13 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Вересень ГУС
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Відділ статистики / Статистичні дані за 2016 рік

Прес-випуски

 

До Міжнародного дня людей похилого віку

 

Головне управління статистики інформує.  На Івано-Франківщині на початку 2016 року у віці 65 років і старше проживало 191,5 тис. осіб, які за міжнародною класифікацією вважаються особами похилого віку. Упродовж останніх п’яти років частка людей цієї групи коливалась в межах 13,7–13,9%. Серед осіб зазначеного віку жінок у 2 рази більше, ніж чоловіків: 127 тис. проти 64,5 тис. осіб. У міських поселеннях на початку поточного року проживали 74,5 тис. осіб похилого віку (38,9% їх загальної чисельності), у сільській місцевості – 117 тис. осіб (61,1%). Найбільша частка осіб у віці 65 років і старше серед населення Рогатинського, Галицького, Городенківського та Тлумацького районів – майже кожен п’ятий житель.

Для громадян похилого віку та інвалідів (дорослих) в області діє 6 будинків-інтернатів, у яких на кінець 2015 року проживало 860 осіб.

Довідково: Щороку 1 жовтня у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. Таких людей у світі зараз понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина.

 

  

Начальник  

Головного управління                                             О.В.Бліннікова

 

          

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

Стан виплати заробітної плати на 1 вересня 2016 року                   

 

Головне управління статистики інформує. Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, організацій області на 1 вересня 2016р. становила 6,1 млн.грн, що складає 0,7% фонду оплати праці, нарахованого за серпень 2016р., та 0,3% суми заборгованості  по державі. Упродовж серпня 2016р. заборгованість збільшилась на  788,4 тис.грн, або на 14,8%.

У структурі загальної суми заборгованості 70,5% припадає на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, 21,8% – на економічно активні підприємства,  решта на економічно неактивні. Із загальної суми боргу 1,1 млн.грн утворено за рахунок державного та місцевих бюджетів.

Дві третини суми боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (67,1% від загальної суми заборгованості), 15,8% – на заклади сфери охорони здоров’я, 8,1% – на будівельні організації. Підприємствами обласного центру утворено 69,2% загальної суми заборгованості.

 

  

Начальник  

Головного управління                                             О.В.Бліннікова

 

          

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ

 

Заробітна плата штатних працівників у серпні 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у серпні 2016р. становив 4285 грн, що у 3 рази більше від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (з 1 травня 2016р. – 1450 грн). За середнім розміром заробітної плати серед регіонів держави область посіла 14 місце.

Найвищий рівень заробітної плати у серпні 2016р. спостерігався на підприємствах постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, сфери наукових досліджень та розробок, транспорту, фінансової та страхової діяльності, добувної промисловості та розроблення кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 48,4% – у 2,2 раза. Найнижчими нарахування заробітної плати залишались у сфері поштової та кур’єрської діяльності (не перевищували 47,2% середнього показника по області).

Заробітна плата у серпні 2016р. порівняно з липнем 2016р. зменшилась на 4,1%, а відносно серпня 2015р. – збільшилась на 25,6%.

Індекс реальної заробітної плати у серпні 2016р. по відношенню до липня 2016р. становив 96%, до серпня 2015р. – 118,5%.

  

Начальник  

Головного управління                                             О.В.Бліннікова

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

              

До Всеукраїнського дня бібліотек

 

Головне управління статистики інформує. На початок 2016 року в області функціонувало 765 бібліотек, серед яких 39 – бібліотеки для дітей та юнацтва, 645 – сільські бібліотеки.

У 2015 році бібліотечні фонди поповнились на 82,8 тис. примірників видань і на кінець року склали 8770,7 тис. примірників, з них 8768,2 тис. –на паперових,  0,8 тис. – на електронних  носіях інформації та 1,7 тис. – аудіовізуальних видань та документів. Більшість видань (62,1%) надруковані українською мовою, 36% – російською мовою, 1,9% – іншими мовами.

Щороку бібліотеки області відвідують понад півмільйона читачів, з них майже кожен третій читач – дитина віком до 18 років, кожен другий – сільський житель.

Бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів області здійснюють 1326 бібліотечних працівників. За минулий рік ними було видано читачам 11,8 млн. примірників видань. У середньому за 2015 рік кожен читач отримав у бібліотеці 21 книжку, а кожним працівником бібліотек видано 8,9 тис. примірників.

Крім того, в області працює 613 бібліотек навчальних закладів, серед яких 584 (95,3% загальної кількості) – бібліотеки загальноосвітніх, 15 (2,4%) – вищих та 14 (2,3%) – професійно-технічних навчальних закладів.

Довідково: Щорічно 30 вересня в державі відзначається Всеукраїнський день бібліотек, встановлений згідно з Указом Президента України у травні 1998 року.

