27 лютий 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Прес-випуски серпень
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Відділ статистики / Статистичні дані за 2016 рік

Прес-випуск

 

Обсяг реалізованої промислової продукції

підприємствами міст та районів області за січень–червень 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. За січень–червень 2016р. підприємствами області реалізовано промислової продукції на 15,6 млрд.грн, що склало 2% її загального обсягу по Україні.

Суттєві обсяги реалізації забезпечили підприємства міст Івано-Франківська (31,6% загальнообласного обсягу), Бурштина (23,7%) і Калуша (8,8%), Тисменицького (11%) та Рожнятівського (7,3%) районів. Частка реалізованої продукції підприємств Долинського району склала 6,5%, Надвірнянського – 3,6%, Рогатинського – 1,6%, м.Коломиї та Снятинського району – по 1,1%, Богородчанського та Коломийського району – по 0,8%, м.Болехова – 0,7%, Галицького – 0,5%, Городенківського – 0,4%, Калуського – 0,2%, Верховинського, Косівського та Тлумацького районів – по 0,1%.

У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 11,3 тис.грн. Вищий, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (236,1 тис.грн), Калуші (20,4 тис.грн), Івано-Франківську (19,7 тис.грн), Тисменицькому (20,7 тис.грн), Рожнятівському (15,5 тис.грн) та Долинському (14,6 тис.грн) районах.

В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 52,4% займала енергія, 31,3% – товари проміжного споживання, 13,8% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2,5% – інвестиційні товари. Вищою, ніж в середньому по області, частка енергії в обсягах реалізації була у містах Яремче (100%), Бурштині (99,9%), Івано-Франківську (59,1%), Долинському (75,3%) та Богородчанському (53,5%) районах; частка споживчих товарів короткострокового та тривалого використання – у містах Болехові (64,3%), Коломиї (30,9%), Івано-Франківську (28,1%), Рогатинському (61,1%), Городенківському (49%), Снятинському (47,5%), Галицькому (38,4%), Верховинському (35,9%), Тлумацькому (32,2%), Косівському (31,1%) та Коломийському (14,6%) районах; частка інвестиційних товарів – у містах Івано-Франківську (5,7%), Коломиї (4,6%), Калуші (3,7%), Калуському (57,4%) та Городенківському (36,2%) районах. Товари проміжного споживання переважали у містах Калуші, Коломиї, Болехові, Богородчанському, Верховинському, Галицькому, Коломийському, Надвірнянському, Рогатинському, Рожнятівському, Снятинському, Тисменицькому та Тлумацькому районах, їх частка у загальному обсязі склала 36–99%.

 

 

 

В.о. начальника                                                                                      Ю.Макар

 

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-випуск

До Дня будівельника

 

Будівництво на Івано-Франківщині

 

Головне управління статистики інформує. Будівельний комплекс Івано-Франківської області представлено як суб’єктами господарювання-юридичними особами, так і фізичними особами-підприємцями, частка яких в загальній кількості становить відповідно 52% та 48%. У 2015р. будівельну діяльність здійснювали 1035 підприємств, з них 19 – великі і середні, 1016 – малі, з яких 901 – мікропідприємства.

У 2015р. будівельні підприємства забезпечили виконання робіт в обсязі близько 1,3 млрд.грн, що на 6,3% більше рівня попереднього року. За індексом будівельної продукції серед регіонів України область посіла 6 місце. Внесок будівельних підприємств у створення валової доданої вартості в області склав за попередній рік майже 8%.

Протягом 2015р. та з початку поточного року на території області прийнято в експлуатацію ряд об’єктів і потужностей, серед яких нафтова свердловина з розвідувального буріння, магістральний газопровід, об’єкти для потреб сільського господарства, торгові приміщення, заклади громадського харчування, берегоукріплювальні споруди, районна котельня, місцеві трубопроводи для транспортування газу, водопровідні та теплові мережі, телекомунікаційні споруди, автостанція, потужності з виробництва промислової продукції тощо.

У 2015р. частка робіт, виконаних на будівництві інженерних споруд, становила 45% від загального обсягу, нежитлових будівель – 30%, житла – 25%.

На Івано-Франківщині активно ведеться житлове будівництво: у 2015р. прийнято в експлуатацію 856,2 тис.м2 загальної площі. За цим показником Івано-Франківщина посіла 4 місце серед регіонів України, в розрахунку на 1000 осіб постійного  населення – 2 місце (прийнято 621 м2 проти 259 м2 в середньому по Україні).

Найбільша частка домогосподарств області, за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, має двокімнатне (36,5%) та трикімнатне (30,8%) житло, водночас, 8,6% сімей займає лише одну кімнату. Кожне третє домогосподарство нашого краю із десяти проживає в окремій квартирі, кожне сьоме із десяти – в індивідуальному будинку чи його частині..

Протягом 2015р. та з початку поточного року із об’єктів соціальної сфери прийнято в експлуатацію навчальне приміщення гімназії, дитячі дошкільні заклади,  амбулаторно-поліклінічні заклади, санаторій-профілакторій, фізкультурно-оздоровчі комплекси, спортивні зали, автодром та інші об’єкти.

На території області ведеться спорудження об’єктів туристично-рекреаційного призначення, зокрема, готельних будівель (готелів, мотелів), відпочинкових комплексів та інших елементів туристичної індустрії.

Довідково: Згідно з Указом Президента України №273/93 від 22 липня 1993 року в Україні щорічно у другу неділю серпня відзначається День будівельника.

