016р. прийнято в експлуатацію загальноосвітній навчальний заклад в місті Бурштині, лікарню в Долинському районі, амбулаторно-поліклінічні заклади в місті Коломиї та Богородчанському районі, фізкультурно-оздоровчий комплекс в місті Івано-Франківську, спортивний зал в Тлумацькому районі, спортивний майданчик в Коломийському районі, сцену на стадіоні в Калуському районі.

Протягом січня–березня 2016р. в області прийнято в експлуатацію ряд об’єктів і потужностей, серед яких установка для виробництва вібропресованої бетонної продукції в місті Івано-Франківську, деревообробний цех у Рожнятівському районі, свердловина газова з розвідувального буріння в Снятинському районі, місцеві трубопроводи для транспортування газу в Долинському, Коломийському і Рожнятівському районах, очисні споруди в місті Галичі, заклади громадського харчування в місті Коломиї, Коломийському, Косівському та  Тисменицькому районах, автостанція у Рожнятівському районі, станція технічного обслуговування автомобілів в Коломийському районі, готель в Яремчанській міській раді, готельно-відпочинковий комплекс в Тисменицькому районі та інші.

 

 

 

Начальник                                                                                   О.В. Бліннікова   

 

Демографічна ситуація у Тлумацькому районі

у січні–березні 2016 року

 

 

Головне    управління  статистики  інформує.   Чисельність   наявного   населення на 1 квітня 2016 року,  за  оцінкою,  становила 47727 осіб, з яких 12075  проживали у міських поселеннях та 35652 – у сільській місцевості. З початку року чисельність  населення зменшилась на 116 осіб за рахунок  природного (на 130 осіб) скорочення  та міграційного (на 14 осіб) приросту.

Упродовж   січня–березня 2016 року   в   районі   зареєстровано   107   живонароджених  та   237   померлих    (січні–березні  2015 року   –  121  та  237 відповідно). До району прибуло 153, вибуло  139 осіб.

 

 

 

 

 

Лісове  господарство міст і районів

Івано-Франківської області у  2015 році

 

Головне управління статистики інформує. Протягом 2015р. підприємствами, зареєстрованими на території області, яким надані в постійне користування або власність землі лісового фонду, вироблено продукції (робіт, послуг) лісового господарства у фактичних цінах (без ПДВ) на суму 653,2 млн.грн, що на 40,2% більше, ніж у 2014р. Майже три чверті (74%) загальнообласних обсягів виробництва забезпечили лісогоспо­дарські підприємства Рожнятівського, Долинського, Надвірнянського, Верховинського районів та Івано-Франківської міської ради.

Рубки лісу проведено на площі 28 тис.га, в тому числі головного користування – на 2,2 тис.га.  В територіальному розрізі найбільше рубок  проведено підприємствами Івано-Франківської міськради – 4,5 тис.га  або 16% площі рубок по області, Надвірнянського (3,5 тис.га, 13%), Рожнятівського (2,7 тис.га, 10%) та Богородчанського районів (2,5 тис.га, 9%).

Від усіх видів рубок та проведення підготовчих робіт в 2015р. заготовлено 1538 тис.м3 деревини, що на 8,9% більше, ніж роком раніше, з неї – 1223,5 тис.м3 ліквідної деревини (на 7,2% більше). У загальнообласних обсягах заготовленої ліквідної деревини частка підприємств Рожнятівського району склала 19,4% (237,8 тис.м3), Долинського – 15,9%, (194,4 тис.м3), Івано-Франківської міськради – 14,4% (176,3 тис.м3), Надвірнянського – 12,5%              (153,2 тис.м3), Верховинського – 9,6% (116,9 тис.м3), питома вага Болехівської, Яремчанської міських рад, Богород­чанського, Коломий­ського, Калуського, Рогатинського та Косівського районів коливалась від 2% до 6%; підприємствами Снятинського, Тлумацького та Галицького районів заготовлено 0,2–0,5%  загальнообласних обсягів ліквідної деревини.

Збільшили заготівлю ліквідної деревини порівняно з 2014р. лісогосподарські підприємства майже усіх районів, крім Коломийського.

