30 Вересень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
23.07.2020 | .

Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

 

Кабінет міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня.

http://www.if.gov.ua/news/adaptivnij-karantin-v-ukrayini-prodovzheno-do-31-serpnya


23.07.2020 | .

Віталій Федорів взяв участь у селекторній нараді щодо розробки Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки

 

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів взяв участь у селекторній нараді під головуванням міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова і міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

http://www.if.gov.ua/news/vitalij-fedoriv-vzyav-uchast-u-selektornij-naradi-shodo-rozrobki-derzhavnoyi-strategiyi-regionalnogo-rozvitku-na-2021-2027-roki


22.07.2020 | .

Внесено зміни до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю

Уряд прийняв рішення фінансово підтримати підприємства, що оголосили простій виробництва, а також роботодавців, які вимушено відправили працівників у відпустки без збереження зарплати через скорочення обсягів виробництва, робіт, послуг.

http://www.if.gov.ua/news/vneseno-zmini-do-poryadku-nadannya-dopomogi-po-chastkovomu-bezrobittyu


22.07.2020 | Оголошення

Оголошення

10 серпня 2020 року об 11.00 год. Мінекономіки спільно з Радою бізнес-омбудсмена буде проводити вебінар на тему «Рада бізнес-омбудсмена – реальні кейси захисту бізнесу у державних органах» з метою ознайомлення суб’єктів підприємництва з інструментом представництва та захисту їх законних інтересів у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління, та їхніх посадових осіб.

Приєднатись до участі у вебінарі можливо заповнивши реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/nG6aHLndjrZa9UB57

Контактна особа: Кузема Марина Валеріївна, тел. (044) 596-68-29, ..">kuzema@me.gov.ua.


22.07.2020 | .

Рекомендації із підготовки складів для приймання зерна і захисту зернових запасів

 

Однією із ланок забезпечення продовольчої безпеки країни є стратегія захисту зернових запасів від шкідливих організмів.

http://www.if.gov.ua/news/rekomendaciyi-iz-pidgotovki-skladiv-dlya-prijmannya-zerna-i-zahistu-zernovih-zapasiv


22.07.2020 | Увага

Що необхідно знати про Борщівник Сосновського

 

Борщівник Сосновського багаторічна рослина до 3 - 5 метрів висоти, товщина стебла до 10 сантиметрів. В середньому одна рослина дає близько 20 000 насінин. Зацвітає борщівник на 2-7 рік життя в залежності від ступеня розвитку. Навесні рослини переносять заморозки до -7 ... -9 ° С, а восени - до -3 ... - 5 С. На кінець червня - початок липня припадає період цвітіння борщівника, який триває 30-40 днів. Основними місцями його зростання є потічки, береги річок, узбіччя доріг, деградовані пасовища.

Заходи боротьби з борщівником Сосновського

Для боротьби з отруйною рослиною застосовують механічне знищення та використання гербіцидів. Для того, щоб метод був дійсно ефективним, потрібно ранньою весною зрізати основні корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово скошувати листя, що відростає, але лише до початку цвітіння, не припиняти цю процедуру протягом кількох років, до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння.

 При появі першої розетки рослину необхідно обробити гербіцидами суцільної дії, а сааме: препаратами гліфоеатної групи, наприклад, раундапом, баковою сумішю гербіцидів «Зернодар - Чистопол - Хлібодар - ПАР Корона» чистопол.

Якщо ж рослина зацвіла, то скошену квітку (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли він скошений. А лише одна така рослина дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому вони можуть прорости в ґрунті навіть через 10-12 років. Боротьба буде ефективною, коли проводиться одночасно в усій місцевості.