 

В.о. начальника                                                                 Ю.О.Макар

 

 

 

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

Прес-випуск

 

 

 

 

 

Індекс  споживчих  цін  у  липні  2016 року

 

Головне  управління  статистики  в  Івано-Франківській  області повідомляє.  За даними  Державної  служби  статистики,  ціни  на споживчому  ринку  у  липні 2016р.  порівняно  з  попереднім  місяцем  в  Україні  (без  урахування  тимчасово  окупованої  території  Автономної  Республіки  Крим, м.Севастополя  та  частини  зони  проведення  АТО)  знизилися  на  0,1%,  в області  –  на 0,5%,  з  початку  року  –  зросли  на  4,8%  і  5,1%  відповідно.

У  липні 2016р.  зниження  споживчих  цін  на  0,6–0,1%  зафіксовано  у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Київській, Кіровоградській,  Луганській, Миколаївській,  Харківській,  Чернівецькій, Донецькій,  Вінницькій  та  Закарпатській  областях.  На  Рівненщині  індекс споживчих цін склав 100%. Приріст споживчих цін  на  0,1–0,5% зафіксовано  у  Волинській,  Одеській,  Херсонській, Запорізькій, Полтавській, Сумській, Хмельницькій, Чернігівській,  Житомирській,  Тернопільській,  Черкаській  областях  та  м.Києві.

 

 

 

В.о. начальника                                                                                          Ю.О.Макар

 

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-випуск

 

До Дня пасічника

 

Бджільництво Івано-Франківської області

 

Бджільництво – галузь сільського господарства, яка належить до найдавніших занять українців.

Головне управління статистики інформує. На початок 2016р. в області нараховувалося 145,5 тис. бджолосімей або 6% від їх загальної наявності в Україні. По чисельності бджолосімей область займає сьоме місце серед регіонів держави. Займаються бджільництвом,   в основному,  господарства населення, якими утримується 98,8% сімей.

У 2015р. усіма категоріями господарств області вироблено 1065 т меду, що на 2% менше, ніж у 2014р.; порівняно з 2010р. виробництво меду зросло на 5,1%, з 1990р. –  на 20,9%. Також товаровиробники області щороку отримують близько 35 т воску.

Для розвитку бджільництва необхідною складовою є наявність медоносних культур та насаджень.  Під урожай 2016р. в області було посіяно      3,1 тис.га гречки, 22,3 тис.га соняшнику, 18,1 тис.га ріпаку. Площа плодоягідних насаджень складає 9,4 тис.га.

Довідково: День пасічника встановлено в Україні відповідно до Указу Президента  від 15 серпня 1997 року і відзначається  щорічно 19 серпня.

 

 

 

 

 

 

 

В.о. начальника

Головного  управління                                                               Ю.О.Макар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-випуск

Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності  

міст та районів області за січень–червень 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. На 1 липня 2016р. загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області з початку інвестування, склав 837,2 млн.дол. США.

Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій зосереджені на підприємствах міст Івано-Франківська (55,1% загальнообласного обсягу інвестицій) та Калуша (29,1%). Cеред районів області значна частка капіталу нерезидентів залучена в економіку Калуського (3,2%), Рогатинського (3,2%) та Тисменицького (2,4%) районів. Питома вага прямих інвестицій нерезидентів міста Коломиї у загальнообласному обсязі склала 2%, Тлумацького та Долинського районів  – відповідно 1,3% і 1,2%; частка інших  районів не перевищувала 0,8%.

Сукупний обсяг іноземного капіталу на кінець 2015р. порівняно з обсягом інвестицій на початок року збільшився на 0,1%, в основному, за рахунок курсової різниці. Зростання обсягів прямих інвестицій (від 0,2% до 16,9%) відбулося у містах Болехові і Калуші, Калуському, Коломийському Надвірнянському, Снятинському, Тлумацькому та Тисменицькому районах. В абсолютному значенні найбільше зростання обсягів прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) відбулось у місті Калуші (на 3,5  млн.дол. США) та Калуському районі (на 326  тис.дол.). Водночас у ряді міст та районів спостерігалась динаміка зменшення прямих інвестицій, серед яких найбільше скорочення відбулося у Городенківському районі (на 11,9%).

На 1 липня 2016р. на одну особу в середньому по області припадало 606,8 дол. США прямих іноземних інвестицій. Максимальне значення за цим показником спостерігалось у місті Калуші – 3600,1 дол., мінімальне – у Снятинському районі – 6,1 дол. США.

У містах Івано-Франківську, Болехові, Калуші і Коломиї,  Верховинському, Галицькому, Долинському, Надвірнянському, Рожнятівському та Тисменицькому районах найбільший обсяг капіталу закордонні інвестори спрямували у промислові підприємства (від 59% до 100% загального обсягу іноземного капіталу міста (району)). У Калуському, Коломийському, Рогатинському та Тлумацькому районах переважна частка прямих іноземних інвестицій залучена у підприємства сільського, лісового та рибного господарства (95–98%).

У Снятинському і Городенківському районах найбільш інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів є підприємства, що здійснюють операції з нерухомим майном, Богородчанському – оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, у місті Яремче – з тимчасового розміщування й організації харчування, де зосереджено від 53% до 99% іноземного капіталу. 

