29 Вересень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Запитуйте – відповідаємо.
 На головну / Територіальні органи міністерств та інших центральних органів влади / Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) району

Запитуйте – відповідаємо

 

Питання соціального захисту населення, надання соціальних послуг були і залишаються основними в роботі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тлумацького району. Сьогодні ми даємо відповідь на запитання, які цікавлять громадян району.

 

 

1. Хто має право на соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) у територіальному центрі ?

 

На соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) у територіальному центрі мають право :

 

- громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують згідно з медичним висновком сторонньої допомоги, соціального обслуговування;

- громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

 

Для окремих структурних підрозділів територіального центру можуть передбачатись особливі умови здійснення соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

 

2. Чи всі інваліди мають право на соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру ?

 

Відділення соціальної допомоги вдома терцентру не здійснює соціального обслуговування (надання соціальних послуг) тільки інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

 

3. Що робити коли громадянин, який потребує соціального обслуговування (надання соціальних послуг), за віком або за станом здоров’я неспроможний самостійно прийняти рішення про необхідність його здійснення (їх надання) ?

 

У разі коли громадянин, який потребує соціального обслуговування (надання соціальних послуг), за віком або станом здоров’я неспроможний самостійно прийняти рішення про необхідність його здійснення (їх надання), таке рішення може прийняти опікун чи піклувальник.

 

4. Хто має право на безоплатне соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) ?

 

Право на безоплатне обслуговування (надання соціальних послуг) мають особи, які зазначені у відповіді на перше запитання.

 

5. Чи надає територіальний центр платні соціальні послуги ?

 

Територіальний центр може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей), визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2004 р. № 12 “Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку”, а саме :

 

- громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і мають рідних які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;

- громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сім’ї вищий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

 

6. За яких умов громадяни можуть звільнятися від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) ?

 

У виняткових випадках громадян, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, але з різних поважних причин не можуть цього робити, можуть звільнити від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) в структурних підрозділах територіального центру в разі, коли такі рідні належать до малозабезпечених і отримують державну соціальну допомогу в установленому законодавством порядку, залежні від психоактивних речовин, алкоголю, перебувають у місцях позбавлення волі тощо.

Для цього райдержадміністрація через утворену нею комісію приймає рішення про звільнення громадян, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, від зазначеної плати, а потім відповідне рішення приймає і сесія районної ради.

У такому разі видатки, пов’язані із соціальним обслуговуванням (наданням соціальних послуг) громадян, передбачаються у кошторисі територіального центру за рахунок додаткових коштів місцевого бюджету.

 

7. Які є медичні протипоказання для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ?

 

Медичними протипоказаннями для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян, є наявність у них інфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.

У разі виявлення у громадянина зазначених протипоказань працівники терцентру зобов’язані надати йому інформацію про можливі шляхи отримання необхідного йому соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

 

8. Який порядок взяття на соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) відділеннями територіального центру ?

 

Для соціального обслуговування громадяни, які мають на це право, подають письмову заяву до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, яке в триденний термін після її надходження надсилає запит до закладу охорони здоров’я для одержання медичного висновку про його здатність до самообслуговування та потребу в постійній сторонній допомозі. Крім цього, витребовується довідка про склад сім’ї громадянина або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

Після отримання медичного висновку управління праці управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації приймає рішення про необхідність або відмову в соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг).

У разі отримання висновку, що громадянин не здатний до самообслуговування і потребує постійної сторонньої допомоги, управління надсилає територіальному центру заяву громадянина разом з медичним висновком.

Після надходження зазначених документів територіальний центр складає карту індивідуальних потреб громадянина у соціальному обслуговуванні, укладає з громадянином договір про соціальне обслуговування та приймає рішення про необхідність соціального обслуговування, про що видається наказ.

 

9. Який порядок соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відділенням соціальної допомоги вдома громадян, які потребують соціальних послуг ?

 

Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору та відповідно до затвердженого графіка, але не менш як рази в тиждень впродовж двох годин забезпечує відвідування громадян, яких воно обслуговує, організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, виявляє додаткові потреби, вживає заходів до їх задоволення.

 

10. У переліку соціально-побутових послуг, які надаються громадянам відділенням соціальної допомоги вдома, є і допомога з обробітку присадибних ділянок. Чи визначено норму такого обробітку ?

 

Норма допомоги з обробітку присадибних ділянок, яку здійснюють соціальні робітники, визначається разом з місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, але не більш як 0,02 гектара.

 

11. Чи здійснює відділення соціальної допомоги вдома соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду ?

 

Відділення соціальної допомоги вдома не здійснює соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян, які потребують цілодобовогостороннього догляду.

 

12. У яких випадках припиняється соціальне обслуговування громадян ?

 

Обслуговування громадян припиняється структурними підрозділами територіального центру з письмовим повідомленням громадян у разі :

 

- поліпшення стану здоров’я, виходу зі складних життєвих обставин, в результаті чого громадянин втрачає потребу в соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг);

- виявлення у громадянина, якого безоплатно обслуговує територіальний центр, працездатних рідних, або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, чи осіб, з якими укладено договір довічного утримання (догляду);

- направлення громадянина до закладу постійного проживання (будинок-інтернат, пансіонат, стаціонарне відділення);

- надання громадянинові соціальних послуг фізичною особою, якій призначено грошову компенсацію у встановленому законодавством порядку;

- виявлення медичних протипоказань для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) терцентром;

- зміни місця проживання;

- грубого принизливого ставлення громадянина до обслуговуючого персоналу, соціальних робітників та інших працівників терцентру;

- порушення громадського порядку (сварки, бійки);

- систематичного перебування у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння.
.

Електронна пошта

 

 

p

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області