30 Вересень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
14 Липень 2020 | Актуально

Оформлення догляду за особою похилого віку: порядок та особливості.

 

Непрацюючим фізичним  особам,  які  постійно  надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними  службами), призначається  щомісячна компенсаційна виплата. Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах: 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують   постійного стороннього  догляду і  не здатні до самообслуговування, особам з інвалідністю  II  групи  та  дітям  з інвалідністю.

Компенсація  призначається  і  виплачується  структурним підрозділом  з  питань соціального  захисту  населення  районної, районної  у  м.  Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської   ради  за  місцем  проживання,  перебування  особи,  якій надаються  соціальні  послуги,  з дня подання фізичною особою, яка надає  соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами.

Днем подання заяв для призначення компенсації вважається день реєстрації  структурним  підрозділом  з питань соціального захисту населення  районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради заяв з необхідними документами.

                    Для призначення компенсації подаються такі документи:

1)  фізичною  особою,  яка  надає  соціальні послуги:

заява про згоду надавати соціальні послуги;

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки - письмове   повідомлення   особи   із  зазначенням  інформації  про відсутність  трудової  книжки  та  про  останнє  місце  роботи  чи отримання  доходів;

заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей  Державного  реєстру фізичних  осіб  -  платників  податків ;

2) особою,  яка потребує надання соціальних  послуг, або її законним  представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):

заява про необхідність надання соціальних послуг;

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

копія  довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією висновок  лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного   стороннього догляду та   нездатність   особи   до самообслуговування  (за  винятком  осіб  з  інвалідністю  I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до  акту  огляду  медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду). Порядок видачі такого висновку та його форма затверджуються МОЗ.

Компенсація призначається:

на   час,   протягом   якого   особа,  що  подала  заяву  про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, у разі досягнення пенсійного  віку,  визначеного  статтею  26  Закону  України  "Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування", або   настання інвалідності зобов’язана в десятиденний  строк повідомити  структурному підрозділу  з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого  органу  міської  ради,  який  призначив  компенсацію. Компенсація  виплачується  такій фізичній особі у новому розмірі з дня виповнення пенсійного віку або встановлення інвалідності, якщо вона  у  цей  період надавала соціальні послуги.

Виплата  компенсації  провадиться  щомісяця  до  1 числа місяця, що настає за тим, в якому фізична особа надавала соціальні послуги,  і  триває  до  дня припинення їх надання.

 

 

                                                                                   Відділ Тлумацьке бюро правової допомоги


Архів новин

.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області