14 Серпень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
24 Червень 2020 | .

Огляд на стан алкогольного спяніння

 

Водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння підлягають огляду на стан сп’яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп’яніння є:

- запах алкоголю з порожнини рота;

- порушення координації рухів;

- порушення мови;

- виражене тремтіння пальців рук;

- різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;

- поведінка, що не відповідає обстановці.

Огляд на стан сп’яніння проводиться:

- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;

- лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Порядок огляду водія на стан сп’яніння на місці зупинки

Перед проведенням огляду поліцейський має поінформувати водія, який підлягає огляду на стан сп’яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на його вимогу надати сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Огляд проводиться в присутності двох свідків. Свідками не можуть бути залучені поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

Огляд проводиться поліцейськими, які мають спеціальні знання за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом та які повинні мати сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки з подальшою фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції.

Установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Для забезпечення достовірності результатів огляду водіїв, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку водія до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Акт огляду на стан сп’яніння.

-Результати огляду на стан сп’яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів. У випадку установлення стану сп’яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.

Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп’яніння.

Порядок огляду на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я

Огляд у закладах охорони здоров’я щодо виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров’я. У сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту. Огляд може також проводитися в спеціально обладнаних пересувних пунктах, що належать закладам охорони здоров’я.

Лікар повинен ознайомитися з документами особи, яку оглядає. Відсутність документів не може бути причиною для відмови у проведенні огляду на стан сп’яніння.

Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук. Якщо в обстежуваного водія неможливо взяти зразки біологічних середовищ, то для дослідження біологічного середовища може використовуватися кров.

За результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акту медичного огляду. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції видається на підставі акту медичного огляду.

Зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння повідомляється водію в присутності поліцейського, який його доставив, про що робиться запис у вищезазначеному висновку.

Усі записи в акті медичного огляду та висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння повинні бути розбірливими, не допускається формулювання «Норма».

Акт медичного огляду особи складається в одному примірнику, який залишається в закладі охорони здоров’я.

Висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду водія у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив водія на огляд, другий видається оглянутому водію, а третій залишається в закладі охорони здоров’я.

Кожний випадок огляду на стан сп’яніння у закладі охорони здоров’я реєструється в журналі реєстрації медичних оглядів. Висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп’яніння, складені з порушенням вимог інструкції , вважаються недійсними.

 

Тлумацьке бюро правової допомоги


Архів новин

.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області