 

В.о. начальника                                                                                Ю.О. Макар             

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано–Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ

 

Прес-випуск

 

Демографічна ситуація у Тлумацькому районі

у січні–червні 2016 року

 

 

Головне управління статистики інформує. Чисельність наявного населення на 1 липня 2016 року, за оцінкою, становила 47755 осіб, з яких 12106 проживали у міських поселеннях та 35649 – у сільській місцевості. З початку року чисельність населення зменшилась на 88 осіб за рахунок природного (на 192 особи) скорочення та міграційного (на 104 особи) приросту.

Упродовж січня–червня 2016 року в районі зареєстровано 228 живонароджених та 420 померлих (січні–червні 2015 року– 257 та 440 відповідно).

 

 

 

 

 

В.о. начальника

Головного управління                                                                       Ю.О. Макар

 

 

 

 

 

ã  При  використанні  інформації,  посилання  на Головне  управління  статистики в

Івано-Франківській  області  ОБОВ’ЯЗКОВЕ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-випуск

 

Прийняття в експлуатацію житла, нежитлових будівель та інженерних споруд за містами та районами області у січні–червні 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. У січні–червні 2016р. в області прийнято в експлуатацію 240,9 тис.м2 загальної площі житла, що на 5,6% більше порівняно з відповідним періодом минулого року. 

Збільшення обсягу прийнятого в експлуатацію житла відбулося у більшості міських рад і районів, зокрема: на території Коломийського району –  в 2 рази, Верховинського – в 1,7 раза, Богородчанського – в 1,5 раза, Рожнятівського – на 38%, міста Бурштина та Снятинського району – на 24%. По інших містах і районах області збільшення обсягу житлового будівництва склало від 1,7% у Тисменицькому до 16,6% у Городенківському та Косівському районах. Водночас зменшено обсяги в обласному центрі (на 16,5%), місті Яремче (на 19,9%), Долинському (на 26,6%),  Галицькому (на 25,4%), Тлумацькому (23,2%), Калуському (на 15,2%) та Рогатинському (на 5%) районах.

За обсягами прийнятого в експлуатацію житла першість посідає Івано-Франківська міська рада (18% загальнообласного обсягу). Також значною є частка житла, прийнятого в експлуатацію у Тисменицькому (13,3%), Коломийському (8,8%), Надвірнянському (7,3%), Рожнятівському (7%), Богородчанському (6,6%), Косівському (5,8%) районах, місті Коломиї (5,7%), Яремчанській міській раді (5,5%). Частка інших міст та районів коливалася в межах від 0,6% до 3,6%.

У розрахунку на 10 тис. осіб в області прийнято 1,7 тис.м2 житла, що відповідає 2 місцю серед регіонів України. При цьому, територіальна диспропорція за даним показником складає 17,4 раза: максимальне значення у січні–червні 2016р. спостерігалося в Яремчанській міській  раді  – 5,9 тис.м2, мінімальне – у Рогатинському районі – 339 м2.

Середній розмір помешкання по області становив 143 м2 загальної площі. Серед міст і районів області найбільше значення цього показника спостерігається у Яремчанській (245 м2), найнижче – у Івано-Франківській (90 м2) міських радах.

Із об’єктів соціальної сфери у І півріччі 2016р. прийнято в експлуатацію загальноосвітній навчальний заклад в місті Бурштині, кардіологічні палати центральної районної лікарні в Долинському районі, амбулаторно-поліклінічні заклади в місті Коломиї, Богородчанському та Долинському районах, фізкультурно-оздоровчий комплекс в місті Івано-Франківську, спортивний зал в Тлумацькому районі, спортивний майданчик в Коломийському районі, басейн критий для плавання в місті Калуші та сцену на стадіоні в Калуському районі.

Протягом січня–червня 2016р. в області прийнято в експлуатацію ряд об’єктів і потужностей, серед яких установка для виробництва вібропресованої бетонної продукції в місті Івано-Франківську, відділення приготування паст в місті Калуші, деревообробний цех у Рожнятівському районі, свердловина газова з розвідувального буріння в Снятинському районі, місцеві трубопроводи для транспортування газу в Долинському, Коломийському і Рожнятівському районах, очисні споруди в місті Галичі, заклади громадського харчування в містах Івано-Франківську, Коломиї, Коломийському, Косівському та  Тисменицькому районах, автостанція у Рожнятівському районі, станція технічного обслуговування автомобілів у Коломийському районі, готель в Яремчанській міській раді, готельно-відпочинковий комплекс в Тисменицькому районі та інші.

 

Начальник                                                                                   О.В. Бліннікова             

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано–Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ

 

Івано-Франківщина за роки незалежності мовою статистики

 

Короткий статистичний огляд

 

За 25 років розбудови незалежності України Івано-Франківщина пережила надзвичайно складні процеси, які відбувалися в економічному та  соціальному розвитку.

Насамперед глобальних змін зазнала структура економіки області:             в процесі розвитку ринкових відносин відбулося роздержавлення економіки, що  зробило її багатоукладною, сформовано приватний сектор, створено конкурентоспроможні сфери виробництва та послуг. На початку 90-х років в області швидкими темпами створювалися нові організаційні формування: акціонерні товариства, асоціації, кооперативи, приватні малі підприємства тощо. На початок 1991 року в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (ЄДРПОУ) налічувалось 2,5 тис. суб’єктів економіки.

Кількість суб’єктів ЄДРПОУ

 

(на  початок року; тис.)

