20 січень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Інформування щодо попередження отруєнь бджіл
 На головну / Структурні підрозділи райдержадміністрації / Управління агропромислового розвитку

Інформування щодо попередження отруєнь бджіл

            У зв’язку з широким використанням   в  сільському господарстві отрутохімікатів,  почастішали отруєння бджіл, з цієї причини щорічно гинуть сотні  бджолиних сімей.  Це свідчить про необхідність виконання порядку  проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь пестицидами.

                Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробітку із зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

                 Згідно підпункту 5.26 п.5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км, від місця постійного перебування медоносних пасік;   

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т. п.);                                                    

 в) 1км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.  

                Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

                Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

                У випадку загибелі бджіл від пестицидів, розмір нанесених збитків  встановлюється комісією, що створюється місцевими органами виконавчої влади.

            Комісія, до складу якої обов’язково включається  ветеринарний  лікар,  розслідує обставини на місці, складає акт із зазначенням винних  осіб, надсилає  проби  загиблих бджіл на експертизу до ветеринарної  лабораторії  протягом  однієї доби з часу їх відбору, а у випадку труднощів з відправкою - впродовж  2-3 діб, за умови зберігання проб у холодильнику, та встановлює  розмір  заподіяної  шкоди, за результатами експертизи акт комісії  пред’являється потерпілій  стороні  і  суб’єкту, який заподіяв  шкоду.

      Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво,  відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством  України.
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Тлумацька РДА у фейсбук
 
21 листопада День Гідності та Свободи
«Реформа системи інтернатів. «Чому я тут?» Чому 100 тисяч дітей знаходить в інтернатах. 92% з них мають батьків»
Я маю право
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Єдиний голос - комунікаційна платформа
Інформаційна кампанія "Герої наших сердець"
Рада регіонального розвитку
Анонс

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області