26 лютий 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Інформація Про роботу управління Держпродспоживслужби в Тлумацькому районі з питань дотримання ветеринарно-санітарного нагляду та контролю за об»єктами, проведення діагностичних, профілактичних щеплень сільськогосподарських тварин та недопущення їх захворюваності в 2016 році»
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області

Інформація

 

«Про роботу управління Держпродспоживслужби в Тлумацькому районі з питань дотримання ветеринарно-санітарного нагляду та контролю за об»єктами, проведення діагностичних, профілактичних щеплень сільськогосподарських тварин та недопущення їх захворюваності в 2016 році»

 

     На протязі 2016 року спеціалісти Держпродспоживслужби в Тлумацькому районі  здійснювали роботу згідно розроблених щоквартальних планів.

   В  жовтні-грудні місяцях  інспекторами управління Держпродспоживслужби в районі проведено 6 планових і 1 позапланову перевірки  суб’єктів господарювання, щодо дотримання ветеринарно – санітарних вимог при утриманні, вирощуванні та реалізації тварин.

   Згідно Закону України «Про ветеринарну медицину» інспекторами Держпродспоживслужби видано припис, в якому зобов»язано виявлені порушення ліквідувати у вказаний термін, на що одержано відповідь про

усунення виявлених недоліків. Позапланова перевірка проводилась на виконання припису.  

  На протязі 2016 року зареєстровано 1 інфекційне захворювання на сказ тварин в селі Гончарів, Обертинської селищної ради. Провеено засідання ДНПК,

2

 

накладено карантинні обмежувальні заходи. З метою профілактики сказу тварин в с. Гончарів  проведено щеплення 68 собак, 70 голів ВРХ, 52 котів проти сказу, знищено – 2 бродячих собак та 1 кота, проведено двохразову дизинфекцію місця загибелі кота. Двоє людей пройшли стаціонарне лікування антирабічною вакциною. 

    Вказано органам місцевого самоврядування,  щодо контролю дотримання правил утримання тварин на підвідомчих територіях і  прийняття мір впливу до порушників утримання тварин.

    Заходи по ліквідації сказу в с.Гончарів  проводилися на протязі двох місяців, згідно плану заходів щодо ліквідації вогнища сказу.

    Одним із важливих завдань управління Держпродспоживслужби забезпечення епізоотичного благополуччя району. Завдяки комплексу протиепізоотичних заходів у 2016 році в районі утримується стабільно-контрольована епізоотична ситуація.

    Держпродспоживслужбою  проводиться комплекс ветеринарно-санітарних заходів, що дало можливість не допустити виникнення найбільш небезпечних захворювань тварин таких, як африканська чума свиней, сибірка, туберкульоз, бруцельоз, лейкоз.

    Станом на 01.01.2017 року в приватних господарствах утримується 174 голови ВРХ, в т.ч. 76 корів. В індивідуальних господарствах утримується 6729 гол. ВРХ в т.ч.4825 корів, а тому особлива увага приділяється діагностичним дослідженням худоби та її профілактиці.

     За  2016 рік прощеплено ВРХ проти сибірки 6216 гол., досліджено  ВРХ на туберкульоз 2933 гол., позитивно-реагуючих тварин не виявлено.

На лейкоз досліджено 2229 голів ВРХ, бруцельоз - 2928 голів ВРХ, реагуючих тварин  не виявлено.

     В Україні зареєстровано небезпечне захворювання – африканська чума свиней, при виникненні якої наносяться великі економічні збитки державі. Тому основне завдання Держпродспоживслужби в державі, області, та районі направлено на недопущення даного захворювання. З приводу цього захворювання Держпродспоживслужбою прийнято ряд нормативних актів на недопущення даного захворювання на територію держави та складено план дій на випадок виникнення даного захворювання.

     В районі проведена певна робота по профілактиці недопущення даного захворювання а саме: проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, щодо африканської чуми свиней та опрацьовано план дій при підозрі захворювання  з участю спеціалістів управління Держпродспоживслужби, МЧС, національної поліції, управління лісового та мисливського господарства, сільських голів.

      З введенням Положення «Про державний нагляд та контроль за діяльністю суб»єктів господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання,

транспортування і реалізації продукції тваринницького походження» на якісно новий рівень піднята ветсанекспертиза. Ветсанекспертиза набуває при цьому більшої незалежності та її ефективності.

 

3

 

     В районі працює уповноважена особа ветеринарної медицини на підприємстві ТзОВ «М»ясодар», ще один лікар ветмедицини надає послуги ,згідно договогу філії «Тлумач-молоко» ПП «Альма-Віта», в питаннях державно-ветеринарного контролю та нагляду за сировиною, що поступає на дані підприємства.

     За 12 місяців 2016 року на ТзОВ «М»ясодар» поступило на забій 679 голів ВРХ, на які проведена ветеринарно-санітарна експертиза та видані ветеринарні документи на їх реалізацію. На філію «Тлумач-молоко» ПП «Альма-Віта» поступило 2527 тонн молочної сировини на яку теж видано супровідні ветеринарні документи.

     В районі та  по населених пунктах  працює 6 дільничних лікарень ветеринарної медицини, лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, районна державна лікарня ветеринарної медицини. Для покращення роботи по наданню ветеринарної допомоги тваринам працюють 3 ветеринарні аптеки та 3 пункти штучного осіменіння при ветеринарних установах.  На Тлумацькому міському центральному ринку працює лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи , яка здійснює державно-ветеринарний контроль , проводить ветеринарно-санітарну експертизу тваринної і рослинної продукції, продуктів тваринного походження.

     За 12 місяців 2016 року проведено всього 11174 експертизи в т.ч. експертиз ВРХ - 12, експертиз свиней - 252, експертиз риби - 23, експертиз молока і молочних виробів - 4363, експертиз готових харчових продуктів - 6552, експертиз інших харчових продуктів - 471.

    Крім того забраковано і утилізовано :

                         молока і молочних продуктів -   174 кг.

                         овочів                                        -  207 кг.

     В районі діє 2  худобо могильники на випадок виникнення інфекційних захворювань тварин (с.Нижнів, с.Живачів). Однак, вони не відповідають ветеринарно-санітарним вимогам через відсутність коштів на їх облаштування в сільських радах даних населених пунктів.

     Спеціалістами ветеринарної медицини проводиться реєстрація та ідентифікація тварин. Так, за 12 місяців 2016 року  ідентифіковано 1781 голова ВРХ, 257 голів свиней і 16 голів ДРХ.      

      Державним інспекторам, лікарям державної ветеринарної медицини надано право надавати адміністративні послуги, згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 09.06.2011 року та нормативно правових актів ветеринарного законодавства.

             Так, за 12 місяців 2016 року видано адміністративних послуг ( видача міжнародного ветеринарного сертифіката, видача ветеринарної довідки, видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину , видача ветеринарного свідоцтва Ф-1 ВЕТ; Ф-2 ВЕТ ) на суму 53218 гривень 38 копійок.

 

 

      В.о. начальникауправління:                     В.І. Крижанівський
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області