13 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур станом на 26.09.2018 року
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

Як зазначають спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, агрометеорологічні умови другої декади вересня озимини були сприятливими для завершення вегетації пізніх сільськогосподарських культур та початкової вегетації посіяних.

Погодні умови були мінливими, було переважно тепло та сухо, лише 15 вересня, відмічались помірні, у високогір’ї - дуже сильні дощі, зливи, грози.

Середня за декаду температура повітря становила 15,6-17,8° тепла, що на 3-5º вище від норми. Максимальна температура повітря підвищувалась до 25-28º тепла. На поверхні ґрунту максимум становив 38-47° тепла. У найхолодніші ночі температура повітря знижувалась до 5-9º тепла, на поверхні ґрунту мінімум становив 4-7º тепла. Починаючи з 24 вересня на території області похолодало, а в горах випав перший сніг.

Станом на 20.09.2018р. сума ефективних температур по області відповідала таким показникам:

Сума ефективних температур повітря вище:

+5º

+10º

+15º

норма

2018 р.

норма

2018 р.

норма

2018 р.

1780

2201

960

1342

-

531

 

Шкідники і хвороби зернових  та зернобобових культур

 

Погодні умови звітного періоду сприяли розвитку й живленню жуків та личинок хлібної жужелиці (0,2на кв.м) на падалиці зернових і злакових бур’янах. Також на падалиці, розвиваються шведські, мухи, цикадки, попелиці, із хвороб проявились - борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз,  подекуди бура листкова іржа, які є джерелом інфекції для посівів озимих зернових під урожай 2019 року. Слід мати на увазі, що вищезгадані збудники хвороб уражуватимуть передусім нетоксиковані сходи культури, які потребуватимуть хімічного захисту.

Кукурудза. В посівах культури спостерігається міграція гусениць стеблового кукурудзяного метелика в нижню частину стебла, хоча і відмічаємо живлення поодиноких гусениць на качанах пізніх посівів. З хвороб рослини уражені летючою та пухирчастою сажками, а Галицький район відмічає фузаріоз качанів1(3)%. Населення приступило до збирання урожаю. Запас шкідливих організмів обмежується збиранням кукурудзи за низького зрізу стебла (не вище 10 см), післязбиральним обробітком ґрунту, доведенням насіннєвого матеріалу до відповідних кондицій.

В посівах соївідмічаємо збільшення ураження рослин, бобів аскохітозом, септоріозом.

Шкідники і хвороби технічних культур

 

Посіви озимого ріпаку знаходяться в доброму стані. На окремих площах Галицького, Рогатинського та Снятинського районів спостерігалося пошкодження рослин несправжніми гусеницями пильщика, озимої совки, біланів та ріпаковими блішками, які в допороговій чисельності пошкодили 3-5% рослин. Ураження рослин хворобами не спостерігаємо.

В посівах кормових буряків спостерігається розвиток церкоспорозу, борошнистої роси. Осередками рослини ураженні рамуляріозом - 4% рослин (Галицький район). Із шкідників, відмічаємо шкідливість мишоподібних гризунів, гусениць озимої совки, личинок травневих хрущів та медведки.

На незібраних площах пізніх посівів соняшнику поширення мають біла та сіра гнилі (2% рослин).

 

Шкідники та хвороби  овочевих культур

 

При вибірковому проведенні клубневого аналізу картоплі встановлено, що основною хворобою бульб є парша, якою уражено 5% бульб. Також відмічаємо ураження бульб мокрою та сухою гниллю, фітофторою – 3%.

У  посівах капусти триває розвиток гусениць листогризучих совок, біланів, молей, рослини заселяють блішки, попелиці. Із хвороб відмічаємо судинний та слизистий бактеріози, пероноспороз, фомоз.

Коренеплоди моркви пошкоджені личинками травневих хрущів (І-ІІ вік), дротяниками та слимаками, пошкоджено 8% рослин (Галицький, Тлумацький райони).

 

Багатоїдні  шкідники

 

Мишоподібні гризуни. Активність гризунів спостерігається у посівах буряків, картоплі, багаторічних травах. Найвища чисельність, 1-4 колоній, спостерігається на перелогах та багаторічних травах посіву минулих років. Погодні умови та наявність кормів (падалиця, сходи озимого ріпаку, рослини багаторічних трав тощо) сприяють масовому розмноженню гризунів, що в подальшому уможливлює загрозу значних пошкоджень посівів озимих культур. Першочерговим в обмеженні чисельності гризунів – вчасна та якісна зяблева оранка. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність захисту їх через обробки родентицидами.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

 
.

Електронна пошта

 

 

p

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області