20 січень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Важлива інформація
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке відділення Тисменицької оДПІ головного управління Міністерства доходів України / Важлива інформація

 

 

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Провели державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності?! Не забудьте подати «ліквідаційну» звітність!

02.12.2019

За фізичною особою – підприємцем, яка подала державному реєстратору заяву про припинення підприємницької діяльності, залишається обов’язок щодо подання звітності та остаточного розрахунку з податків (зборів) та єдиного внеску. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, ФОП, який припинив діяльність, зобов'язаний подати звітність за останній звітний податковий період та сплатити необхідні податки і збори та єдиний внесок як за останній звітний період, так і ті, які виникли раніше, проте не були погашені своєчасно.

Фізичні особи, які перебували на загальній системі оподаткування, зобов’язані подати ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Фізичні особи, які застосовували спрощену систему оподаткування, мають подати податкові декларації платника єдиного податку востаннє за податковий (звітний) квартал в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року.

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням «ліквідаційний», подається протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Останнім періодом, за який необхідно нарахувати та сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення. Сплачується єдиний внесок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання  «ліквідаційного» Звіту».

Звертаємо увагу, на сьогодні є чимало підприємців, які не здійснюють свою діяльність і при цьому не звернулись до Державного реєстратора із заявою про припинення своєї підприємницької діяльності. Такі платники обліковуються в органах податкової служби як діючі платники податків і їм нараховуються податкові зобов’язання з єдиного соціального внеску та накопичується заборгованість.

Рекомендуємо, суб’єктам господарювання, які не здійснюють підприємницьку діяльність розпочати процедуру припинення (звернутись до реєстратора із відповідною заявою) та провести звірку в органах податкової служби щодо заборгованості з єдиного внеску. Також, стан розрахунків з бюджетом платники можуть самостійно перевірити в Електронному кабінеті.

 

Своєчасно сплатіть ЄСВ

02.12.2019

У ДПС  нагадують, що своєчасна сплата єдиного внеску упереджує виникнення заборгованості, нарахування штрафних санкцій та адміністративної відповідальності посадових осіб. Натомість, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника будуть застосовані фінансові санкції, передбачені законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, нестимуть адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Так, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на порушника накладається штраф у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску. За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум. На суму недоїмки з єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення.

Також за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема, якщо сума не перевищує 300 НМДГ (5100 грн), передбачено накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі НМДГ). За повторне протягом року вчинення таких дій – від 150 до 300 НМДГ. Якщо сума несплати або несвоєчасної сплати перевищить 300 НМДГ застосовується штраф від 80 до 120 НМДГ, за повторне протягом року вчинення таких дій – від 150 до 300 НМДГ.

Нагадаємо, що страхувальники-роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць, гірничі підприємства – не пізніше 28 числа наступного місяця. Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати за себе суму єдиного внеску не менше мінімального страхового внеску на місяць не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

 

Які зміни з РРО очікують платників єдиного податку

02.12.2019

Фахівці податкової служби інформують, що починаючи з 1 жовтня 2020 року застосування РРО стане обов’язковим, зокрема, для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп. Зазначене нововведення стосуватиметься тих суб’єктів господарювання, які здійснюють:

- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена у п.11 ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;

- реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках);

- реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

Окрім того, з 1 січня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для всіх фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп.

Разом з тим, реєстратори розрахункових операцій не застосовуватимуть платники єдиного податку І групи, а також фізичні особи, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

Додамо, що з актуальною інформацією щодо новацій у сфері застосування РРО, відповідями на питання, які найбільш цікавлять бізнес та громадськість, нормативно-правовими актами, посиланнями на програмний інтерфейс (АРІ), через який здійснюється взаємодія програмного забезпечення новітніх моделей з інформаційною системою ДПС, тощо можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України у банері «Новітні РРО» .

