27 лютий 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Дністровський каньйон
 На головну / Туризм

 

 

 

ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН

 

Дністровський каньйон – одне з 7 чудес України, найбільший в Україні та один з найбільших у Європі – основна принада Тлумаччини. Він є унікальним і наймальовничішим куточком дикої природи України і не поступається красою навіть Карпатам та Кримським горам. Утворений річкою Дністер шляхом вимивання гірських порід з Подільської височини. На 250-кілометровому відрізку між гирлами Золотої Липи і Збруча протікає по чітко вираженій каньйоноподібній долині глибиною 80- 200 м, утворюючи мальовничі вигини русла – меандри. Каньйон має складну геологічну будову з численними відслоненнями давніх порід. Тут збереглися унікальні відслонення гірських порід, скелі, гроти, печери, окремі мінерали, оригінальних форм вивітрювання і ділянки із своєрідною геологічною будовою.

Стіни каньйону стрімкі, місцями пологі, задерновані травяною і кущовою рослинністю. Значні коливання в рельєфі на коротких відрізках надають місцевості гірського характеру.

Різноманітність екологічних умов спричинила формування в межах каньйону багатої флори вищих судинних рослин, яких тут налічується понад 1000 видів.

Великий дар природи – ліси. Каньйон став природною фортецею, яка захистила ділянки пралісу, складені з дуба звичайного, дуба скельного, і бука лісового. Круті урвисті схили Дністра та його приток укриті низькорослими чагарниковими лісами з вишні степової, береста, граба, дерену, шипшини; на стінках поширена наскельно-степова і лучна рослинність.

Досить різноманітна фауна Дністровського каньйону. Тут водяться козулі, вепри, борсуки, білки, заходять навіть рисі, олені, лосі. Біля поселень зустрічаються тхір, горностай, ласка, ховрах рябий, хом’ячок сірий та ін. Можна зустріти черепаху болотну, ящірку зелену, вужів і гадюк. Незлічене царство пернатих. У зоні берегової смуги в окремих місцях, багатих планктоном, навесні скупчується велика кількість риби, що йде на нерест. У Дністрі її водиться близько 40 видів.

 

 
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області