27 лютий 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Що таке ЄС?
 На головну / Економіка / Оголошення

Європейський Союз (ЄС) - це наднаціональне об'єднання 27 європейський країн на основі спільності політичних, економічних і правових інтересів. Для членства в ЄС європейській державі необхідно не тільки декларувати принципи свободи, демократії і поваги прав людини, а й на ділі їх дотримуватися. Крім того, рівень розвитку економіки претендента повинен відповідати середнім показникам ЄС.

Першою передумовою для створення Європейського Союзу стало об'єднання у 1951 році Франції, Німеччини, Бельгії, Нідерландів, Італії та Люксембургу в Європейський союз вугілля і сталі. У 1957 році країни підписали угоду про створення Європейського економічного співтовариства (ЄЕС). Це об'єднання в 1992 році, після підписання Маастрихтського договору, стало називатися Європейським співтовариством.

Поступово ЄС розширювався. До нього приєднувалися інші європейські країни. Одночасно розширювалися повноваження інститутів ЄС. Країни-учасниці добровільно делегували частину свого суверенітету виборним органам влади Союзу.

Основне участь у прийнятті законів і постанов беруть три інститути:

- Європейська комісія;

- Європейський парламент;

- Рада Європейського союзу.

Суд Європейського союзу контролює дотримання виконання європейського законодавства. Аудиторська палата перевіряє фінансову діяльність Союзу.

Європейська комісія - вищий виконавчий орган ЄС. Вона висуває законопроекти і контролює виконання законів членами союзу. Єврокомісія складається з 27 комісарами - по одному від кожної держави, що входить до ЄС.

У Раді Європейського союзу працюють галузеві міністри країн-учасниць ЄС. Його склад залежить від обговорюваних питань. Наприклад, якщо вирішується проблема охорони навколишнього середовища, то в засіданнях беруть участь міністри урядів, відповідальні за це питання у себе на батьківщині.

Прямі вибори в Європарламент проводяться раз на п'ять років громадянами країн ЄС. Парламентарії об'єднані в сім фракцій. Парламент затверджує закони, однак не має права висувати законопроекти. Повноважень у Європарламенту менше, ніж у Ради Європи.

Завдяки злагодженій економічної і правової політики держав-членів ЄС створено спільний ринок, що гарантує свободу пересування капіталів, товарів і послуг. 22 країни підписали в Шенгені угоду про скасування паспортного контролю, що гарантує свободу пересування громадянам цих країн всередині Шенгенської зони. Створена єдина валюта ЄС - євро. В єврозону увійшли 17 країн-учасниць Союзу.

Європейський Союз є суб'єктом міжнародного права і тому може приймати участь в міжнародних відносинах і укладати договори. Відповідно, він має дипломатичні місії в багатьох країнах і представництво в ООН.

Зараз у ЄС входять 27 країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія , Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція та Естонія.

Хорватія і Туреччина - кандидати на вступ до Союзу.

Гімном Євросоюзу стала «Ода радості» Людвіга ван Бетховена.
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Єдиний голос - комунікаційна платформа
Інформаційна кампанія "Герої наших сердець"
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Національна Академія державного управління при президентові України

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області