 

Щиро вітаємо усіх працівників бібліотек з професійним святом. Бажаємо творчої наснаги, натхнення, благополуччя і нових успіхів у благородній просвітницькій справі.

Начальник  

Головного управління                                             О.В.Бліннікова

До Дня підприємця

 

Малий бізнес Івано-Франківщини

 

У підприємницькому секторі економіки області налічується майже  55 тис. суб’єктів малого підприємництва, з яких 86% – фізичні особи-підприємці. За останні п’ять років частка фізичних осіб-підприємців у загальній кількості суб’єктів малого підприємництва зменшилась на 2,1 в.п.

У 2015р. в області діяло 7,7 тис. малих підприємств (юридичних осіб), що у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення складає 55 одиниць. Вище середньообласного показника їх кількість у містах Івано-Франківську (128), Коломиї (89), Калуші (71), Бурштині (59) та Рогатинському районі (74).

У загальній кількості малих підприємств дев’ять з десяти – це мікропідприємства (суб'єкти господарювання, в яких середня кількість працівників за звітний період не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро).

 Близько 30% підприємств малого бізнесу області займалися  оптовою та роздрібною торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів,  16,3% – працювали в промисловості, 13,3% – у будівництві, 11% – у сільському, лісовому та рибному господарстві. 

  У 2015 році малими підприємствами області реалізовано продукції, виконано робіт та надано послуг на 13,8 млрд.грн, що складає 26,2% від загальнообласного обсягу реалізації усіма суб’єктами господарювання (юридичними особами).  Діяльність підприємств малого бізнесу у минулому році в цілому була рентабельною, сальдо фінансового  результату  до  оподаткування  склало 103,3 млн.грн прибутку. 80,7% малих підприємств області працювали прибутково і одержали 1,3 млрд.грн прибутку, що становить 36,1% загального обсягу прибутків підприємств області.

Фізичні особи-підприємці здійснюють діяльність майже в усіх сферах економіки. У загальній кількості суб’єктів господарювання малого бізнесу, що займаються  оптовою та роздрібною торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів; тимчасовим розміщенням й організацією харчування; надають транспортні, складські, поштові та кур’єрські послуги, понад 90% складають фізичні особи-підприємці, у промисловості – майже 75%, у будівництві – 48,6%, у сільському, лісовому та рибному господарстві – 44,8%.

Частка малого підприємництва у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг) усіма суб’єктами господарювання області складає більше 35%, в якій підприємствами (юридичними особами) забезпечено 57%, фізичними особами-підприємцями – 43%.

Внесок малого бізнесу Івано-Франківщини у загальний обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) малого підприємництва України становив 1,8%. В цьому секторі економіки області зайнято понад 110 тис. осіб, дві третини з  яких – фізичні особи-підприємці та наймані у них працівники.

 

 

В. о начальника Головного управління                                           Ю.О.Макар

 

 © При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

Інвестиційне забезпечення економіки області

у січні–червні 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. За січень–червень 2016р. підприємствами та організаціями області освоєно 2932,1 млн.грн капітальних інвестицій, що на 19,7% більше обсягу капітальних інвестицій відповідного періоду попереднього року. Основна частина інвестицій (99,5%) вкладена у матеріальні активи.

Серед регіонів України за обсягом освоєння капітальних інвестицій Івано-Франківщина посіла 11 місце, за індексом – 17.

За рахунок власних коштів підприємств та організацій освоєно майже 57% загального обсягу інвестицій. Кошти населення на будівництво житла склали 33,4% загального обсягу капітальних інвестицій, кошти державного та місцевих бюджетів – 4%.

Найбільшу частку капітальних інвестицій було спрямовано у розвиток підприємств будівництва (39,5%), промисловості (38,2%), сільського, лісового та рибного господарства (9,2%).

Капітальні інвестиції у житлові будівлі становили  1098,6 млн.грн, що на 1,1% більше, ніж у січні–червні 2015 року.

У розрахунку на одну особу населення обсяг капітальних інвестицій склав 2125,1 грн, що відповідає 2 місцю серед сусідніх областей та 10 місцю серед регіонів України.

  

 

В.о. начальника Головного управління                                               Ю.О.Макар

          

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До  Дня  працівника  лісу

 

Головне управління статистики інформує. Ліс – це запорука державної екологічної безпеки, невід'ємна складова економіки держави та регіону зокрема. Наша область належить до однієї з найбільш лісистих в Україні лісові угіддя займають 635,7 тис.га або майже 46% території області.