Переважаючими організаційними формами господарювання тоді були державні підприємства і організації, колективні та кооперативні підприємства, разом з тим на кінець 1991 року в області уже було зареєстровано 1,1 тис. малих підприємств та 1,3 тис. кооперативів.  За роки незалежності України ЄДРПОУ області розширено до 26,3 тис. суб’єктів (станом на 1 серпня 2016 року). На сьогодні найпоширенішими організа­ційними формами є товариства з обмеженою відповідальністю – 7,1 тис. (27% від загальної кількості суб’єктів економіки) та приватні підприємства – 4,7 тис. (18%). Крім того, в області здійснюють діяльність за різними видами майже 47 тис. фізичних осіб-підприємців.

Глибокі перетворення відбулися в усіх галузях економіки області. Кризові явища, які неодноразово потрясали країну, не дозволили стабільно нарощувати промислове виробництво. У 2015 році індекс промислової продукції проти 1991 року в області склав близько 60%. У порівнянні                    з 1991 роком значно скоротилось виробництво основних видів продукції             у добувній промисловості (нафти сирої, включаючи газовий конденсат, газу природного та газу попутного) та переробній промисловості (м’яса і м’ясних, молочних продуктів, борошна, круп, хліба та хлібобулочних виробів, кондитерських виробів, лікеро-горілчаної продукції, кормів готових для тварин, основної хімічної продукції, більшості будівельних матеріалів). Припинено виробництво цукру, солі, паперу, верхнього трикотажу, продуктів нафтоперероблення.

При щорічному зменшенні виробництва електроенергії протягом 1991–2000 років, за останні 15 років спостерігається поступове збільшення її обсягів, і у 2014–2015 роках досягнуто майже 90% рівня 1991 року.

Порівняно з 1991 роком досягнуто приросту виробництва цементу, килимів та виробів килимових, шпалер у 4–8 разів, фанери клеєної, плит деревоволокнистих та деревостружкових – у 1,5–2 раза, значно нарощено виробництво м’яса свійської птиці.

Здійснюється переорієнтація підприємств на високотехнологічне виробництво, що відповідає вимогам сучасного ринку. За цей період налагоджено виробництво широкого асортименту промислової продукції:                   у хар­човій промисловості – продуктів яєчних сушених, спредів, чаїв фруктових, плодів та горіхів свіжих чи заморожених, у легкій промисловості – тафтингового покриття, чохлів для автомобілів; у машинобудуванні – машин пральних побутових, лічильників споживання газу промислових та побутових, комплектів проводів для свічок запалювання для двигунів, верстатів деревообробних, виробів кованих з металів чорних; у фармацевтичній галузі – лікарських препаратів; у деревообробній та целюлозно-паперовій – ламелі, паливних брикетів, гофротари, конвертів, мішків для порохотягів. Для будівельної галузі відновлено виробництво плит і плиток керамічних, освоєно випуск металочерепиці, вікон та дверей з пластмас та алюмінію та склопакетів до них, лінолеуму, шпатлівок малярних, труб з полімерів етилену, нарощено виробництво цементу за новим «сухим» методом. Запрацювали потужності з виробництва духових музичних інструментів, іграшок дитячих, люстр та світильників, посуду столового та кухонного зі скла, бутлів та пляшок з пластмас.

Протягом останніх років з випуску окремих видів промислової продукції область займає значну частку в економіці України: нафти сирої (16–18% загальнодержавного обсягу), газу нафтового попутного (24–26%), головних уборів з фетру хутряного та вовняно-хутряного (27–68%), предметів одягу, аксесуарів до одягу з хутра (22–94%), шкіри з цілих шкур великої рогатої худоби (21–24%), верстатів для оброблення деревини та матеріалів твердих інших (15–33%), шпону, листів для фанери клеєної (16–18%), деревини, уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки більше 6 мм (8–9%), фанери клеєної (7–8%), електроенергії (5–6%).

Забезпеченість населення

області житлом

 

(у середньому на 1 особу; м2 загальної площі)

 

Значного розмаху набуло житлове будівництво в регіоні. Так, у 2015 ро­ці прийнято в експлуатацію 856 тис.м  загальної площі житла,  що є одним із найвищих показників за роки незалежності (у 1991 році – 369 тис.м2,  у 2000 році –  217 тис.м2). Житловий фонд області упродовж останніх 25 років збільшився на 10,1 млн.м²  загальної площі (на 39,9%) і на початок 2016 року становив 35,4 млн.м², забезпеченість населення житлом  зросла із 17,6 м² на одного мешканця у 1991 році до 25,7 м² – у 2015.

Значно покращилось облад­нання житлового фонду, особливо у сіль­ській місцевості: водопроводом – з 2,2% загальної площі у 1995 році до 29,2% у 2015, водовідведенням – з 1,7% до 29%, газом – з 71,2% до 83,1%, гарячим водопостачанням – з 0,5% до 22,2%, опаленням від індивідуальних  установок – з 8,2% до 63%.

Протягом останніх 25 років в області введено в експлуатацію                        148 нафтових і 38 газових свердловин, більше 68 км нафтопродуктопроводів і понад 251 км магістральних газопроводів, 111 автозаправних станцій, 148 км автомобільних доріг загального користування з твердим покриттям, 5,6 тис.км газифікаційних мереж, ряд інших виробничих потужностей.

За ці роки збудовано і передано в експлуатацію загальноосвітні навчальні заклади на 31 тис. учнівських місць, лікарняні заклади на 736 ліжок, амбулаторно-поліклінічні заклади на 4,2 тис. відвідувань за зміну, клуби та будинки культури на 6 тис. місць.

