16 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Печери
 На головну / Туризм

ПЕЧЕРИ

На сьогодні в Івано-Франківській області відомо понад 100 печер. І значна частина цих печер розташована в межиріччі Дністра і Пруту (Тисменецький, Тлумацький та Городенківський райони).

Печери Придністер’я мають свої привабливі риси для спелеотуристів та певні можливості для оволодіння технікою і тактикою спелеологічних походів.

В Тлумацькому районі їх налічується 34. Найбільш привабливими для спелеологів та туристів є печери, що входять до комплексу карстових печер, що знаходиться поблизу с.Одаїв. Особливість цих печер полягає в тому, що вони є вертикальними і вимагають від спелеотуристів володіння технікою і тактикою спелеологічних походів. Найвідомішими з них є: Вертикальна ( 192 м), Гниле Яблуко (134 м), Стрімка (131 м), Затишна-Бутиновича (110 м) та ін.

Також унікальними печерами на Тлумаччині є:

– Покутянка (Нежданна) – найдовша в Івано-Франківській області, -  лабіринтового типу,  довжиною 935 м. Являє собою систему тріщин та зал.
В деякий період може бути затоплена на 90% площі. Досліджувалася Українською спелеологічною Асоціацією, але є інформація, що першим ці печери досліджував, описував та розкопував Адам Кіркор ще в 1874 р.

– Лісок (212 м)

– Думка - це невелика печерка, загальною довжиною ходів до 170 метрів, проте, коли стоїш перед величезним входом-галереєю, здається, що така галерея має тягнутись на багато кілометрів. Вона єдина горизонтальна з поміж інших, що входять у комплекс карстових Одаївських печер.

– Сталактитова (43 м) – нагарніша печера Прикарпаття, в якій зберігся унікальний для регіону сталагміт заввишки 1,5 м.

– Вузька Стежка (Данчиця-1) (38 м), Гостра Говдя (Данчиця-2) (20 м), Данчиця (Данчиця-3).
.

Електронна пошта

 

 

p

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області