Лісогосподарськими підприємствами регіону, яким надані у користування або власність ліси, щорічно виробляється 6% загально­державних обсягів продукції, робіт та послуг лісового господарства. У 2015р. ними вироблено  продукції (робіт, послуг) лісового господарства у фактичних цінах (без ПДВ) на суму 653,2 млн.грн, що на 40,2% більше, ніж  у 2014р. Майже три чверті загальнообласних обсягів виробництва забезпечили лісогосподарські підприємства Рожнятівського, Долинського, Надвірнянського, Верховинського районів та Івано-Франківської міської ради.

У розвиток підприємств лісового господарства та лісозаготівель області у 2015р. було спрямовано 61,6 млн.грн капітальних інвестицій, їх частка  у загальнообласному обсязі капітальних інвестицій склала 0,6%. У січні–червні п.р. освоєно 20,5 млн.грн або 0,7% загального обсягу капітальних інвестицій. Іноземними інвесторами у підприємства лісового господарства області на кінець 2015р. спрямовано 372 тис.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), на 1 липня 2016р. – 407,9 тис.дол.

На підприємствах лісового господарства та лісозаготівель у I півріччі 2016р. було зайнято 3,4 тис. осіб або 1,8% працівників підприємств, установ, організацій області з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб. Заробітна плата штатного працівника в галузі у І півріччі 2016р. склала 4681 грн на місяць, що більше на 20%, ніж у січні–червні 2015р., і на 19,1% від середнього розміру по області.

Лісівники області, примножуючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд, дбають про забезпечення захисту лісових угідь. Протягом 2015р. у вкриті лісовою рослинністю землі переведено 2,9 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням. Відтворення лісів здійснено на 3,7 тис.га земель лісового фонду. Роботи з захисту лісів від шкідників і хвороб біологічними препаратами у 2015р. були проведені на 3,7 тис.га, хімічними – на 30 га. У результаті здійснення заходів ліквідовано осередків шкідників та хвороб лісу на площі 7,3 тис.га.

Раціональне використання лісових ресурсів, зокрема збалансовані рубки, сприяють поліпшенню породного складу лісів, їх відновленню та покращенню стану довкілля. У 2015р. рубки лісу проведено на площі 28 тис.га (на 6,1% більше, ніж у 2014р.), в тому числі головного користування – на 2,2 тис.га. Від усіх видів рубок та проведення підготовчих робіт в 2015р. заготовлено 1538 тис.м3 деревини, що на 8,9% більше, ніж роком раніше, з неї – 1223,5 тис.м3 ліквідної деревини (на 7,2% більше).

Деревина і вироби з деревини – важлива складова зовнішньої торгівлі регіону: у структурі експорту у 2015р. на них  припало майже 20%.  Проте у 2015р. обсяги експорту деревини і виробів з деревини порівняно з 2014р. зменшились  на 19,5% і склали 73,8 тис.дол. США. Серед видів товарів цієї групи значно скоротився експорт лісоматеріалів необроблених (на 42,7%) та плит деревностружкових (на 62,6%). Обсяги імпорту деревини та виробів з деревини були незначними і в обласному імпорті займали у 2015р. 1%.  Майже весь обсяг цієї продукції отримано з країн Європи.

У січні–червні  п.р. у порівнянні до січня–червня минулого року обсяги відвантажень за межі країни деревини та виробів з деревини зменшилися на 12%, однак вони і надалі складають вагому частку в обласному експорті (14,2%). Водночас, у 1,8 раза збільшилось надходження з-за меж країни товарів зазначеної групи, займаючи при цьому 1,2% в імпорті області.

Довідково: Професійне свято фахівців лісового господарства – день працівників лісу встановлений Указом Президента України 28 серпня 1993 року і відзначається традиційно у третю неділю вересня.

 

В.о. начальника Головного управління                                Ю.О.Макар

 

Використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти

підприємствами та організаціями області за серпень 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. У серпні 2016р. підприємствами і організаціями області використано 31 млн.м3 газу природного, 323,2 тис.т кам’яного вугілля, 6,1 тис.т палива дизельного,  1 тис.т бензину моторного та 0,1 тис.т нафти сирої,  включаючи газовий конденсат.  У порівнянні з серпнем 2015р. зменшилося споживання  вугілля кам’яного на 17,3%,  газу  природного – на  10%,  палива дизельного – на 7,6%, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, – на 3%. Разом з тим, збільшилося  споживання  бензину  моторного  на  7,7%. 

Через  мережу  АЗС за  серпень 2016р.  населенню  реалізовано 4,9 тис.т палива дизельного та 4,7 тис.т  бензину моторного. Обсяги  реалізації  населенню  палива  дизельного  та  бензину моторного порівняно  з  серпнем  2015р.  зменшилися  на  13,3%  і  4% відповідно.