Зазнало кардинальних змін сільське господарство, насамперед, структура виробників сільськогосподарської продукції: замість колгоспів, рад­госпів та міжгосподарських підприємств, утворилися нові агро­формування та фермерські господарства. На кінець 2015 року в області налічувалось 745 діючих сільськогосподарських підприємств, у т.ч. 550 фермерських господарств, тоді як на кінець 1991 року в області діяло 315 основних виробників сільсько­господарської продукції. Впровадження нових технологій у сільсько­господарське виробництво дозволило збільшити у порівнянні з 1991 роком виробництво валової продукції сільського господарства більш, ніж на чверть (на 28,7%), у т.ч. продукції землеробства – у 1,6 раза, тваринницької продукції – на 11%. Зокрема, виробництво зерна зросло у 2 рази, ріпаку озимого –  у 12 разів, картоплі – у 2,4 раза, овочів – у 2,1 раза. Обсяги виробництва соняшнику на зерно збільшено із 0,1 тис.ц у 1991 році до 27,3 тис.т у 2015 році, сої – із 0,8  тис.ц до 42,6 тис.т відповідно.

У сучасних умовах відносно короткий виробничий цикл та нижчі затрати праці сприяють становленню і розвитку свинарства та птахівництва. Зокрема, в області збільшено поголів’я свиней: на кінець 2015 року їх утримувалось на 21% більше, ніж на кінець 1991 року; птиці, як і 25 років тому, налічується близько 4,5 млн. голів. Водночас, кількість великої рогатої худоби скоротилась у 3,4 раза (із 537,2 тис. голів на кінець 1991 року до 158,5 тис. голів на 1 січня 2016 року), в т.ч. корів – у 2,2 раза (із 218,4 тис. голів  до 99,2 тис. голів); овець та кіз – із 49,4 тис. голів до 29,2 тис. голів.

За роки незалежності досягнуто збільшення обсягів виробництва яєць                у 2 рази – з 291,6 млн.шт у 1991 році до 593,4 млн.шт у 2015 році; обсяги виробництва молока коливаються в межах 450–570 тис.т за рік. При скороченні виробництва м’яса протягом 1991–2001 років, за останні 14 років відбувається нарощування обсягів, і у 2015 році його вироблено 85,6 тис.т, що на 0,5% перевищило рівень 1991 року.

Прямі іноземні інвестиції в економіці області

 

(на початок  року; млн.дол. США)

Вигідне географічне розташування, поєднання значного економічного та природно-ресурсного потенціалу з традиційно високим потенціалом ділової активності мешканців краю сприяли формуванню області, як регіону, сприятливого для розвитку бізнесу. В економіку області вклали капітал інвестори з понад 50 країн світу. Спостерігається позитивна динаміка щорічного збільшення обсягів залучених в область іноземних інвестицій, зокрема на кінець                2015 року в економіку інвестовано  836,6 млн.дол. США  проти 18 млн.дол. США на початок 1996 року. Прямі іноземні інвестиції отримали понад 420 підприємств області. Привабливими для іноземних інвесторів залишаються підприємства промисловості, в які вкладено 74,9% загального обсягу іноземних інвестицій.

Динамічні процеси відбувалися в зовнішній торгівлі області. Якщо на початку новітньої історії країни на експорт працювало близько двох десятків підприємств, то у 2015 році їх вже налічувалося понад 360. Значно розширилася і географія співпраці, яка поширилася на всі континенти та охопила 102 країни. Більше половини обсягів експортних потоків товарів (а в окремі роки і три чверті) були спрямовані до країн Європи. Експорт товарів та послуг у 2015 році склав 398,1 млн.дол. США або 288 дол. США на 1 особу, імпорт – 307,7  млн.дол. США.

В умовах ринкових відносин однією із найбільш розвинених форм підприємництва, що відіграє важливу роль у формуванні економічних  процесів у державі, є внутрішня торгівля. Внесок торговельних підприємств у створенні валової  доданої вартості на зорі незалежності складав близько 6%, а на сьогоднішній день він зріс до 15%.

Формування ефективної торговельної інфраструктури за рахунок розбудови великих сучасних торгових центрів, універсальних магазинів сприяє зростанню обсягів продажу споживчих товарів. Якщо на кінець 1991 року в області діяли 4,3 тис. магазинів і напівстаціонарних об’єктів торгівлі,                              то на кінець 2015 – 16,3 тис. У 2015 році оборот роздрібної торгівлі склав                33,8 млрд.грн, що у порівняних цінах у 3 рази більше обсягу 2005 року.

Для сфери внутрішньої торгівлі області характерна широко розвинена торгова мережа фізичних осіб-підприємців, за рахунок яких на сьогоднішній день формується понад дві третини обороту роздрібної торгівлі. Також важливим сегментом споживчого ринку, здатним забезпечити населення широким асортиментом та задовільнити потреби у споживчих товарах за доступними цінами, залишаються ринки, яких в області налічується 92.                  В нашій області, зокрема,  діє один із найбільших в Україні ринків з продажу автомобілів.

Кількість обслугованих туристів суб’єктами туристичної діяльності

 

(тис. осіб)

В роки незалежності стрімкого розвитку в області набув туризм. Упродовж 2015 року туристичні послуги в області надавали 83 суб’єкти туристичної діяльності, послугами яких скористались 65,9 тис. туристів  проти 2 тис. у 1991 році.

