30 Вересень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
5.08.2020 | .

Як буде організована державна влада у нових районах – до кінця тижня міністерства мають подати пропозиції

 

       У зв’язку зі зміною районного поділу в Україні, до 7 серпня усі міністерства та інші центральні органи виконавчої влади мають надати Мінрегіону для узагальнення пропозиції з реорганізації їхніх територіальних підрозділів.

Про це сказав заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час онлайн-наради з питань територіальної організації влади.

«Не секрет, що чинна модель територіальної організації влади недосконала. І головна причина цього - неефективна територіальна основа на районному рівні. Кожен державний орган змушений був вибудовувати свою систему практично без прив’язки до територій районів. Через це скоординувати їхню роботу для вирішення більшості питань Уряду було дуже складно. Зараз, коли нам вдалося змінити районний поділ, маємо нарешті створити на його основі і ефективну модель територіальної організації влади», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, усі необхідні рішення треба прийняти досить швидко, бо країна вступає у новий бюджетний процес і важливо, щоб під час формування пропозицій до державного бюджету на 2021 рік від ЦОВВ вже була врахована нова система територіальної організації влади.

«Маємо сформувати спільне бачення, які і де підрозділи ЦОВВ чи інші державні органи будуть розміщені у нових районах, порахувати, скільки орієнтовно необхідно коштів для їх функціонування. Передбачаємо, що буде певна економія ресурсів після реорганізації, але орієнтуватися маємо в першу чергу на підвищення якості послуг та їхню доступність», - зазначив заступник міністра.

Він також нагадав, що з наступного року усі найнеобхідніші послуги люди отримуватимуть у громадах. Райони здебільшого будуть потрібні для координації діяльності територіальних підрозділів органів державної влади.


5.08.2020 | .

Уряд встановив доплату до пенсії родинам загиблих під час участі в АТО/ООС

 

      З 1 серпня 2020 року члени родин загиблих військовослужбовців будуть отримувати державну адресну допомогу до пенсійної виплати.

Таке рішення було прийняте сьогодні на позачерговому засіданні Уряду, за ініціативи Президента України.

Допомога виплачуватиметься тим членам родини, які втратили годувальника і розмір пенсії яких не досягає 7800 гривень. В разі, якщо пенсія призначається на двох і більше членів сім'ї, адресна допомога до пенсії встановлюється у сумі, що не досягає до 6100  гривень на кожного із зазначених членів сім’ї.

Постановою передбачається призначити доплату 9 тис. членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я одержаних під час безпосередньої участі в АТО/ООС.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, Пенсійний Фонд України

 

http://www.if.gov.ua/news/uryad-vstanoviv-doplatu-do-pensiyi-rodinam-zagiblih-pid-chas-uchasti-v-ato-oos


4.08.2020 | .

8 серпня на Прикарпатті стартує мисливський сезон

 

Традиційно мисливський сезон розпочинається із полювання на пернату дичину. Саме цей вид полювання є одним із найпопулярніших у мисливському середовищі.

 

http://www.if.gov.ua/news/8-serpnya-na-prikarpatti-startuye-mislivskij-sezon


4.08.2020 | .

В Україні встановлено нові правила карантину: місто Івано-Франківськ та Тисменицький район потрапили до «помаранчевої» зони

 

Із 1 серпня набула чинності постанова КМУ від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», згідно якої дія адаптивного карантину продовжується на всій території України з 1 до 31 серпня 2020 року.

 

http://www.if.gov.ua/news/v-ukrayini-vstanovleno-novi-pravila-karantinu-misto-ivano-frankivsk-ta-tismenickij-rajon-potrapili-do-pomaranchevoyi-zoni


4.08.2020 | Актуально

 

Робоча поїздка керівництва району у фермерське господарство «Покутський равлик»

 

Минулого тижня, голова райдержадміністрації Сергій Гаєвський,  сільські голови населених пунктів району із робочою поїздкою відвідали фермерське господарство «Покутський равлик» яке знаходиться у Городенківському районі, село Копачинці.

Це перша в Івано-Франківській області равликова ферма створена у 2018 р. Тут вирощують два види равликів -середземноморський Helix aspersa Maxima і південно африканський - Helix aspersa Muller. Першого більше готують в Італії та Франції, а другий популярнішний в Іспанії. У ході візиту, представники Тлумаччини познайомились із засновниками ферми, а це пятеро жителів села, які гостям провели екскурсію, під час якої усі ознайомились із процесом вирощування їстівного равлика, оглянули приміщення розплідника, де потрібний створено особливий мікроклімат, тут завжди волого і тепло, стоять триповерхові стелажі, ними повзають равлики, вони різного розміру, з різним відтінком мушель.

Варто зазначити, що м’ясо равлика смачне і корисне. Містить 70% білка, 20% амінокислот, 10% жирів і відсутній холестерин. Входять такі мікроелементи, як магній, кальцій, залізо, цинк, йод, мідь, а також вітаміни групи «В».