Станом  на  1 вересня  2016р. у споживачів та постачальників області залишки кам’яного вугілля становили 171,2 тис.т, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, – 15,9 тис.т, мазутів топкових важких –  7,7 тис.т, палива дизельного – 5,4 тис.т, бензину моторного – 0,9 тис.т. У порівнянні з показниками на відповідну дату минулого року залишки бензину моторного,  збільшилися на 36,1%, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, –  на 7,1%. Водночас,  залишки  вугілля  кам’яного зменшилися  на  48,7%,  мазутів топкових важких – на  21,6%,  палива дизельного – на  6,7%.

 

  

Начальник  

Головного управління                                             О.В.Бліннікова

 

          

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про промислове виробництво

в Івано-Франківській області у січнісерпні 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. У серпні 2016р. порівняно з попереднім місяцем та серпнем 2015р. індекс промислової продукції склав відповідно 97,9% та 99,7%, за підсумками січня–серпня 2016р. – 92,2%.

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів порівняно із січнем–серпнем 2015р. випуск продукції скоротився на 14,1%, у т.ч. у добуванні сирої нафти та природного газу – на 15,2%. Водночас у добуванні інших корисних копалин та розробленні кар’єрів приріст промислової продукції становив 23,8%.

У переробній промисловості індекс промислової продукції становив 102,9%. Збільшення випуску продукції у січні–серпні п.р. проти відповідного періоду торік одержано у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності на 1,2%, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 19,1%, у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання – на 21,3%, машинобудуванні – на 63,5%. Поряд із цим зменшено обсяги у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (на 34,8%), текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 23%), виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (на 14,5%).

На підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря індекс промислової продукції склав 88,1%. Електроенергії вироблено 5723,2 млн.кВт·год, що на 16,5% менше, ніж у січнісерпні 2015 року.

 

   

 

 

В.о. начальника Головного управління                                                 Ю.О.Макар

          

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг реалізованої промислової продукції

підприємствами області у січні–липні 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. Підприємствами області у січні–липні 2016р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 18,1 млрд.грн, у т.ч. за межі країни – на 3,4 млрд.грн.

У структурі реалізації 48,3% становила продукція підприємств переробної промисловості, 44% – з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, 6,8% – добувної промисловості і розроблення кар’єрів, 0,9% – водопостачання, каналізації, поводження з відходами.

Близько 84% обсягу продукції переробної промисловості реалізовано підприємствами з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції та підприємствами машинобудування.

Питома вага області у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції склала 1,9%, що відповідає 15 місцю серед регіонів України. Внесок підприємств області з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності у загальнодержавний обсяг реалізованої промислової продукції даного виду діяльності склав 7,7%, з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 4,7%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4%, добування сирої нафти та природного газу – 2,9%, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 2,4%, виробництва хімічних речовин і хімічної продукції – 2%.

У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 13,1 тис.грн. Більший, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (280,2 тис.грн), Калуші (23,5 тис.грн) та Івано-Франківську (22 тис.грн), Тисменицькому (25,5 тис.грн), Рожнятівському (18,3 тис.грн) і Долинському (16,5 тис.грн) районах.

В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 51,4% займала енергія, 32,5% – товари проміжного споживання, 13,5% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2,6% – інвестиційні товари.

 

 

 

В.о. начальника Головного управління                                    Ю.О.Макар

          

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До Дня працівників нафтової,

газової та нафтопереробної промисловості

 

Головне управління статистики інформує. Нафтова, газова та нафтопереробна промисловість області представлена підприємствами з добування сирої нафти та природного газу, виробництва продуктів нафтоперероблення та газу, розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи. Основу галузі формують нафтогазовидобувні управління «Долинанафтогаз» та «Надвірна­нафтогаз», ТОВ «Укрнафтогазінвест», СП «Коломийська нафтогазова компанія «Дельта», Надвірнянська філія «Укркарпатойл ЛТД», Долинський газопереробний завод, ПАТ «Івано-Франківськгаз».

У 2015р. Івано-Франківщина зберегла своє лідерство серед регіонів України з видобутку нафти сирої та газу нафтового попутного і забезпечила відповідно 17% та 26% загальнодержавних обсягів.

Внесок підприємств галузі у загальний обсяг реалізованої продукції промисловості області у 2015р. становив майже 14% (4,6 млрд.грн). Індекс промислової продукції у 2015р. проти попереднього року у добуванні сирої нафти та природного газу склав 89,5%. Нафти сирої видобуто 319,3 тис.т (на 12,5% менше, ніж у 2014р.),  газу нафтового попутного – 162,1 млн.м3 (на 9,4%); видобуток газу природного збільшено на 3,3% (297,5 млн.м3).