У структурі заготовленої ліквідної деревини 52,6% – це паливна деревина, 47,4% припадає на лісоматеріали круглі. В районному розрізі основними заготівельниками лісоматеріалів круглих були підприємства Рожнятівського, Долинського та Надвірнянського районів (59,5% обласних обсягів), паливної деревини – Івано-Франківської міської ради, Рожня­тівського та Долинського районів (46,5%).

Лісокультурні роботи, зокрема відтворення лісів, проведено                               на 3,7 тис.га земель лісового фонду (на 6,3%  більше, ніж  у 2014р.), більше половини з яких (53,5%) – підприємствами Рожнятівського, Надвірнянського районів та Івано-Франківської міської ради.

 

 

Ринок послуг міст та районів області

у І кварталі 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. На ринку послуг області протягом І кварталу 2016 року працювало 1837 підприємств (юридичних осіб), основним видом діяльності яких є надання послуг. Найбільша їх кількість знаходилася у містах Івано-Франківську (42,5% від загальної кількості діючих підприємств сфери послуг), Калуші (7,9%), Коломиї (6,8%) та Яремче (3,1%), а також у Надвірнянському (5,2%), Долинському (4%), Косівському (3,9%) та Тисменицькому (2,9%) районах.

Обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг області, склав 1494,2 млн.грн. Понад 55% обсягів реалізованих послуг належало підприємствам обласного центру, 27,6% – м.Яремче,  4,1% – м.Калуша, 3,7% – Долинського району. Питома вага інших міст та районів склала від 1,6% до 0,1%.

Населення області отримало 46,3% від загального обсягу реалізованих послуг. Вагомою була частка послуг, реалізованих населенню, у містах Коломиї (75,5% від загального обсягу наданих послуг), Бурштині (75,2%), Яремче (58,8%), Снятинському (81,1%), Верховинському (69,4%), Рогатинському (57,7%) та  Косівському (57,2%) районах.

Послуги вантажного автомобільного транспорту, надання послуг перевезення речей займали найбільшу питому вагу у загальному обсязі реалізованих послуг у містах Болехові (83,9% від загального обсягу наданих послуг), Калуші (58%), Івано-Франківську (26%), Галицькому (70,2%), Надвірнянському (64,6%), Калуському (51,1%), Рожнятівському (41,1%) та Долинському (36,9%) районах; іншого пасажирського наземного транспорту – у м.Коломиї (23,1%), Снятинському (38,5%) Рогатинському (35,2%) та Калуському (31,5%) районах; послуги складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту – у Городенківському (54,7%), Богородчанському (51,3%), Коломийському (47,5%), Тлумацькому (30,7%), Рогатинському (25,3%) та Верховинському (18,8%) районах; з діяльності готелів і подібних засобів тимчасового розміщування – у м.Яремче (27,6%) та Богородчанському районі (10,1%); послуги  у сфері телекомунікацій (електрозв’язку) – у м.Бурштин (50,7%); з надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна – у м.Коломиї (14,7%), Тисменицькому (33,6%) та Рожнятівському (15,1%) районах; з діяльності у сферах архітектури та інжинірингу, надання послуг технічного консультування – у Тисменицькому районі (28,6%); з діяльності туристичних агентств і туристичних операторів та надання в оренду інших машин, устаткування і товарів – у м.Яремче (відповідно 39,3% і 28,5%); з комплексного обслуговування об’єктів – у містах Коломиї (12,1%) та Калуші (7,2%);  послуги у сфері вищої освіти – у м.Івано-Франківську (13,7%); з діяльності лікарняних закладів – у Верховинському (24,2%), Косівському (23,6%) та Тисменицькому (19,5%) районах.

 

 

Начальник                                                                              О.В.Бліннікова

 

 

 

Заробітна плата штатних працівників

на підприємствах, в організаціях

міст та районів області

за січень–березень 2016 року

 

            Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб по області за січень–березень 2016р. становив                         3669 грн, що на 24,8% більше, ніж за відповідний період 2015р.

Середній розмір заробітної плати за січень–березень 2016р. в усіх містах обласного значення та районах області був вищим від рівня мінімальної заробітної плати (1378 грн), а у 8 з них заробітна плата перевищувала середньообласний показник: у м.Бурштині (5465 грн), Долинському (5066 грн), Тисменицькому (4112 грн), Надвірнянському (4085 грн), Богородчанському (4034 грн), Калуському (3967 грн) районах, обласному центрі (3727 грн) та м.Калуші (3684 грн). У Тлумацькому    (2665 грн) та Коломийському (2672 грн) районах спостерігався найнижчий рівень оплати праці, який не перевищував 72,8% від середнього по економіці області.

