5 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
20 Вересень 2019 | Держпродспоживслужба інформує

Гризуни загрожують посівам

 

Літньо-осіннійперіод цього року видався досить сприятливим за погодніми та кормовими умовами для розвитку та розмноження мишоподібних гризунів у посівах озимих культур, багаторічних травах, садах, неорних землях, пасовищах, невгіддях, лісосмугах. Почалась міграція гризунів на посіви озимих та ріпаку. Існує висока ймовірність того, що в подальшому щільність мишоподібних гризунів зростатиме. Тому необхідне систематичне обстеження, визначення видового складу мишоподібних для проведення ефективного та вчасного захисту полів, що забезпечать збереження посівів та урожаю озимих культур.

Мишоподібні гризуни щорічно залишаються небезпечними шкідниками. Вони заселяють великі площі сільськогосподарських угідь і створюють загрозу пошкодження посівів зернових культур, ріпаків, багаторічних трав, просапних, овочевих культур і плодових насаджень.

Середня чисельність гризунів останніми роками істотно не перевищувала порогу шкідливості, але на площах озимої пшениці відмічали осередки з підвищеною щільністю шкідників, а в багаторічних трав практично повсюдно чисельність їх була значно більшою.

В живленні мишоподібних гризунів перше місце займає різний соковитий корм. Тільки в холодну пору року вони в порівняно невеликій кількості харчуються насінням зернових культур та бур’янів.

Серед мишоподібних гризунів переважають полівки це лісова, хатня та польова. Звичайні місця резервацій мишоподібних — це багаторічні трави, лісосмуги, невжитки. Потім проходить заселення посівів озимого ріпака та озимих зернових культур. В наших умовах найбільш поширені сірі полівки, які є найплодючіші, що зумовлено раннім статевим дозріванням. При відсутності боротьби із цими шкідниками може бути повністю знищено посіви та врожай зернових культур.

Виходячи з вищенаведеного рекомендуємо землекористувачам всіх форм власності систематично проводити обстеження посівів зернових та багаторічних трав на предмет заселення мишоподібними гризунами, а при наявності більше п’яти колоній на 1 га провести їх обробку відповідними препаратами, дозволеними в польових умовах.

Бактороденцид (зерно, заражене бактеріями мишачого тифу) застосовують у дозі 2 г в нору. Препарат ефективний проти всіх видів полівок, хатньої та лісової мишей. Шторм, 0,005 %, воскові брикети  - препарат на основі зерна з діючою речовиною флокумафен, що належить до групи антикоагулянтів крові. Застосовують у нормі 0,7–1,5 кг/га. Смерть гризунів від великої кровотечі настає через 3–10 днів. Шторм дозволений для роздрібного продажу проти хатньої миші та пацюків.

Всі роботи при боротьбі з мишоподібними гризунами необхідно виконувати з дотриманням вимог техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами.


Архів новин

.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області