
Тлумацьке бюро правової допомоги інформує: як написати розписку?
Розписка, або інший документ може бути представлена позичальником на підтвердження укладення договору позики та його умов, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми, або визначеної кількості речей.
Даючи гроші в борг, пам’ятайте, що в розписці, поряд із сумою боргу, обов’язково повинні вказуватись прізвище, ім’я, по-батькові особи яка дає в борг (позикодавець) та особи яка бере в борг (боржник). У випадку відсутності таких даних, виключається можливість стягнення боргу в судовому порядку, оскільки в такій розписці не встановлені сторони договору позики.
Позичальник має обов’язково вказати, що гроші не просто беруться, а беруться в борг. Ще однією з найбільш розповсюджених помилок при складанні розписки є відсутність дати, до якої боржник зобов’язаний повернути взяті кошти. Такого роду помилки призводять до того, що в суді буде неможливо доказати факт порушення договору позики, оскільки порушення цього договору рахується з дати до якої боржник зобов’язувався повернути кошти. Це унеможливить нарахування трьох відсотків річних та індексу інфляції за прострочення виконання умов розписки, оскільки вони також нараховуються з дати порушення договору.
Також, даючи гроші в борг, зобов’яжіть боржника вписати в розписку його паспортні дані, місце реєстрації та ідентифікаційний номер. Вказана інформація буде не так важлива під час розгляду справи в суді, як на стадії її виконання.
Якщо при передачі коштів боржнику, були присутні свідки, зобов’яжіть їх вписати в розписці свої прізвища, ім’я, по-батькові, місце реєстрації та поставити свої підписи, так як при розгляді справи в суді, їх будуть викликати в якості свідків.
Тлумацькебюро правової допомоги