20 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Підступні кліщі , ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ХОЛЕРУ
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

Підступні кліщі

 

         Літо час відпусток і звичайно відпочинку. Багато з нас відправляється на відпочинок за межі міста на природу.  В цей час діти і дорослі відпочивають на відкритому повітрі, популярним є відпочинок в соснових лісах навколо міста, в паркових зонах відпочинку міста, скверах. Якщо в парку умови зараження мінімальні, завдяки нагляду комунальних служб міста за станом довкілля, то при відпочинку в лісі вірогідність зараження зростає в десятки разів.

Сезон активності іксодових кліщів вже розпочався. Звичайно в природі активність кліщів спостерігається з березня по листопад. протягом року має два підвищення активності кліщів це  квітень-травень та серпень-вересень.

         Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка та інші.

         В Україні постійно реєструються збільшення захворювання на хворобу Лайма. Не оминула ця проблема і територію Івано-Франківської області, м.Івано-Франківська та Тлумацького району. Так, в 2010 році було зареєстровано  3 випадки  хвороби Лайма. В 2011 році зареєстровано 6 випадків. В 2017 році зареєстровано 16 випадків. Більшість хвороб, якими заражають кліщі починається грипоподібно (лихоманка, слабкість,  нездужання). Інкубаційним період (прихований) становить 14 діб. При кліщовому енцефаліті різко підвищується температура ( до 40º ), з’являються сильний біль голови, нудота, блювота, порушення сну, оніміння м’язів шиї. Лише при хворобі Лайма є специфічний симптом – у 70%  випадків  на місці укусу  утворюється так звана мігруюча еритема  ( червона пляма, яка згодом збільшується в діаметрі).

         Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає прямо з землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час укусу кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

         Таким чином, щоб не пережити на собі свавілля спричинене кліщами слід дуже добре екіпіруватися перед мандрівкою.

Для прогулянки на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям.

        Якщо Ви відпочиваєте на природі, звільніть місце для привалів від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20- 25 метрів. Тому що запах живої істоти кліщі відчувають на відстані до 10 метрів. Присмоктування відбувається непомітно через впорскування кліщем знеболювальних речовин, відчуття свербіжу з’являється не раніше ніж через 6 годин. Живляться кліщі кров»ю людей і тварин. Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб.

        Повернувшись додому, відразу зніміть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Якщо разом з вами на природі був ваш пес його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впускати до помешкання. Використовуйте для захисту від кліщів  спеціальні ефективні засоби, найчастіше це аерозолі, креми, які відлякують кліщів. Якщо Ви виявили кліща на шкірі негайно зверніться до найближчого  територіального медичного закладу де нададуть Вам першу медичну допомогу.

                                         

 

                                         ЩО  ТРЕБА  ЗНАТИ  ПРО  ХОЛЕРУ

 

                Холера  належить до категорії особливо небезпечних інфекцій. Холера починає розвиватися при попаданні в організм води або їжі, зараженої бактеріями з сімейства Vibrio cholerae.

                Інкубаційний період триває від декількох годин до 5-ти діб. Захворювання починається гостро з проносу, який частіше починається вночі або вранці. Випорожнення часті – від 3-30 разів на добу, фекалії швидко втрачають колір і стають водянистими.

Поступово випорожнення хворого набувають вигляду рисового відвару. За відсутності лікування може призвести до летального наслідку, це пов’язано з тим, що збудник холери виробляє ентеротоксини,  які викликають численні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і призводять до сильного зневоднення організму. Нерідко холера провокує сильну блювоту, під час якої також порушується водно-сольовий обмін.

                При кип»ятінні збудники холери гинуть протягом декількох секунд, але в сприятливих умовах вони розмножуються вкрай швидкими темпами. В зовнішнє середовище бактерії холери потрапляють з фекаліями і блювотними масами хворої людини, а потім вражають здорових людей водним, харчовим,  контактно-побутовим або змішаним шляхом. Висока сприйнятливість людей до холери не раз ставала причиною масштабних епідемій.

                Найчастіше холерні вібріони виявляються в прибережних водах і солоній воді, звідки вони проникають в міські каналізації та джерела водопостачання. Зауважимо також, що випадковий контакт з хворою людиною не призведе до зараження, оскільки захворювання не передається безпосередньо. Разом з тим, збудник холери може проникнути в організм в процесі спільного використання предметів особистої гігієни, тому дотримання елементарних заходів обережності все ж  необхідно.

                Заходи профілактики зводяться до оздоровлення населених місць, забезпечення населення чистою питною водою і достатнім рівнем дезінфекції та очищення стічних вод.

                Необхідно суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм на підприємствах харчової, молочної промисловості, громадського харчування і торгівля.

                                     ПРОФІЛАКТИКА   ХОЛЕРИ

-          мийте руки з милом;

-          пийте тільки кип’ячену воду, яку слід підкислити лимоном, лимонною кислотою, столовим оцтом;

-          ретельно промивайте проточною питною водою овочі, фрукти, кавуни, дині, споліскуйте їх кип'яченою водою;

-          дотримуйтесь чистоти вдома, на вулицях, в місцях громадського користування;

-          посуд, іграшки періодично слід обливати окропом;

-          не купуйте у приватних осіб рибу, виловлену в річках небезпечної зони, не купайтеся в такій річці;

-          мити харчові продукти в річковій воді небезпечно;

-          не допускати проникнення мух до приміщень, де готуються та зберігаються харчові продукти;

-          у разі розладу кишкового тракту  (блювота, пронос), негайно звертайтеся до лікаря, самолікування цього випадку небезпечно, хвороба розвивається дуже швидко. Не відмовляйтеся від госпіталізації, якщо були в контакті з хворим абро на цьому наполягає медпрацівник.

 

Епідемічна ситуація з холери в м. Івано-Франківську та Тлумацькому районі залишається благополучною. За 2018 рік та поточний період 2019 року серед населення міста та району не було зареєстровано випадків (підозри) захворювання людей на холеру.

 

 

 

 

 

Лікар -  епідеміолог                                                                  Л.В.Онуфрейчук

           

 
.

Електронна пошта

 

 

p

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області