12 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Що треба знати про холеру!
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

Що треба знати про холеру!

Холера належить до категорії особливо небезпечних інфекцій. Холера починає розвиватися при попаданні в організм води або їжі, зараженої бактеріями  з сімейства Vibrio cholerae.

Інкубаційний період триває від декількох годин до 5 діб. Захворювання починається гостро з проносу, який частіше починається вночі або вранці. Випорожнення часті – від 3 до 30 разів на добу, фекалії швидко втрачають колір і стають водянистими. Поступово випорожнення хворого набувають вигляду рисового відвару. За відсутності лікування може призвести до летального наслідку, це повязано з тим, що збудник холери виробляє ентеротоксини, які викликають численні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і призводять до сильного зневоднення організму. Нерідко холера провокує сильну блювоту, під час якої також порушується водно-сольовий обмін.

При кипятінні збудники холери гинуть протягом декількох секунд, але в сприятливих умовах вони розмножуються вкрай швидкими темпами. В зовнішнє середовище бактерії холери потрапляють з фекаліями і блювотними масами хворої людини, а потім вражають здорових людей водним, харчовим, контактно-побутовим або змішаним шляхом. Висока сприйнятливість людей до холери не раз ставала причиною масштабних епідемій.

Найчастіше холерні вібріони виявляються в прибережних водах і солоній воді, звідки вони проникають в міські каналізації та джерела водопостачання. Зауважимо також, що випадковий контакт з хворою людиною не призведе до зараження, оскільки захворювання не передається безпосередньо. Разом з тим збудник холери може проникнути в організм в процесі спільного використання предметів особистої гігієни, тому дотримання елементарних заходів обережності все ж необхідно.

Заходи профілактики зводяться до оздоровлення населених місць, забезпечення населення чистою питною водою і достатнім рівнем дезінфекції та очищення стічних вод.

Необхідно суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм на підприємствах харчової, молочної промисловості, обєктів громадського харчування і торгівлі.

Профілактика холери:

·       мийте руки з милом;

·       пийте тільки кипячену воду, яку слід підкислити лимоном, лимонною кислотою, столовим оцтом;

·       ретельно промивайте проточною питною водою овочі, фрукти, кавуни, дині, споліскуйте їх кипяченою водою;

·       дотримуйтесь чистоти вдома, на вулицях, в місцях громадського користування;

·       посуд, іграшки періодично слід обливати окропом;

·       не купуйте у приватних осіб рибу, виловлену в річках небезпечної зони, не купайтесь в такій річці;

·       мити харчові продукти у річковій воді небезпечно;

·       недопускати проникнення мух до приміщень, де готуються та зберігаються харчові продукти;

·       у разі розладу кишкового тракту (блювота, пронос) негайно звертайтесь до лікаря, самолікування в цьому випадку небезпечно, хвороба розвивається дуже швидко. Не відмовляйтеся від госпіталізації, якщо були в контакті з хворим або на цьому наполягає медпрацівник.

Епідемічна ситуація з холери у м. Івано-Франківську та Тлумацькому районі залишається благополучною. За 2016 р. та поточний період 2017 р. серед населення міста та району не було зареєстровано випадків (підозри) захворювання людей на холеру.

 

 

 

Лікар-епідеміолог                                                               Онуфрейчук Л.В.
.

Електронна пошта

 

 

p

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області