11 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Небезпечний карантинний шкідник
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

Батьківщина шкідника — Північна Америка, звідки він був завезений у Європу. Це надзвичайно шкодочинний вид. Гусениці шкідника повністю об’їдають листя на деревах, утворюють гнізда, обплітаючи гілки павутиною. Таке пошкодження насаджень призводить до порушення процесів обміну в рослинах та їхнього ослаблення, що знижує врожайність плодових культур, послаблює захисні, декоративні та естетичні функції зелених насаджень. Розвиток рослин пригнічується, окремі з них навіть гинуть, особливо за багаторазового пошкодження. Небезпечний шкідник у всіх регіонах України. Пошкоджує понад 140 видів деревних і чагарникових рослин. Породи, яким віддає перевагу, — шовковиця, клен ясенелистий, волоський горіх, плодові дерева.

Метелик з розмахом крил 40 – 50 мм; крила білосніжні з шовковистим полиском; тіло вкрите густими білими волосинками. Гусениця зі спинного боку оксамитовокоричнева, по боках тіла — жовті смуги з оранжевими бородавками, на яких розміщені тонкі світлі волосинки.

Плодючість — 1200 – 1500 яєць. Ембріональний розвиток триває 5 – 10 діб. Відроджені гусениці скелетують листок, пізніше з’їдають його цілком, залишаючи тільки грубі жилки. У липні — серпні відбувається літ метеликів другого покоління. Самки відкладають 2000 – 2300 яєць. Гусениці, які завершили розвиток, у серпні — вересні заляльковуються і залишаються до весни наступного року.  Гусениці, відроджені з однієї кладки яєць, можуть повністю оголити плодове дерево 10 – 15річного віку. Основна ознака пошкодження — наявність на деревах павутинних гнізд. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує, як зазначалось вище, спочатку один-два, а потім декілька верхівкових листків на гілці. Мірою зростання гусені і нестачі їжі для живлення всередині гнізда, павутиною обплутуються все нові і нові листки. В прохолодну й дощову погоду спостерігається масова загибель гусениць.

Заходи захисту. Спостереження за розвитком гусениць має велике практичне значення в системі заходів із ліквідації вогнищ американського білого метелика. Зокрема, обрізування і спалювання гнізд слід проводити тоді, коли гусениці ще перебувають у павутинному гнізді.

Дотримання комплексу карантинних заходів, які обмежують можливість поширення шкідника. У разі пошкодження 20 % листя після розпускання бруньок — обробка дерев біопрепаратами або інсектицидами. Так, слід регулярно обстежувати дерева у присадибному саду, ретельно оглядаючи крону дерева, особливо в 1-й декаді червня та в 2-й декаді серпня, коли з’являються перші павутинні гнізда гусениць I і II поколінь. У разі виявлення гнізд, а іноді і яйцекладок їх слід обов’язково зрізувати і спалювати разом із гусеницями. Крім фізико-механічних методів боротьби з американським білим метеликом при необхідності рекомендуємо провести обприскування наступними хімічними препаратами: Карате-зеон 0,2-0,4 л/га, Пірінекс 1,0-1,25 л/га, Нурел Д – 1,0-1,5 л/га та Енжіо – 0,18 л/га.

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та особистої гігієни.

 

 
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області