20 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Білокрила – шкідник сільськогосподарських культур
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Тлумацьке районне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області / Новини

 

Білокрила – шкідник сільськогосподарських культур

 Білокрила – шкідник багатьох сільськогосподарських культур. Білокрилка є шкідником закритого грунту, однак минулого року вона вийшла за межі парниково-тепличних господарств і оселилась на польових культурних рослинах. Кліматичні погодні умови минулої зими сприяли успішній перезимівлі даного шкідника. Тому на сьогоднішній день при проведенні фітосанітарних обстежень посівів сільськогосподарських культур встановлено, що даний шкідник поселився та наносить шкоду посівам капусти, помідорів, огірків, кабачків і інші, а також добре розвивається на хрестоцвітих бур’янах.

 

Коротко про розвиток та шкоду білокрилки. Найочевидніша ознака появи білокрилки на капусті, помідорах чи іншій городині – «хмарки» маленьких білих комах, що здіймаються вгору, як тільки ви потривожите рослину. Вивести цього шкідника дуже важко. Комахи ці – дуже дрібні, менші 2 мм. Тіло і обидві пари крил покриті борошнистоподібним восковим секретом,  від чого і походить назва шкідника. На нижній частині листка легко помітити велику кількість личинок. Білокрилка  харчується соком рослин, що призводить до пожовтіння листків. Ще одна неприємність від шкідника – на його цукристих виділеннях поселяються сажкові гриби, що негативно позначається  на фотосинтезі. В результаті – рослина просто гине.  

Чому так важко проводити боротьбу із даним шкідником? В своєму розвитку білокрилка проходить три стадії яйця, личинки та німфи. З німфи виходить доросла особина імаго (метелик). Поширюється вогнищами. На одній рослині можуть бути представники всіх стадій розвитку і дорослі комахи, що ускладнює ефективність боротьби зі шкідником. В ланках розвитку яйця і німфи шкідники практично не вразливі для протруйників. Найбільш активні в пошкодженні рослин личинки та метелики білокрилки. Метелик відкладає яйця на нижню сторону листа в кількості 20-280 штук протягом18-22 днів, через 23-28 днів з яєць вилітають метелики, які через 20 годин спаровуються і відкладають знову яйця. За вегетацію розвиваються до 15 поколінь білокрилки. Отже розвиток та шкодочинність даного шкідника зростає в гіпергеометричній прогресії. 

Для обмеження чисельності шкідника рекомендуємо - зареєстровані інсектициди Актеллік, к.е. 0,3-1,5л/га, Вертимек 018 EC,КЕ, 0,7-1,0 л/га, біопрепарат  Натургард, в.р.,0,3-1,0 л/га; в  овочевих агроценозах проти комплексу шкідників застосовують: актару 240 SC,к.с.,0,07-0,09 л/га, воліам флексі 300 SC,KC, 0,3-0,4 л/га, децис профі 25,WG, BГ, 0,035г/га, енжіо 247 SC.к.с.,0,18/л/га, конфідор 200  SL, РК, 0,25 л/га, моспілан ВП, 0,2-0,3 кг/га, конфідор Максі, в.г. 0,5г. в посадках капусти проти комплексу шкідників ефективними є композиції інсектицидів децис f-люкс 25 EC, KE,0,3 л/га + дімілін, з.п., 0,1 кг/га.

Обробітки необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. 

При роботі з пестицидами суворо дотримуватись правил техніки безпеки!!!

Із народних засобів від білокрилки на присадибних ділянках рекомендуємо використати  Відвари з рослин-інсектицидів для білокрилок (цибулиння, відвар деревію, настій часнику). Відварами рослини обприскують рослини. Застосування відварів вимагає частого повторення – через 2-3-4 дні протягом тривалого часу. При бажанні за деталями стосовно приготування відварів рекомендуємо звернутись до районного управління Держпродспоживслужби.

Провідний спеціаліст Управління

фітосанітарної безпеки                                                            І. ЗБІГЛЕЙ
.

Електронна пошта

 

 

p

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області