Важливою складовою туристичної індустрії є колективні засоби розмі­щування, які виконують одну з найваж­ливіших функцій у сфері обслуговування туристів. На кінець 2015 року в області здійснювали діяльність 200 готелів та аналогічних засобів розміщування туристів та 30 спеціа­лізованих засобів розміщування, якими обслуговано 282,6 тис. осіб, тоді як у 1991 році в області функціонували лише 35 готелів і 44 санаторно-курортних заклади.  Сприяє розвитку туризму також діюча мережа музейних закладів. На кінець 2015 року в області функціонували 26 музеїв проти 8 у 1991 році.

Дедалі більшого розвитку набуває зелений туризм. У 2015 році фізичними особами-підприємцями, які надавали послуги з розміщення у приватних садибах, обслуговано 25 тис. осіб. На Прикарпатті знаходиться понад три  чверті загальної  кількості садиб зеленого туризму в державі,                  з яких майже 90% розташовані на території Яремчанської міської ради.

Значно поліпшилась інфраструктура придорожнього сервісу в області завдяки інвестуванню капіталу для модернізації діючих і спорудження нових автозаправних станцій. Існуюча нині в області мережа 181 автозаправної станції забезпечує сучасний рівень надання послуг, сприяє активізації підприємницької діяльності.

Відбулися значні зміни у соціальній сфері, зокрема, у системі освіти спостерігається створення закладів нового типу, які дають повну загальну середню освіту – навчально-виховних комплексів (136), гімназій (11), ліцеїв (7). На початок 2015/16 навчального року у 731 загальноосвітньому навчальному закладі області (на 10 більше, ніж у 1991 році) навчалося понад 147 тис. учнів. Щорічно зменшується кількість закладів, які проводять навчання у дві зміни. Зросла частка дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади, – з 31% у 1991 році до 40% у 2015 році.

Вдосконалюється мережа вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації: частина закладів І–ІІ рівнів акредитації увійшла до складу закладів  ІІІ–ІV рівнів, в яких на початок 2015/16 навчального року загалом навчалися 38,3 тис. студентів або на 29,4% більше, ніж у 1991 році.

У медичних закладах області на кінець 2015 року працювало 8,4 тис. лікарів, що на 34% більше, ніж на кінець 1991 та 15 тис. осіб середнього медичного персоналу (на 12,8% менше). Забезпеченість лікарями та середнім медичним персоналом населення області залишається однією з найвищих в Україні. За цей період кількість лікарняних закладів зменшилась на 14,                     водночас амбулаторно-поліклінічних – збільшилась на 92.

За роки незалежності значно зріс рівень забезпеченості домогосподарств області предметами тривалого користування і склав, зокрема, кольоровими телевізорами – 99,6%, холодильниками – 97,8%, пральними машинами користуються  78% сімей, мікрохвильовими печами – 58,8%. За допомогою мобільних телефонів спілкуються 94,3% сімей, при цьому майже половина з них має у своєму користуванні 3 і більше телефони. Супутникові антени використовують 43,4% домогосподарств, персональні комп’ютери – 29,3%,  ноутбуки –  30,2%, що свідчить про покращення добробуту мешканців нашого краю.

Вагомими чинниками розвитку і успішного функціонування Прикарпаття сьогодні є її промисловий та аграрний комплекси, вигідне для розвитку туризму географічне положення, природні і трудові ресурси. Область володіє значним науковим і кадровим потенціалом, що дозволяє вирішувати якісно нові завдання сталого соціально-економічного розвитку.

 

Колектив Головного управління статистики вітає усіх краян

з 25-ю річницею незалежності України!

Бажаємо щастя, добра, плідної праці, злагоди і натхнення,

порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до кращого прийдешнього.

Нехай кожен день приносить світле почуття радості

 від усвідомлення власної причетності до будівництва рідного дому,

ім’я якому – Україна!

Начальник Головного управління статистики

в Івано-Франківській області                                                 О.Бліннікова

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області  ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

Прес-випуск

 

Зовнішня торгівля міст  і районів області

послугами  у І півріччі 2016 року

 

         Головне управління статистики в області інформує.

         Зовнішньоторговельні  операції послугами у I півріччі 2016р.  здійснювали 106 суб’єктів господарської діяльності  районів та міст обласного значення.

У  м.Івано-Франківську  послуги   зарубіжним   партнерам  надавали  34 підприємства, у м.Калуші – 16, у  м.Коломия  6, у Долинському  та Тисменицькому районах – по 5, у м.Яремче – 4. Найбільша питома вага обсягу експорту послуг належала суб’єктам м.Івано-Франківська (61% загальнообласних обсягів), Тисменицького (19,4%) і  Долинського  (5,9%)  районів та м.Калуша (6%). Вагомими  були  і  обсяги послуг, які були надані підприємствами  і  організаціями  м.Коломиї (3,8%).

У порівнянні з I півріччям 2015р. обсяги експорту послуг, які надавали суб’єкти господарювання Долинського району, скоротилися в 1,8 раза,   м.Калуша  –  на 17%,  Тисменицького  району  –  на 6,9%, а міст Івано-Франківська, Коломия та Яремче – зросли відповідно на 24%, 11,9% та 4,5%.

