27 Вересень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ПІДСТУПНІ КЛІЩІ
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

 

 

 

                                      ПІДСТУПНІ   КЛІЩІ

 

         В Україні постійно реєструються захворювання на хворобу Лайма. Не оминула ця проблема і територію Івано-Франківської області. Так, в 2010 році було зареєстровано в м. Івано-Франківську 3 випадки  хвороби Лайма. В 2011 році зареєстровано 6 випадків. В 2016 році зареєстровано 9 випадків. Річ в тому, що більшість хвороб, якими заражає кліщ починається грипоподібно (лихоманка, слабкість,  нездужання). При кліщовому енцефаліті різко підвищується температура ( до 40º ), з’являються сильний біль голови, нудота, блювота, порушення сну, оніміння м’язів шиї. Лише при хворобі Лайма є специфічний симптом – у 70%  випадків  на місці укусу  ̓утворюється так звана мігрувальна еритема  ( червона пляма, яка згодом збільшується в діаметрі).

         Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає прямо з землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровосмоктання кліща, але також  якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

         Фахівці Івано-Франківського міськрайонного відділу ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗ України» рекомендують як вберегтися від укусів кліщів та попередити хвороби, що передаються через їхні укуси.

-        Одягайтеся у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів. Голову слід покрити головним убором.

-        Під час прогулянки по можливості оглядати себе та оточуючих через кожні 2 години, та обов̓язково вдома. Особливо ретельно потрібно оглядати ділянки тіла, покриті волоссям.

-        Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів та  нічного сну на природі.

-        Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому.

-        Якщо разом на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як пустити до помешкання.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть вражати й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі. Ці комахи можуть потрапити до житла і з букетами квітів, з собаками, іншими тваринами.

         Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід зняти його, як можна швидше. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть рекоменадації щодо подальшого спостереження.

        Якщо звернутись до лікаря немає можливості, видалення кліща проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини і слід повільно його видалити разом із хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо видно, що хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення, слід ретельно вимити руки з милом.

        Видаленого кліща небхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришкою і доставити в лабораторію ОНІ Івано-Франківського обласного лабораторного центру МОЗ України.

       Особам, яких укусив кліщ, рекомендовано слідкувати за самопочуттям та щоденно вимірювати температуру тіла протягом двох тижнів.У разі будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу звертатися до лікаря-інфекціоніста.

 

 

 

 

Лікар-епідеміолог

Івано-Франківського

 міськрайонного відділу

ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗ України»                                                  Онуфрейчук Л.В.

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області