5 Серпень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
9.07.2020 | .

Президент України призначив чотирьох суддів на посади у місцеві загальні суди Івано-Франківщини

 

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом від 7 липня №268/2020 призначив на посади у місцеві загальні суди чотирьох прикарпатців.

http://www.if.gov.ua/news/prezident-ukrayini-priznachiv-chotiroh-suddiv-na-posadi-u-miscevi-zagalni-sudi-ivano-frankivshini


9.07.2020 | .

Як достроково припинити самоізоляцію?

 

Самоізоляція потрібна тим, хто перебував за кордоном у країні "червоної зони", на тимчасово окупованих територіях або контактував з хворими на Covid-19 в Україні.

http://www.if.gov.ua/news/yak-dostrokovo-pripiniti-samoizolyaciyu


9.07.2020 | .

Представники ООН відвідали Тлумацький район, села Нижнів та Петрилів, які постраждали від повені

 

У четвер, 9 липня Тлумацький район відвідали представники управління ООН із координації гуманітарних справ (УКГС ООН) в Україні. Місія має на меті оцінити поточну ситуацію, з якою стикаються постраждалі люди у населених пунктах, які постраждали від стихії та визначити їхні пріоритетні потреби. Місія проводиться спільно із Товариством Червоного Хреста України, «Карітас Україна» та іншими ключовими партнерами.

Представники ООН побували у селах Нижнів та Петрилів, де зустрілись із місцевими мешканцями, побували в оселях, які були підтоплені. Також вони поспілкувались із головою Тлумацької райдержадміністрації, Сергієм Гаєвським, який  розповів про ситуацію, яка склалась на сьогоднішній день у Тлумацькому районі внаслідк повені, а саме сьогодні тривають роботи по відкачуванні води із осель та присадибних ділянок рятувальниками ДСНС, також проводиться інша оперативна робота.

Результати оцінки потреб будуть використані для планування заходів гуманітарного реагування міжнародної спільноти та програм розвитку  для задоволення негайних та довгострокових потреб постраждалого населення.


9.07.2020 | .

Віталій Федорів: Відсьогодні територіальні органи соціального захисту розпочинають нараховувати матеріальну допомогу постраждалому від повені населенню

 

Про це сьогодні під час засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомив голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів.

http://www.if.gov.ua/news/vitalij-fedoriv-vidsogodni-teritorialni-organi-socialnogo-zahistu-rozpochinayut-narahovuvati-materialnu-dopomogu-postrazhdalomu-vid-poveni-naselennyu


9.07.2020 | Культура

Свято Івана Купала

Свято Івана Купала є одним із найдавніших і найбільш улюблених у народі. Цього дня православні християни святкують Різдво Святого Пророка Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна.

Обрядові ігри та вірування супроводжувалися купальськими піснями, веселими забавами, хороводами, плетінням вінків і ворожінням, розкладанням багаття, купанням та обливанням водою.

Купальська ніч вважалася чарівною, тому дівчата у цей час ворожили за допомогою вінків на свою долю. Від того, куди попливе вінок, судили, куди дівчина піде заміж.

А ще у цю ніч найсміливіші шукали цвіту папороті, яка, вважалося, розквітає опівночі, загорається вогнем і тут же осипається. За повір'ям, тому, хто встигне зірвати квітку папороті, відкриються заховані скарби, а сам він дістане чудодійну силу та знання.

А ще, за народним віруванням, лікарські трави тільки тоді й виявляють справжню поміч, коли будуть зібрані в ніч під Івана Купала або рано-вранці з "іванівсьскою" росою.

У бібліотеках-філіях с.Гарасимів, с.Палагичі, с.Олешів, с.Буківна пройшли народознавчі бесіди-веселки «Літо святкує» про літні народні свята, традиції та звичаї, і звичайно про звичаї найчарівнішого і загадкового свята Івана Купала.

В Нижнівській бібліотеці-філії пройшла народознавча подорож «Ой на Івана, ой на Купала». В Обертинській бібліотеці–філії відбулася онлайн-мандрівка «Магічне свято Івана Купала», також діє виставка народної літератури «На Івана, на Купала».