Зростання рівня середньомісячної номінальної заробітної плати працівників за січень–березень 2016р. порівняно із січнем–березнем минулого року спостерігався в усіх містах обласного значення та районах. Найвищі темпи росту зафіксовані по Тисменицькому (135,3%), Снятинському (131,2%), Богородчанському (129,5%), Верховинському (128,4%) та Галицькому (127,7%) районах, найнижчі – по м.Бурштину (110,6%), м.Болехову (116,5%) та Городенківському району (117%).

 

 

Начальник                                                                О.В. Бліннікова

 

Наявність  тракторів  та  зернозбиральних  комбайнів

в сільськогосподарських підприємствах області  у 2015 році

 

Головне управління статистики інформує. Сільськогосподарські підприємства області на кінець 2015 року мали в наявності 1508 шт тракторів (без врахування змонтованих на них машин), що у 1,6 р.б., ніж на початок року та 141 шт тракторів, на  яких змонтовані машини (на 28,2% більше). Основну частину (94%) всіх тракторів складають колісні, 6% – гусеничні.

На кінець 2015р. в агроформуваннях для обробітку ґрунту нараховувалось 478 плугів (на 23% більше, ніж на 1.01.2015р.),  548 культиваторів (на 36% більше), 799 борін (на 12% більше); для посіву  і  садіння – 552 сівалки (на 34% більше), 25 картоплесаджалок (на 17% менше); для збирання врожаю – 332  зернозбиральних комбайни (на 35% більше), 28 кукурудзозбиральних комбайнів (у 2,8 р.б.), 60 кормозби­ральних комбайнів (на 22% більше), 21 картоплезбиральний комбайн, включаючи картоплекопачі (на 22% менше), 19 бурякозбиральних комбайнів і машин (на 36% більше), 192 сінокосарки (у 1,6 р.б.), 82 жатки валкові (на 12,3% більше), 97 прес-пакувальників та прес-підбирачів (у 2,2 р.б.)

У тваринництві кількість доїльних установок та апаратів на кінець 2015р. склала 100 шт, що на 3% більше, ніж на 1.01.2015р., машин і механізмів для приготування  кормів – 30 шт (у 1,9 р.б.); транспортерів для прибирання гною – 110 (на 6% менше); роздавачів кормів для свиней –  51 (як і роком раніше), для великої рогатої худоби – 61 (у 1,6 р.б.).

Вантажних та вантажно-пасажирських автомобілів у цієї категорії господарств  на кінець 2015р. було в  наявності  1174 шт, що у 1,6 р.б., ніж на початок року, тракторних причепів та  напівпричепів  –  645 шт. (на 46% більше).

 

 

Роздрібна торгівля області у січніквітні 2016 року

          

Головне управління статистики інформує. Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб–підприємців та мережу ринків в області у січні–квітні 2016р. населенню реалізовано товарів на 11,4 млрд.грн, що більше обсягу відповідного періоду 2015р. у порівнянних цінах (враховуючи індекс споживчих цін) на 5,1%, у фактичних цінах – на 14,9%. У розрахунку на одну особу населення у січні–квітні п.р. реалізовано товарів у роздріб на 8,3 тис.грн.

У структурі обороту роздрібної торгівлі області третину обсягу забезпечили підприємства (юридичні особи), через торгову мережу яких усічні–квітні 2016р. продано товарів на 3,8 млрд.грн, що проти відповідного періоду минулого року у фактичних цінах більше на 20,9%, у порівнянних – на 11,1%.

На організовані ринки з продажу сільськогосподарських продуктів та неформальні ринки припадало 28,1% загальнообласного обсягу.

 

 

Зовнішня торгівля міст  і районів області

послугами  у І кварталі 2016 року

 

Головне управління статистики в області інформує. Зовнішньоторговельні  операції послугами у I кварталі 2016р.  здійснювали 96 суб’єктів господарської діяльності  районів та міст обласного значення.

