27 жовтень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
21 Серпень 2020 | ЦБС інформує

Деревяні храми Тлумаччини

           Дерев'яні храми України – пам’ятки дерев’яної сакральної архітектури в Україні.

          В Україні та на її етнічних землях розташовано близько 3000 дерев'яних культових споруд. Більшість збережених на сьогодні дерев'яних церков на території України розташовані в її західній частині, але й на лівому березі Дніпра туристам є на що поглянути. Абсолютна більшість дерев'яних храмів України належать парафіям УПЦ МП та УГКЦ. Дерев'яні церкви в Україні є важливими духовними осередками та унікальними архітектурними пам'ятками.

Отже, продовжуємо наш цикл розповідей про дерев’яні храми Тлумаччини, які у збірник «Дерев’яні храми Тлумаччини».

Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1925 року. Село Ісаків.

Вперше церква в селі Ісакові згадується на початку XVIII ст. В середині цього ж століття громада звела нову дерев'яну церкву. На її місці у 1886 році постала наступна церква, також з дерева. Знищена під час Першої світової війни.

У 1925 році замість неї за проєктом архітектора Олександра Лушпинського збудували існуючу сьогодні п'ятиверху дерев'яну церкву і була посвячена  у 1935 році. Не відомо чи була діюча в радянський час. Зараз церква в користуванні громади Української Греко-Католицької Церкви і занесена до пам'яток архітектури місцевого значення.

Розташована посеред села, з півночі від сільської дороги, напроти цвинтаря, на схилі. Прицерковну територію оточує з трьох сторін невисокий кам'яний мур. Хрещата в плані споруда з виразним силуетом, який утворюють маківки з ліхтарями на двоярусних верхах.

Церква має три прибудови: дві ризниці при стінах вівтаря і маленький ганок під піддашшям з заходу від бабинця. Сьогодні стіни під опасанням ошальовані дерев'яною вагонкою, більшість вікон замінили пластиковими. Мурована дзвіниця стоїть на захід від церкви.

Для ознайомлення зі збірником «Дерев’яні храми Тлумаччини» у друкованому варіанті можна після закінчення карантину у бібліотеках-філіях Тлумацької централізованої бібліотечної системи.


Архів новин

.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області