Підприємства м.Коломиї надавали послуги в основному партнерам з Європи, Тисменицького району – з Європи (53,2%) та Азії (46,8%), Долинського – з Європи (53,3%),  Америки (24,9%)  та  Азії (21,8%), м.Яремче – Європи (47,1%), країн СНД (34,5%), Азії (14,1%). Понад 45% обсягу послуг, наданих суб’єктами господарської діяльності м.Калуша, належало  країнам Азії  (в основному Кіпру), 34,6% – країнам Європи, 16%  –  Російській Федерації. 

Основу експорту послуг Тисменицького району та м.Коломиї складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, м.Калуша – послуги з переробки матеріальних ресурсів та транспортні, Долинського району – транспортні  та у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги, м.Яремче – послуги, пов’язані з подорожами.

Вагома частка отриманих з-за меж країни послуг припадала на підприємства та організації м.Івано-Франківська (54,5%), м.Калуша (9,7%), Рожнятівського (7%), та Долинського (5,5%) районів. Обсяги  послуг, які отримали суб’єкти Рожнятівського району, зросли з 9,4 тис.дол. США за І півріччя 2015р. до 580,6 тис.дол. США у відповідному періоді 2016р. Порівняно з I півріччям 2015р.  зросли і обсяги   послуг   надані   суб’єктам   Долинського   району   (в 1,6 раза)  та  зменшилися – суб’єктам м.Калуша (на 29,1%). 

Основна частка отриманих послуг припадала на країни Європи. 

Підприємства та організації м.Калуша  здійснювали імпорт ділових, транспортних послуг та послуг, пов’язаних з подорожами, Долинського району – транспортних та пов’язаних з подорожами, Рожнятівського –  транспортних послуг.

 

Начальник                                                                                 О. Бліннікова

 

Довідки  за  телефоном: (0342) 53-35-17, (0342) 79-20-34

Веб-сайт Головного управління  статистики області: http://www.ifstat.gov.ua  

© Головне управління статистики в Івано-Франківській  області,  2016

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-випуск

 

Освітній рівень населення

Івано-Франківської області

 

У сучасному світі дедалі поширенішим стає усвідомлення того, що освіта є основою економічного і суспільного добробуту як суспільства в цілому, так і кожної людини зокрема.

Головним управлінням статистики в рамках обстеження умов життя домогосподарств проведено дослідження освітнього рівня населення Івано-Франківщини. За отриманою інформацією, серед осіб, вік яких передбачає наявність освіти (6 років і старші), початкову чи базову загальну освіту має кожен десятий житель області, повну загальну середню – кожен п’ятий. Професійно-технічну освіту отримали 21,1% прикарпатців. Про здобуття кваліфікації «молодшого спеціаліста» та отримання неповної вищої освіти повідомили 15,2% населення відповідного віку. Повну вищу освіту мають 17,8% мешканців області, базову вищу – 1,7%.

За останні п’ятнадцять років відбулися значні зміни не тільки в системі освіти, але й в освітньому рівні населення як держави в цілому, так і наших краян зокрема. Так, у 2000 році повну вищу освіту мав тільки кожен дев’ятий українець та кожен десятий прикарпатець, тоді як у поточному році частка таких осіб склала 22,6% та 17,8% відповідно.

Слід зазначити, що в цілому в державі серед мешканців міст частка осіб з повною, базовою та неповною вищою освітою значно вища, ніж серед сільських жителів. У сільській місцевості переважає населення із професійно-технічною, повною та базовою загальною середньою освітою. Частка осіб з вищою (повною, базовою та неповною) освітою більша серед жінок, ніж серед чоловіків (46,2% проти 36,8%).

Система освіти області представлена освітніми закладами різних видів і включає в себе загальноосвітні навчальні заклади, професійно-технічні, а також вищі навчальні заклади різних рівнів акредитації.

На початок 2015/2016 навчального року в області функціонував 731 денний загальноосвітній навчальний заклад, у тому числі 154 заклади нового типу: 136 навчально-виховних комплексів, 11 гімназій та 7 ліцеїв. Крім того, діяло 9 вечірніх шкіл, а також організовані класи (групи) з вечірньою та заочною формами навчання при чотирьох денних загальноосвітніх навчальних закладах. Професійно-технічну освіту надавали 20 навчальних закладів. Підготовку фахівців з вищою освітою здійснювали 11 самостійних вищих навчальних закладів (9 коледжів, технікум та училище) III та 5 (4 університети та 1 інститут) – IIIIV рівнів акредитації. Крім того, в області діє ряд філій навчальних закладів, головні організації яких знаходяться в інших регіонах держави. Підготовку аспірантів в області здійснюють 4 вищі навчальні заклади IV рівня акредитації та одна наукова установа.

З огляду на зростаючу роль освіти, яка має давати належні знання та відповідати вимогам ринку праці, Міністерством освіти і науки України нещодавно презентовано проект реформи середньої освіти, основним напрямком якої є приведення структури освіти у відповідність до потреб сучасної економіки та інтеграції України в європейський економічний та культурний простір.

Довідково: щороку 1 вересня у нашій країні відзначають День знань – свято усіх школярів і студентів, їх батьків, учителів та викладачів, всенародне свято мудрості, доброти і людяності.

