13 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Всесвітній день боротьби з туберкульозом
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

 

У 1993 році ВООЗ оголосила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.

Біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу (ТБ). Хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих людей. Підвищеного ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою. Імовірність розвитку активного туберкульозу у людини з ВІЛ приблизно в 26-31 разів вище.

Нагадаємо ключові моменти, які необхідно знати всім людям. Головний шлях зараження туберкульозом – повітряно-крапельний. Клінічні симптоми, які вказують на туберкульоз: кашель більше 2 тижнів, підвищена температура тіла більше 7 днів, задишка, біль в грудній клітині, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинне зниження ваги, блідість шкіри, підвищена пітливість, особливо вночі, кровохаркання. Кашлю на ранніх стадіях хвороби може і не бути. При появі хоча б одного з перелічених симптомів потрібно звертатись до лікарів загальної поліклінічної мережі, які можуть своєчасно діагностувати хворобу шляхом рентгенологічного обстеження легень та всебічного обстеження.

Більшу ймовірність захворіти має людина, у якою знижений імунітет. На імунітет впливає: не раціональне харчування, зловживання алкоголем, тютюном, залежність від наркотиків, важкі фізичні та психічні навантаження, стрес, наявність хронічних захворювань.

Високий ризик захворіти мають не вакциновані діти, особливо раннього віку, тому в період епідемії туберкульозу необхідно обов'язково проводити щеплення проти туберкульозу. Щеплення проти туберкульозу вакциною БЦЖ  проводяться в перші 3-5 днів життя дитини в пологовому будинку. Масові відмови батьків від щеплення проти туберкульозу, а також від проведення туберкулінодіагностики приводить до росту захворюваності серед дітей. Туберкулінодіагностика є єдиним методом виявлення інфікування у дітей.

Виявлення туберкульозу у дорослого населення проводиться за допомогою флюорографічного обстеження один раз на два роки, а в деяких категоріях населення -  щороку. Найбільший ризик захворіти туберкульозом мають медичні та соціальні групи.

Чи можливе повне одужання людини, що захворіла на туберкульоз?

При ранньому виявленні захворювання - туберкульоз виліковний з дотриманням суворого режиму лікування й рекомендацій лікаря. При ускладнених формах туберкульозу лікування більш складне та тривале.

Головне – вчасно звернутися до лікаря!!!    

 

 

Лікар епідеміолог                                                                 А.М. Бондар          
.

Електронна пошта

 

 

p

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області