26 лютий 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Правила прийому громадян, зразок заяви
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацький відділ Тисменицької місцевої прокуратури

Порядок звернення громадян

Відповідно до вимог ст.16 Закону України "Про звернення громадян" скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі.
Звернення громадян та посадових осіб щодо порушень законів, які надійшли до прокуратури області вперше і по них не приймались рішення прокурорами місцевих прокуроратур, розглядаються у структурних підрозділах прокуратури області і можуть направлятись у відповідні прокуратури міст, районів та прирівняні до них.
Враховуючи це, прокуратура області рекомендує громадянам та керівникам юридичних осіб з первинними зверненнями звертатись безпосередньо до підпорядкованих прокурорів районів, міст, міжрайонних та прирівняних до них прокуратур для вирішення їх по суті. У разі, якщо заявник вважає, що його звернення не знайшло свого вирішення вказаними прокуратурами, то відповідно до вказаних законодавчих та нормативних актів він вправі оскаржити рішення керівників цих прокуратур до прокуратури області чи безпосередньо до суду.
Звертаючись із письмовою заявою до прокуратури області, необхідно дотримуватись вимог статті 5 Закону України "Про звернення громадян".
Зокрема, необхідно зазначити прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, вказати суть порушеного питання, зауваження, пропозиції чи скарги, прохання чи вимоги.
Звернення повинно бути підписане заявником із зазначенням дати.

 

 

Правила прийому громадян

Право громадян на індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисте звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів закріплено ст.40 Конституції України. Тим самим держава гарантує громадянам України право впливати на точне, відповідно до закону, функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій усіх форм власності, гарантує обстоювання ними своїх законних прав та свобод.
Відповідно до вимог галузевого наказу робота органів прокуратури із зверненнями вважається одним із важливих напрямів діяльності, оскільки спрямовується на захист конституційних прав і свобод громадян, зміцнення законності і правопорядку, а основними критеріями оцінки цієї роботи є вжиття вичерпних заходів до задоволення обгрунтованих звернень та реального поновлення порушених прав громадян.
У прокуратурі області прийом громадян здійснюється працівниками відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів у день їх звернення.
           Начальник відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів прокуратури області організовує особистий прийом громадян прокурором області, його заступниками, керівниками структурних підрозділів, іншими прокурорсько-слідчими працівниками. За відсутності підстав для прийому надає громадянам відповідні роз’яснення.
Начальники управлінь, відділів, їх заступники, прокурори відділів приймають громадян з 10 до 17 години щоденно. Відвідувачі, направлені на прийом до керівників або інших слідчо-оперативних працівників галузевих підрозділів обласного апарату, приймаються негайно.
Особистий прийом громадян керівництвом прокуратури області здійснюється згідно із затвердженим прокурором області графіком.
Прокурор області приймає громадян у разі, якщо у задоволенні їх звернень відмовлено заступниками прокурора області.
Особистий прийом прокурором області може бути організований також за його прямим дорученням.
Не проводиться прийом громадян, які отримали відповідь за підписом прокурора області (виконувача обов'язків) з повідомленням про припинення провадження за їх зверненнями.
Заступники прокурора області приймають громадян із зверненнями на рішення, прийняті працівниками апарату прокуратури області або прокурорами районного рівня, а також з питань зволікання, тривалого неприйняття ними рішень, залишення звернень без розгляду.
Звернення, отримане на особистому прийомі заступником прокурора області, передається тому заступнику, до компетенції якого, згідно з розподілом обов’язків, належить вирішення порушених у зверненні питань. Проект відповіді перед підписом має бути завізований заступником прокурора, який на особистому прийомі отримав звернення.
У разі прийняття рішення безпосередньо прокурором області відповідь попередньо візується його заступником.
Відповіді на звернення з особистого прийому прокурора області надаються за його підписом, а у разі відсутності – особою, що виконує обов’язки прокурора області.
У день виконання або не пізніше наступного дня копії відповідей на звернення з особистого прийому прокурора області, заступників прокурора області виконавцями надаються до відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів для зняття з контролю.

ЗРАЗОК
заяви (скарги)

Прокурору
Івано-Франківської області

П.І.П. заявника
Поштова адреса, телефон

ЗАЯВА (СКАРГА)

Суть оскаржуваного питання
__________________________________________________

Вимога (прохання) до прокурора
__________________________________________________

ДатаПідпис
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області