29 Вересень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Інформація Про роботу управління Держпродспоживслужби в Тлумацькому районі з питань дотримання ветеринарно-санітарного нагляду та контролю за об»єктами, проведення діагностичних, профілактичних щеплень сільськогосподарських тварин та недопущення їх захворюваності в 2016 році»
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області

Інформація

 

«Про роботу управління Держпродспоживслужби в Тлумацькому районі з питань дотримання ветеринарно-санітарного нагляду та контролю за об»єктами, проведення діагностичних, профілактичних щеплень сільськогосподарських тварин та недопущення їх захворюваності в 2016 році»

 

     На протязі 2016 року спеціалісти Держпродспоживслужби в Тлумацькому районі  здійснювали роботу згідно розроблених щоквартальних планів.

   В  жовтні-грудні місяцях  інспекторами управління Держпродспоживслужби в районі проведено 6 планових і 1 позапланову перевірки  суб’єктів господарювання, щодо дотримання ветеринарно – санітарних вимог при утриманні, вирощуванні та реалізації тварин.

   Згідно Закону України «Про ветеринарну медицину» інспекторами Держпродспоживслужби видано припис, в якому зобов»язано виявлені порушення ліквідувати у вказаний термін, на що одержано відповідь про

усунення виявлених недоліків. Позапланова перевірка проводилась на виконання припису.  

  На протязі 2016 року зареєстровано 1 інфекційне захворювання на сказ тварин в селі Гончарів, Обертинської селищної ради. Провеено засідання ДНПК,

2

 

накладено карантинні обмежувальні заходи. З метою профілактики сказу тварин в с. Гончарів  проведено щеплення 68 собак, 70 голів ВРХ, 52 котів проти сказу, знищено – 2 бродячих собак та 1 кота, проведено двохразову дизинфекцію місця загибелі кота. Двоє людей пройшли стаціонарне лікування антирабічною вакциною. 

    Вказано органам місцевого самоврядування,  щодо контролю дотримання правил утримання тварин на підвідомчих територіях і  прийняття мір впливу до порушників утримання тварин.

    Заходи по ліквідації сказу в с.Гончарів  проводилися на протязі двох місяців, згідно плану заходів щодо ліквідації вогнища сказу.

    Одним із важливих завдань управління Держпродспоживслужби забезпечення епізоотичного благополуччя району. Завдяки комплексу протиепізоотичних заходів у 2016 році в районі утримується стабільно-контрольована епізоотична ситуація.

    Держпродспоживслужбою  проводиться комплекс ветеринарно-санітарних заходів, що дало можливість не допустити виникнення найбільш небезпечних захворювань тварин таких, як африканська чума свиней, сибірка, туберкульоз, бруцельоз, лейкоз.

    Станом на 01.01.2017 року в приватних господарствах утримується 174 голови ВРХ, в т.ч. 76 корів. В індивідуальних господарствах утримується 6729 гол. ВРХ в т.ч.4825 корів, а тому особлива увага приділяється діагностичним дослідженням худоби та її профілактиці.

     За  2016 рік прощеплено ВРХ проти сибірки 6216 гол., досліджено  ВРХ на туберкульоз 2933 гол., позитивно-реагуючих тварин не виявлено.

На лейкоз досліджено 2229 голів ВРХ, бруцельоз - 2928 голів ВРХ, реагуючих тварин  не виявлено.

     В Україні зареєстровано небезпечне захворювання – африканська чума свиней, при виникненні якої наносяться великі економічні збитки державі. Тому основне завдання Держпродспоживслужби в державі, області, та районі направлено на недопущення даного захворювання. З приводу цього захворювання Держпродспоживслужбою прийнято ряд нормативних актів на недопущення даного захворювання на територію держави та складено план дій на випадок виникнення даного захворювання.

     В районі проведена певна робота по профілактиці недопущення даного захворювання а саме: проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, щодо африканської чуми свиней та опрацьовано план дій при підозрі захворювання  з участю спеціалістів управління Держпродспоживслужби, МЧС, національної поліції, управління лісового та мисливського господарства, сільських голів.

      З введенням Положення «Про державний нагляд та контроль за діяльністю суб»єктів господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання,

транспортування і реалізації продукції тваринницького походження» на якісно новий рівень піднята ветсанекспертиза. Ветсанекспертиза набуває при цьому більшої незалежності та її ефективності.

 

3

 

     В районі працює уповноважена особа ветеринарної медицини на підприємстві ТзОВ «М»ясодар», ще один лікар ветмедицини надає послуги ,згідно договогу філії «Тлумач-молоко» ПП «Альма-Віта», в питаннях державно-ветеринарного контролю та нагляду за сировиною, що поступає на дані підприємства.

     За 12 місяців 2016 року на ТзОВ «М»ясодар» поступило на забій 679 голів ВРХ, на які проведена ветеринарно-санітарна експертиза та видані ветеринарні документи на їх реалізацію. На філію «Тлумач-молоко» ПП «Альма-Віта» поступило 2527 тонн молочної сировини на яку теж видано супровідні ветеринарні документи.

     В районі та  по населених пунктах  працює 6 дільничних лікарень ветеринарної медицини, лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, районна державна лікарня ветеринарної медицини. Для покращення роботи по наданню ветеринарної допомоги тваринам працюють 3 ветеринарні аптеки та 3 пункти штучного осіменіння при ветеринарних установах.  На Тлумацькому міському центральному ринку працює лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи , яка здійснює державно-ветеринарний контроль , проводить ветеринарно-санітарну експертизу тваринної і рослинної продукції, продуктів тваринного походження.

     За 12 місяців 2016 року проведено всього 11174 експертизи в т.ч. експертиз ВРХ - 12, експертиз свиней - 252, експертиз риби - 23, експертиз молока і молочних виробів - 4363, експертиз готових харчових продуктів - 6552, експертиз інших харчових продуктів - 471.

    Крім того забраковано і утилізовано :

                         молока і молочних продуктів -   174 кг.

                         овочів                                        -  207 кг.

     В районі діє 2  худобо могильники на випадок виникнення інфекційних захворювань тварин (с.Нижнів, с.Живачів). Однак, вони не відповідають ветеринарно-санітарним вимогам через відсутність коштів на їх облаштування в сільських радах даних населених пунктів.

     Спеціалістами ветеринарної медицини проводиться реєстрація та ідентифікація тварин. Так, за 12 місяців 2016 року  ідентифіковано 1781 голова ВРХ, 257 голів свиней і 16 голів ДРХ.      

      Державним інспекторам, лікарям державної ветеринарної медицини надано право надавати адміністративні послуги, згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 09.06.2011 року та нормативно правових актів ветеринарного законодавства.

             Так, за 12 місяців 2016 року видано адміністративних послуг ( видача міжнародного ветеринарного сертифіката, видача ветеринарної довідки, видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину , видача ветеринарного свідоцтва Ф-1 ВЕТ; Ф-2 ВЕТ ) на суму 53218 гривень 38 копійок.

 

 

      В.о. начальникауправління:                     В.І. Крижанівський
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області