15 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
СКАЗ - НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини / Публікації

                          СКАЗ -  НЕБЕЗПЕЧНА  ХВОРОБА

 

                В  Україні за останні 30 років епідемічна ситуація щодо захворюваності людей на сказ залишається нестійкою. Реєструються поодинокі випадки захворювань, є умови для їх поширення. Про це свідчить тенденція до зростання рівня захворюваності. Так, якщо за період з 1988 по 1999 роки зареєстровано 19 випадків захворювань, то за період з 1998 по 2007 роки – 27 випадків, за період з 2008 по 2017 роки – 31 випадок. Інформує ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» № 2422 від 04.07.2018 року «Про епідемічну та епізоотичну ситуацію зі сказу в Україні та  стан заходів боротьби з ним».

                Багато людей помилково вважають, що сказ просто агресивна поведінка тварин щодо людей та своїх співбратів. Насправді ж це інфекційне, особливо небезпечне гостре захворювання тварин та людей, яке викликається специфічним нейротропним вірусом і характеризується важким ураженням центральної нервової системи, тяжкими клінічними ознаками, таємничістю інкубаційного періоду.

                Джерела захворювання: інфіковані і хворі дикі та свійські тварини, які розповсюджують вірус, головним чином зі слиною за декілька днів до появи у них видимих ознак захворювання.

                Ознаки сказу тварини: характерна зміна поведінки, яку хазяїн нерідко не помічає. У тварини з'являється апатія, вона уникає людей, ховається в темному місці, не відгукується, коли її кличуть. Іноді буває надзвичайно ласкава до хазяїна, намагається лизнути (в цей час її слина вже заразна). Частіше тварина стає агресивною, стрибає, робить виражені хапальні рухи ротом, гризе предмети навколо себе, землю, гілля. Пізніше внаслідок паралічу гортані, її голос стає хриплим, а гавкіт нагадує виття.

                Зараження людини відбувається внаслідок укусів хворих собак, кішок, лисиць, гризунів, які в оскаженілому стані кусають або обслинюють її. Можна заразитися від нібито здорової тварини. При укусі тварину слід, по можливості, прив’язати і звернутися до лікаря, який надасть потерпілому необхідну допомогу, доповість ветеринарній службі про необхідність нагляду за нею. Нагляд триває 10 днів з моменту укусу. Цього достатньо для того, щоб з'ясувати стан тварини.

 

ЩОБ ПОПЕРЕДИТИ ЗАХВОРЮВАННЯ НА СКАЗ, ТРЕБА                           ЗАПАМЯТАТИ:

 

Якщо Ви зустрінете  свійську,  або дику тварину з незвичною,

нетиповою поведінкою -  дуже збуджену, агресивну або навпаки, слабку, мляву, напівпаралізовану – ПАМ’ЯТАЙТЕ: вона може бути хворою на сказ.

Оберігайте всіх, особливо дітей, від смертельної небезпеки, яку криє в собі неправильна поведінка з тваринами.

                З метою попередження захворювання необхідно щорічно проводити щеплення собак і котів, не допускати їхнього спілкування з бродячими тваринами. Якщо у Вас сталося лихо і хвора тварина покусала, подряпала, ослинила  або тільки зіткнулася з Вами, то від захворювання врятує вчасне звернення за медичною допомогою.

 

                ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Сказ неможливо вилікувати, його треба попередити, якщо вчасно зробити щеплення, а ефективність лікування залежить від своєчасного звернення  за медичною допомогою. Кожний втрачений день – загроза життю.

 

 

 

 

Лікар епідеміолог                                                Л.В.Онуфрейчук                               

                                                                                                             

 
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області