У січні–липні 2016р. індекс виробництва продукції на підприємствах з добування сирої нафти та природного газу становив 83,4%. Видобуток нафти сирої склав 164,8 тис.т, газу нафтового попутного – 84,2 млн.м3, газу природного – 67,4 млн.м3.

На підприємствах нафтової, газової та нафтопереробної промисловості області зайнято понад 7 тис. осіб, що становить більше 16% кількості працюючих у промисловості.

У розвиток підприємств комплексу у минулому році було інвестовано 109,6 млн.грн, у І півріччі п.р. – 47,2 млн.грн. Прийнято в експлуатацію нафтову та газову свердловини з розвідувального буріння, споруди для магістрального трубопровідного транспорту та споруди допоміжні місцевих газорозподільних систем, а також збудовано 0,7 км газопроводів магістральних, 39,2 км місцевих трубопроводів для транспортування газу.

 

Довідково: згідно з Указом Президента від 12 серпня 1993р. щорічно у другу неділю вересня відзначається День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

 

 

В.о. начальника Головного управління                                   Ю.О.Макар

          

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До Дня машинобудівника

 

Головне управління статистики інформує. Машинобудівний комплекс Івано-Франківщини представлений підприємствами з виробництва електричного та електронного устатковання, машин, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, якими у 2016р. реалізовано продукції на 1979,1 млн.грн, що становить близько 6% загальногообласного обсягу реалізації  промислової продукції.

Впродовж останніх років в галузі спостерігається тенденція зростання промислового виробництва: якщо у 2014р. індекс промислової продукції становив 73,8%, у 2015р. – 92%, то у січні–серпні поточного року – 163,5%. 

Протягом 2015р. у розвиток машинобудівної галузі було інвестовано 36,7 млн.грн, з яких 47,2% освоєно підприємствами з виробництва електричного устатковання, 41,9% – з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, 5,8% – з виробництва машин та устатковання, 5,1% – з виробництва компютерів, електронної та оптичної продукції.

У 2015р. інноваційно активними підприємствами галузі реалізовано інноваційної продукції на 98,3 млн.грн (40% загальнообласного обсягу), з них 80% – за межі України. Серед інноваційної продукції у 2015р. освоєно виробництво 40 видів машин, устатковання, приладів, апаратів.

На підприємствах машинобудування області зайнято понад 3 тис. осіб, або більше 7% працюючих у промисловості.

Машинобудівну галузь області формують: державне підприємство виробниче об'єднання «Карпати», товариства з обмеженою відповідальністю «Електролюкс Україна», «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед», «Мікрол», акціонерні товариства «Арматурний завод», завод «Промприлад», «Локомо­тиворемонтний завод», приватні підприємства «Механік», «Прикарпат­кабель», комунальне підприємство «Меткабель», завдяки яким у значній мірі забезпечується стабільність економіки, конкуренто­спроможність продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.

В області підприємствами машинобудівного комплексу виробляються машини пральні, комплекти ізольованих проводів для свічок запалювання для двигунів, схеми електронні інтегральні, трансформатори електричні, газоміри, термостати, маностати (стабілізатори тиску), апаратура електрична та панелі комутаційні для комутації або захисту електричних схем, світильники електричні, стенди випробувальні, електроприлади для обігрівання приміщень та ґрунту, крани перевантажувальні, мостові, верстати для оброблення деревини, вентилі, клапани та подібні вироби, провідники електричні тощо.

Довідково: Професійне свято працівників машинобудівної та приладобудівної галузі – День машинобудівника встановлений Указом Президента України від 8 вересня 1993 року № 361/93 і щорічно відзначається в четверту неділю вересня.

 

 

В.о. начальника Головного управління                              Ю.О.Макар

          

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

Про виконання будівельних робіт підприємствами

Івано-Франківської  області у січнісерпні 2016 року

 

          Головне управління статистики інформує. У січні–серпні 2016р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 694,4  млн.грн. Індекс будівельної продукції порівняно з відповідним періодом 2015р. становив 103,1%.

          Питома вага Івано-Франківщини у загальнодержавному обсязі будівництва склала 1,9%. За цим показником область посіла 14 місце серед регіонів держави, за індексом будівельної продукції – 15 місце.

Зведення будівель зросло на 6,6%, у т.ч. нежитлових – на 44,5%. Водночас будівництво житлових будівель скоротилося на 20,6%, інженерних споруд – на 1,9%.

          Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення склали 80,5% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 13,7% та 5,8% відповідно.

 

 

В.о. начальника Головного управління                                                 Ю.О.Макар

          

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До  Всесвітнього дня туризму

 

Головне управління статистики інформує. У 2015 році туристичні послуги в області надавали 83 суб’єкти туристичної діяльності (40 юридичних осіб та 43 фізичні особи-підприємці), якими упродовж року було обслуговано 65,9 тис. осіб, що на 2,1 тис. осіб більше, ніж у попередньому році. За кількістю обслугованих туристів область посіла третє місце серед регіонів держави після м. Києва та Львівської області.

