6 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Що треба знати про холеру!
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

Що треба знати про холеру!

Холера належить до категорії особливо небезпечних інфекцій. Холера починає розвиватися при попаданні в організм води або їжі, зараженої бактеріями  з сімейства Vibrio cholerae.

Інкубаційний період триває від декількох годин до 5 діб. Захворювання починається гостро з проносу, який частіше починається вночі або вранці. Випорожнення часті – від 3 до 30 разів на добу, фекалії швидко втрачають колір і стають водянистими. Поступово випорожнення хворого набувають вигляду рисового відвару. За відсутності лікування може призвести до летального наслідку, це повязано з тим, що збудник холери виробляє ентеротоксини, які викликають численні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і призводять до сильного зневоднення організму. Нерідко холера провокує сильну блювоту, під час якої також порушується водно-сольовий обмін.

При кипятінні збудники холери гинуть протягом декількох секунд, але в сприятливих умовах вони розмножуються вкрай швидкими темпами. В зовнішнє середовище бактерії холери потрапляють з фекаліями і блювотними масами хворої людини, а потім вражають здорових людей водним, харчовим, контактно-побутовим або змішаним шляхом. Висока сприйнятливість людей до холери не раз ставала причиною масштабних епідемій.

Найчастіше холерні вібріони виявляються в прибережних водах і солоній воді, звідки вони проникають в міські каналізації та джерела водопостачання. Зауважимо також, що випадковий контакт з хворою людиною не призведе до зараження, оскільки захворювання не передається безпосередньо. Разом з тим збудник холери може проникнути в організм в процесі спільного використання предметів особистої гігієни, тому дотримання елементарних заходів обережності все ж необхідно.

Заходи профілактики зводяться до оздоровлення населених місць, забезпечення населення чистою питною водою і достатнім рівнем дезінфекції та очищення стічних вод.

Необхідно суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм на підприємствах харчової, молочної промисловості, обєктів громадського харчування і торгівлі.

Профілактика холери:

·       мийте руки з милом;

·       пийте тільки кипячену воду, яку слід підкислити лимоном, лимонною кислотою, столовим оцтом;

·       ретельно промивайте проточною питною водою овочі, фрукти, кавуни, дині, споліскуйте їх кипяченою водою;

·       дотримуйтесь чистоти вдома, на вулицях, в місцях громадського користування;

·       посуд, іграшки періодично слід обливати окропом;

·       не купуйте у приватних осіб рибу, виловлену в річках небезпечної зони, не купайтесь в такій річці;

·       мити харчові продукти у річковій воді небезпечно;

·       недопускати проникнення мух до приміщень, де готуються та зберігаються харчові продукти;

·       у разі розладу кишкового тракту (блювота, пронос) негайно звертайтесь до лікаря, самолікування в цьому випадку небезпечно, хвороба розвивається дуже швидко. Не відмовляйтеся від госпіталізації, якщо були в контакті з хворим або на цьому наполягає медпрацівник.

Епідемічна ситуація з холери у м. Івано-Франківську та Тлумацькому районі залишається благополучною. За 2016 р. та поточний період 2017 р. серед населення міста та району не було зареєстровано випадків (підозри) захворювання людей на холеру.

 

 

 

Лікар-епідеміолог                                                               Онуфрейчук Л.В.
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області