17 Вересень 2019
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
24 Травень 2019 | Актуально

Щодо сплати податку на доходи фізичних осіб відокремленими підрозділами підприємств

 

Державна фіскальна служба України на виконання пункту 3 доручення Премєр-міністра України від 05.03.25019 № 8008/0/1/1-19 (вх. ДФС № 472/3 від 06.03.2019) щодо вжиття заходів до посилення взаємодії з органами місцевого самоврядування з питання сплати податку на доходи фізичних осіб відокремленими підрозділами підприємств у межах компетенції повідомляє таке.

Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету передбачено ст. 168 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Суми податку на доходи фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу (п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ).

Якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обовязки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу.

Оскільки податок на доходи фізичних осіб є бюджетоутворюючим податком для місцевих бюджетів, увагу органів Державної фіскальної служби насамперед приділено проведенню заходів щодо забезпечення надходжень цього податку до бюджетів територіальних громад за фактичним місцем проведення платниками податку їх діяльності.

Так, за 2018 рік до Зведеного бюджету України забезпечено надходження 211177,1 млн. грн.. податку на доходи фізичних осіб, у тому числі до місцевих бюджетів – 138158,8 млн. грн.. податку.

З метою забезпечення дотримання податковими агентами вимог ГЖУ та Бюджетного кодексу України в частині перерахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів за місцем провадження діяльності на постійній основі проводиться робота з платниками податків щодо дотримання ними порядку постановки на облік та сплати податку на доходи фізичних осіб за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Так, за період із січня 2018 року по березень 2019 року органами ДФС платникам податків було направлено понад 10,0 тис. листів-роз’ясиень стосовно перерахування податку на доходи фізичних осіб за місцезнаходженням не уповноважених структурних підрозділів.

Також за дорученням ДФС, ТУ ДФС в областях та м. Києві забезпечено на постійній основі координацію спільних дій з органами місцевого самоврядування, спрямованих на дотримання юридичними особами порядку постановки на облік та сплати податку на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, а також проведення широкомасштабної роз’яснювальної роботи серед платників податків щодо необхідності сплати податку на доходи фізичних осіб за місцем розташування відокремлених (структурних) підрозділів у засобах масової інформації, на субсайтах територіальних органів, при проведенні семінарів, форумів тощо.

Крім того, на комісіях з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, що діють при районних державних адміністраціях, крім питань погашення заборгованості підприємствами, також проводиться роз’яснювальна робота з керівниками підприємств щодо необхідності сплати податку на доходи фізичних осіб за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Територіальними органами ДФС вживаються всі необхідні заходи з . контролю за дотриманням вимог податкового законодавства платниками податків щодо сплати податку на доходи фізичних осіб до належних місцевих бюджетів.

За результатами проведених, у тому числі, спільних дій територіальних органів ДФС та органів місцевого самоврядування протягом 2018 року та січня - лютого 2019 року залучено до сплати податку на доходи фізичних осіб за місцезнаходженням відокремлених підрозділів понад 5,0 тис. платників податків - юридичних осіб, якими до бюджету сплачено майже 965,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Разом з тим наявні випадки, коли підприємства не перераховують податок на доходи фізичних осіб за місцем знаходження не уповноваженного підрозділу, на якому працюють наймані працівники.

Серед таких підприємств ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укрзалізниця», ПАТ «Укрпощта». При цьому ДФС неодноразово наголошувала та направляла роз’яснення щодо сплати податку за не уповноважені підрозділи до відповідних місцевих бюджетів.

Слід зазначити, що відповідно до п. 4 ст. 64 Господарського кодексу України підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.

З огляду на викладене вище вважаємо за доцільне органам місцевого самоврядування при погодженні питання щодо розміщення на їх території відокремлених підрозділів юридичних осіб скоординувати спільні дії з територіальними органами ДФС з метою постановки на облік цих юридичних осіб як платників місцевих податків.


Архів новин

.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Я маю право
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Єдиний голос - комунікаційна платформа
Інформаційна кампанія "Герої наших сердець"
Рада регіонального розвитку
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Національна Академія державного управління при президентові України
Охорона праці очима дітей

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області