Важливою складовою туристичної індустрії є колективні засоби розміщування, які виконують одну з найваж­ливіших функцій у сфері обслуговування туристів. На кінець 2015 року в області здійснювали діяльність 200 готелів та аналогічних засобів розміщування туристів та 30 спеціа­лізованих засобів розміщування, якими обслуговано 282,6 тис. осіб або на 7,3% більше, ніж у 2014 році. Дедалі більшого розвитку набуває зелений туризм. У 2015 році фізичними особами-підприємцями, які надавали послуги з розміщення у приватних садибах, обслуговано 25 тис. осіб. На Прикарпатті знаходиться понад три чверті загальної кількості садиб зеленого туризму в державі.

Упродовж 2015 року 6,9 тис. мешканців області виїжджали за кордон, а кількість іноземних туристів, які відвідали область, склала 1,3 тис. осіб. Найбільше наших краян виїжджало до Туреччини, Польщі, Єгипту та Болгарії, а громадян іноземних держав, що побували на Прикарпатті, – з Молдови, Білорусі, Румунії, Польщі. Подорожували у межах країни 57,7 тис. осіб або на 3,7% більше, ніж у 2014 році. Пріоритетним напрямом для всіх категорій туристів у 2015 році були дозвілля та відпочинок, якими охоплено 63,3 тис. осіб або 96,1% від загальної кількості туристів області.

Дохід суб’єктів туристичної діяльності області від надання туристичних послуг склав 262,9 млн.грн, що на 27% більше, ніж у 2014 році, а загальна сума доходів від наданих послуг колективними засобами розміщування за 2015 рік склала 372,7 млн. грн або в півтора раза більше, ніж роком раніше.

Довідково: щороку 27 вересня у світі відзначається День туризму. Туризм сприяє підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, міжнародному співробітництву, залученню українців та іноземних громадян до пізнання багатої природної та історико-культурної спадщини краю.

            З Днем туризму! Бажаємо всім цікавих зустрічей та відкриттів у пізнанні навколишнього світу

 

  

 

В.о. начальника Головного управління                                                 Ю.О.Макар

          

 

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зовнішня  торгівля  області 

товарами  у  січні–липні 2016 року

 

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–липні 2016р. становили 266,3 млн.дол. США, імпорту – 218,7 млн.дол. США. Проти січня–липня 2015р. обсяги як експорту, так і імпорту товарів збільшилися на 30,3%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 47,6 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,22.

Партнерами  області  у  зовнішній  торгівлі  товарами  були  нерезиденти з 97 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Італії, Чехії, Польщі, Данії, Бельґії, Німеччини, Російської Федерації, Білорусії.

Обсяг експорту  товарів до  країн  Європейського  Союзу  становив   174,1 млн.дол. США або 65,4%  від  загальнообласного обсягу, та збільшився  у порівнянні з відповідним періодом 2015р. на 43,6%.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, живі тварини, продукти тваринного походження. Вагомими були і обсяги відвантажень полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, шкур необроблених, шкіри вичищеної, текстильних матеріалів та текстильних виробів, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Німеччини, Польщі, Чехії, Румунії, Італії, Російської Федерації, Китаю, Угорщини.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 164,3 млн.дол. США  або  75,1%  від загальнообласного обсягу імпорту та збільшився проти січня–липня 2015р. в 1,5 раза.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них. Значними були і обсяги імпорту продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них,  текстильних матеріалів та текстильних виробів.

  

 

В.о. начальника Головного управління                                                 Ю.О.Макар

          

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Індекс  споживчих  цін  у  серпні  2016 року

 

Головне управління статистики в Івано-Франківській  області повідомляє.  За  даними  Державної  служби  статистики,  ціни  на  споживчому  ринку  у  серпні  2016р.  порівняно  з  попереднім  місяцем  в  Україні  (без  урахування  тимчасово  окупованої  території  Автономної  Республіки Крим, м.Севастополя та  частини  зони  проведення  АТО)  знизилися  на  0,3%,  в  області  – на  0,2%,  з  початку  року  –  зросли  на  4,5%  і  4,9%  відповідно.

У  серпні  2016р.  зниження  споживчих  цін  зафіксовано  у  більшості регіонів  країни:  від  0,8–0,5%  у  Сумській,  Вінницькій,  Полтавській,  Херсонській,  Тернопільській,  Чернігівській,  Запорізькій,  Львівській, Харківській,  Чернівецькій  областях  до  0,4–0,1%  –  у  Донецькій,  Житомирській,  Кіровоградській,  Одеській,  Хмельницькій,  Закарпатській, Івано-Франківській,  Київській,  Миколаївській,  м.Києві,  Волинській,  Рівненській  та  Черкаській  областях.  На  Дніпропетровщині  та  Луганщині  індекс  споживчих  цін  склав  100%.

