2 Червень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
22 Травень 2020 | Актуально

Захистимо врожай зернових культур від

шкідників, хвороб та бур’янів

 

Кліматичні умови цьогорічної весни надзвичайно сприятливі для росту і розвитку шкідливих організмів на посівах сільськогосподарських культур і можуть завдати значної шкоди, що приведе до значного недобору врожаю зернових культур.

Комплексне поєднання організаційно-господарських, агротехнічних, селекційних, біологічних і хімічних заходів для регулювання фітосанітарного стану посівів на рівні, що забезпечує запобігання господарсько відчутних втрат врожаю зерна від шкідливих організмів і збереження його якості-важлива умова захисної спроможності системи.  

 Зокрема, отримання високих урожаїв зернових колосових неможливе без ефективної системи захисту від бур’янів, хвороб і шкідників як одного з найважливіших елементів технології. Адже без надійного контролю втрати від них сьогодні можуть становити 30–40% і навіть досягати 50–70%. Зважаючи на відчутне загальне зростання вартості сільськогосподарської продукції (за останні двадцять років), співвідношення цін на зерно злакових культур і засоби захисту рослин істотно змінилося. Тому на «високопродуктивних» полях стало економічно вигідно використовувати максимальний захист. 

Завдяки заходам системи захисту зернових культур вдається зменшити забур’яненість полів; знизити виживання гусениць підгризаючих совок, яйцекладок і личинок хлібних жуків та коваликів; зменшити чисельність попелиць, клопів, трипсів, погіршити умови розвитку хлібної жужелиці, мишоподібних гризунів, шведської та гессенської мух; знизити запаси інфекції борошнистої роси, іржастих захворювань, септоріозу, фомозу, фітонематод, багаторічних кореневищних і коренепаросткових бур’янів, а також видів бур’янів та обмежити їхнє поширення в посівах.

       Наявний асортимент пестицидів для системи захисту зернових культур здатний забезпечити знищення бур’янів з найскладнішим типом забур’яненості, захистити посіви від шкідників та хвороб. Перед проведенням захисних міроприємств хімічним методом необхідно обов’язково провести обстеження посівів для визначення економічного порогу шкідливості, встановити чи економічно доцільно проводити обробку посівів та вибрати для цього необхідний хімічний препарат, що дозволений для використання в Україні.

        Під час вирощування зернових колосових культур найефективнішого захисту від шкідливих організмів можна досягти за своєчасного і якісного поєднання організаційних, агротехнічних, біологічних заходів та застосування хімічних засобів на основі знання біологічних особливостей культури й шкідливих організмів, з урахуванням їхніх економічних порогів шкодочинності.

       При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись правил техніки безпеки, загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

 

Провідний спеціаліст управління

фітосанітарної безпеки                                             Іван Збіглей                  


Архів новин

.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області