18 січень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
17 січень 2019 | Актуально

 

В Олешанській сільській об’єднаній територіальній громаді відбулось засідання Ради регіонального розвитку

 

У четвер, 17 січня, під головуванням голови Олешанської ОТГ Богдана Двояка та голови Тлумацької райдержадміністрації Івана Дрогомирецького відбулось засідання районної ради регіонального розвитку.

У засіданні взяли участь працівники апарату ОТГ, медики, освітяни, депутати територіальної громади, громадськість навколишніх населених пунктів та Олеші.

На порядок денний були внесені питання підведення підсумків соціально-економічного розвитку діяльності об’єднаної територіальної громади роки та обговорення перспективного плану розвитку громади на 2019-2021 роки. Також було обговорено питання приєднання населених пунктів поза межами Олешанської ОТГ, які включені у Перспективний план формування територій громад району.

У своєму виступі голова ОТГ Богдан Двояк розповів, що даний захід організували для того, щоб підвести підсумки діяльності громади у минулому році та побачити недоліки. Він  розповів про основні досягнення за минулий рік, проаналізував бюджет та основні тенденції розвитку громади. Зокрема, за його словами територія ОТГ становить 9251 га, з них 6811 га сільськогосподарських земель та 1681 га лісів. Кількість населення складає 6,2 тисяч чоловік.

Власні надходження становлять 6,2 млн. грн., 2,1 млн. грн. склала інфраструктурна субвенція, кошти на соціально-економічний розвиток 3,2 млн. грн., кошти з обласного бюджету 942 тис. грн., 2 обласні проекти  300 тис. грн..

У освітній галузі ОТГ функціонує 2 ліцеї, 3 гімназії та 2 філії шкіл, де навчаються понад 800 учнів, а також 2 ЗДО, які відвідує 75 дошкільнят. Усі видатки в галузі освіти на рік складають близько 23,5 млн. грн., освітня субвенція складає 15,7 млн. грн., дотація вирівнювання 3 млн. грн. 

У галузі медицини працюють 3 амбулаторії сімейної медицини та 3 ФАПи, де задіяно близько 20 працівників. Із 4,2 млн. грн. медичної субвенції 2,5 млн. грн. (60%) ОТГ повертає на вторинний рівень. Залишається 1,7 млн. грн. при фактичних видатках 2.4 млн. грн. На території ОТГ працює 3 автомобілі швидкої медичної допомоги.

У 2007 році у селі Олеша було створено місцеву пожежну команду штатна чисельність якої сьогодні складає 13 чоловік. Фінансування МКП здійснюється виключно із місцевого бюджету.

Управлінський апарат сьогодні складається із чотирьох відділів у яких працюють 25 штатних одиниць. У 2019 році планується відкриття ЦНАПу.

Найбільшим наповнювачем бюджету громади є аграрні інвестори.

Добрим показником, є те, що демографічна ситуація є позитивною.

Доповідь очільника громади супроводжувалося демонстрацією слайдів про результати діяльності.

Також голова ОТГ подякував за  велику підтримку народним депутатам України Михайлу Довбенку та Володимиру Шкварилюку.

Однак за словами голови ОТГ Богдана Двояка є ряд проблемних питань, зокрема це капітальний ремонт асфальтового покриття місцевої дороги загального користування Озеряни – Делева довжиною 12,5 км,  добудова гімназії у селі Будзин, реконструкція приміщення дитячого садочка у селі Делева, завершення будівництва водогону в селі Долина, завершення будівництва шкільного спортзалу у селі Олеша, створення поліційного відділення та інші.

У підсумку виступу Богдан Двояк наголосив, що основна робота та завдання громади на майбутнє буде спрямована  на залучення інвестицій, адже це робочі місця та покращення інфраструктури.

Голова райдержадміністрації Іван Дрогомирецький подякував присутнім за запрошення на цю  зустріч та нагадав слова Президента України Петра Порошенка, що реформи із децентралізації які проводяться в нашій країні, не мають зворотності, а успіхи, які уже спостерігаються  доводять, що вибраний правильний шлях. Також він нагадав присутнім, що відповідно до Перспективного плану формування територій громад в районі створено дві ОТГ – Тлумацька міська рада та Олешанська сільська рада. В процесі об’єднання Обертинська селищна рада. Також він подякував голові ОТГ Богдану Двояку за уже здійснену роботу, та наголосив, що основне завдання громади це покращення рівня життя жителів громади, залучення інвестицій у майбутньому. Завдяки бюджетній децентралізації впродовж чотирьох років відбувається постійний приріст власних доходів місцевих бюджетів, у тому числі і в  громадах.

У підсумку засідання усі присутні змогли задати питання керівникам громади та райдержадміністрації та отримати на них грунтовні відповіді.

Після засідання, голова РДА Іван Дрогомирецький оглянув адміністративні приміщення ОТГ, місцевої пожежної частини, школи та спортивної зали, у якій проводяться ремонти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Архів новин

.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області