 

  

 

В.о. начальника Головного управління                                                 Ю.О.Макар

          

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ ЗА СІЧЕНЬ–

ЛИПЕНЬ 2016 РОКУ

 (за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області)

 

Короткий огляд

 

 Населення  та  соціальний  захист

На  1 липня п.р. чисельність наявного населення в області, за оцінкою, становила 1380,8 тис. осіб, з них 604,2 тис. проживали у міських поселеннях, 776,6 тис. – у сільській місцевості. Упродовж січня–червня  п.р. чисельність населення зменшилася на 1,6 тис. осіб.

За субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у січні–липні 2016р. звернулося 110,7 тис. домогосподарств, що на 42,8% більше, ніж за аналогічний період  попереднього року. Призначені субсидії з урахуванням звернень у минулому році 129,5 тис. домогосподарств, з них у міських поселеннях – 66,5 тис. домогосподарств, у сільській місцевості – 63 тис. Загальна сума призначених субсидій у січні–липні 2016р. склала 136 млн.грн, з неї у міських поселеннях – 47,5 млн.грн, у сільській місцевості – 88,5 млн.грн.

Cередній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розрахунку на одне домогосподарство у липні 2016р. склав 195,9 грн проти 304,7 грн у липні попереднього року.

 

Ринок праці

За даними обласного центру зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець липня 2016р. становила 12,1 тис. осіб, що на 2,2% менше, ніж на кінець червня 2016р.

Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по області впродовж місяця залишився без змін і на кінець липня п.р. становив 1,4% населення працездатного віку.

Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, на кінець липня п.р. становила 910 одиниць проти  794 одиниць  на кінець липня 2015р.

 

Доходи  населення

У січні–липні 2016р. середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника становила 4005 грн, що на 25,1% більше, ніж у відповідному періоді  2015р.;   у липні 2016р. – 4470 грн, що на 2,7% менше відносно червня 2016р. і на 26,9% більше відносно липня 2015р. Індекс реальної заробітної плати у липні 2016р. порівняно з червнем 2016р. становив 97,9%, відносно липня 2015р. – 120%.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати в цілому по економіці області (включаючи підприємства-банкрути та економічно неактивні підприємства) на 1 серпня 2016р. склала 5,3 млн.грн, або 0,6% фонду оплати праці, нарахованого за липень 2016р. Упродовж липня 2016р. сума заборгованості збільшилась на 5,7%.

На економічно активні підприємства припадає 14,7% загальної суми боргу, на підприємства-банкрути – 76,5%, решта – на економічно неактивні підприємства.

 

Роздрібна  торгівля

Оборот  роздрібної  торгівлі  (до якого включено роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами-підприємцями)  у  січні–липні 2016р.  становив 20119 млн.грн  і  збільшився  проти  обсягу  відповідного  періоду  2015р.  у порівнянних цінах на 3,7%, у фактичних – на 11,8%.

 

 

Сільське  господарство

 

Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва у січні–липні 2016р. порівняно з відповідним періодом 2015р. становив 100,1%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 95,3%,  у господарствах населення – 103%.

Станом на 1 серпня 2016р. всіма категоріями господарств області зернових і зернобобових культур (включаючи кукурудзу) зібрано 303,2 тис.т (у початково оприбуткованій вазі), що на 28% більше, ніж на відповідну дату торік. У середньому з  1 га  обмолоченої  площі  одержано  по 46,8 ц зерна, що на 1,7 ц більше, ніж на 1 серпня 2015р.

За січень–липень 2016р. реалізовано на забій 61,9 тис.т худоби та птиці (у живій масі), що на 4,2% менше порівняно з січнем–липнем 2015р., вироблено  264,5 тис.т молока (на 1,4% менше) та 273,4 млн.шт  яєць (на 37,1% менше).

За розрахунками, на 1 серпня 2016р. загальне поголів’я великої рогатої худоби склало 178,7 тис. голів (на 3% менше, ніж на 1 серпня 2015р.), у т.ч. корів – 99,9 тис.  (на 2,2% менше); свиней – 335,8 тис. (на 1,2% більше), овець та кіз – 33,4 тис.  (на 1,8% менше), птиці всіх видів – 4342 тис. голів (на 31,5% менше).

Індекс фізичного обсягу реалізації сільськогос­подарської продукції у сільгосппідприємствах (крім малих) за січень–липень п.р. порівняно з відповідним періодом 2015р. склав 60,6%, у т.ч продукції рослинництва  –  46,2%, тваринництва –67,8%.  У загальній вартості реалізованої продукції частка рослинництва склала  25,3%, тваринництва – 74,7%.

