16 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ПІДСТУПНІ КЛІЩІ
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

 

 

 

                                      ПІДСТУПНІ   КЛІЩІ

 

         В Україні постійно реєструються захворювання на хворобу Лайма. Не оминула ця проблема і територію Івано-Франківської області. Так, в 2010 році було зареєстровано в м. Івано-Франківську 3 випадки  хвороби Лайма. В 2011 році зареєстровано 6 випадків. В 2016 році зареєстровано 9 випадків. Річ в тому, що більшість хвороб, якими заражає кліщ починається грипоподібно (лихоманка, слабкість,  нездужання). При кліщовому енцефаліті різко підвищується температура ( до 40º ), з’являються сильний біль голови, нудота, блювота, порушення сну, оніміння м’язів шиї. Лише при хворобі Лайма є специфічний симптом – у 70%  випадків  на місці укусу  ̓утворюється так звана мігрувальна еритема  ( червона пляма, яка згодом збільшується в діаметрі).

         Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає прямо з землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровосмоктання кліща, але також  якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

         Фахівці Івано-Франківського міськрайонного відділу ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗ України» рекомендують як вберегтися від укусів кліщів та попередити хвороби, що передаються через їхні укуси.

-        Одягайтеся у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів. Голову слід покрити головним убором.

-        Під час прогулянки по можливості оглядати себе та оточуючих через кожні 2 години, та обов̓язково вдома. Особливо ретельно потрібно оглядати ділянки тіла, покриті волоссям.

-        Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів та  нічного сну на природі.

-        Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому.

-        Якщо разом на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як пустити до помешкання.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть вражати й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі. Ці комахи можуть потрапити до житла і з букетами квітів, з собаками, іншими тваринами.

         Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід зняти його, як можна швидше. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть рекоменадації щодо подальшого спостереження.

        Якщо звернутись до лікаря немає можливості, видалення кліща проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини і слід повільно його видалити разом із хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо видно, що хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення, слід ретельно вимити руки з милом.

        Видаленого кліща небхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришкою і доставити в лабораторію ОНІ Івано-Франківського обласного лабораторного центру МОЗ України.

       Особам, яких укусив кліщ, рекомендовано слідкувати за самопочуттям та щоденно вимірювати температуру тіла протягом двох тижнів.У разі будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу звертатися до лікаря-інфекціоніста.

 

 

 

 

Лікар-епідеміолог

Івано-Франківського

 міськрайонного відділу

ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗ України»                                                  Онуфрейчук Л.В.

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
.

Електронна пошта

 

 

p

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області