У м.Калуші послуги  зарубіжним  партнерам надавали 15 підприємств,    у  м.Коломия  6,у Долинському районі – 5, у Тисменицькому районі та м.Яремче – по 4.  Найбільша питома вага обсягу експорту послуг належить суб’єктам Тисменицького (16,4% загальнообласних обсягів) і  Долинського  (6,9%)  районів та м.Калуша (6,1%). Вагомими  були  і  обсяги послуг, які були надані підприємствами  і  організаціями  м.Коломиї (3,6%).

Упорівнянні з I кварталом 2015р. обсяги експорту послуг, які надавали суб’єкти господарювання Долинського району, скоротилися в 1,7 раза,  м.Болехова  –  на 30,9%,  м.Коломиї  –  на 9,8%,  Тисменицького  району  –  на 5,5%, а міст Яремче та Калуша – зросли відповідно на 5,1% та 1,7%.

Підприємства Тисменицького району та м.Коломиї надавали послуги в основному партнерам з Європи, Долинського району – партнерам з Європи (майже половина), Азії (30%) та Америки (близько 20%). Понад 50% обсягу послуг, наданих суб’єктами господарської діяльності м.Калуша, належало  країнам Азії  (в основному Кіпру), 30% –  країнам Європи  і  14,1%  –  Російській Федерації. 

Основу експорту послуг Тисменицького району та м.Коломиї складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, м.Калуша – послуги з переробки матеріальних ресурсів та транспортні, Долинського району – транспортні (в основному послуги залізничного вантажного транспорту) та у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги, м.Яремче – послуги, пов’язані з подорожами.

Вагома частка отриманих з-за меж країни послуг припадала на підприємства та організації Рожнятівського (8,6%), Долинського (5,9%)районів та м.Калуша (7,9%). Обсяги  послуг, які отримали суб’єкти Рожнятівського району, зросли з 3,3 тис.дол. США у І кварталі 2015р. до 319,9 тис.дол. США у відповідному періоді 2016р. Порівняно з Iкварталом 2015р.  зросли   обсяги   послуг   надані   суб’єктам   Долинського   району   (в 1,6 раза)  та  зменшилися – суб’єктам м.Калуша (в 1,9 раза). 

Основна частка отриманих послуг припадала на країни Європи. 

Підприємства та організації м.Калуша  здійснювали імпорт транспортних та ділових послуг, Долинського району – транспортних та пов’язаних з подорожами, Рожнятівського –  транспортних послуг.

 

Обсяг реалізованої промислової продукції

підприємствами міст та районів області за січень–березень 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. За січень–березень 2016р. підприємствами області реалізовано промислової продукції на 8,2 млрд.грн, що склало 2,1% її загального обсягу по Україні.

Суттєві обсяги реалізації забезпечили підприємства міст Івано-Франківська (37,3% загальнообласного обсягу), Бурштина (23,1%) і Калуша (8,3%), Тисменицького (8,5%) та Рожнятівського (6,8%) районів. Частка реалізованої продукції підприємств Долинського району склала 5,5%, Надвірнянського – 3,3%, Рогатинського – 1,4%, м.Коломиї та Снятинського району – по 1,1%, м.Болехова та Богородчанського району – по 0,8%, Коломийського – 0,7%, Галицького – 0,5%, Городенківського – 0,3%, Калуського – 0,2%, Верховинського, Косівського та Тлумацького районів – по 0,1%.

У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 6 тис.грн. Вищий, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (121,6 тис.грн), Івано-Франківську (12,3 тис.грн), Калуші (10,2 тис.грн), Тисменицькому (8,5 тис.грн), Рожнятівському (7,6 тис.грн,) та Долинському (6,4 тис.грн) районах.