Середні ціни продажу аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами за всіма напрямами реалізації за січень–липень п.р. порівняно з відповідним періодом 2015р. зросли на 4,1%, у т.ч.  рослинництва – на 25,8%, тваринництва – знизилися на 3,7%.

На 1 серпня п.р. в сільськогоcподарських підприємствах (крім малих) і підприємствах, що здійснюють зберігання, перероблення зернових та зернобобових культур, було в наявності 179,7 тис.т зерна, що на 44% більше, ніж на 1 серпня 2015р. Середня закупівельна ціна зернових культур, яку пропонували переробні підприємства, у січні–липні п.р. становила 3251,1 грн за т (у січні–липні 2015р. – 2739,9 грн).

 

Промисловість

 Індекс промислової продукції в області у липні 2016р. порівняно з попереднім місяцем та липнем 2015р. становив відповідно 103,9% та 88,5%, за підсумками січня–липня 2016р. – 91,2%.

Збільшення випуску продукції у січні–липні п.р. проти відповідного періоду торік одержано у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності на 1,7%, виробництві гумових  і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 13,1%, у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання – на 23,2%, машинобудуванні – на 57,6%. Разом з тим, зменшено випуск продукції у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (на 35,9%), текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 25,6%), у добувній промисловості і розробленні кар’єрів   (на 15,5%), у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (на 15,4%), у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 11,4%).

За січень–червень 2016р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 15615,9 млн.грн, у т.ч. за межі країни – на 2916,3 млн.грн.

 

Будівництво

У  січні–липні  2016р.  підприємствами  області  виконано  будівельних  робіт  на  суму  567,5 млн.грн.  Індекс  будівельної  продукції  порівняно  з  відповідним  періодом  2015р. становив  101,1%.

У  січні–червні 2016р.  прийнято  в  експлуатацію  1683 квартири  загальною  площею  240,9 тис.м2,  що  на  5,6%  більше,  ніж  у  І  півріччі  2015р.

 

Транспорт

 У січні–липні 2016р. підприємствами залізничного та автомобільного транспорту області (включаючи автоперевезення фізичними особами-підприємцями) перевезено 6,4 млн.т вантажів, що на 13,7% більше, ніж за аналогічний період 2015р. Вантажообіг автомобільного транспорту становив 796,6 млн. ткм або на 18,7% більше від обсягу січня–липня 2015р.

Послугами автомобільного, залізничного та тролейбусного транспорту скористались 48,8 млн. пасажирів, що на 16,7% менше від обсягів січня–липня 2015р.; підприємствами автомобільного та тролейбусного транспорту виконано пасажирообіг в обсязі 606,8 млн.пас.км або на 7,9% менше.

 

Зовнішньоекономічна діяльність

 Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–червні 2016р. становили 232,8 млн.дол. США, імпорту – 187,9 млн.дол. США. Проти січня–червня 2015р.  обсяги  експорту  збільшилися  на 35,2%, імпорту –  на 32,8%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 44,9 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,24.

Обсяги експорту  послуг  підприємствами  і  організаціями  області  у І півріччі 2016р. порівняно з аналогічним періодом 2015р. збільшилися на 5,3%, імпорту – на 36,1% і становили відповідно 22,5 та 8,3 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 14,2 млн.дол. США.

Обсяг  залучених  з  початку  інвестування  прямих  іноземних  інвестицій  (акціонерного  капіталу)  в  економіку  області  на  1 липня 2016р.  cтановив  837,2 млн.дол. США  (на 0,1%  більше  обсягів  інвестицій  на  початок  2016р.), у  розрахунку  на  одну  особу  – 606,8 долара.

У  січні–червні 2016р.  в  економіку  області  іноземними  інвесторами  вкладено  1,3 млн.дол. США  та  вилучено   8,3 млн.дол. США  прямих  іноземних  інвестицій  (акціонерного  капіталу). 

 

Споживчі  ціни

            За  даними  Державної  служби  статистики,  індекс  споживчих  цін  в  Україні  у  липні  2016р.  порівняно  з  попереднім  місяцем  становив  99,9%,  з  початку  року  –  104,8% (без  урахування  тимчасово  окупованої  території  Автономної  Республіки  Крим,  м.Севастополя  та  частини  зони  проведення  антитерористичної  операції),  в  області  99,5%  і  105,1%  відповідно

 

 

 

 

 ©  При використанні інформації, посилання на Головне  управління  статистики  в  Івано-Франківській  області  ОБОВ’ЯЗКОВЕ

  
.

Електронна пошта

 

 

p

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області