5 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Всесвітній день боротьби з туберкульозом
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

 

У 1993 році ВООЗ оголосила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.

Біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу (ТБ). Хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих людей. Підвищеного ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою. Імовірність розвитку активного туберкульозу у людини з ВІЛ приблизно в 26-31 разів вище.

Нагадаємо ключові моменти, які необхідно знати всім людям. Головний шлях зараження туберкульозом – повітряно-крапельний. Клінічні симптоми, які вказують на туберкульоз: кашель більше 2 тижнів, підвищена температура тіла більше 7 днів, задишка, біль в грудній клітині, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинне зниження ваги, блідість шкіри, підвищена пітливість, особливо вночі, кровохаркання. Кашлю на ранніх стадіях хвороби може і не бути. При появі хоча б одного з перелічених симптомів потрібно звертатись до лікарів загальної поліклінічної мережі, які можуть своєчасно діагностувати хворобу шляхом рентгенологічного обстеження легень та всебічного обстеження.

Більшу ймовірність захворіти має людина, у якою знижений імунітет. На імунітет впливає: не раціональне харчування, зловживання алкоголем, тютюном, залежність від наркотиків, важкі фізичні та психічні навантаження, стрес, наявність хронічних захворювань.

Високий ризик захворіти мають не вакциновані діти, особливо раннього віку, тому в період епідемії туберкульозу необхідно обов'язково проводити щеплення проти туберкульозу. Щеплення проти туберкульозу вакциною БЦЖ  проводяться в перші 3-5 днів життя дитини в пологовому будинку. Масові відмови батьків від щеплення проти туберкульозу, а також від проведення туберкулінодіагностики приводить до росту захворюваності серед дітей. Туберкулінодіагностика є єдиним методом виявлення інфікування у дітей.

Виявлення туберкульозу у дорослого населення проводиться за допомогою флюорографічного обстеження один раз на два роки, а в деяких категоріях населення -  щороку. Найбільший ризик захворіти туберкульозом мають медичні та соціальні групи.

Чи можливе повне одужання людини, що захворіла на туберкульоз?

При ранньому виявленні захворювання - туберкульоз виліковний з дотриманням суворого режиму лікування й рекомендацій лікаря. При ускладнених формах туберкульозу лікування більш складне та тривале.

Головне – вчасно звернутися до лікаря!!!    

 

 

Лікар епідеміолог                                                                 А.М. Бондар          
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області