В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 56,6% займала енергія, 26,7% – товари проміжного споживання, 14,7% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2% – інвестиційні товари. Вищою, ніж в середньому по області, частка енергії в обсягах реалізації була у містах Яремче (100%), Бурштині (99,9%), Івано-Франківську (63,7%), Долинському (72%) та Косівському (57,9%) районах; частка споживчих товарів короткострокового та тривалого використання – у містах Болехові (73,4%), Івано-Франківську та Коломиї (по 27,6%), Городенківському (67,2%), Рогатинському (59,8%), Снятинському (51,8%), Галицькому (37,7%), Тлумацькому (29,5%), Верховинському (34,2%), Косівському (25%) районах; частка інвестиційних товарів – у містах Коломиї (5%), Івано-Франківську (4%), Калуші (3,6%) Калуському (41,1%) та Городенківському (5%) районах. Товари проміжного споживання переважали у містах Калуші, Коломиї, Богородчанському, Верховинському, Галицькому, Коломийському, Надвірнянському, Рогатинському, Рожнятівському, Снятинському, Тисменицькому та Тлумацькому районах, їх частка у загальному обсязі склала 40–99%.

 

 

 

Розповсюдженість куріння серед жителів Прикарпаття

 

Головне управління статистики інформує. За результатами щорічного вибіркового опитування домогосподарств Івано-Франківської області щодо розповсюдженості тютюнопаління, яке проводилося органами державної статистики наприкінці 2015 року серед осіб віком 12 років та старше, 16% наших краян зазначеного віку мають цю шкідливу звичку (у 2010 році – 18,8%).

Щодо кількості курців за регіонами України серед лідерів опинилася Запорізька область, де пристрасть до куріння мають 24,1% населення цього віку. Друге та третє місця займають відповідно Донецька та Полтавська області (22,4% та 22,2%). Найбільшими прихильниками здорового способу життя виявилися мешканці Вінничини та Тернопільщини, серед яких курців було найменше – 13,3%. У цілому в державі шкідливу звичку курити мають18,4% осіб відповідного віку.

Серед курців нашого краю у 30,4% термін куріння перевищує 20 років, у 22,5% – від 11 до 15 років, у 17,1% – від 1 до 5 років. Понад третина з тих, що курить, випалюють за добу від 6 до 10 сигарет, 27% – від 16 до 20 сигарет та 26,4% осіб викурюють від 1 до 5 сигарет. За останній рік зросла частка курців, які випалюють від 1 до 5 та понад 16 сигарет.

Куріння в значній мірі негативно позначається на стані здоров’я. Від злоякісних новоутворень органів дихання та грудної клітки, за даними статистики населення, в області у 2015 році померло 427 осіб. Крім того, куріння впливає і на фінансове становище пересічного домогосподарства. Так, за останніми результатами обстеження, 1,3% грошових коштів зникають із бюджету сім’ї разом з димом сигарет. Якщо до витрат на тютюндодати ще витрати на алкоголь, то ця сума в 1,6 раза перевищить щомісячні видатки середньостатистичної родини на відпочинок і культуру. Крім того, це на 31,9% більше витрат на освіту. Таким чином, як засвідчило відповідне спостереження, прикарпатці на шкідливі звички витрачають більше коштів, ніж на інтелектуальний і духовний розвиток особистості.

За даними статистики торгівлі, обсяг роздрібного товарообороту тютюнових виробів у 2015 році через торгову мережу підприємств–юридичних осіб зменшився з 2014 роком у порівнянних цінах на 20% і склав 902,1 млн.грн. За цей період продовжилась тенденція до подорожчання підакцизних товарів, що було зумовлено підвищенням ставок акцизного збору. Так, за даними статистики цін, у 2015 році на Прикарпатті індекс споживчих цін на тютюнові вироби склав 113,4%, в Україні – 118,4%.

Довідково: 31 травня  Всесвітній день без тютюну, який у 1987 році проголосила Світова організація охорони здоров’я. У цей день у всьому світі проходять акції щодо боротьби з курінням.

 

 

 

 

Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності  

міст та районів області за січень–березень 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. На 1 квітня 2016р. загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області з початку інвестування, склав 857,6 млн.дол. США.

Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій зосереджені на підприємствах міст Івано-Франківська (55,5% загальнообласного обсягу інвестицій) та Калуша (29,1%). Також серед районів області значна частка капіталу нерезидентів залучена в економіку Калуського (3,2%), Рогатинського (3,1%) та Тисменицького (2,4%) районів. Питома вага прямих інвестицій нерезидентів міста Коломиї у загальнообласному обсязі склала 1,9%, Тлумацького та Долинського районів  – відповідно 1,3% і 1,1%; частка інших  районів не перевищувала 0,8%.