Чого не слід робити, знищуючи зарості борщівника Сосновського:

 - скошувати рослини борщівника в період закінчення цвітіння і на початку дозрівання плодів, оскільки це не матиме потрібного ефекту (якщо тільки скошені рослини не будуть тут же спалені, або якось інакше знищені відразу після скошування);

- допускати скошування в момент осипання насіння з рослин, бо це сприятиме більшому розповсюдженню рослин; під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахшцені ділянки тіла (найкраще одягнути водонепроникний одяг, бо сік рослин, що ввібрався в одяг, торкається тіла, і проникає в нього, якщо не змитий протягом доби; при попаданні на ці місця сонячного світла (ультрафіолету) буде сприяти утворенню дерматитів за типом опіків).

Якщо рослини були скошені, то їх одразу необхідно прибрати в і спалити, або насіння має бути знищене іншим доступним і ефективним способом. Скошений матеріал не можна залишати кинутим на місці. Бо генеративний пагін борщівника має в стеблі великий запас поживних речовин, який є достатнім, щоб у скошеній рослині, насамперед, в парасольці, дозріло насіння, яке вже зав’язалося. Скошувати або зрізати рослини, коли на них вже дозріли плоди, і робити це у вітряну погоду, що сприятиме поширенню виду на нові території. Не варто близько підходити до рослин або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо.


22.07.2020 | .

Із 1 липня максимальний розмір допомоги по безробіттю складає 8788 гривень

 

Протягом січня-червня 2020 року статус безробітного мали 24,8 тис. осіб, з яких допомогу по безробіттю отримували 22,6 тис. осіб.

http://www.if.gov.ua/news/iz-1-lipnya-maksimalnij-rozmir-dopomogi-po-bezrobittyu-skladaye-8788-griven


21.07.2020 | Актуально

Керівництво району проінспектувало будівництво дитячого садіку у селі Гринівці

 

«Велике будівництво» – це ініціатива президента України, в межах якої в кожній області цьогоріч мають здати в експлуатацію 15 об’єктів: 5 шкіл, 5 садочків та 5 стадіонів.

На Тлумаччині, у селі Гринівці, що входить до складу Тлумацької ОТГ, це – реконструкція незавершеного будівництва універсального блоку школи під дитячий садок. Його зводять за урядовою програмою «Велике будівництво».

У вівторок, 21 липня, голова райдержадміністрації Сергій Гаєвський, перший заступник голови РДА Роман Мигаль, голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський з робочим візитом проінспектували хід будівельних робіт.

http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/106076.htm


21.07.2020 | ЦБС інформує

Обертин – батьківська рідна земля

 

Без святкувань, але з пам’яттю про минуле, Обертин відзначив день села. Щорічно  на велике християнське свято Петра і Павла громада селища Обертин святкує своє свято, на  яке збиралися люди різної долі, різних життєвих уподобань, різних професій, але всіх їх об’єднує одне спільне почуття – любов до малої батьківщини. Цього року розуміючи в якому складному становищі опинилась Україна, бібліотека оформила виставку-інсталяцію, виставку- історію «Моє село – краплиночка на карті», «Обертин – батьківська рідна земля», де кожний розділ, кожна книга розповідає про славну історію Обертина, традиції та надбання видатних та працьовитих людей.

Виставка зацікавить усіх кому не байдужа історія свого селища, хто пишається героїчними сторінками односельчан. Презентуючи виставку бібліотекар О.Бойцан привітала односельців зі святом, побажала всім миру, міцного здоров’я, родинного щастя.

Сподіваємось, наступного року, ніщо не завадить жителям Обертина та інших сіл району відзначити свято села по-справжньому, без карантинів та обмежень.

Будьмо здорові!


21.07.2020 | .

Від початку пандемії на Івано-Франківщині лабораторно підтверджено вже 3611 випадків захворювання на COVID-19

 

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 21 липня в Україні зафіксовано 673 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

http://www.if.gov.ua/news/vid-pochatku-pandemiyi-na-ivano-frankivshini-laboratorno-pidtverdzheno-vzhe-3611-vipadkiv-zahvoryuvannya-na-covid-19.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області