За словами голови Тлумацької РДА Сергія Гаєвського, такі поїздки проводяться для того, щоб перейняти позитивний досвід успішних сільськогосподарських підприємств Західної України.


4.08.2020 | .

 

Прогноз  фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту сільгоспкультур в господарствах Прикарпаття у серпні 2020 року

 

Фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в серпні визначатимуть насамперед погодні умови та вчасність проведення захисних заходів. Високий температурний режим прискорюватиме розвиток фітофагів, збільшуватиме шкідливість окремих комах, зокрема сисних, листогризучих і плодопошкоджуючих видів.

Значно збільшиться ступінь забур’янення посівів польових культур. Інтенсивний розвиток хвороб у посівах технічних, овочевих культур та в плодових насадженнях відбуватиметься за наявності краплинної вологи.

 

Детально про особливості розповсюдження та розвитку хвороб, активність та чисельність шкідників сільгоспкультур у серпні 2020 року  читайте на сайті Головного управління  Держпродспоживслужби  в Івано-Франківській області в розділі: діяльність управління – фітосанітарна безпека – фітосанітарний стан –  прогнози фітосанітарного стану   за посиланням  -

https://vetif.gov.ua/images/documents/05.05/222/dswetewwww22.docx

 


4.08.2020 | Актуально

Цьогоріч маємо унікальний шанс покращити дорожню інфраструктуру області, - Віталій Федорів

 

      Сьогодні під час онлайн-наради, яку провів Віталій Федорів, заслухано питання виконання ремонтних робіт на дорогах місцевого значення.

Директор ДП «Дороги Прикарпаття» Андрій Сазонов  зазначив, що розпорядженням облдержадміністрації №156 від 13.03.2020 року затверджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Для ДП «Дороги Прикарпаття» передбачено 77 об’єктів.

Голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів підкреслив, що завдяки цьому область має унікальний шанс покращити дорожню інфраструктуру регіону.

Зазначалося, що на кінець липня 2020 року уже виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано висновки експертизи на 67 об’єкти, 5 проектів уже проходять експертизу. По виготовленню проектно-кошторисної документації по трьох об’єктах ще триває робота. Також завершені роботи на 19 об’єктах, на 11 об’єктах роботи продовжуються. Ще по 23 об’єктах ідуть процедури закупівлі. У липні планується оголосити торги по 15 об’єктах.

Протягом січня-липня 2020 року освоєно коштів по експлуатаційному утриманні та поточному дрібному ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму 27,1 млн. грн., по капітальному ремонту на суму 107,3 млн грн.

Станом на сьогоднішній день освоєно коштів субвенції на суму 134,4 млн грн. На 2020 рік на ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Івано-Франківської області передбачено 523 225,3 тис.грн, з них на капітальний ремонт 423 225,3 тис.грн. та експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт 100 000,0 тис.грн. Заплановано здійснити ремонт на: 61,11 км доріг загального користування місцевого значення, з них ремонт виконано на 11,88 км; на 23 150 кв.м. вулиць та доріг комунальної власності, з них виконано ремонт на 8 135 кв.м.


4.08.2020 | .

Держава підтримує фінансово фермерів, які займаються виробництвом молока

 

     Постановою Кабінету міністрів України від 7 лютого 2018 року №106 (із змінами, внесеними постановою Кабінету міністрів України від 3 червня 2020 року №447) уряд визначив один із напрямків державної підтримки - це спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності фермерським та сімейним фермерським господарствам.

http://www.if.gov.ua/news/derzhava-pidtrimuye-finansovo-fermeriv-yaki-zajmayutsya-virobnictvom-moloka


3.08.2020 | .

Віталій Федорів: Роботи із відновлення водних об’єктів слід проводити з «гарантією»

 

Дністровському бассейновому управлінню водних ресурсів на виконання робіт з ліквідації наслідків червневої стихії виділено з державного резервного фонду 50 мільйонів гривень.

http://www.if.gov.ua/news/vitalij-fedoriv-roboti-iz-vidnovlennya-vodnih-ob-yektiv-slid-provoditi-z-garantiyeyu


3.08.2020 | .

Президент вимагає від Кабміну чіткої комунікації щодо карантину, економічних програм для подолання бідності та створення всіх умов для виготовлення вакцин в Україні

 

Президент України Володимир Зеленський вимагає чіткої комунікації уряду щодо умов адаптивного карантину, які починають діяти сьогодні. Про це Глава держави сказав під час традиційної селекторної наради щодо запобігання поширенню коронавірусу у відповідь на інформацію уряду щодо епідемічної ситуації .

http://www.if.gov.ua/news/prezident-vimagaye-vid-kabminu-chitkoyi-komunikaciyi-shodo-karantinu-ekonomichnih-program-dlya-podolannya-bidnosti-ta-stvorennya-vsih-umov-dlya-vigotovlennya-vakcin-v-ukrayini.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області