Сукупний обсяг іноземного капіталу на кінець 2015р. порівняно з обсягом інвестицій на початок року збільшився на 2,5%, в основному, за рахунок курсової різниці. Зростання обсягів прямих інвестицій (від 0,5% до 3,7%) відбулося у містах Івано-Франківську, Болехові, Калуші, Калуському, Коломийському Надвірнянському, Рогатинському, Снятинському, Тлумацькому та Тисменицькому районах. Найбільше в абсолютному значенні зростання обсягів прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) відбулось у містах Івано-Франківську (на 11,1  млн.дол. США) та Калуші (на 9 млн.дол.). Водночас у ряді міст та районів спостерігалась негативна динаміка зменшення прямих інвестицій, серед яких найбільше скорочення відбулося у Городенківському (на 16,6%) та Галицькому (на 8,3%) районах.

На 1 квітня 2016р. на одну особу в середньому по області припадало 621,6 дол. США прямих іноземних інвестицій. Максимальне значення за цим показником спостерігалось у місті Івано-Франківську – 1927,7 дол., мінімальне – у Снятинському районі – 6,2 дол.

У містах Івано-Франківську, Болехові, Калуші і Коломиї,  Верховинському, Галицькому, Долинському, Надвірнянському, Рожнятівському та Тисменицькому районах найбільший обсяг капіталу закордонні інвестори спрямували у промислові підприємства (від 59% до 100% загального обсягу іноземного капіталу міста (району)). У Калуському, Коломийському, Рогатинському та Тлумацькому районах переважна частка прямих іноземних інвестицій залучена у підприємства сільського, лісового та рибного господарства (95-97%).

У Снятинському і Городенківському районах найбільш інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів є підприємства, що здійснюють операції з нерухомим майном, Богородчанському – оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, у місті Яремче – з тимчасового розміщування й організації харчування, де зосереджено від 52% до 99% іноземного капіталу. 

 

Пересічна родина Івано-Франківщини

 

Головне управління статистики інформує. За матеріалами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, у 2015 році в Івано-Франківській області налічувалося 451,6 тис. домогосподарств або 3% загальної їх кількості в країні. Більше половини (55%) домогосподарств нашого краю проживають у сільській місцевості, решта – у міських поселеннях, кожна шоста родина мешкає в обласному центрі.

Середньостатистична прикарпатська родина складається з трьох осіб, а по Україні в цілому середній розмір домогосподарства становить 2,6 особи. Більш чисельні сім’ї характерні для західних областей. У країнах Європейського Союзу пересічне домогосподарство складається з 2,3 особи.

Більше третини родин нашого краю мають у своєму складі чотирьох осіб і більше, 30% – трьох осіб. Частка сімей з двох осіб становить 22,7% загальної кількості. Серед домогосподарств без дітей кожне четверте – одинаки, з яких 69% – особи непрацездатного віку.

Майже половина (48%) родин області виховують дітей віком до 18 років. У переважній більшості з них (72,2%) – лише одна дитина, у 22,5% сімей – двоє дітей, 5,3% домогосподарств мають у своєму складі троє і більше дітей.

Серед областей України Івано-Франківщина посіла четверте місце як за часткою родин з дітьми, так і за часткою багаточисельних домогосподарств (з чотирьох і більше осіб).

Умови та рівень життя домогосподарств з дітьми значною мірою залежать від кількості дорослих осіб у їх складі. Більше половини сімей нашого краю мають у своєму складі двох дорослих осіб, 46,5% – трьох і більше, 2,7% – тільки одну дорослу особу.

На благополуччя та добробут родини впливає наявність та кількість працюючих осіб у їх складі. Три чверті домогосподарств області мають працюючих осіб. З їх числа 46,5% мають двох працюючих, 40,4% – одну,  13,1% – трьох і більше осіб. Середня кількість працюючих у розрахунку на одне домогосподарство склала 1,3 особи.

Довідково: 15 травня у всьому світі відзначають Міжнародний день сім’ї.

Це свято стало особливим і в нашій країні, оскільки українці споконвіку славилися міцним сімейним устроєм, духовною єдністю поколінь, гостинністю та працелюбністю.

Нехай цей міжнародний день стане святом для кожного з нас, продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім’ї.

 

 

В.о. начальника Головного управління статистики                             Ю.О.Макар

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області