 

 

 

В.о. начальника Головного управління                                              Ю.О.Макар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЕКСПРЕС-ВИПУСК

Держстат 

Головне управління

статистики 

в Івано-Франківській області

www.ifstat.gov.ua

 

 

 

                  

 

29.08.2016  16

 

Кількість, відпрацьований час та середньомісячна заробітна плата

штатних працівників за містами і районами

у січні–червні 2016 року

 

 

Середньо-облікова

кількість

працівників, осіб

Відпрацьовано в середньому працівником, год

Нараховано в середньому за місяць працівнику

грн

у % до

середнього рівня по

регіону

січня–червня 2015

 

 

 

 

 

 

Івано-Франківська область

195477

795

3932

100,0

125,0

 

 

 

 

 

 

м.Івано-Франківськ

69421

839

4025

102,4

127,0

м.Болехів

1904

742

3699

94,1

118,0

м.Бурштин

4097

841

5662

144,0

107,7

м.Калуш

14388

790

3752

95,4

122,7

м.Коломия

10862

793

3399

86,4

124,5

м.Яремче

3648

800

3868

98,4

128,2

райони

 

 

 

 

 

Богородчанський

6441

754

4314

109,7

132,1

Верховинський

3371

696

3439

87,5

129,6

Галицький

4661

762

2992

76,1

135,7

Городенківський

5415

762

3084

78,4

121,4

Долинський

12861

790

5313

135,1

116,7

Калуський

3784

726

4193

106,6

121,5

Коломийський

7385

738

2939

74,8

127,2

Косівський

6443

730

3440

87,5

126,0

Надвірнянський

12435

743

4305

109,5

118,2

Рогатинський

4864

761

3009

76,5

127,5

Рожнятівський

6180

746

3986

101,4

121,8

Снятинський

5814

788

2922

74,3

132,6

Тисменицький

7887

834

4503

114,5

136,4

Тлумацький

3616

735

2907

73,9

128,3

__________

Примітка.  У цьому експрес-випуску дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.

 

        В.о. начальника                                                                    Ю. Макар

 

Довідки за телефоном: (0342) 79-20-09; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.       

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-RUNOK-PRACI.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2016

 

 

Прес-випуск

 

Заробітна плата штатних працівників

на підприємствах, в організаціях

міст та районів області

за січень–червень 2016 року

 

 

            Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб по області за січень–червень 2016р. становив                         3932 грн, що на 25% більше, ніж за відповідний період 2015р.

Середній розмір заробітної плати за січень–червень 2016р. в усіх містах обласного значення та районах області був вищим від рівня мінімальної заробітної плати (з 1 травня 2016р. – 1450 грн). Середньообласний показник рівня заробітної плати перевищено                   у м.Бурштині (5662 грн), Долинському (5313 грн), Тисменицькому       (4503 грн), Богородчанському (4314 грн), Надвірнянському (4305 грн), Калуському (4193 грн) районах, обласному центрі (4025 грн) та Рожнятівському районі (3986 грн). Найнижчий рівень оплати праці, який не перевищував 74,3% від середнього по економіці області, спостерігався у Тлумацькому (2907 грн) та Снятинському (2922 грн) районах.

Зростання рівня середньомісячної номінальної заробітної плати працівників за січень–червень 2016р. порівняно із аналогічним періодом  минулого року спостерігався в усіх містах обласного значення та районах. Найвищі темпи росту зафіксовані у Тисменицькому (136,4%), Галицькому (135,7%), Снятинському (132,6%), Богородчанському (132,1%) районах, найнижчі – у м.Бурштині (107,7%), Долинському району (116,7%), м.Болехову (118%) та Надвірнянському району (118,2%).

 

 

 

 

 

В.о. начальника                                                      Ю.О.Макар

 

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-випуск

Фінансові результати діяльності великих та середніх підприємств та стан взаєморозрахунків за січеньчервень 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. Фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств області (без урахування результатів діяльності сільськогосподарських підприємств) за січень–червень 2016 року становив 737,9 млн.грн збитків. Негативне сальдо сформовано, в основному, за рахунок діяльності підприємств промисловості (657,9 млн.грн збитків), зокрема підприємств переробної промисловості з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (1183,1 млн.грн). Серед збиткових і діяльність підприємств оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (54,7 млн.грн збитків), сфери адміністративного та допоміжного обслуговування (37,7 млн.грн), операцій з нерухомим майном (15,8 млн.грн), тимчасового розміщування й організації харчування (3,8 млн.грн), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (0,3 тис.грн).

Частка збиткових підприємств за січень–червень п.р. склала 30,1%, ними допущено 1668,2 млн.грн збитків.

Прибутковими підприємствами, частка яких в загальній кількості становила 69,9%, одержано 930,3 млн.грн прибутку, основна частина якого сформована у промисловості (822,3 млн.грн).

Рівень рентабельності операційної діяльності склав 3,1%.

Станом на 1 липня 2016 року загальні обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості великих та середніх підприємств області склали 39,2 та 30,4 млрд.грн відповідно.

За видами економічної діяльності найбільша питома вага в заборгованості припадала на підприємства промисловості 65,7% дебіторської та 78,4% кредиторської; оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 11% та 5,5%; транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності – 7,6% та 3,2% відповідно. Серед підприємств промислової діяльності найбільша частка боргів (88,4% дебіторської та 86% кредиторської) припадала на підприємства переробної промисловості, зокрема з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (відповідно 76,2% та 3,8% в сумі боргів промислових підприємств), з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (0,5% та 71,5%).

У структурі дебіторської заборгованості 19,4% займають неоплачені покупцями борги за відправлені товари, проведені роботи та надані послуги, кредиторської – 27,1% складають борги підприємств за отримані від постачальників матеріали та сировинні ресурси.

 

 В. о начальника  

Головного управління                                                              Ю.Макар

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області