Довідково: Новації щодо застосування РРО  запроваджені Законами України:

від 20.09.2019 № 128-IX Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг»;

 від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

 

Податкова: запрошуємо прикарпатців перевірити свої реєстраційні дані

02.12.2019

Нещодавно ГУ ДПС в Івано-Франківській області опубліковано на своєму сайті список громадян-боржників, за якими рахується податковий борг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Опублікований список визвав у прикарпатців шалений ажіотаж та зацікавленість, а в декого невдоволення. Аналогічна ситуація може виникнути у громадян при оприлюдненні списку податкових боржників з орендної плати, земельного та транспортного податку.

Звертаємо увагу, що відповідно до вимог статті 70 Податкового кодексу України (п.п.70.2 та 70.7) громадяни у разі зміни місця проживання зобов’язані протягом місяця подати до державної податкової інспекції заяву форми 5-ДР для внесення відповідних актуальних даних в Державний реєстр фізичних осіб-платників податків.

Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб податкові повідомлення-рішення про нараховану суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку чи податку з власників транспортних засобів обов’язково надійдуть у визначений законом термін до адресата.

В іншому випадку, громадянин може не отримати повідомлення від органу ДПС про нараховані суми зазначених податкових платежів, а відтак своєчасно виконати свій обов’язок, передбачений статтею 67 Конституції України.

В подальшому, щоб не потрапляти у перелік податкових боржників, кожному громадянину, котрий змінював свої реєстраційні дані, зокрема прізвище, ім’я, по батькові або місце проживання (реєстрації) після того, як востаннє звертався до державної податкової інспекції щодо присвоєння відповідного реєстраційного номера облікової картки платника податків, необхідно прийти до податкової інспекції і надати необхідні документи, які засвідчують право власності на нерухоме майно, реєстраційне посвідчення на транспортний засіб,або витяг з державного земельного кадастру і подати заяву за формою 5-ДР  за місцем нової реєстрації (проживання).

Також, громадяни мають можливість, при наявності електронного цифрового підпису, подати документи через Електронний кабінет, який розміщено на сайті ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

При цьому, для проведення звірки рекомендуємо громадянам, надати:

1.Оригінали документів на право власності на нерухоме майно (договір купівлі-продажу квартири, будинку, Будинкову книгу);

2.Витяг з Державного реєстру речових прав та прав власності на нерухоме майно;

3.Реєстраційні документи на транспортний засіб, який перебуває у власності громадянина;

4.Договір оренди земельної ділянки.

 

Де можна ознайомитись з інформацією щодо повторного формування сертифікатів за електронним запитом?

02.12.2019

Детальну інформацію щодо повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом розміщено на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (https://acskidd.gov.ua). Про це інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом можна здійснити онлайн на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС за посиланням: Головна/«Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом»/ On-line (https://acskidd.gov.ua/manage-certificates) або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1».

Для початку використання сервісу повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» платнику необхідно встановити актуальну версію безкоштовного програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1», яка доступна для завантаження за посиланням: Головна/«Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом»/«За допомогою Користувача ЦСК» або Головна/«Отримання електронних довірчих послуг»/«Програмне забезпечення»/«Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки - «ІІТ Користувач ЦСК-1»/«Інсталяційний пакет «ІІТ Користувач ЦСК-1.3.1 (версія:1.3.1.46)».

Додатково усім клієнтам КН ЕДП ІДД ДПС рекомендовано переглянути Відеоінструкцію з повторного формування сертифіката за електронним запитом (https://www.youtube.com/watch?v=abVjwGuWZSU).

Також детальний опис щодо роботи сервісу та перелік можливих помилок розміщено у відповідних розділах Настанови користувача.

Слід зазначити, що скористатися сервісом повторного (дистанційного) формування сертифікатів зможуть лише ті користувачі, які мають:

чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів);

незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

особистий ключ доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Тлумацька РДА у фейсбук
 
21 листопада День Гідності та Свободи
«Реформа системи інтернатів. «Чому я тут?» Чому 100 тисяч дітей знаходить в інтернатах. 92% з них мають батьків»
Я маю право
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Єдиний голос - комунікаційна платформа
Інформаційна кампанія "Герої наших сердець"
Рада регіонального розвитку
Анонс

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області