Хотимирськабібліотека-філія  провела народознавчу годину «Ой на Івана Купала дівчина вінок на воду пускала», а Жабокруцька бібліотека-філія   провела народознавчу стежину «Купальська  чарівна ніч».

Купальські заходи, які проводять бібліотеки дають можливість кожному жителю не просто бути споглядачем, а стати учасником обрядових дійств, щоб хоч раз зануритися в містичну ніч, яку так любили наші предки.


9.07.2020 | Увага

Західний кукурудзяний жук - небезпечний карантинний шкідник кукурудзи

 

   Західний кукурудзяний жук із роду (Diabrotica) є дуже небезпечним карантинним організмом для посівів кукурудзи, який стрімко заселив значну територію південної Європи і становить суттєву небезпеку сільському господарству України. Шкідник походить з Центральної Америки. В Європі вперше виявлений в 1992 р. на території Сербії.

 


9.07.2020 | .

Держпродспоживслужба Прикарпаття закликає громадськість до участі в перевірках дотримання протиепідемічних вимог в закладах громадського харчування

 

Головне управління Держпродспоживслужби в області черговий раз інформує громадськість, представників бізнесу у сфері громадського харчування, ЗМІ, органи місцевого самоврядування щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування.

http://www.if.gov.ua/news/derzhprodspozhivsluzhba-prikarpattya-zaklikaye-gromadskist-do-uchasti-v-perevirkah-dotrimannya-protiepidemichnih-vimog-v-zakladah-gromadskogo-harchuvannya


8.07.2020 | .

Денис Шмигаль розповів про виконання Програми стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19

 

За перший місяць реалізації Програми стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19, спрямованої на відновлення економічного здоров’я країни по всіх галузях, виконано чимало першочергових кроків.

http://www.if.gov.ua/news/denis-shmigal-rozpoviv-pro-vikonannya-programi-stimulyuvannya-ekonomiki-dlya-podolannya-naslidkiv-epidemiyi-covid-19


8.07.2020 | Актуально

Віталій Федорів: Правильність нарахування матеріальної допомоги постраждалим внаслідок повені контролюватиме моніторингова група облдержадміністрації

 

Голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів створив робочі групи з питань моніторингу розміру збитків, заподіяних населенню внаслідок стихії в області у червні 2020 року.

http://www.if.gov.ua/news/vitalii-fedoriv-pravilnist-narahuvannya-materialnoi-dopomogi-postrazhdalim-vnaslidok-poveni-kontrolyuvatime-monitoringova-grupa-oblderzhadministracii-1


8.07.2020 | Статистика

 

Стан виплати заробітної плати

на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 червня 2020 року

 

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 червня 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 25,6 млн.грн, що складає 1,5% фонду оплати праці, нарахованого за травень 2020р.

У порівнянні з 1 травня 2020р. борг із виплати заробітної плати зменшився на 611,7 тис.грн, або на 2,3%. Упродовж травня зменшилися суми заборгованості у містах Калуші (на 241,1 тис.грн), Коломиї (на 164,7 тис.грн), Бурштині (на 29 тис.грн), Долинському (на 500,7 тис.грн), Тисменицькому (на 171,6 тис.грн) та Тлумацькому (на 18,3 тис.грн) районах; однак, збільшилися суми боргу у м.Івано-Франківську (на 349 тис.грн), Косівському (на 97,1 тис.грн) та Рогатинському (на 15,7 тис.грн) районах. Виник борг у Калуському районі (в сумі 51,9 тис.грн).

На підприємства обласного центру припадає 71% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 11,6%, м.Бурштина – 6,1%, Долинського району – 4,1%, Косівського – 3,1%, Рогатинського – 2,1%, міст Калуша – 1,1%, Коломиї – 0,5%, Калуського та Тлумацького районів – по 0,2%. У решті міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

На 1 червня 2020р. виникла заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів у Калуському районі в сумі 51,9 тис.грн.

У  структурі  загальної  суми  заборгованості  з  виплати  заробітної  плати в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 55,7% суми боргу. Серед підприємств міст Бурштина та Коломиї, Калуського, Косівського та Рогатинського районів цей показник складає 100%, міст Калуша та Івано-Франківська – 74,6% та 58,3% відповідно, Долинського району – 34,2%..

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області